Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje je Davide Maran?! Izginotje ali utopitev v Ljubljanici?

Kje je Davide Maran?! Izginotje ali utopitev v Ljubljanici?

https://www.youtube.com/watch?v=vhGC6W5nQGA

Punca je video objavila zvečer. V manj kot uri je bilo skoraj tisoč ogledov, do zgodnjih jutranjih ur že več kot dva tisoč, trenutno ima več kot dva tisoč štiristo ogledov. Video je všečkan skoraj sto odstotno s pozitivnimi komentarji.

Nazadnje viden v box baru. Sem je žel na lastno odgovornost.

nova
Uredništvo priporoča

Od kje ti ta informacija??

Saj so jo vso prečesali in počistili potapljači.

Potem je še mogoče živ. Da bi le bil.

Verjamem, da ga v Ljubljanici ni.
Ko so v Ljubljanici iskali Klemena, so jo tudi prečesali, sami so rekli, da so 99.9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričani, da ga ni.
Našli so ga v vejevju, le kako se je znašel tam?
Nekdo je napisal, da so ga našli že 3 tedne pred tem.
No, sedaj so namesto iskanega našli dva druga.

Koga in kdaj so pa našli? (zadnje čase ne sledim dosti novicam..)


Pa je.

Trgovci z organi so se iz Maribora očitno preselili v Ljubljano….


Pa je.
[/quote]

Verjamem potapljačem. Takrat ga ni bilo. Še ne.

Verjamem potapljačem. Takrat ga ni bilo. Še ne.ga
[/quote]
Tudi jaz verjamem potapljačem. Ne vem, kaj bi imeli od tega, da bi povedali, da ga ni, če bi bil. Zato mi je res čudno.


Tudi jaz verjamem potapljačem. Ne vem, kaj bi imeli od tega, da bi povedali, da ga ni, če bi bil. Zato mi je res čudno.
[/quote]

Ker tole se prevečkrat enako pojavlja in ponavlja. Že pri Klemenu je bilo enako. Potapljači so povedali isto. Nakar so ga nekoliko kasneje našli baje tam, kjer naj bi nehali iskati, zataknjenega v vejevje.
Se je pa dalo slišati, da so ga v resnici našli že tri tedne prej.
Pri vseh se pojavlja isti vzorec.
Nekdo izgine in prično ga iskati v vodi…
No, Zorana in celjskega dijaka, tega živega in neverjetno izmučenega, so našli v hribih- vzpetinah.
Sicer pa omenjeni še zdaleč niso edini.
So le najbolj poznani.

Ker tole se prevečkrat enako pojavlja in ponavlja. Že pri Klemenu je bilo enako. Potapljači so povedali isto. Nakar so ga nekoliko kasneje našli baje tam, kjer naj bi nehali iskati, zataknjenega v vejevje.
Se je pa dalo slišati, da so ga v resnici našli že tri tedne prej.
Pri vseh se pojavlja isti vzorec.
Nekdo izgine in prično ga iskati v vodi…
No, Zorana in celjskega dijaka, tega živega in neverjetno izmučenega, so našli v hribih- vzpetinah.
Sicer pa omenjeni še zdaleč niso edini.
So le najbolj poznani.
[/quote]
Meni je padlo v oči, da so vsi italijanski mediji pisali, da so Davideja takoj začeli iskati v vodi. Dobesedno to besedo so uporabil: takoj.

Še to. Italijanski mediji pišejo, da je obstajal video, na katerem je jasno vidno, da je fant zdrsnil oziroma zdrsel v reko. Z ozirom na to, da je Davide, vsaj po objavah na njegovem fb in yt sodeč, bil velik športnik in popotnik, ki je obredel precej sveta, skakal v globino proti reki z bandžidžampingom, hodil po hribih in gorah, bil slikan povsem na vrhovih gora, na skalnih previsih, celo na deblu nad previsom, pa ni padel ali zdrsnil, mi je res čudno, da se mu je zgodilo, da je zdrsnil oziroma zdrsel v Ljubljanico.


Meni je padlo v oči, da so vsi italijanski mediji pisali, da so Davideja takoj začeli iskati v vodi. Dobesedno to besedo so uporabil: takoj.
[/quote]

Ja, sicer so tudi to pisali, da obstaja zasebni posnetek, ko naj bi padel v vodo pri zmajskem mostu in se krčevito oklepal za vejo.
Pasti z zmajskega mostu res ni enostavno, zelo preprosto nekaj metrov prej ali kasneje s same nabrežine.
No, za tem so policaji začeli poizvedovati o jutranjih sprehajalcih z belim psom, ki so bili opaženi kot Davide ob istem času na istem kraju.
Posnetek, vsaj z nabrežja, je torej v resnici obstajal.
O paru s psom pa ne duha ne sluha.

Če hodiš tam leta, veš, da ravno z mostu težko pristaneš v vodi.
Ob pol sedmih zjutraj je 25.marca že dovolj svetlo, da nihče ničesar ne bi videl.

Jaz pa razumem, da je omahnil, ko je hodil po robu mostu, torej z ene strani reke na drugo. V tem primeru ne pomaga kondicija ali vzdržljivost.

V tem primeru bi ga našli takoj, ker so takoj prečesali vso Ljubljanico in Savo do Litije.
So pa našli dva druga. Zanimivo, kajne?

V tem primeru bi ga našli takoj, ker so takoj prečesali vso Ljubljanico in Savo do Litije.
So pa našli dva druga. Zanimivo, kajne?
[/quote]
To pa drži, ja.
Človek pomisli, da so fantom kaj v pijačo podtaknili, ampak poznavalci pravijo, da so verjetneje kar sami prižgali kakšno mešanico.
Kdo bi vedel …

Punca je v videu dobro izpostavila tudi diskrepanco med poročanjem italijanskih in slovenskih medijev. Pove, da je mejna točka, na kateri je bil za tem (klub K4) opažen ob Ljubljanici, kjer so nadzorne kamere. Zgodba se tukaj zelo nadležno razdeli v dva ostra dela. En je italijanski del, drugi je slovenski del. Italijanski mediji so poročali, da obstaja posnetek, na katerem se vidi, da je ta fant padel v vodo v Ljubljanico in sicer na Zmajskem mostu, torej so ga italijanski mediji že pokopali. Slovenski mediji oziroma slovenska policija pa govori popolnoma nasprotno in sicer na slovenski policiji so to zavrnili in pojasnili, da so ga kamere res zaznale, vendar še niso mogli povedati ali pri padcu ali morda skoku v Ljubljanico ali pa samo med hojo po Petkovškovem nabrežju. Če je bilo to okrog šestih zjutraj, kar ni tako zelo rano jutro, mogoče je bilo to še kasneje. Petkovškovo nabrežje, ljudje, to je popolnoma središče Ljubljane. Meni je to popolnoma nejasno, da se ti dve sliki popolnoma razdelita in da Italijani govorijo, da je utonil in da obstaja ta posnetek in da naši zanikajo, da obstaja ta posnetek. To je meni popolnoma nejasno, zakaj bi naši to skrili, če bi ta videoposnetek obstajal, ker ga še vedno iščejo. Mi ni jasno, zakaj to ni prepuščeno javnosti, da to vidi.

Pišejo šele sedaj, da je viden na posnetkih hoje po Petkovškovem nabrežju ob 6.30, takrat, ko par z belim psom, ki so ga iskali in ne našli.
Potapljači ga pa vdakokrat niso našli. Točno se spomnim, da so ga več ur iskali ravno v Vevčah, je bilo javno objavljeno na policijski spl.strani.
Potem, ko ga niso našli vse do Fužin.

V shemi vidim, da je bil odgovor Ob pol sedmih zjutraj, odgovora v temi pa ne.

Pohvala punci za video.


To pa drži, ja.
Človek pomisli, da so fantom kaj v pijačo podtaknili, ampak poznavalci pravijo, da so verjetneje kar sami prižgali kakšno mešanico.
Kdo bi vedel …
[/quote]

Tisti dan je sigurno vsaj 50 takih prižgalo kakšno mešanico, kot praviš.
So tudi oni izginili? In to kar v vodo?
Čemu je prišel do Petkovškovega, ni izginil že prej?

Davidejeva sestra Angela je takoj po objavi posnetka umaknila svoj poziv na fb o pomoči pri iskanju svojega brata.

New Report

Close