Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Neodzivno sodisce, kam se pritoziti

Neodzivno sodisce, kam se pritoziti

Imam izvrsbo na racunu. Po mojih evidencah je bila celotna izvrsba ze poplacana.
Upnik je neodziven, ne dobim odgovora na to, koliko je se dolga. Januarja sem poslala na sodisce “vlogo”, da naj sodisce poizve o odprtem dolgu in da je po mojih evidencah (placilne liste, trr izpiski) dolg ze poravnan ter da naj izvrsbo ustavijo. Od tega je 4 mesece, ni odgovora. Sem klicala na sodisce, so rekli da ne gre hitreje, da so druge zadeve prednostne??? Meni pa vsak mesec odtegujejo 300€ in ne morem dosezti da se neha? Je sploh mozno da se dogajajo take stvari? Po moji racunici sem preplacala ze 400€ ( obresti in glavnico, obresti sem zracunala sama, saj sem iz sodisca dobila samo da je izvrsba za xxxx€ + zamudne obresti).

Kaj lahko naredim da mi nehajo jemati denar, ce vem da je ze placano?? Upnik ne reagira, sem poslala ze 2x povprasevanje o odprtem dolgu, da ga poravnam in da se izvrsba zakljuci, pa ni odgovora, zato sem poslala poizvedbo na sodisce, 4 meseci so mimo, ni odgovora.

Kaj mi je za narediti?

po pritožbi, da mi rubijo dolg, ki ni bil moj! se ni odzval niti upnik niti sodišče. Pobrali so znesek, ki se jim je “zdel” + 370€. Z dokumenti in priznanjem povzročitelja tega dolga sem se pritožila na sodišče in na upnika, pa nič. No in po dveh letih od poplačila dolga so mi odpisali s sodišča!!!, da naj priložim dokumente, ki so bili priloženi že prvi pritožbi. Jaz sem obupala. Plačala-no vzeli so mi z računa 3500€ in sem se poslovila od pravne države, dolžnice, ki je priznala, da je to njen dolg. Bila sem le člen, ki je denar imel na računu, da so ga lahko vzeli, dolžnica, ga ni imela.
Tako, da želim ti srečo !!!

Če so ti rubili preveč, lahko vložiš nasprotno izvršbo, s katero zahtevaš, da se presežek vrne. Poglej si Zakon o izvršbi in zavarovanju tam nekje okrog 67. Člena..

Tudi zakon o izvršbi je napisan le zato, da lahko barabe legalno kradejo, sodišča s prisklednimi sodnimi izvedenci jim pa pri tem držijo žakelj in se z barabami skupaj mastijo na tujih žuljih.

Torej si bila porok. In pravna država deluje, saj si se zavezala, da boš ti plačala dolg, če ga dolžnica ne bo. Ne razumem, kaj se usajaš?

Pošlji na sodišče urgenco za poizvedbo za katero pišeš. Pošlji jo s povratnico, da imaš dokazilo kdaj je sodišče dobilo tvojo urgenco. Postavi jim rok, če do tega roka ne bo odgovora, ti verjetno ostale le odvetnik.

Torej si bila porok. In pravna država deluje, saj si se zavezala, da boš ti plačala dolg, če ga dolžnica ne bo. Ne razumem, kaj se usajaš?
[/quote]

ne nisem bila porok :).


Pošlji na sodišče urgenco za poizvedbo za katero pišeš. Pošlji jo s povratnico, da imaš dokazilo kdaj je sodišče dobilo tvojo urgenco. Postavi jim rok, če do tega roka ne bo odgovora, ti verjetno ostale le odvetnik.
[/quote

poslala 🙂 s povratnico in vse kar je bilo možno narediti naredila, a odgovor je bil, da je zadeva zastarala :), ne glede na to, da je zastarala zaradi sodišča.

Zaradi svojega miru sem se nehala ukvarjati z zadevo.

Kakšne lovske zgodbe to eni prodajate. Da ti vzamejo tri jurje z računa, pa to kar mirno sprejmeš in se ne buniš, čeprav nisi nikomur nič dolžen… dajte vsaj zgodbo v celoti povedat, ker je jasno, da noben razumen človek ne bi tako ravnal.

New Report

Close