Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bo letos vroče poletje?

Ali bo letos vroče poletje?

Ne maram vročine in nimam klime, ker mi ne ustreza.

Upam in na tem mestu tudi prosim višje sile, angele in univerzum, da bi bilo letošnje poletje normalno. Torej:
– maksimalno 28 stopinj
– delno sončno do pretežno oblačno
– vsak ponedeljek dež

Tako.
Če kdo kaj več ve, kaj nas čaka letos poleti naj prosim te podatke zaupa tudi nam.

Toplo ti priporočam nakup klime, zdaj je še zadnji čas, ker po prvomajskih počitnicah bodo klima majstri na polno zasedeni.

Klima se regulira od stopinj do kota pihanja in glasnosti.

Vroče bo. Bolj kot lani.

Ne maram vročine, tudi prenašam jo zelo težko (59). Upam, da ne bo prevroče! Do 30, pa niti st. več! Pa sem in tja kakšen nočni dež. Sem že prezahtevna?

Upam, da se tvoje želje ne uresničijo – niti ena:).

no-ja podpis, naj bo vroče samo tako je poletje.

Velika razlika je med vroče in pasje vroče. Vroče je 28-30 stopinj. Pasje vroče pa 35 in več.
Rada imam toplo poletje, vroče še homaj, ostalo je že problematično za zdravje. Da pa cel dan čepim na klimi in čakam, da se bo shladilo na 30, ali manj, se mi zdi škoda časa. Poletje je treba uživat, ne pa naprej porivat zaradi pasje vročine.

Velika razlika je med vroče in pasje vroče. Vroče je 28-30 stopinj. Pasje vroče pa 35 in več.
Rada imam toplo poletje, vroče še homaj, ostalo je že problematično za zdravje. Da pa cel dan čepim na klimi in čakam, da se bo shladilo na 30, ali manj, se mi zdi škoda časa. Poletje je treba uživat, ne pa naprej porivat zaradi pasje vročine.
[/quote]

Res je.
Od poletja, ko se T gibljejo nad 32 stopinj … človek nima nič.
Že ob 10 dopoldan je tako vroče, da samo iščeš senco. V kolikor si malo nepazljiv so že opekline. Do 18 ih popoldan nimaš kaj zunaj početi …ker je neznosno – prevroče in te
dobesedno ŽGE.
Torej cel dan čepiš notri (ali v globoki senci) ves blesav in mlahav … in šele okrog 20 ih zvečer je toliko znosno, da greš ven, se rekrairaš ali družiš. V mestih pa se sploh ne shladi, tudi ponoči ne.
25 let nazaj so bila poletja res poletja. Taka, da si se jih veselil. Znosna. Prijetna. Topla.
Ne vem, ali imajo to umetno naštimano (s kakšno tehnologijo), da so temperature tako visoke.
Samo, da se ljudje matramo.
Pa ubogi reveži, ki so v mestih in nimajo denarja za klime ali kakšen več dnevni odmik v naravo …. , da bi se telo res spočilo. Taki potem dobesedno vegetirajo 3 mesece. In poletje za njih verjetno ni najlepši letni čas.

Res je.
Od poletja, ko se T gibljejo nad 32 stopinj … človek nima nič.
Že ob 10 dopoldan je tako vroče, da samo iščeš senco. V kolikor si malo nepazljiv so že opekline. Do 18 ih popoldan nimaš kaj zunaj početi …ker je neznosno – prevroče in te
dobesedno ŽGE.
Torej cel dan čepiš notri (ali v globoki senci) ves blesav in mlahav … in šele okrog 20 ih zvečer je toliko znosno, da greš ven, se rekrairaš ali družiš. V mestih pa se sploh ne shladi, tudi ponoči ne.
25 let nazaj so bila poletja res poletja. Taka, da si se jih veselil. Znosna. Prijetna. Topla.
Ne vem, ali imajo to umetno naštimano (s kakšno tehnologijo), da so temperature tako visoke.
Samo, da se ljudje matramo.
Pa ubogi reveži, ki so v mestih in nimajo denarja za klime ali kakšen več dnevni odmik v naravo …. , da bi se telo res spočilo. Taki potem dobesedno vegetirajo 3 mesece. In poletje za njih verjetno ni najlepši letni čas.
[/quote]

Res je, Doživeto lani, ko cel teden ni padlo pod 40, v najhujšem delu dneva. Za nameček je bilo en dan še ponoči toplo in ni padlo pod 35! Kriza vseh kriz. Telo ne funkcionira normalno v takih pogojih. Upajmo, da letos ne bo tako.

Res je, Doživeto lani, ko cel teden ni padlo pod 40, v najhujšem delu dneva. Za nameček je bilo en dan še ponoči toplo in ni padlo pod 35! Kriza vseh kriz. Telo ne funkcionira normalno v takih pogojih. Upajmo, da letos ne bo tako.
[/quote]
Lani je bilo še nekako, sicer komaj za zdržat. Vsakih 7-8 dni je malo deževalo. Spomnim se poletja pred nekaj leti, ko več kot 3 mesece ni bilo ne dežja, ne ohladitve. Takrat sem mislila, da bom umrla od vsega hudega. Že zjutraj ob 8h sem komaj čakala, da bo ura 21-22. Grozno je bilo. V takem se ne da govorit o kvaliteti življenja (kljub klimi), o prijetnem preživljanju poletja, dopusta. To je enostavno psiho fizično mučenje.


Letos b ogabno vroče, dež in poplave bodo od petka popoldan do nedelje zvečer.
Jah treba bi bilo k maši hoditi, pa kaj v pušco in ofer dati!

Za zimo je napovedal en “priznan” človek. Je bilo res tako.
Za poletje še nisem zasledila tovrstnih napovedi.

On pravi, da bo vroče.

… kakšen link?
Plizzzzzzz.

Upam, da bo vroče poletje, tako in drugače.

A ti veš, da se na vročem čokolada topi?
Čokolado je najbolje hraniti na hladnem …

Naj bo lepo, sončno, vroce. Lani nisem imel veliko od poletja, tako da moram letos nadoknadit

Prekajen meso dl cajt gvera;)

A ti veš, da se na vročem čokolada topi?
Čokolado je najbolje hraniti na hladnem …
[/quote]

Vem, da se topi(m) in to mi je všeč 😀

Če bi bilo po moje, bi bilo prijetnih 22 stopinj celo leto. Tu in tam pa preko noči močan dež, da opere ozračje, namoči zemljo in še malo ofriša 🙂

Ti pa res samo nase gledaš. Ker lani nisi imel nič od poletja, naj se zdaj mi ostali pečemo na žaru ….da boš ti lahko nadoknadil …

Drugače pa:
I love 🌥🌤🌦

Imam zanesljive informacije da bo letos avgusta in julija 35plus stopinj, vrocina in huda suša
To kar meni najbolj paše 🙂

To bi bilo idealno.
V L.A. se povprečne letne temperature gibljejo od 19 do 24 stopinj čez dan in 14 ponoči.
V najhladnejšem mesecu – januarja – so T med 15 in 20 stopinj čez dan.
V najtoplejšem mesecu avgustu so T med 26 in 32 stopinj čez dan, ponoči pa 18 stopinj.
Ni jim hudega v mestu angelov.
So več kot očitno res pod njihovim okriljem.

Ti pa res samo nase gledaš. Ker lani nisi imel nič od poletja, naj se zdaj mi ostali pečemo na žaru ….da boš ti lahko nadoknadil …

Drugače pa:
I love 🌥🌤🌦
[/quote]

Mal moraš bit egoista, je zdravilno;) Pogrešam poletje pač, rad imam to obdobje + vodo za osvežitev. Ljudje smo si različni, kaj češ.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Vroče bo:) Do 30C še nekako prenašam, obožujem tople večere, a ne soparne. Vročina spada v poletje in komaj čakam, da preneham nositi jakne in zaprte čevlje.

Upam, da bo res vroče in sončno. Rada imam 30, tudi 35 stopinj Celzija me ne moti. Komaj čakam. Meni je pri 20 stopinjah mraz.

Baje bosta julij in avgust krepko nad 30. Me je kar groza. Cele dneve bomo ždeli v hiši :((.Klinc, pa tako poletje !!

New Report

Close