Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali dovolite otroku v trgovini, da začne jesti žemljico, preden plačate?

Ali dovolite otroku v trgovini, da začne jesti žemljico, preden plačate?

Ste v trgovini, pri kruhu, vzamete še nekaj za otroka, na primer žemljico, rogljiček ali kaj podobnega. Ali otroku dovolite, da začne to jesti, preden plačate, ali vztrajate, da je to dovoljeno šele, ko ste mimo blagajne? Kakšno je vaše mnenje o tem?

Ne.
Tega tudi sam ne počnem, ker se ne spodobi. Tudi otrok nikoli nisem vozil v nakupovalnem vozičku, kamor nalagamo kar bomo kupili, ker se to preprosto ne spodobi.
Vidim pa vse večkrat danes prav to – prehranjevanje med nakupovalnimi policami in otroke, ki stoje v nakupovalnih vozičkih.

Prosim? Hej, jesti je treba za mizo in v sedečem položaju! Ne pa v avtu, pa v trgovini pa med tekom! Pismo ja a rok si tut ne umije prej al kako?
Babnca, jest sem vsakič znova presenečen nad temi vašimi navadami!

nova
Uredništvo priporoča

ni vredno živcev, da bi se z otrokom kregala zaradi tega. konfrontacije šparam za stvari, ki so mi bolj pomembne, kot četrt žemljice. recimo, da ne more dobit v trgovini vsega, kar ji tisti trenutek na pamet pade

Pravila in omejitve so za otroke eno od prvih osnov socializacije.
Iz takih otrok, ki mimo pravil obnašanja dobijo želeno potem zrastejo “sončki”, ki jim je malo mar za druge in vrednote.

Ne, nikoli nisem. Iz več razlogov. Prvič, stvar še ni naša, dokler je ne plačamo. Drugič, noben otrok ni tako strašno prestradan, da ne bi mogel počakati 15 minut na hrano. Tretjič, jemo z umitimi rokami, kar v trgovini nikakor niso. Četrtič, za hrano si vzamemo čas, ne pa kar nekaj meljemo sproti. In nenazadnje, zakaj bi kdorkoli sploh jedel v trgovini, a je to fajn?

Bojev na to temo z otrokom nikoli ni bilo, ker to sploh ni bila opcija in mu še na misel ni prišlo.

Vedno prvo plačam, potem lahko je. Zunaj trgovine.

Otroka se uči reda z majhnimi stvarmi, ker drugače velikih nikoli ne bo razumel.
Niso to majhne zmage, kot piše ena gor. To so enostavno osnovne stvari, ki jih razložiš otroku.
A boste drugič tudi pašteto kar v trgovini gor mazale in odpirale kumarice …????

Seveda ne, to je kraja. Dokler ne plačaš, ni tvoje, zato ne ješ.

Sama sem to redno pocela v srednjesolskih in studentskih casih. Tudi sok sem odprla in pila zraven. Sem bila pac lacna. Do zdaj otrok se nikoli niti ni prisel na to idejo. Res pa ne hodim v trgovino v lacnim otrokom.
Btw, v velikem mercatorju imajo za take namene zastonj banane.

otrok v trgovini (tam do 4 let) težko razume, zakaj ne more dobiti vsega, kar si zaželi v trgovini, zato menim, da ni nič narobe, če se že poprej z njim zmenimo, da gremo v nakupe in da zanj posebej bomo kupili žemljo in samo žemljo. Mu jo res, otrok je zadovoljen, ne sitnari za sladkarije, igrače, pijače, itd, Mi mirno opravimo nakup, seveda na blagajni plačamo za žemljo in je volk sit in koza cela. Ko pa je otrok to sposoben razumet, da je treba stvar najprej plačat, preden jo pojemo, tj. okoli 4 let, pa seveda presedlamo na to. Otrok razume, se sprijazni in ravno tako ni dram v trgovini.
Jaz sem to strategijo uporabljala pri vseh treh otrocih, vsi so vljudni, znajo počakat, znajo razumet in znajo povedati, kako je prav.
Nekaj je prepovedovat zaradi prepovedi same, nekaj pa je prepovedati, ker ima vse skupaj en (otroku razumljiv) smisel.

Jaz vedno to dovolim. Moj otrok je no.1 pomemben bolj kot ostali cigančki mladi.

Ce mu do 4 leta dovolis jest,mu potem bolj tezko razlozis,da zdaj pa dost. Se strinjam z vsemi kar so gor napisal…najbolj fajn odgovor mi je pa:zato,ker se ne spodobi…take enostavne razlage manjka..pogresam. Zdej je treba zmer razlagat na dolgo ,kot kurja creva..,ko do konca poves,ze zgubi ves smisel

nisem dovolila, ker-kot je že zgoraj ena napisala-dokler ne plačam, ni moje.
en in edini razlog.
in sem mu ga menda tudi samo kakih dvakrat povedala; od takrat se o tem sploh ni več debatiralo.

Nimam več prave predstave o tako malih otrocih. Mislim pa, da se do starosti 5 let ne bi sekiral in ga ne bi/nisem gnjavil. Hehe. Ovitek s ceno pa bi ohranil in zadevo bi plačal.

https://www.youtube.com/watch?v=X29lF43mUlo&ab_channel=GeenNaam

Nisva imela te navade. Enkrat, ko je bil res vroč dan in sem sama prišla v trgovino, sem bila očitno že tako dehidrirana, da se mi je vrtelo. Kokakola je bila rešiteljica. Nisem mogla počakati do blagajne:) Bi verjetno skup padla do tja.
Na blagajni sem se opravičila in se je samo nasmehnila in rekla da razume;)

pri mojih otrocih nismo imeli te navade, tudi nista bili sitni ali neučakani, pri vnuku pa to sedaj počnem. Mu kupim žemljico, dam četrtinko v rook in to gloda dokler nakupujem. Normalno, da je 3/4 žemlje v vrečki s ceno, da plačam. Je pa res, da je lačen, ko ga grem iskat v vrtec in greva spotoma v trgovino.

Hehe, tud jaz, zdej pa ne jem več, spijm pa še zmer, če sm žejna, na blagajni pa dam prazno flašo. To, sploh polet dostkrat in NIKOL NIKJER noben nič ne komplicira. Dostkrat še blagajničarka vpraša, če ona vrže v smeti 🙂

oh, jaz imam let, pa to počnem. redno. kadar grem v trgovino grem zato, ker sem lačna. zato ponavadi najprej vzamem v roke nekaj, kar lahko takoj začnem jesti, potem pa nadaljujem z nakupi. če tega ne bi naredila, bi pokupila pol trgovine. lačne oči, a ne.
redno torej jem in pijem, preden plačam. še nikoli ni bilo nobenih težav zaradi tega, nihče mi ni nikoli rekel niti a. saj plačam, a ne. in to počno lahko tudi moji otroci, samo so že odrasli in ne vem če to počno. so pa, ko so bili mali, če so bili hudo lačni.

btw;: obleko tudi prej pomerim, če mi je prav, potem jo kupim. se mi je že zgodilo, da sem hotela kupiti mehko žemljo, ugriznila pa v trdo in jo kar takoj vrnila, ker pač ni bila taka, kot sem jo hotela kupiti. pa ni bilo nič narobe.

Jaz sem otroku, dokler je bil mali, tam nekje do 5.leta dovolila jest zemljo ali banano, potem pa ne več.
Nikakor pa tega ne morem enačiti z stanjem v vozičku ali sedenjem uzven sedeža.
Meni sta to popolnoma različni situaciji.

A pol kar hodite naokoli in drobite po trgovini? Kaj pa recimo če vzamete narejen sendvič, tudi pomalicate v trgovini? Piškoti, čokolade? Pa za babico zgoraj ki gre z lačnim vnukom v trgovino: kaj pa če mu prineseš banano ko ga greš iskat v vrtec pa mimogrede to poje preden gresta v trgovino (predvidevam da je babi še v službi in prej ne more v trgovino?) Sami čudni izgovori, pa takole žejne hodite po svetu pri miljonih flašk raznoraznih ki jih prodajajo in si lahko natočite malo vode preden greste od doma. Ne vem no, ampak razlagate kot da iz sahare stopite v trgovino vse prestradane in žejne. Ni preveč kulturno.

A dejte buzerirat tuki, za eno 20c žemljico komplicirate u božju m, vzamem, pojem, in nikome ništa, itak bom zapravu 20€ in več, koga zdaj briga tista žemljica, ki je že v riti.

Joj, ne spomnim se, a mislim, da nisem dovolila. Zdaj pač že leta ve, da se počaka (je stara 9 let). Ja, piti smo pa že kdaj začeli, tudi jaz, če je bila nuja (plačala zmeraj itak).

Samo, če mu pade sladkor. Pa še to ni prva izbira kruh, ampak jabolko ali nekaj, kar imamo s sabo.

Pogrizeno žemljo si dala nazaj na polico?

New Report

Close