Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj obleči za v Dramo

Kaj obleči za v Dramo

Za soboto sem po naključju dobila 2 karti za gledališče, za predstavo, ki me zanima, v Drami. Predstava je jutri, jaz pa imam občutek, da nimam ničesar, kar bi lahko oblekla. Po pravici povedano sploh ne vem, kaj se danes v gledališču nosi. Okdj, jasno mi je, da neke svečane toalete ne več in da ravno v trenerki ne moreš priti, ampak vse ostalo pa… Verjetno je za ženske najbolj primerna kakšna obleka/krilo, a je težava, da sama tega ne nosim, vsaj pozimi ne. V službi sem večino časa v uniformi, zato neke ogromne garderobe nimam. Bi bile primerne črne hlače (oprijete in ne pretirano elegantne, kot skinny jeans, le črne), bela bluza, malo močnejši make up kot ponavadi (eyeliner in puder, ki ju drugače ne nosim plus klasika: maskara, senčilo za oči, korektor, šminka), malo bolj vpadljiva ogrlica, ki se ujema z uhani in zlatimi dodatki na majhni, črni torbici, ki se jo lahko nosi v roki alo čez ramo in črni salonarji z visoko peto. Je to v redu? Bi kaj spremenili? Je prevec “casual”? Čr kaj pomaga… Stara sem okrog 30 in ne gre za premiero.

Seveda bo tako čisto v redu.
Dandanes so ljudje po gledališčih oblečeni zelo različno, tudi v Cankarju na koncertih klasike.
Tako da tvoj načrt je povsem v redu. Uživaj!

Čist ok … Danes ljudje hodijo v gledališče čist casual oblečeni – večina.


Sem sicer moški, ampak grem tudi v Dramo.
Ljudje so oblečeni precej običajno. Nekateri sicer v suknjiču in večerni toaleti (starejše ljubljanske gospe), ampak to niso neke dizajnerske kreacije. Kar precej jih pa pride v kavbojkah in puloverjih.
Če se počutiš dobro, pač vzemi nakit, ampak kar si napisala, se sliši dokaj glamurozno. So tudi take z nakitom, ampak v splošnem ne boš izstopala, če prideš oblečena povsemo običajno. Ni take panike. Pa tudi ljudi lahko da sploh ne bo veliko. Parter skoraj gotovo ne bo poln, lože in balkoni pa še manj (razen če gre za kak poseben dogodek. Redne predstave so pa precej luknjaste v občinstvu).

Skinny crne hlace in salonarje, jaz bi belo bluzo zamenjala z nekaj crnega zgoraj.

To kar si izbrala se mi zdi popolnoma primerno za Dramo. Jaz grem pogosto in sem zmeraj podobno oblečena. Vidiš pa ljudi v vse sorte oblačilih, tako da ne skrbi 🙂

Me veseli, da sploh razmišljaš o tem, kaj je primerno obleči za kulturni dogodek.

Tvoja oprava bo v redu, kar pri beli blizi ostani, pa ne pretiravaj z nakitom.

Moje izkušnje z obiski kulturnih prireditev v Operi, Drami, domačem kulturnem domu so pravo razočaranje.

Nekateri pridejo povsem neprimerno oblečeni in s tem kažejo nespoštovanje do ustvarjalcev. Modre kavbojke in superge, svetle prozorne legice, tekaška moška majica, trenirka!

Sem tvojih let in sem nazadnje oblekla hlače na rob, bluzo, suknjič, gležnarje s peto in nekaj nakita. Kdaj v toplejših mesecih oblečem obleko in čevlje s peto.
Dosti obiskovalcev sicer pride veliko bolj neformalno in športno napravljenih. Sploh mlade odrasle lahko dostikrat vidiš v kavbojkah in supergah, nekateri se pa seveda tudi bolj uredijo.

Tvoja izbira bo čisto OK. Jaz bo dodala še suknjič, če ga imaš. Čeprav toplo je običajno dovolj, da ga zaradi same temperature kot take ne boš potrebovala.

Oprijete hlače so za v telovadnico in nikamor drugam.

Klasična bela srajca je za biznis in športna kombinacija z belimi supergami. Za večerno priložnost imaš lahko belo srajco vendar ne klasičen kroj.

Oblekce očitno imaš, obleci to in zraven črne škornje (rjava barva ni za zvečer) in si zrihtana.

TOP.

Hvala vam za vse odgovore. Ja, pri beli bluzi bom kar ostala, ker mi je res všeč in se mi zdi, da lepo paše zraven, poleg tega pa ne maram biti čisto v črnem. Z veseljem bi oblekla tudi oblekico, ampak žal imam same tanke, poletne in eno bolj svečano, ki se mi pa ne zdi primerna za tak dogodek. Glede nakita res ne mislim pretiravati, mogoče res kakšna malo manj vpadljiva ogrlica.
Res še enkrat hvala za vse predloge, predvsem me je skrbelo glede hlač, če so primerne.

New Report

Close