Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je za vas zvonjenje cerkvenih zvonov glasba ali hrup?

Ali je za vas zvonjenje cerkvenih zvonov glasba ali hrup?

Zame je to hrup.

Za vas?

Hrup in to zelo moteč


A ni bilo to že 100 x obdelano? Malo preberi za nazaj in si izmisli kakšno novo temo.

nova
Uredništvo priporoča

Hrup. Vedno. Hrup.

V tem delu sveta kjer so cerkve že od nekdaj ,nam tistim, ki ne živimo poleg cerkva in ne delamo v nočnem šihtu, smo strpni, socializirani, kulturno razgledani, vzgojeni , pravnuki in vnuki krščanskih prednikov, smo psihično zdravi , …, ne predstavlja cerkev nekega hrupa in institucije, ki bi nam grenila življenje.

večno nabijanje po plehu me je naredilo psihično nezdravo … da jim materna, kaj imajo za razbijat nonstop … druge vere tudi ne tulijo zjutraj ko blesave, le kristjani so tako egoistični … če jaz ne spim, tudi vi ne boste!

vsi zagovorniki tradicije: lahko vam jaz vpeljem novo tradicijo in začnem navijat rock čez cel dan … to je moja vera in trpite!

Da se ne boste kdaj pritoževali nad tujerodnimi zvoki, ko boste zvonove izgnali, nestrpneži.

Pojdi v eno farško gnezdo, pa nabijej rock ob 7h zjutraj. Saj je tudi to glasba, mar ne? Dolgo ne bojo tiho. 🙂

pa dajte si jih na slušalke in ne gnavite vseh okoli sebe … naj razbija samo za vaše uhe!

Tovsrtno pisanje in tvoje psihično ne zdravje kot ga poimenuješ, zagotovo ni moč pripisat cerkvenim zvonovom. Nisi pa sploh redek pojav za današnji čas.😁

Stanujemo zraven cerkve. Zvonjenja sploh ne slišim več. Absolutno me ne moti.

Hvalabogu, da nimaš nobenih svojih težav.

vibracije zvonov so zdravilne. Prepustite se vibracijam in pozdravite telo in duha.

To vsekakor ne drži. Argumentirala pa ne bom, ker vsak razgledan človek ve, da vsakomur pa le ne paše nabijanje po plehu ali dretje z minareta.

seveda je zdravilno, samo prepusti se mu.

Meni je zvonjenje prijetno.
Užalosti pa me samo, ko zvoni mrtvemu (cuge), ker vem, da se je nekdo poslovil s tega sveta. Sicer pa je to v naši vasi redko, zadnja leta umre po en človek na leto, kar se mi zdi zelo malo.
Lepo mi je pa pri srcu, ko zvoni ob praznikih (npr. Velika noč) in slišiš zraven še pritrkavanje, to je pa res lepa melodija.

Cerkve niso od nekdaj. In ja, me moti. Tudi glasna glasba vsak dan bi me motila. Hrup škodi, tudi če se ga ne zavedaš (več).

Prenesel bi nežno in kratkotrajno bim bam zvonenje, tudi večkrat na dan.

Samo pri nas pa nabijajo binkete, bonkete, binkete, bonkete, bong, bong, bong, tudi po 45 minut skupaj.

Poleti moramo zapreti okna, da se lahko normalno pogovarjamo, pa smo nekje 200 – 300 metrov zračne črte stran od zvonika. Noro.

Predno pisete take nesmisle vsaj enkrat poglejte na uro koliko casa dejansko traja zvonenje, ker s takimi ciframi se samo smesite.
Lahko pa se preselite v Katar, pa boste poslusali kaj drugega… :)))))

O, pa ‘tulijo’, še ob bolj nemogočih urah, se vidi, da nisi bila po svetu…

Zame je zvonenje sporočilo – da je tu katoliška dežela in tako naj tudi ostane! Deus vult!

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Pojdi v eno farško gnezdo, pa nabijej rock ob 7h zjutraj. Saj je tudi to glasba, mar ne? Dolgo ne bojo tiho. 🙂
[/quote]

Ji bodo vrnili s svetovnim rekordom v pritrkavanju 🙂

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Hrup je in to moteč.

https://www.youtube.com/watch?v=V6YOhfHwpLQ&list=PLLRadLfSeE_1vvNdYUK1wbhn12twPhsHL&index=5

te berem že nekaj časa, pa mi sploh ni bilo jasno od česa imaš tako hude posledice.

https://www.youtube.com/watch?v=dG2jj-aIl-A

New Report

Close