Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vztrajate v zvezi, v kateri nočete biti?

Zakaj vztrajate v zvezi, v kateri nočete biti?

Rabim nasvete. Pa hvala.

Vztrajas ce hoces..a ni tako?!?

Delno je tole odvisno od spola. Ponavadi moski vztrajamo zaradi predanosti in obcutka dolznosti, zenske pa praviloma zaradi udobja in obcutka vznesenosti, ki ga ponujajo obutja zunaj zveze, ki bi z izstopom iz zveze prenehali.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «
nova
Uredništvo priporoča

Denar.

A ne vztrajate zato, ker bi bilo prezakomplicirano iti narazen?

Strah pred tem da boš sam in boš tako tudi ostal.
Ker je preveč zakomplicirano si vse deliti in zapleti, ki se ob tem pojavijo.
Strah pred spremembo.
Navada

To so bili moji razlogi.

Zaradi denarja in ugleda.

…ker tebe ni v teh zgodbah.

To tud mene zanima. Predvsm pa v vezi kjer je ptisotno še nasilje. Ma ga ni dnarja, da bi vztrajala v taki vezi.

Nerodno zastavljeno vprasanje. Ce noces biti, gres. Razen ce fizicno ne mores ali ce se bojis mascevanja. Verjetno pa ni bilo misljeno to, ampak zakaj nekdo vztraja / hoce biti v zvezi, v kateri ni srecen.
Meni se zdi, da gre pri vecini za navado ali udobje. Baba je sitna, se vedno pa skuha in zlika, tip je zoprn, ampak pokosi travo, prinese domov neki denar… in: kaj si ces iskat drugega/drugo, saj so na koncu vsi isti ali se slabsi.

Potem pa so razlogi, ki so ze zgoraj nasteti in potem so se taki, ki jih zunanji opazovalci vecinoma ne razumejo.

In kdaj pride trenutek, ko se odločiš, da deljenje stvari ni več ovira pri odločitvi, da greš narazen? Da sorodniki niso ovira, … da si upaš.

…ker tebe ni v teh zgodbah.
[/quote]

?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ljudje vstajajo iz različnih razlogov. Eni zaradi financ, drugi imajo strah pred samoto, tretji zaradi otrok.. Itd


Enako kot da menjas sluzbo ali stanovanje. Pac ko se tehtnica plusov in minusov prevesi. To pa je zelo razlicno. Nekateri se odlocijo hitro, drugi nikoli in tretji enkrat vmes.

brezplačen seks, urejeno gospodinjstvo in gospodarstvo
Skrb / servisiranje otrok
Če dva stanujeta skupaj je ceneje kot če sam
Skupni znanci, prijatelji
Ugled v družbi (ločenci so stigmatizirani ….)

Zaradi tega ker je povprečen mož dober oče

Lahko to malenkost utemeljis? Ker ne vidim povezave med tem, kar sem jaz pisal in tvojim komentarjem…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Lahko to malenkost utemeljis? Ker ne vidim povezave med tem, kar sem jaz pisal in tvojim komentarjem…
[/quote]

to je povezava med tvojo domišljijo in dejanskimi razlogi ostajanja. Poznam na kupe moških, ki ostajajo iz čisto in izključno teh materialnih vzrokov, pa seveda noben ne bo tega priznal, ampak se bodo šlepali na neke kao vrednote, ki jih domnevno imajo.

Lepo napisano

Ko ti naredi klik v glavi, da to ni več življenje, ki ga želiš živeti.

to je povezava med tvojo domišljijo in dejanskimi razlogi ostajanja. Poznam na kupe moških, ki ostajajo iz čisto in izključno teh materialnih vzrokov, pa seveda noben ne bo tega priznal, ampak se bodo šlepali na neke kao vrednote, ki jih domnevno imajo.
[/quote]

A, razumem. Res je. Obstaja tudi precej taksnih. Tudi druzbeni sistem mnoge sili v to. A se vedno po vecini drzi to, kar sem zapisal.

Ko ti naredi klik v glavi, da to ni več življenje, ki ga želiš živeti.
[/quote]

S tem se pa nekako ne strinjam… Prej bi si drznil trditi, da se to zgodi ze vnaprej in ne za nazaj. Torej v duhu: v to zvezo vstopam s temi in temi nameni na eni in temi in temi pricakovanji na drugi. Neodloc(-e-)nost je zgolj mit, slepilni manever. Odlocitev je sprejeta ze dolgo nazaj, vprasnje je le ustrezna uprizoritev za javnost in ugodne okoliscine za udejanitev le-te.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

S tem se pa nekako ne strinjam… Prej bi si drznil trditi, da se to zgodi ze vnaprej in ne za nazaj. Torej v duhu: v to zvezo vstopam s temi in temi nameni na eni in temi in temi pricakovanji na drugi. Neodloc(-e-)nost je zgolj mit, slepilni manever. Odlocitev je sprejeta ze dolgo nazaj, vprasnje je le ustrezna uprizoritev za javnost in ugodne okoliscine za udejanitev le-te.
[/quote]

“javnost” me ne zanima. Gre za moje življenje. Ugodne okoliščine: včasih se poklopijo z odhodom, včasih gre na hard pa kar bo bo in bom od tam dalje, ko/če bom tam.

“javnost” me ne zanima. Gre za moje življenje. Ugodne okoliščine: včasih se poklopijo z odhodom, včasih gre na hard pa kar bo bo in bom od tam dalje, ko/če bom tam.
[/quote]

To se sicer vse lepo slisi, a kot odrasla cloveka, da sva tako jaz, kakor ti se kako odvisna od “javnosti”. Sploh v taksnih okoliscinah. Zato (se) vsaj v tej debati ne slepiva s predstavo za javnost in spregovoriva iskreno, kolikor je le mogoce. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close