Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zopet je pitbul klal ali nekaterih nikoli ne izuči

Zopet je pitbul klal ali nekaterih nikoli ne izuči

Dva predhodna ugriza in ja, seveda pes ugrizne še tretjič. In vodnica psa za povrh še zbeži s kraja dogodka. Sedaj pa najbrž sledi konkretna denarna kazen in bi dejal, da tudi usmrtitev pitbula? Pa močno upam, da jo lastnik mešanca tudi iztoži za konkreten znesek. Če enih 2 igriza nejgovega psa ne izučita, jih bo pa morda odvzem (in injekcija zanj) psa, konkretna denarna kazen in civilna odškodnina? Dovolj je takih lastnikov, treba je ustrezno ukrepati – odvzemi, kazni, izterjave odškodnin.

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/pes-3.html

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Lastnica pitbula bo dobila 200€ kazni, ker psa ni imela na povodcu, lastnik mešanca pa bo napoten na civilno pravdo.
Ni nujno, da bo pitbul po (že opravljenem) odvzemu usmrčen, v poštev pride tudi prevzgoja in iskanje novega (ustreznejšega) lastnika.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Treba bi bilo kaznovat lastnico z zaporom in zaznamkom v njeno policajsko kartoteko, ne pa psa, ki ni kriv, če ga lastnica ni uspela socializirat na okolico, oziroma ga je napačno vzgajala, kot podaljšek svoje neizdelane samopodobe morda…..

Pa peesda no, kdaj bo nekatere lastnike psov izučilo, da NIMAJO KAJ imet spušenih psov – pa če je pitbull , čivava, coton, labič….. Ne izuči jih. Premile kazni, premalo pod nadzorom. Tudi lastni bi moral dobit zaznaek in karoteko ” nesposoben lastnik vzgojit svojega psa na socializacijo in predvsem odpoklic”….Psa na povodec, kjerkoli zunaj domače ograje, to je nuja v današnjih urbanih predelih. Niso pa vsi ljudje “zreli” za pasmo, ki jo imajo.

Taki lastniki bi morali dobit zaznamek, obvezno! pPa prepovedat jim imet psa.

nova
Uredništvo priporoča

Ubogi psi!
Vedno je pes za vse kriv…
Slabi gospodarji, ki nimajo pojma, kako ravnati s psom, se ukvarjati z njim, ga socializirati!
200 eurov je čisto premila kazen.
Lastnike psov je treba dat na šolanje, kako se ravna z psi!
In mimogrede, Pitbull je krasna pasma, če ima normalnega gospodarja.


True that.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Država bi morala uvesti zakon, da mora vsak lastnik psa pridobiti potrdilo o posebnem izobraževanju o psih, katerega bi moral vsak lastnik psa opraviti. Letno bi moral vsak lastnik psa plačati državi 1400 evr davka za vsakega psa. Uvesti kazen za vsakega lastnika, kateri ne pobere dreka za svojim psom v višini 3000 evr. Za primer ugriza ali napada psa na ljudi bi se moralo lastnika psa kaznovati z zaporom 15 let. Tako bi bil red kar s tiče psov zagotovljen.


True that.
[/quote]

Koliko si jih že imela doma? Z otroki?

Tako je!!
Potem pa verjamem, da bi bili precej manjši problemi glede ugrizov psov, predvsem pa še ena bolj primerljiva problematika…
Namreč, bližajo se prazniki, pa kasneje še poletni dopusti…Lastniki ne vedo, kam s svojimi psi,…so jim v napoto….Sploh za časa dopustov….Najlaže je dat psa v neko kartonasto škatlo in ga pustiti nekje ob gozdu,…Ali se ga otročiči tega psa, ki je zdaj odrastel, pač naveličajo, in kuža ni več zanimiv…Kaj pa zdaj?
Itd,…….Žalostno.

Itak. Pa v DZ in za vse osebe na vodilnih mestih, sploh od predsednikov RS in vlade navzdol redna testiranja za kokain, alkohol in ostale zasvojitvene droge, tudi tiste, predpisane! In jih odpoklicati s teh mest doživljenjsko.
Najprej to.
Ni čudno, da se v Ljubljani podgane množijo kot nore, ker so naphane z vsem tem!
Je na teh položajih sploh še kdo trezen in pri sebi, funkcionira brez?


Bom pustil ta primer drugim. Sam imam težave, ker se vedno najde kupček sitnežev, ki se zapodi v moja psa (vedno na povodcu) in bi jo božali in mrcvarili. Potem pa ponorijo, ker zahtevam, da najprej vprašajo mene. Samo jaz vem ali sta dovolj sprehojena in dobre volje za božanje. In potem je ?gospod? danes slabe volje, ker ne dovoli božanja in vtanja po očeh in vlečenja za ušesa!


Bom pustil ta primer drugim. Sam imam težave, ker se vedno najde kupček sitnežev, ki se zapodi v moja psa (vedno na povodcu) in bi jo božali in mrcvarili. Potem pa ponorijo, ker zahtevam, da najprej vprašajo mene. Samo jaz vem ali sta dovolj sprehojena in dobre volje za božanje. In potem je ?gospod? danes slabe volje, ker ne dovoli božanja in vtanja po očeh in vlečenja za ušesa!
[/quote]

Reci, da imajo nalezljivo smrtno bolezen.

Koliko si jih že imela doma? Z otroki?
[/quote]

Imam Pitbulla in dva otroka. Stara sta 4 in 9 let.
S psom smo se ukvarjali od mladička naprej. Ga šolali. Kako se obnaša ob srečanju z drugimi ljudmi itd,…
Za našo družino to ni samo pes kot pes….Pač leži zunaj in malo na sprehod da se polula in pokaka,.. in to je to,…
NE.
Naš pes je naš družinski član, s katerim se je treba ukvarjat. Nekako že skombiniramo prosti čas. Je pes, ki pazi na nas pred tujci. Pač opozori. Ko vidi da je vse ok, je miren in se umakne. To je naš pes čuvaj. Do otrok zaščitniški. Nežen. asploh najmlajša včasih nima občutka in ga pregrobo prime,…Pes ji dovoli praktično vse. Ne zameri ji. Lahko bi jo nenazadnje ugriznil. Ampak ne. Ve, da otrok noče nič zanalašč…
U glavnem. Ta naš Pitbull nas ima rad. In to tudi pokaže. Smo se pa ukvarjali z njim kot je treba. In ne dam ga za nič na svetu. To je to.

Koliko si jih že imela doma? Z otroki?
[/quote]
Nimam otrok, poznam pa kar nekaj ljudi, ki so odraščali s pitbulom, stafordom, dogo, nekaj od teh psov je že pokojnih, za časa življenja pa niso niti enkrat ugriznili, ali človeka ali psa. Ker so imeli odgovorne lastnike, ki so tudi svoje otroke naučili ustreznega ravnanja.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Reci, da imajo nalezljivo smrtno bolezen.
[/quote]
Ne bo šlo, bom raje ?gospod? slabe volje! Psico imam od tretjega meseca naprej, tistega drugega sem pa nesocializiranega dobil po nekem odvzemu. Malo dvanajskilsko pezde, bi se steplo z vsemi in povsod. ☺☺☺ Najraje ima dobermane in pitbule!☺☺☺ Kmalu bo pri meni dve leti in je dojel le to, da sem jaz šef in da se me uboga, če nekaj rečem, je pa že nekajkrat skušal šavsniti, ker so drugi silili vanj. Torej je striktno na povodcu, tudi takrat, ko psico kje na samem, ali ob kakšni vodi spustim, da se znori in okopa.
Pa saj tega ne berejo tisti, ki bi morali!

Ja, najboljša je tista, ko imaš psa na povodcu, pa ga začne obletavati spuščen pes, ki mu tvoj pes pokaže, da mu ne paše, prosiš lastnika, če ga lahko odpokliče, pa ti ta reče: “Saj mu ne bo nič naredil…” Po novem jih sprašujem, če bo prevzel polno odgovornost, če mu bo moj kaj naredil. Ker če njegov ni nevaren, zna biti pa moj, če drug pes sili vanj…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Ne bo šlo, bom raje ?gospod? slabe volje! Psico imam od tretjega meseca naprej, tistega drugega sem pa nesocializiranega dobil po nekem odvzemu. Malo dvanajskilsko pezde, bi se steplo z vsemi in povsod. ☺☺☺ Najraje ima dobermane in pitbule!☺☺☺ Kmalu bo pri meni dve leti in je dojel le to, da sem jaz šef in da se me uboga, če nekaj rečem, je pa že nekajkrat skušal šavsniti, ker so drugi silili vanj. Torej je striktno na povodcu, tudi takrat, ko psico kje na samem, ali ob kakšni vodi spustim, da se znori in okopa.
Pa saj tega ne berejo tisti, ki bi morali!
[/quote]

TEBE na povedec, pa v ŠOLANJE!!!
Kaj ti pove dejstvo, da je pes že nekajkrat skušal šavsniti??
Katastrofa!
Da v lastnega psa, ki si si ga omislil, nisi prepričan,…hmm…Vsakič ko gresta ven, ne veš, kako bo pes na druge ljudi in pse odreagiral,…Žalostno…Res.
TEBE na šolanje, kako se s psom ravna.

TEBE na povedec, pa v ŠOLANJE!!!
Kaj ti pove dejstvo, da je pes že nekajkrat skušal šavsniti??
Katastrofa!
Da v lastnega psa, ki si si ga omislil, nisi prepričan,…hmm…Vsakič ko gresta ven, ne veš, kako bo pes na druge ljudi in pse odreagiral,…Žalostno…Res.
TEBE na šolanje, kako se s psom ravna.
[/quote]
100x bolj zaupam lastniku, ki se zaveda šibkih točk svojega psa, kot pa tistim, ki bi zanj roko v ogenj dajali.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

TEBE na povedec, pa v ŠOLANJE!!!
Kaj ti pove dejstvo, da je pes že nekajkrat skušal šavsniti??
Katastrofa!
Da v lastnega psa, ki si si ga omislil, nisi prepričan,…hmm…Vsakič ko gresta ven, ne veš, kako bo pes na druge ljudi in pse odreagiral,…Žalostno…Res.
TEBE na šolanje, kako se s psom ravna.
[/quote]

To da je večkrat skušal šavsniti pomeni, da sem dobil psa 6+ let, ki je bil odvzet v nekem ciganskem naselju in to, da bedaki mislijo, da je majhen, pa ga lahko vsak boža.
Kar se mene tiče, bodi brez skrbi, do sedaj sem bil z osmimi psi na šolanju, pa imam še vedno probleme z ljudmi, ki se vtikajo v psa!
Težko mi eno ščene, ki se podpiše pudelj, pove kaj dosti .


Ne bo šlo, bom raje ?gospod? slabe volje! Psico imam od tretjega meseca naprej, tistega drugega sem pa nesocializiranega dobil po nekem odvzemu. Malo dvanajskilsko pezde, bi se steplo z vsemi in povsod. ☺☺☺ Najraje ima dobermane in pitbule!☺☺☺ Kmalu bo pri meni dve leti in je dojel le to, da sem jaz šef in da se me uboga, če nekaj rečem, je pa že nekajkrat skušal šavsniti, ker so drugi silili vanj. Torej je striktno na povodcu, tudi takrat, ko psico kje na samem, ali ob kakšni vodi spustim, da se znori in okopa.
Pa saj tega ne berejo tisti, ki bi morali!
[/quote]

Potem pa reci, da grize.
Glavno, da ne šavsne tebe in tamale.
No, to že ve, da ne sme. Je pa pogumen, verjetno ne bi zbežal, če bi se kdo zapodil vanj!


100x bolj zaupam lastniku, ki se zaveda šibkih točk svojega psa, kot pa tistim, ki bi zanj roko v ogenj dajali.
[/quote]

To je to!

Imam Pitbulla in dva otroka. Stara sta 4 in 9 let.
S psom smo se ukvarjali od mladička naprej. Ga šolali. Kako se obnaša ob srečanju z drugimi ljudmi itd,…
Za našo družino to ni samo pes kot pes….Pač leži zunaj in malo na sprehod da se polula in pokaka,.. in to je to,…
NE.
Naš pes je naš družinski član, s katerim se je treba ukvarjat. Nekako že skombiniramo prosti čas. Je pes, ki pazi na nas pred tujci. Pač opozori. Ko vidi da je vse ok, je miren in se umakne. To je naš pes čuvaj. Do otrok zaščitniški. Nežen. asploh najmlajša včasih nima občutka in ga pregrobo prime,…Pes ji dovoli praktično vse. Ne zameri ji. Lahko bi jo nenazadnje ugriznil. Ampak ne. Ve, da otrok noče nič zanalašč…
U glavnem. Ta naš Pitbull nas ima rad. In to tudi pokaže. Smo se pa ukvarjali z njim kot je treba. In ne dam ga za nič na svetu. To je to.
[/quote]

Lahko še poveš, če bi ju pustil same s psom, otroke mislim?
Psov se sploh ne bojim, vanje lezem pa tudi ne. Se pa zgodi to obratno, ko se srečamo in so na povodcu. Vseeno, kakšne pasme.


Nimam otrok, poznam pa kar nekaj ljudi, ki so odraščali s pitbulom, stafordom, dogo, nekaj od teh psov je že pokojnih, za časa življenja pa niso niti enkrat ugriznili, ali človeka ali psa. Ker so imeli odgovorne lastnike, ki so tudi svoje otroke naučili ustreznega ravnanja.
[/quote]

Lep odgovor, upam, da ga čim več neodgovornih lastnikov prebere.

To da je večkrat skušal šavsniti pomeni, da sem dobil psa 6+ let, ki je bil odvzet v nekem ciganskem naselju in to, da bedaki mislijo, da je majhen, pa ga lahko vsak boža.
Kar se mene tiče, bodi brez skrbi, do sedaj sem bil z osmimi psi na šolanju, pa imam še vedno probleme z ljudmi, ki se vtikajo v psa!
Težko mi eno ščene, ki se podpiše pudelj, pove kaj dosti .
[/quote]

To, da so tvoji štirinožci 12 kilski pezdeti,…Pa jaz eno ščene ki se podpiše pudelj,……
To mi pove, da imaš ttttttti problem, BRIHTNA ČLOVEŠKA VRSTA.
Brihtnež iztrebek človeški,…..
Toliko…Pudelj je pasma psa.
Pa tvoj Pezde, ne vem kateri pes je pri tebi,…..Se mi smili. ko je pri tebi!!!
Pa ščene,…pa,……???
Bože mli!! Daj pse stran, kakršna zaničevalna imena uporabljaš za njih!
Ti psov enostavno ne maraš!!

To, da so tvoji štirinožci 12 kilski pezdeti,…Pa jaz eno ščene ki se podpiše pudelj,……
To mi pove, da imaš ttttttti problem, BRIHTNA ČLOVEŠKA VRSTA.
Brihtnež iztrebek človeški,…..
Toliko…Pudelj je pasma psa.
Pa tvoj Pezde, ne vem kateri pes je pri tebi,…..Se mi smili. ko je pri tebi!!!
Pa ščene,…pa,……???
Bože mli!! Daj pse stran, kakršna zaničevalna imena uporabljaš za njih!
Ti psov enostavno ne maraš!!
[/quote]
Pse imam raje kot človeške pudlje!
P.S. Ta dvanajskilski je najmanjši od vseh, ki sem jih imel, pa tudi najbolj podivjan, ker je bil večkrat obrcan, kot sit in če bi ti imel kaj pojma o psih, ne bi tukaj pisal neumnosti in se javno blamiral.
Res si cucek, tudi karakterni!

Potem pa reci, da grize.
Glavno, da ne šavsne tebe in tamale.
No, to že ve, da ne sme. Je pa pogumen, verjetno ne bi zbežal, če bi se kdo zapodil vanj!
[/quote]
Tamala je tavelka in vaga 35 kil!
In tamal ni pogumen, le ogabno so ravnali z njim. Še danes izbuli oči kot lemur, če kdo glasno spregovori!

New Report

Close