Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vse mora moški plačevat ženski?

Kaj vse mora moški plačevat ženski?

Berem temo tu gor, kjer ste čisto popljuvali avtorja, ki ne vidi razloga, da bi moral samo moški plačevati večerje, pijačo, kino…
Pa me zanima kaj vse bi moral moški plačevati ženski, ki jo osvaja oz. sta že par, ne živita pa še skupaj?
A če gresta na izlet, na dopust, mora tudi moški plačevat? Kaj, če gresta za en dan smučat, mora tudi plačat karto za smučanje?
….

Ce ti neses tudi njene smucke, potem ti ni treba.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Moral popolnoma nič.
To, da on trdi, kako to mora, je samo v njegovi glavi, kot izgovor, zakaj je brez ženske.
Običajno pa je,. če sta dva zaposlena človeka skupaj, si delita tudi stroške, to je menda samoumevno, vsaj meni je bilo do zdaj.

nova
Uredništvo priporoča

Se pravi, feministka , ki je ženska, je za delitev stroškov.
Desiderus, moški, je pa za to, da mora moški vse plačat. Tudi, če gre za večje stroške kot je recimo smučarska karta.

Ne dopusta in smučarije nikakor. Plačam svoj del.
Kavo ali čaj na smučišču pa bi si pustila plačat. 🙂 Ni pa nujno seveda. Če bi ga povabila jaz, bi vztrajala da plačam tudi jaz.

Ne vem kdaj je postalo to tak problem. Glede na teme bi bila danes res obremenjena kako se uredit, kakšne čevlje in še seveda kdo kaj plača.
Ko sem jaz hodila še ven tega ni bilo.. iskat me je prišel do doma, peljal ven, plačal in pripeljal nazaj domov.

Ta mora babi plačati čisto vse. Od hrane, pijače, dopusta, vložkov, da se ona lahko posveti svojemu šopingu, kot so cunje, kozmetika …… In seveda, da ostane še za frizuro, pedikuro, manikuro, masaže, savne ….. Joj koliko je tega. Boga reva ne more sama sfinancirat vsega.

Ko sem si dala povecat joske, je za eno placal on, za drugo jaz.
No, nakazilo moje place je prislo kasneje.
Tako da v tem vmesnem obdobju je samo ena joska bila vecja.
Zdaj sta enaki.

Meni je nerodno že če plača pijačo. Delitev stroškov je fer, pa tudi nam kdaj lahko pustite plačati za oba.

Mislim, da tu ni nekih pravil, ampak samo takšna in drugačna subjektivna mnenja.

Meni se recimo zdi zelo neumno, da bi par karkoli plačeval ločeno, vsak zase. Naj on plača smučarske karte, ona pa potem kosilo. Ali pač naslednje karte, saj verjetno ne bosta šla samo enkrat v življenju smučat.

S tem, da bi moral vse moški plačevat, se ne strinjam. Bi pa naredil zelo slab vtis name nekdo, ki bi mu bilo vsakega evra zame škoda in bi samo gledal, da ne bo slučajno več plačal. To je slab obet za morebitno skupno blagajno v prihodnosti.

Enako, kot so ženske, ki jim je treba vse plačevati, so tudi moški, ki živijo enako, zajedalsko.
Ne biti tako naivni in si domišljati, da tega ni.
Pa ne v primeru starejša ženska- mlajši moški, že med adolescentniki je tako.
In ne šele od sedaj.

Veš kako ti povem. Včasih sem verjela, da je znak moje emanicipacije in fair playa, da plačujeva vsak pol pol. Ne moreš verjet, ampak tako naletiš tudi na tipe, ki bi se pustili vabit in jim ustreza, da punca plačuje čimveč. In po nekem čudnem naključju so to najmanj kvalitetni tipi na vseh področjih. Taki, ki se jim je boljše izogibat.

Izkušnje so me naučile, da kvalitetni in pravi moški so vedno tudi kavalirji in jim ni problem plačati. Ja, to je en izmed pokazateljev, kakšen bo moški v odnosu.

Desi je kavalir in še Balkanc povrhu-zmagovalna kombinacija, v dobrem smislu.

Pravemu samskemu Balkancu, ko osvaja svojo samico ego ne da, da bi mu ženska plačevala pred drugimi, sploh da moški to vidijo…. Nikakor. 😀

Razen, potem, čez nekaj časa, ko se tisto osvajanje z “dvignjenim perjem” malo poleže -potem pa že pusti…

Tisti, ki povabi, tudi plača. Če pa je bila skupna ideja, da se nekam gre ali kupi, pa si stroške delita. Če jo on spremlja, ko si gre ona čevlje kupit, pa normalno, da si jih bo sama plačala.
simpl ku pasul

No jaz pričakujem, da se pri recimo pijački, torti, sladoledu izmenjujeta.
Dopust, smučarska karta in take zadeva pa vsak svoje.

Ja, ampak to velja za današnjo generacijo 20+, 30 +

Naša 40+ generacija se spomnim, da je bilo kavalirstvo, stara dunajska šola še kar prisotna – včasih za zajebancijo, velikokrat pa zares – ne vem, ali pa sem samo jaz imela to srečo, da nisem imela takih kavalirjev, ki bi se oopravičili , joj oprosti “denarnicosem doma pozabil”..

Pa tudi – meni nikoli ni bil problem plačat ne računa ob povabilu, ne kakšnih skupnih počitnic, delit stroškov – fair play. Če služiš dobro, hodiš v službo, imaš svoje prihodke, jasno da participiraš, da se ne “šlepaš na sponzoruša stil” no. Sponzoruše so out.

Desi je kavalir in še Balkanc povrhu-zmagovalna kombinacija, v dobrem smislu.

Pravemu samskemu Balkancu, ko osvaja svojo samico ego ne da, da bi mu ženska plačevala pred drugimi, sploh da moški to vidijo…. Nikakor. 😀

Razen, potem, čez nekaj časa, ko se tisto osvajanje z “dvignjenim perjem” malo poleže -potem pa že pusti…
[/quote]

Hja, na Balkanu sem pa že bila večkrat, vem kako se tam ženskam godi. Sicer mlajše generacije so že bolj napredne. Ampak še vedno je kar pogosto, da je ženska čista nula.

Pri nas je to simpl zrihtano. Tisti, ki pride v bife časti rundo za vse. Če dolgo ni nobenega prišleka. plača tisti, ki je prišel prvi in tako naprej. Čin čin Vsi veseli in srečni, brez kreganja.

Živima skupaj, en otrok, ločene finace. Jaz kupujem fasungo in plačam svoje osebne položnice, zavarovanje, naročnina gsm,registracija avta in stvari za otroka, obleka,čevlji itd. Vse ostalo plačuje partner, dopuste, položnice, investicije. Kosila, večerje in podobne stvari plača tisti, ki ima denarnico bolj pri roki. Nikoli se nisva kregala glede financ.

Poslušam znanke kako ene razlagajo, da one kupujejo darila za punce svojih sinov.
Da navajajo fante, da morajo biti kavalirji do svojih punc in da zato one kupijo v imenu svojih sinov darilo za ‘snahe’.
Gre pa to za sinove stare 15-20 let. Verjetno tudi kateri nad 20.

Ja, ampak to velja za današnjo generacijo 20+, 30 +

Naša 40+ generacija se spomnim, da je bilo kavalirstvo, stara dunajska šola še kar prisotna – včasih za zajebancijo, velikokrat pa zares – ne vem, ali pa sem samo jaz imela to srečo, da nisem imela takih kavalirjev, ki bi se oopravičili , joj oprosti “denarnicosem doma pozabil”..

Pa tudi – meni nikoli ni bil problem plačat ne računa ob povabilu, ne kakšnih skupnih počitnic, delit stroškov – fair play. Če služiš dobro, hodiš v službo, imaš svoje prihodke, jasno da participiraš, da se ne “šlepaš na sponzoruša stil” no. Sponzoruše so out.
[/quote]

Ne. Zadeva iz izkušenj, stara skoraj pol stoletja, adolescenta oba, frajer dve leti starejši.
Ravno taka s tvojim mišljenjem nabaše na takega. Saj tako išče. No, jaz sem tudi bila. Pa sem spremenila lastno mnenje, jebatga, pa enakopravnost! Enakost.
Najprej naj pokaže solidarnost.
Seksam lahko tudi s takim, s katerim ne hodim na kavo…

Moral popolnoma nič.
To, da on trdi, kako to mora, je samo v njegovi glavi, kot izgovor, zakaj je brez ženske.
Običajno pa je,. če sta dva zaposlena človeka skupaj, si delita tudi stroške, to je menda samoumevno, vsaj meni je bilo do zdaj.
[/quote]

Podpis.

Ce ti neses tudi njene smucke, potem ti ni treba.
[/quote]

Če te prav razumem, naj moški plačuje vse. Kam gre pa ženskina plača?

Ce prav razumem, se zdi nosenje njenih smuci vecini nekaj, cemur bi se raje ognili (s placilom). :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A bejž, bejž.

Nerodno ti je, če on plača pijačo, rada bi pa, da ti pusti plačat za oba. A to ti pa ni nerodno?

Pusti človeku, da se izprsi s tistimi tremi kovanci za kavo, ne da bi ti zraven pod mizo zlezla od same zadrege. Sploh, če misliš itak naslednjič ti plačat.

Ene ženske greste res predaleč v dokazovanju, da se ne pustite sponzorirat. Potem pa pride do takih situacij, kot jo ena par postov nad mano opisuje, ko ona plačuje vse svoje stroške, vse za otroka in hrano za celo familijo, mož pa “vse ostalo”. Kaj pa tu še ostane, prosim? Pa se ženska še grebe, da bo večerjo plačala, če bo imela denarnico pri roki. Verjamem, da tu ni prepirov o denarju, ja. Tip ni glup, da bi se z belim kruhom skregal.

Oprosti, ampak , če sem jaz zdrava (bolna bi težko smučala), sem si sposobna tudi sama smuči nesti. Ne bi mogla gledat, da moški hodi obtežen s svojo in mojo opremo, jaz pa zraven veselo španciram.
Karto si pa vedno sama plačam. Ne bi hotela, da mi jo kdo drug.

New Report

Close