Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zna kdo zaklati pujsa?

Zna kdo zaklati pujsa?

Mi se selimo na kmete. Meni sicer ni problem, ker sem hodila k stari mami na kmetijo na pocitnice in mi je vse jasno. Problem nastane, ker so tam imeli vilicarja, da so dvignili pujsa in mesarja, ki je meso spravil na kose in v klobase. Sicer smo kaksnega zaklali in pripravili za v skrinjo tudi sami, ampak jaz sem vedno samo klala in cistila, nikoli nisem pujsa razkosala sama. Zanima me, ce kdo rabi pomoc v klavnici, zastonj bi delala. Moz si ne upa niti pajka ubiti. Jaz bi pa rada znala nastimat meso za v skrinjo. Zdaj sem v Lj. Septembra bom pa v okolici Ljutomera.

Kolikor je meni znano, so tisti časi, ko se je klalo prašiča, minili.
Sedaj se prašiča ubije s posebno pištolo, mesar pa potem prašiča očisti in razkosa.
A ti bi to delala? Kaj si mesar po poklicu ali kaj?
Mislim, da to delo res ni za ženske, še za moške ne vse, za to so usposobljeni mesarji.

Vsaka vas ima svojega priučenega mesarja. Pa ga gotovo imajo tudi tam, kamor se seliš. To res ni delo za žensko. Že s krvavicami in pečenicami je ogromno dela, pa ocvirki. To dela cel dan cela družina in še mesar klavec.

Sicer pa ste še ena družina narobe obrnjena. Žena dec, moški pa pusi.

nova
Uredništvo priporoča

In kaj ti je prašič kriv?

Torej: NE

Avtorica, OGABNA si!

Mogoče pa punca uživa v tem ko kolje prašiče?????

Ja saj, baba je psihopatka.

Punca je normalna, zdrava ženska. Izprijenke, izrojenke in psihopatke ste ve.

Zdaj pa le hitro plevel jest.

Na mesto mene ga je že pujsek pojedel.

To je prava baba.!!!

Avtorica je tipičen primer psihopata. Če se v tem prepoznaš tudi ti, pot pod noge in k zdravniku. Mogoče še lahko pomaga….

Me prav zanima kakšen je občutek ko cvilečemu prašiču zariješ nož v žilo. Jaz to definitivno ne bi mogla, ga ni denarja na svetu da bi to naredila.

…lej, ni tako…za dobre suhomesnate izdelke se prasc pred zakolom ne sme matrati….niti malo. Meso se nabije z adrenalinom….in pol maš probleme. Pač ga z najlubšo hrano izmamiš iz svinjaka, in tam ga, pazi, brez zanke in brez neptrebnega mučenja in cviljenja ustreliš u čelo….tazadnje kar si bo tak prasc zapomnil…bo blaženost.

hebiga, tak je lajf prascov….

Ne vem no … mi smo doma klali svinje po 300 kg težke, res konkretne .. dva, trije dedi smo svinjo zagrabili, pa jo položili na leseno lestev, zvezali z vrvjo, pa vlekli na mesto klanja. Moraš imeti pištolo – mi ji pravimo svinjska pištola -, pa zeeeeelooo ostre nože in sekiro. Pri mesariji res moreš imeti za začetek nekega mesarja, ki ti bo znal v nulo razstaviti in razložiti zadeve, da boš čez 10 ali 20 mesarij lahko že sama kolinila. Sem iz onih krajev, kamor se seliš, poznam kar nekaj mesarjev, samo ne vem, če bodo šli kolinit kar nekomu, ki ga ne poznajo. Lahko pa ti probam zrihtat kako številko. Mimo grede … v onih krajih se mesarjem plačuje tako, da mu daš par kg dobrega mesa za domov – pač stvar dogovora.

Glede teh pametnjakovičev v komentarjih … Če ne bi bilo kmetov, bi uličarji pocrkali že zdavnaj … kdo bi vam hrano prideloval? Mestni vrtičkarji? 🙂 Glede vegeterjancev, pa tak škoda besed, ker tudi rastline so živo bitje. 🙂

Se strinjam… sem bil na mesariji po parkrat na leto 30 let … in še nikoli nisem doživel, da bi kdo svinjo ubil z nožem, kot je to bolj kot ne tradicija na gorenjskem. Svinjo se more ubiti s pištolo, da ne trpi!
Svinjo počiš, takoj ko pade na tla, pa prerežeš vrat da kri čim prej ven steče, če ne še kar brca. Sem že bil zraven, ko dedek ni dobro pištole nastavil, pa je svinja potem vstala … živo sranje.

Ljudje se pa tudi vedno bolj pritožujejo čez kmete in ubijanje… Človeštvo je nastalo najprej z nabiralstvom čez čas pa lovom … nato so šli v poljedelstvo in živinorejo. Prvo so bile kmetije, nato večja naselja … danes pa mesta … in kako hoče mesto preživeti? S kmeti, seveda. Kje bodo prišli do kruha, če kmet ne bo pšenice in ostalega žita naredil? Kako bodo prišli do olja, če ne bo sončnic in buč, kako bodo prišli do mesa, če ne bo kmetov, ki jim bo živali vzrejala, kako bodo prišli do mleka, če ne bo kravic … in kaj bodo s kravo, ko bo enkrat stara?

Človek ima ubijanje v krvi. to je genski zapis. 🙂

PRASCI!!!

Ne vsi. Samo nekateri. Avtorica naprimer.

Ne vsi. Samo nekateri. Avtorica naprimer.
[/quote]

Me zanima, kaj bi ti naredila, če bi bila res lačna in bi imela na razpolago samo, da ujameš enega zajca, ali pa uloviš ribo, ali pa crkneš od lakote. Bi bila potem še tako pametna?!

Meni se zdi, da se ti norčuješ in ne verjamem, da je kaj dosti žensk, ki bimlahko ubile nič krivo zival.Sploh pa ne v mestu, v Ljubljani pa še manj.
Velika večina bi nas bile vegetarijanke in tudi veganke, ker bi tudi kokoši in krav za mleko ne mogle rediti.Namreč nesnoa doba kokoši je kar kratka in bi se nabralo kurjih in govejih upokojenk in upokojencev do te mere, da bi nas zažrle in nam pomendrale in pojedle večino zelene hrane, kar ne one pa srne, divji prašiči i pd.
Vsaj jaz sem precej nenasilen tip babe in ne prenesem krvi, nasilja in ubijanja nedolžnih zivih bitij.

Kaj pa potem tako bitje jeste?

Bi vas bile vegetarjanke…pa niste…hinavscina,ves prsuta na policah mercatorja tut ne zacara mesna vila,glavnini zakol ni najljubse opravilo,je pa edini nacin. Predstavljas se kot miroljubno bitje,žaljenje ljudi ti pa ni tuje. Uporabljajte zdravo kmecko pamet in bodite miroljubni tudi do ljudi

Bi vas bile vegetarjanke…pa niste…hinavscina,ves prsuta na policah mercatorja tut ne zacara mesna vila,glavnini zakol ni najljubse opravilo,je pa edini nacin. Predstavljas se kot miroljubno bitje,žaljenje ljudi ti pa ni tuje. Uporabljajte zdravo kmecko pamet in bodite miroljubni tudi do ljudi
[/quote]

Točno tako. Zdrave kmečke pameti manjka. Pa miroljubnosti in prijaznosti do ljudi. Do cuckov se obnašajo kot poblazneli, do ljudi in otrok pa nesramno in hudobno.

novodobni razvajeni mesti pezdeki, še besedo koline slišat ne smejo!
a glejga zlomka, lidli, hoferji, špari,….so pa izropani raznih paštet, hrenovk, pršuta čez vikend.
..glede na to, da se zgražate nad mesom in kolinami, lahko vašo pamet brez problema primerjamo s prašičjo!


Sami babji šusi se oglašate. In večina od vas babjih šusov ima doma kakšnega psa, cucka, ščeneta….In kaj tile vaši cucki žrejo? A žrejo solato? Zaradi vaših kurčevih cuckov, ki jih imate izključno zaradi modnega trenda, mora na svetu pomret na milijone pujskov, kokoši, goveda, ovc, rib itd…..In začuda se ne zgražate. Ker vaš kuža je družinski član, ki spi skupaj z vami v postelji. Prekleti bedaki. Pes se vam smili, vse ostale živali, ki jih vaš pes požre se vam pa nič ne smilijo.
Pa še o tistem, ko pravite, da je pujsa najbolje ustrelit s pištolo, ker naj bi se tako najmanj matral. Jaz nisem tako prepričan v to. Jaz imam na vesti kar nekaj pujsov in sem jih usmrtil tako s pištolo, kot tudi z nožem. Jaz mislim, da se pujs celo manj matra pri klanju z nožem. Pogoj je, da se pujs prej ne prestraši. Če z nožem znaš rokovat in če veš kako moraš nož zaštihat, potem pujs praktično ne čuti dosti. Le malo ga zapeče. To vem po pujsovi reakciji. Jaz to tolmačim nekako tako kot to počnejo tisti, ki si režejo žile . Najbrž ste že slišali, da je kdo delal samomor tako, ko si je s žiletko rezal žile. Verjetno čutiš pač tisto pekočo bolečino, potem pa, ko kri odteka, praktično samo omamljen zaspiš.
Zato jaz tole streljanje ne vem, če je to resnično bolj humana smrt. Ker, ko pujs dobi strel v čelo, takrat res samo pade. Ampak po njegovih reakcijah potem čez čas začne brcat kot nor. Torej nekaj čuti. Jaz mislim, da pri poškodovanih možganih ni nujno, da ne čutiš nič.
Zato sem jaz še vedno pristaš klasičnega klanja z nožem. Izkrvavitev je po mojem še vedno bolj humano. Seveda pod pogojem, da se žival ne prestraši in da je klavec mojster klanja.

Še preprost nasvet avtorici debate, če je res mislila resno.
En tak generalni praktični preprost napotek pri klanju z nožem je, da nož zaštihaš dva prsta od goltanca in nož usmeriš proti repu. Se sliši smešno ampak tako je res. Tako prerežeš glavne žile v vratau in tako je izkrvavitev najhitrejša.
Vsi tisti tepci, ki pa si delate utvare, da žival pujs ne pogine preden ga vi ali vaš pes požrete, pa pejte lepo u rt.

New Report

Close