Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ali dovolite otroku v trgovini, da začne jesti žemljico, preden plačate?

Default avatar

Čirule Čarule

Nevzgojeni zaradi žemlje je napisal/a:
Saj res, zdaj smo tisti, ki smo jedli kdaj žemljo v trgovini in tudi naši otroci, ki to včasih počno, nevzgojeni in razvajeni. Zaradi žemlje? Res? In vi, ki tega ne počnete, ste lepo vzgojeni in oh in sploh krasni ljudje?
No, meni se ne zdi to neka katastrofalna navada, ki bi kazala na nevzgojenost. Ne bi bilo konec sveta, če bi počakali, da pridete iz trgovine, pa tudi ga ne bo konec, če otrok melje žemljico med nakupovanjem. Mene trgovke celo vprašajo, ali pustijo vrečko odprto, da bo otrok jedel. Torej njih očitno ne moti. Jaz jim tega ne dovolim zaradi higiene. Otrok pretipa voziček, predvsem ročaj, ki je po raziskavah baje bolj umazan kot tla v trgovini. In potem naj mu dam v roke kruh (ali karkoli drugega)? Ne! Ko pridemo iz trgovine, si gremo umit roke in potem lahko jejo.
Default avatar

kje je pa meja

Zdaj pa tisti, ki valite neplačane žemljice otrokom, da jih drobijo v trgovini.
Kje je meja?
Kaj se sme jesti v trgovini in kaj ne?
Žemlje očitno smem jesti, čeprav niso plačane.
Kaj si lahko vzamem še kako narezano šunko zraven žemlje?
Pa pojem še banjico sladoleda za povrh al pa mogoče kako čokolado?
Kaj, če bi bili vsi tako nevzgojeni, da bi žrli, kar ni plačano? Ne bi jedel sladoled, drug čokolado, tretji sendvič, naslednji bi kak pir spil...
Res, človek ne more razumeti, da ste eni tako skrajno nevzgojeni in da tako vzgajate otroke.
Samo pomislite kak kaos bi bil v trgovinah, če bi vsi tako počeli kot počnete vi: jedli in pili neplačano robo. Mogoče bi še kdo pogruntal, da bi pa kondome najprej uporabil in jih potem plačal pa bi na blagjni ponudil v plačilo en s spermo napolnjen kondom.
Default avatar

sedem strani morale

Nisem brala spljoh odgovorov. Jaz sem svojim vedno dala za glodat žemljo ali kaj podobnega. Na delikatesi so tudi ponudili na pokušino rezino salame ali sira, preden smo izbrali, in tudi tega so pojedli. Tudi pri tistih štantih v trgovini, kjer ponujajo razne nove izdelke, smo kaj poskusili. In na tržnici prav tako. In veste kaj? Moji so zrasli v vzgojene, socializirane in uspešne odrasle, ki ne kradejo, ne goljufajo, pomagajo starejšim znositi nakup v nadstropje, so vljudni doma in drugje.
Oh joj...Če bi bili samo to problemi...
Default avatar

kje je meja

sedem strani morale je napisal/a:
Nisem brala spljoh odgovorov. Jaz sem svojim vedno dala za glodat žemljo ali kaj podobnega. Na delikatesi so tudi ponudili na pokušino rezino salame ali sira, preden smo izbrali, in tudi tega so pojedli. Tudi pri tistih štantih v trgovini, kjer ponujajo razne nove izdelke, smo kaj poskusili. In na tržnici prav tako. In veste kaj? Moji so zrasli v vzgojene, socializirane in uspešne odrasle, ki ne kradejo, ne goljufajo, pomagajo starejšim znositi nakup v nadstropje, so vljudni doma in drugje.
A kondome ste tudi v trgovini sprobali, preden ste jih plačali?
Default avatar

degustacije

če vam gre tako na živce, da se po trgovinah je, kako pa gledate pol na degustacije? saj ti ponujajo vsega vraga za pojest, od rižote s tartufi do polike. a tisto pa ni bljek in nevljudno?
Default avatar

sedem strani morale

kje je meja je napisal/a:
Tvoj inteligenten komentar kaže samo, da se človek že rodi pameten ali butast, nobena žemlja pri tem ne pomaga :)
Default avatar

kje je meja

degustacije je napisal/a:
če vam gre tako na živce, da se po trgovinah je, kako pa gledate pol na degustacije? saj ti ponujajo vsega vraga za pojest, od rižote s tartufi do polike. a tisto pa ni bljek in nevljudno?
Tisto, kar ti ponujajo na degustacijah, je zastonj. In dvomim, da ti ponujajo cele žemlje?
Žemlje pa niso zastonj in je logično, da jih prej plačaš, potem poješ.
Default avatar

kje je meja

kje je meja je napisal/a:

Tvoj inteligenten komentar kaže samo, da se človek že rodi pameten ali butast, nobena žemlja pri tem ne pomaga :)
zdaj si pa predstavljaj, da bi bili vsi tako nevzgojeni kot si ti in tvoji otroci.
Če bi vsak jedel v trgovini tisto, kar še ni plačal? En bi jedel šunko, drug čokolado, tretji pil pivo... kako bi uboge prodajalke lahko kontrolirale kaj je kdo plačal in kaj ni?
Ti in tvoji otroci niste center sveta. K sreči večina ljudi ni tako nevzgojena in najprej plača in potem je. Če bi bili pa vsi tako nevzgojeni, da bi kar malo jedli, kar še niso plačali pa se trgovkam itak zmeša.
Verjamem, da se zdiš ti in tvoji otroci, da ste center sveta. AMpak ne, niste. Ste samo nevzgojeni posamezniki in, ker so drugi bolj normalni, se prodajalkam ne sfuzla. Če bi bili pa vsi kupci taki kot ste vi pa adijo pamet.
Default avatar

leeleenepr

A se zagovorniki argumenta "žemlja še ni plačana" nimate kreditnih kartic, a pri stvareh, ki jih s kartico plačate, z uporabo počakate do naslednjega meseca, ko je stvar plačana?
Default avatar

Svita

No ajde,da bi otroka se razumela,da je lacen in ne more pricakat zemljice,ma se mi je nedolgo nazaj zgodilo ,da je v zlatarno kjer delam prisla zenska-odrasla,s sendvicem v rokah,ko mi je govorila,da bi pstane pogledala se med vrati,so ji drobtine padale z ust. Sem kar stala,kako hudica naj ji povem,da ne bo uzaljena...fak ne bos mi drobila po nakitu😈kje imas pamet. In ne boste verjel,je bla uzaljena in se kako,mi je vrata zaloputnila
Default avatar

kje je meja

leeleenepr je napisal/a:
A se zagovorniki argumenta "žemlja še ni plačana" nimate kreditnih kartic, a pri stvareh, ki jih s kartico plačate, z uporabo počakate do naslednjega meseca, ko je stvar plačana?
Plačam takoj, ne s kreditno kartico.
Tisti, ki pa plačujejo s kreditno kartico pa je tako, da ko potrdijo pin ali karkoli že, je isto kot bi plačali. Trgovina ima denar zagotovoljen.
Default avatar

iz majhnega raste

Svita je napisal/a:
No ajde,da bi otroka se razumela,da je lacen in ne more pricakat zemljice,ma se mi je nedolgo nazaj zgodilo ,da je v zlatarno kjer delam prisla zenska-odrasla,s sendvicem v rokah,ko mi je govorila,da bi pstane pogledala se med vrati,so ji drobtine padale z ust. Sem kar stala,kako hudica naj ji povem,da ne bo uzaljena...fak ne bos mi drobila po nakitu😈kje imas pamet. In ne boste verjel,je bla uzaljena in se kako,mi je vrata zaloputnila
Hja, kar se Janez nauči, to Janezek zna.
Starši so sončka naučili, da se žemlje jedo v trgovini. POtem pa zraste večje sonce in bo poleg žemlje glodal še kak pršut pa kisle kumarice. Pa kako naj ve v kateri trgovini ja in kateri ne? Zlatarna pa, če nima sendvičev, ga bo pa sabo prinsel, a ne?
Drugič se raje potrudi, da stranki ponudiš hrano, če pride prstane gledat.
Default avatar

Svita

iz majhnega raste je napisal/a:
Svita je napisal/a:
Hja, kar se Janez nauči, to Janezek zna.
Starši so sončka naučili, da se žemlje jedo v trgovini. POtem pa zraste večje sonce in bo poleg žemlje glodal še kak pršut pa kisle kumarice. Pa kako naj ve v kateri trgovini ja in kateri ne? Zlatarna pa, če nima sendvičev, ga bo pa sabo prinsel, a ne?
Drugič se raje potrudi, da stranki ponudiš hrano, če pride prstane gledat.
Pismo,butasto razmišljam,sem ob najman 200€...tiste drobtine bi pa že posesala..bo drugič bolš
Default avatar

Ena južna

kje je pa meja je napisal/a:
Zdaj pa tisti, ki valite neplačane žemljice otrokom, da jih drobijo v trgovini.
Kje je meja?
Kaj se sme jesti v trgovini in kaj ne?
Žemlje očitno smem jesti, čeprav niso plačane.
Kaj si lahko vzamem še kako narezano šunko zraven žemlje?
Pa pojem še banjico sladoleda za povrh al pa mogoče kako čokolado?
Kaj, če bi bili vsi tako nevzgojeni, da bi žrli, kar ni plačano? Ne bi jedel sladoled, drug čokolado, tretji sendvič, naslednji bi kak pir spil...
Res, človek ne more razumeti, da ste eni tako skrajno nevzgojeni in da tako vzgajate otroke.
Samo pomislite kak kaos bi bil v trgovinah, če bi vsi tako počeli kot počnete vi: jedli in pili neplačano robo. Mogoče bi še kdo pogruntal, da bi pa kondome najprej uporabil in jih potem plačal pa bi na blagjni ponudil v plačilo en s spermo napolnjen kondom.
Ne sam šunko, ti v sendvič da tud sir, kumarco.... :)
Aja, tud sladoled smo že pojedl v trgovini, na blagajni pa dal sam kodo ;) jah lej, če ga ne bi, bi se stopil ;)
Default avatar

portoriklo

Ja, otroku sem vedno dovolila. Trgovke so me same vprašale, če pustijo odprto vrečko, držal je za vrečko in jedel. Govorimo o mlajših otrocih, ki do blagajne sploh še ni pojedel :-)
Sama pa včasih, kadar uletim v trgovino žejna za umret, ko stojim na blagajni in čakam, naredim prva dva požirka. Nikoli še nisem nič pojedla/popila ne da bi plačala. otrok je primerno vzgojen, socializiran in (navkljub dvomom o higieni) izjemno zdrav. Nikoli pa se ni prevažal v nak vozičku, ampak vedno v tistem sedežku.