Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek banka Intesa Sanpaolo gre v franže

banka Intesa Sanpaolo gre v franže

A je to res, da so na bivši Banki Koper – banki Intesa Sanpaolo leto naredili nekaj radikalnih sprememb v poslovanju, ki komitente spravljajo ob pamet?
Z aprilom naj bi celi vrsti espejevcem ukinili osnovne limite in jih postavili na 0,0€. Tudi takim, ki so si redno vsak mesec nakazovali s poslovnega računa po 1500 evrov in več.
Meni se to sliši neverjetno in garantiran strel v koleno te banke. Moraš bit pa res nor, da s takšnim odnosom banke do tebe še ostaneš pri njej.

Vse banke so praktično iste.

Jaz imam pri drugi banki odprt premium račun, imam večinoma 5 mestne mesečne prilive, vendar mi avtomatsko niso dodelili limita sploh. Ko sem se ob neki priliki spomnila, da ga pa mogoče ne bi bilo švoh imeti kdaj za rezervo, so me skoraj slekli z zahtevami o mojem družinskem, nepremičninskem in ne vem kakšnem statusu vse – kot da že ob odprtju računa niso pobrali vseh potrebnih podatkov. Za limit od 2K, ki predstavlja samo majhen del mojih mesečnih prilivov. Mi je odprlo glavo!

Mož je pri Banki KP drugače zadovoljen.

Moja punca, ki ima s. p. že 7 let in poslovni račun odprt pri nekdanji Banki Koper, ima že 7 let redne mesečne prilive na poslovni račun. Na fizičnem je imela osnovni limit in si tja dokaj redno nakazovala denar in tam plačevala tudi vse položnice zaradi nižje provizije. Februarja ji je banka pod rednim mesečnim izpiskom napisala obvestilo, da so na njenem računu zaznali nižje prilive in ji bodo zato z aprilom popolnoma ukinili osnovni limit. Nižje prilive? Kvečjemu so biliv začetku letošnjega leta višji, ker je dobila neko dodatno delo! Pozneje so poslali še nek dopis, da ta rok za pokritje limita podaljšujejo do 1. junija. Najbrž zato, ker marsikdo tega obvestila ni videl. Kolega, ki ima prav tako s.p. in račun na tej banki je tako za ukinitev limita slišal šele pred nekaj dnevi. Mi je pa smešno, da banka, ki nekemu komitentu ukinja limit z utemeljitvijo, da nima dovolj prilivov, temu sitemu komitentu ponuja potrošniški kredit, da lahko pokrije ta limit.
Moje predvidevanje je, da so si zamislili eno hudo pametno poslovno potezo, da bodo vsem espejevcem ukinili limit, potem jih pa nategovali s potrošniškimi krediti ali pa z izrednimi limiti z bistveno višjo obrestno mero.
No, moja je že odprla nov račun na Delavski hranilnici. Še par formalnosti in ciao – ciao Intesa Sanpaolo! Itak nas večina Primorcev pri tej banki vztraja iz navade, kakšne pametne koristi tako ali tako ni od nje!

Na poslovnem računu pri Banki Koper ni bilo nikoli limita. Postopek za limit na poslovnem je ful kompliciran in ga res ne odobrijo kar tako, seveda pa gre za višje zneske od 400 evrov. Na fizičnem računu je pa večina ljudi imela vsaj 300 evrov osnovnega limita. Zdaj so ta limit nekaterim ukinili, čeprav imajo pri tej banki odprta po 2 računa in podobno.

Najprej se hudi privatniki pohvalite z izjemnimi prilivi, potem pa jamrate zaradi ukinitev nekega piškavega limita za par sto evrov. V čem je smisel? Jaz še ko sem šihtal za minimalca, nisem šel nikoli v limit.

Ja, sporočila o ukinitvi limita s.p.-jem so bila taka, da na prvi pogled ni nihče pomislil, da je to “množična akcija” banke Intesa Sanpaolo proti s.p.-jem. Je zgledalo kot da se to banka nekaj individualno odloča, pa ful neki preračunava, v resnici so pa vsem po vrsti poslali sita obvestila in z istim datumom ukinili limite. Bolano!

Gre za princip, ker ti “hudi privatniki” banki plačujejo malo višje provizije kot ti. In ker utemeljitev o ukinitvi limita ni logična!
Itak pa nima smisla razpravljat z nekom, ki ni nikoli v življenju sam skrbel za redno plačevanje prispevkov državi in sam skrbel za to, da so tudi največji dolžniki pravočasno plačali račune.
s.p.-ji niso odvisni od limitov, pridejo pa kdaj prav, če zamujajo plačila in podobno.
Tudi niso vsi s.p.-ji hudi privatniki. Ogromno jih je prekarnih delavcev, če en veš akj je to, googlaj, budala!

potrebe malih ljudi so amle – kruh in mleko. Socialka zaleže. Hudi privatniki imajo pa včasih malo drugačne stroške in poslovne ambicije.
Takim je banka Intesa Sanpaolo bistveno manj naklonjena kot je bila prej Banka Koper, ki je tudi uspela pod svoje okrilje dobit toliko poslovnih računov. Se bojim,da so zdaj v odhajanju.

Če nimaš nobene lastne rezerve, se nimaš kaj privatnika špilat, ne hudega, ne prekarnega privatnika. Samo bedaki mislite, da se boste z limiti izlizali v primeru izostajanja plačil. Na tisoče jih je že tako propadlo, pa vam še vedno ni jasno. Pametni.


Eni so pač raje prekarci kot da svetijo na zavodu.
Mimogrede, moj s.p. stabilno laufa 15 let. Ne bom s tabo razpravljal kako in zakaj se to grem in zakaj hočem imet limit. Mi je malo izpod časti. Sploh ne vem zakaj se oglašaš v tej temi. Jaz imam račun pri banki Koper oziroma Intesi Sanpaolo odprt od prve štipendije v srednji šoli, kar je bilo davnega leta 1986 in je bila to še Splošna banka Koper. Lokal patriot pač. Vsaka ljubezen enkrat mine, sploh odkar obvestila moje banke prihajajo iz Ljubljane.

sm je ta banka res zanimiva, jst bi rekel, židovska..
Pazi foro, prvo so izpiske za kartice pošiljali za prejšni mesec, pač od prvega v mesecu, do 31 v mesecu, recimo okoli petega v naslednjem mesecu, pol so pa to počas zamikali vsak mesec po en dan. Tako, da izpisek dobiš tik pred tistim dnevom, ko dobiš plačo.
Zanimivo, pri kreditih so radodarni, pri karticah, ti pa tud en dan težko pokrijejejo oz, kreditirajo do naslednje plače, priliva, recimo. Torej, če maš plačo 15 v mesecu, je izpisek od 15 do 15, ni tukej zajebancije z njimi, so kot veliki brat, hehe..

A Ljubljana je kriva, če ti tuja privat banka limit ukine? Še en brihten.


Sem rekel, da je kriva? Rekel sem, da vsaka ljubezen enkrat mine. Ni več nostalgije po “lokalni banki”, ker to že zdavnaj ni več. To sem mislil. Da me nič ne drži pri njej. In naj te ne skrbi za to koliko sem brihten. Poskrbi za svojo rit in pusti druge, da po svoje poskrbijo zase. Ni ti treba pametovat, če drugega kot svojih lastnih omejenih izkušenj z življenjem, nimaš.


Jaz sem ukinil izpiske po pošti in prejemam samo še izpiske v elektronsko banko. Okrog 4. v mesecu.
V zadnjega pol leta so me 2x poklicali in mi ponujali neke super kredite, za njihov bedni osnovni limit pa nimam dovolj prilivov. Lahko bi ga pa pokril s potrošniškim kreditom. haha
Res židovsko! Na srečo pa ne rabim ne limita ne krita, samo bedno se mi zdi, ker že toliko let svetim na tej banki, z njihove strani pa tak odnos.


Jaz sem ukinil izpiske po pošti in prejemam samo še izpiske v elektronsko banko. Okrog 4. v mesecu.
V zadnjega pol leta so me 2x poklicali in mi ponujali neke super kredite, za njihov bedni osnovni limit pa nimam dovolj prilivov. Lahko bi ga pa pokril s potrošniškim kreditom. haha
Res židovsko! Na srečo pa ne rabim ne limita ne krita, samo bedno se mi zdi, ker že toliko let svetim na tej banki, z njihove strani pa tak odnos.
[/quote]

jp, kakor se mi zdi je najboljša delavska pa sber banka ampak jebi ga, nobena te ne bo pustila, da ji boš dolžen, takoj te bodo stisnli za vrat , hehe..


Jaz sem ukinil izpiske po pošti in prejemam samo še izpiske v elektronsko banko. Okrog 4. v mesecu.
V zadnjega pol leta so me 2x poklicali in mi ponujali neke super kredite, za njihov bedni osnovni limit pa nimam dovolj prilivov. Lahko bi ga pa pokril s potrošniškim kreditom. haha
Res židovsko! Na srečo pa ne rabim ne limita ne krita, samo bedno se mi zdi, ker že toliko let svetim na tej banki, z njihove strani pa tak odnos.
[/quote]

Eh, ex skb je bila natanko ista. Čez noč.
Tudi kader so zamenjali čez noč.
Vse v Sloveniji se je sfižilo s temi kretenskimi politiki, se točno vidi, kako drug drugega nastavljajo.
Islandija, kje si?

Banke danes lahko počnejo, kar hočejo, ker ob blagoslovu politike, in lobijev, poskrbijo, da navaden smrtnik, ne more preživeti od svoje plače.Na bankah je dosti denarja iz dokapitalizacij, in rezerv iz zlatih časov socializma.Spametovalo bi jih samo masovno zapiranje računov, oziroma enkraten dvig na šalterju, na plačilni dan. Vendar to ni mogoče, ker velika večina mlajših, nima niti enega minimalca rezerve, za hude čase.Na žalost potrošništvo, nas je zapeljalo v slepo ulico, iz katere ni izhoda.

Eh, tisti hudi privatniki, ki se radi ku**ijo z n-mestnimi prihodki, ponavadi med teh n mest štejejo vsaj še cente, če ne tudi decimalne vejice, predznaka in po možnosti še vejic ali presledkov za lažje razločevanje tisočic.

Hkrati pa jim je jako težko pregledati ponudbo tistih 15 ali koliko že bank, ki delujejo v Sloveniji, in med njimi najti nekaj najprimernejšega zase.

Ali še bolje, niti ne vedo, da so TRR kjerkoli v EU oz SEPA (“razširjena EU”) natanko toliko “domači” kot slovenski. In ja, iz prve roke lahko povem, da je otročje lahko odpreti cenovno zelo ugoden TRR v Nemčiji (v tej preverjeno tudi poslovnega za samozaposlene) in UK, iz druge roke vem še vsaj za Litvo in Malto. In to ne da bi ti bilo treba sploh premakniti svojo rit do tja. Je pa tudi res, da je treba znati nekaj angleščine, vsaj na nivoju neke razvpite šivilje, kar nekaterim že zna povzročati probleme…

Banka intesa san paulo je mojster, dvojnega zaračunavanja, za identične storitve.V bistvu prodajajo meglo, ker ne ponujajo nič novega.Da ne govorimo, o konstantnem višanju, cen za svoje storitve, vendar na žalost tudi drugi, niso nič boljši.Nlb je poglavje zase, nekdaj solidne a banka in skb, so se tudi pokvarile, še najboljša je delavska hranilnica, vendar izključno zaradi najnižjih provizij na položnice. To je vsekakor premalo za pohvalo.

“Lastniško prestrukturijranje” ali: sedaj bodo še drugo polovico selili iz Slovenije na svojo hrvaško hčer na Hrvaško, na Privredno Banko Zagreb.
Italijanska mama je imela v Sloveniji 48 odsotni delež, pa bodo še tega tja sedaj odvlekli… Leta 2016 so že 51 odstotkov dali na Privredno banko Zagreb…….

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/banka-koper-bo-intesa-sanpaolo-pol-je-gre-na-hrvaski-pbz/406068

Res so ukinili limite, ampak vsem, ne samo espejevcem. Nekaterim, ki imajo več na računu, so pa limit ektremno povečali, brez da bi ti za to prosili. Poleg tega so komitentom pozaprli varčevalne račune, češ da tega produkta ne bodo več imeli, potem pa so jim ponudili popolnoma ista varčevanja, seveda s precej nižjo obrestno mero. No, jaz sem tudi lokal patriot in vztrajam pri tej banki, me je pa nekaj teh ukrepov kar razjezilo, da bi šel drugam. Ker pa vseeno, kljub spletnemu bančništvu, včasih človek le potrebuje obisk banke, vztrajam tu, ker je na tem območju pač veliko poslovalnic. Vseeno pa razmišljam o zamenjavi. Ima kdo kak predlog? A ja, še to: smešni so. Po vsem, kar so nam zakuhali, sedaj pošiljajo neke e-maile, naj povabimo svoje prijatelje v to banko, da dobimo potem neke nagrade, … hahahha, da se zamerim vsem prijateljem, ja seveda 🙂

Nekam čudaška definicija lokalpatriota, ki pušča svoj denar v tuji banki.

Ma zame je še vedno banka Koper … Neumno, saj vem. Pa katera je naša banka? Predlagaj.

Delavska hranilnica?

Eh, tisti hudi privatniki, ki se radi ku**ijo z n-mestnimi prihodki, ponavadi med teh n mest štejejo vsaj še cente, če ne tudi decimalne vejice, predznaka in po možnosti še vejic ali presledkov za lažje razločevanje tisočic.

Hkrati pa jim je jako težko pregledati ponudbo tistih 15 ali koliko že bank, ki delujejo v Sloveniji, in med njimi najti nekaj najprimernejšega zase.

Ali še bolje, niti ne vedo, da so TRR kjerkoli v EU oz SEPA (“razširjena EU”) natanko toliko “domači” kot slovenski. In ja, iz prve roke lahko povem, da je otročje lahko odpreti cenovno zelo ugoden TRR v Nemčiji (v tej preverjeno tudi poslovnega za samozaposlene) in UK, iz druge roke vem še vsaj za Litvo in Malto. In to ne da bi ti bilo treba sploh premakniti svojo rit do tja. Je pa tudi res, da je treba znati nekaj angleščine, vsaj na nivoju neke razvpite šivilje, kar nekaterim že zna povzročati probleme…
[/quote]

Tisti hudi privatniki oziroma tukaj privatnica, ki se je s tem hvalila, je itak napisala, da je na drugi banki in se ni pritoževala glede ukinjanja limita, če smo že pri tem. 🙂

Angleščina danes praktično nikomur ni problem.

New Report

Close