Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POženščen moški, pomožačena ženska

POženščen moški, pomožačena ženska

Mene pa zanima kakšen je poženščen moški?

IN kakšna je pomožačena ženska?

Gre tu za oblačila? Kozmetiko?
Preklinjanje, prostaškost?
Hobije (zadnjič je bila huda debata o tem,d a eni športi niso za ženske :)).
Zaposlitev oz. poklic?

Gre za kombinacijo vsega zgoraj naštetega in še česa.

Nekaj kar te pri osebi zmoti, ker ne spada v tisti standarden kalup tvojega dojemanja moškega oz ženske.

Imam v družbi oboje.
Eden je moj prijatelj še iz gimnazije, ki je …hm…recimo temu umetnik…čeprav nihče ne ve dobro kaj dela :))) mehke rokice, nobenega orodja ne zna v roke vzet, na smrt se boji pajkov, miši , pravzaprav vsega :))) . Dolgo smo mislili, da je gej, ker ni imel punce, ampak potem se je izkazalo, da je samo len in se mu ne da punc iskat, ga je morala ena izbezat :))) Ma ga imamo radi 🙂
Druga je pa prijateljica moje hčere, fajn punca, ampak izgleda kot moški. Je plavalka, postavo ima moško (ozki boki, široka ramena) od zadaj se komot zmotiš. Tudi psihično je skala, nič je ne vrže iz tira, ne komplicira, ne govori veliko, spretna za delat.
Pa sta na koncu vseeno našla vsak svoj par, za vsak lonec se pokrovka najde, nič narobe s tem.
In kaj zdaj?

nova
Uredništvo priporoča

Če te prav razumem so to ženske lastnosti: če ne zna prijeti nobenega orodja v roke in če se boji pajkov in miši?

In, če je psihično skala, močna, če ne govori veliko, spretna za delat – da so to moške lastnosti?

prvih ne maram, mi gre na smeh, ko jih gledam….pač taki pederajsi in metrosexualci…flefoti, po domače. ta druge niso za pof.ukat, so pa dobre sodelavke, ker imajo moški način delovanja…ne komplicirajo, realne predstave, manj čustev in raznih babjih problemov s tem in onim.

On tak babast, doma, za stedilnikom in kot kuzek poslusen zenski. Z zensko povsod gre in ure pogovora na dan z njo. On mu vedezuje, on poslusen raca za njo. Ji nikoli ne da vetra.

Mozaca je pa nasprotje nezne zenske, ukazovalna, po vaskih gostilnah glavna in se dela dec, pa traktor vozi.

Če te prav razumem so to ženske lastnosti: če ne zna prijeti nobenega orodja v roke in če se boji pajkov in miši?

In, če je psihično skala, močna, če ne govori veliko, spretna za delat – da so to moške lastnosti?
[/quote]

To so stereotipi , ja.
V resnici imaš pa odklone v obe smeri, že od nekdaj in vedno bodo, Gauss je že vedel.

Se pravi, če je ženska možačasta, ker hodi po gostilnah in je tam ta glavna. A potem to pomeni, da moški ni pravi moški, če ne hodi po gostilnah?
Ženska je možačasta, ker vozi traktor? Zanimivo. A mora potem vse namesto s traktorjem narediti s konji, voli, vprego pa na roke?

To so stereotipi , ja.
V resnici imaš pa odklone v obe smeri, že od nekdaj in vedno bodo, Gauss je že vedel.
[/quote]

Hja, samo ne bi jaz od feministke pričakovala, da bo imela ženske za debilnice nesposobne prijeti orodje za roke pa, da se boji miši, pajkov… in da mora biti jokica, mevžika, ki veliko govori pa nespretna za delo.
Moški pa same pozitivne stvari.

Se pravi, če je ženska sposobna za delo, realna, ne komplicira – je možača.
Če je pa nestabilna komplikatorka, ne ravno sposobna za delo je pa prava ženska in je za pofu…

Se pravi, če je ženska sposobna za delo, realna, ne komplicira – je možača.
Če je pa nestabilna komplikatorka, ne ravno sposobna za delo je pa prava ženska in je za pofu…
[/quote]

moški sistem delovanja je ključen….ne obešaj se na posamezne besede, razumi bistvo. če tega ne zmoreš, preskoči moj zapis. očitno nisi možača.

moški sistem delovanja je ključen….ne obešaj se na posamezne besede, razumi bistvo. če tega ne zmoreš, preskoči moj zapis. očitno nisi možača.
[/quote]

Sem razumela: bolj je ženska neumna, bolj nesposobna za delo, bolj komplicira, boljje ženska in zate primerna za pofu..
Če je pa sposobna , pametna pa je fajn za delo, ne bi je pa pofu.

Hja, samo ne bi jaz od feministke pričakovala, da bo imela ženske za debilnice nesposobne prijeti orodje za roke pa, da se boji miši, pajkov… in da mora biti jokica, mevžika, ki veliko govori pa nespretna za delo.
Moški pa same pozitivne stvari.
[/quote]

Napisala sem stereotipe, poguglej si, kaj to je, če ne veš.
Glede na to, da sem ženska in znam delati z orodjem, pa tudi mevža nisem, tolćeš mimo.
Glede na družbena pričakovanja je pa pač tako, če ti hočeš ali ne.
Možakarja, ki ne bo znal dile odžagat, bodo DRUGI MOŽAKARJI čudno gledali, žensko, ki bo hodila z deci v lokalni bife, bodo pa VSI čudno gledali.
Je pa tudi res – feminizem gor ali dol, da so moški praviloma z orodjem spretnejši, pa tudi v tehničnih zadevah bolj doma. Tako je. Jaz znam narediti marsikaj, ampak moški (nepoženščen) naredi isto hitreje, z manj matranja in bolje.

Sem razumela: bolj je ženska neumna, bolj nesposobna za delo, bolj komplicira, boljje ženska in zate primerna za pofu..
Če je pa sposobna , pametna pa je fajn za delo, ne bi je pa pofu.
[/quote]

Kaj se obremenjuješ z njim? On je tipičen kmetavzar. To je že dolgo znano.

Se pravi, če je ženska možačasta, ker hodi po gostilnah in je tam ta glavna. A potem to pomeni, da moški ni pravi moški, če ne hodi po gostilnah?
Ženska je možačasta, ker vozi traktor? Zanimivo. A mora potem vse namesto s traktorjem narediti s konji, voli, vprego pa na roke?
[/quote]

Moski mora v gostilno, pa doma zaropotat, kar ni prav.

Zenska ki je samohranilka, dlje casa brez moza, nastane mozaca, ukazovalna otrokom in potem vsakemu moskemu. Taka moskemu ne pusti na coffe, na internet, na pir. Ga omejuje in v svoj krog stiska.

Moski je glavni doma, ne zenska. Ce je zenska glavna, je pretkana.

Delo na njivi ja. Zakaj bi vozila traktor, ko lahko rozice sadi.

Kje zenska dela, ce je simbol strupa in kace, bezat od nje.
Bezat od zensk iz zdravstva, farmacije. Ziv strup. Hladne so.

Moski naj bo strog in glava hise. Zenska podrejena in to mora cutit.

Napisala sem stereotipe, poguglej si, kaj to je, če ne veš.
Glede na to, da sem ženska in znam delati z orodjem, pa tudi mevža nisem, tolćeš mimo.
Glede na družbena pričakovanja je pa pač tako, če ti hočeš ali ne.
Možakarja, ki ne bo znal dile odžagat, bodo DRUGI MOŽAKARJI čudno gledali, žensko, ki bo hodila z deci v lokalni bife, bodo pa VSI čudno gledali.
Je pa tudi res – feminizem gor ali dol, da so moški praviloma z orodjem spretnejši, pa tudi v tehničnih zadevah bolj doma. Tako je. Jaz znam narediti marsikaj, ampak moški (nepoženščen) naredi isto hitreje, z manj matranja in bolje.
[/quote]

Nisem spraševala po stereotipih, ampak po mnenju monovcev. Zato me je tvoje mnenje in označitev zelo presenetila.
Pa v bistvu ne poznam ženske, ki bi se bala pajkov ali miši. Poznam pa dosti žensk, ki odlično upravljajo s traktorjem in orodjem.
Žal pa poznam tudi dosti žensk, ki hodijo v lokale. Sploh mladih deklet. Pa tudi, ko grem zjutraj v službo v lokalih oz. pred njimi vidim na kupe zrelih žensk. To pa žal.

Sem razumela: bolj je ženska neumna, bolj nesposobna za delo, bolj komplicira, boljje ženska in zate primerna za pofu..
Če je pa sposobna , pametna pa je fajn za delo, ne bi je pa pofu.
[/quote]

imaš zelo izrazite, pravzaprav pretirano stereotipne ženske lastnosti. tako izrazite, da ti že konkretno škodi.

Kaj se obremenjuješ z njim? On je tipičen kmetavzar. To je že dolgo znano.
[/quote]

Kaj pa vem, je zanimivo vedet kako razmišljajo eni tipi :). Si pa lahko misliš kaj si mislim o moškem, ki sposobno žensko smatra za možačasto :).

Nisem spraševala po stereotipih, ampak po mnenju monovcev. Zato me je tvoje mnenje in označitev zelo presenetila.
Pa v bistvu ne poznam ženske, ki bi se bala pajkov ali miši. Poznam pa dosti žensk, ki odlično upravljajo s traktorjem in orodjem.
Žal pa poznam tudi dosti žensk, ki hodijo v lokale. Sploh mladih deklet. Pa tudi, ko grem zjutraj v službo v lokalih oz. pred njimi vidim na kupe zrelih žensk. To pa žal.
[/quote]

No v bistvu si ti zelo možačasta. ker reagiraš prav po moško agresivno.

Kaj pa vem, je zanimivo vedet kako razmišljajo eni tipi :). Si pa lahko misliš kaj si mislim o moškem, ki sposobno žensko smatra za možačasto :).
[/quote]
ne razumeš ali nočeš razumeti? poženščenost in pomožačenost je nujno povezano tudi z izgledom…in moškim, tudi meni, v skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tak tip ženske ni všeč. ima pa taka ženska vrsto drugih dobrih lastnosti s katerimi moški bistveno lažje shajamo, kot s tipično ženskimi.
videz je pa pri obeh verjetno pogojen s stanjem hormonov, pri možačah je verjetno moški hormon bolj zastopan, pri babjekih pa ženski.
da pa ne more biti lepa ženska pametna in sposobna, pa nisem nikjer napisal….z eno tako sem poročen. ima pa zraven svojih čarov in sposobnosti tudi svoje slabosti, kot prej opisano.

No v bistvu si ti zelo možačasta. ker reagiraš prav po moško agresivno.
[/quote]

Bravo. Če rečem, da ženske nismo nesposobne tepke, ki ne bi znale uporabljat orodja in da ni tipična ženska lastnost strah pred mišmi in pajki… sem že možačasta :).
Sem mislila, da si ok ženska, vsaj glede na nik.
Ampak si daleč, svetlobna leta daleč od feministke. Na žalost.

Človek ki misl da ma pravico sosedu govort kakšn more bit je za moje pojme fašist al pa psihič…


ne razumeš ali nočeš razumeti? poženščenost in pomožačenost je nujno povezano tudi z izgledom…in moškim, tudi meni, v skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tak tip ženske ni všeč. ima pa taka ženska vrsto drugih dobrih lastnosti s katerimi moški bistveno lažje shajamo, kot s tipično ženskimi.
videz je pa pri obeh verjetno pogojen s stanjem hormonov, pri možačah je verjetno moški hormon bolj zastopan, pri babjekih pa ženski.
da pa ne more biti lepa ženska pametna in sposobna, pa nisem nikjer napisal….z eno tako sem poročen. ima pa zraven svojih čarov in sposobnosti tudi svoje slabosti, kot prej opisano.
[/quote]

Citiram del tvojega prvega zapisa:
”ker imajo moški način delovanja…ne komplicirajo, realne predstave, manj čustev in raznih babjih problemov s tem in onim.”

Se pravi, naštel si same lastnosti sposobnih ljudi in napisal, da je to moški način delovanja. Torej, če je ravno kontra (torej ena nesposobnica) je pa ženski način delovanja. Izjemno. Res.

No v bistvu si ti zelo možačasta. ker reagiraš prav po moško agresivno.
[/quote]

nimaš prav….to je tipično babje kompliciranje, iskanje dlake v jajcu, razumevanje zadeve zgolj iz sebi lastne perspektive in nezmožnosti ali pa ne želje se vživeti v pogled in razumišljanje nekoga drugega, da se lahko razvije dobra debata…..ti si mi bolj všeč glede tega, čeprav sva včasih na nasprotnih bregovih, vendar svoje mnenje utemeljuješ, ga znaš zagovarjati itd…v bistvu si ti večja “možača”:))

Bravo. Če rečem, da ženske nismo nesposobne tepke, ki ne bi znale uporabljat orodja in da ni tipična ženska lastnost strah pred mišmi in pajki… sem že možačasta :).
Sem mislila, da si ok ženska, vsaj glede na nik.
Ampak si daleč, svetlobna leta daleč od feministke. Na žalost.
[/quote]

Tud u redu.
Glede na tvoje pisanje mi gladko dol visi, kaj si misliš o meni…

New Report

Close