Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek maščevanje

maščevanje

En lep pozdrav vsem. Sem v situaciji, ko ne znam ne naprej ne nazaj. Nekako stagniram. Vso bolečino, ki mi jo je zadal bivši se samo stopnjuje. Ker sem ga zapustila, se mi neprestano maščuje. Nima časa za otroke, ga ne zanimajo, preživnina mu gre težko iz žepa, skratka mene psihično ubija in mi kar naprej meče pod nos “saj si sama hotela, zdaj se pa znajdi”. Saj dobro izpeljem vso logistiko, ko je treba otroka kam vozit. Zatakne pa se, ko ga prosim za kakšno uslugo, da bi kam otroka peljal pa pravi, da nima časa. Ko pa mu rečem, da bi bilo dobro, da bi več časa preživel z njima pa kar otrpne in se mula in potem nekaj časa ne govori z mano. Enostavno on ne prenese, da mu karkoli rečem ali predlagam naredi samo tisto, kar sam hoče in točno takrat, bi imel z njima stike, ko bi sam želel. Zelo težko je sodelovati z njim. Drugače pa on živi z obema staršema, ki so zelo povezani med seboj. Kaj mi predlagate, kako naj ga pripravim, da bi bolje sodeloval?

Zelo nezrel mulast moški . Skenslaj ga za vedno saj vas nima rad otroke pa sama vzgoji saj si że sedaj bolj kot ne sama za vse

Očitno si že pogruntala, da je kreten, ker si se ločila. Škoda, da nisi tega pogruntala, preden si se poročila, ker sedaj bodo morali še otroci pogruntat, da je ata kreten. Svetujem pa ti, da svoje pravice uveljavljaš preko uradnih inštanc in malo manj z njim, ker se dela norca iz tebe. Svetujem ti tudi, da otrokom ne filaš glave s tem, da je ata zanič. Najboljše bi bilo, da jim bi bilo to prihranjeno, vendar otroci prej kot slej ugotovijo sami koliko je ura. Mnogo bolj učinkovito kot bi to kadarkoli uspelo tebi in res nikoli ti ne bodo mogli vreč pod nos, da si jih ti šuntala proti atiju

Zvezdice kot je v naslovu…. pameten neki filter, no 🙂

Jaz pa ne verjamem, da so stvari tako črnobele.
Poznam žensko, ki je partnerja in očeta svojih otrok načevljala proti koncu študija na najboljši fakulteti. Je imela sicer že službo in izobrazbo, pa ji ego ni dal miru. Dokler je za potrebe študija potrebovala njega za varusko, providerja in stanodajalca, je bilo vse OK. No, potem ga je pa načevljala. Ker on ji pa ne seže vec niti do gležnjev. Je ona zdaj oh in sploh in tega ne potrebuje več. On ne raste z njo. On ni doštudiral na najbolj fensi fakulteti.
Zapletlo se je takoj, ker gospa potrebuje varstvo večkrat, kot so določeni stiki. In bivši p;,”:;, tega noče razumeti. Seveda bi ga ponucala, kadar njej paše iti po svoje, kadar dela, ali pa kar tako, ker je pač oče. In ker nima časa oziroma ji ni več non stop na voljo, kot ji je bil prej, ga opisuje točno tako, kot je napisana prvotna objava.
In on bi z vso pravico rekel: sama si tako želela.
Namreč, najlažje je it in potem od nekoga pričakovat, da bo se vedno skočil na tvoj poziv.

Ne moreš ga prisilit.Kot so ti napisali vsi zgoraj je debil, česar pa kot ti je nekdo svetoval res nikoli ne govori otrokom, dokler ne bodo dovolj stari, da sami o tem.Vesela bodi, da ti tako maščuje in ne dela štale, tako kot marsikateri, ki se pa tako maščuje, da zahteva polno skrbništvo, velja v obe smeri, pa četudi otrok tega nikakor ne želi, treba je misliti vedno kaj je dobro za otrokovo vzgojo.Dobro premisli, če boš sprožala kakšne postopke, eni se se skoz vlačijo po sodišču, kjer se srečujejo z vsemogočimi izmišljotinami, kar jih dobesedno žre, ker če je tako otročji, se ti zna maščevati na ta drug način.Se ti pa to zna zgoditi tudi v primeru, da ga ignoriraš in nima več kontrole nad tabo, saj ti tako krade energijo in zraven uživa še v izživljanju nad tabo.Skratka poskušaj se finančno in časovno organzirati tako, da ti znese sami, pozanimaj pa se ali še vedno lahko postopke sprožiš kasneje, pa to stori, ko bosta otroka dovolj stara in naj jima bo ta denar kot skald za šolanje, ti bo pač takrat lažje, ko rabijo še več.

Takrat bi to razmišljala, ko sta delala otroke. Sedaj je prepozno. Žal se boš morala s tem sprijaznit. Verjetno te ne zanima kako si ga prizadela z ločitvijo.

Skenslaj ga in to totalno.Ne sprašuj ga več, ne pogovarjaj se več z njim, niti po telefonu, niti po SMS -u.Konec, zrak!
Napiši pošto na Center (da bodo imeli uradno! in tako ti bodo pismeno tudi odgovorili) .V njem napiši vse, kako in kaj. Preživnino mora dati, je obvezen. Če pa ne pride po otroke, ga pa kurc gleda. Saj bo on prikrajšan za stike, ne ti. Manjkrat bo prišel, bolj bodo odtujeni. Če si to želi, neka izvoli!


Ga popolnoma razumem. Če si ga ti zapustila, si mora na novo postavit življenje. Srečanje s tabo mu je verjetno mučno. Ne moreš od njega pričakovat, da bo skočil takrat, ko boš ti hotela. Tudi zaradi otrok ne. Zavedaj se, da nista več par. Daj mu mir. On ima svoje, ti pa svoje življenje. Treba se bo dogovorit točno za stike in točno za denar. Tega se držita! Kar je izven dogovora je samo vajina dobra volja. Kaj boš naredila, če bo našel novo partnerko in z njo imel še enega otroka?

Nisem pa še doživel primera, da bi ločenka ki ji je bil dedc dober za otroke narest, otroke po zahtevani ločitvi dala v vzgojo in varstvo soroditelju, sama pa vestno izpolnjevala kar pričakuje od njega.

Sploh ne razumem, zakaj bivše raje označujete za maščevalce, kretene, bedake, …………………….., kakor pa bi jim omogočile, če že ne jih prisilile, sprejeti njihovo odgovornost???

Kje je tukaj logika, otroke so naredili, odgovornost za njihovo vzgojo pa matere na vse mogoče načine, tudi z izsiljevanjem, prevzemate nase???

Avtorica, kar se tiče otrok uredi na sodišču, naj “maščevalec” sprejme POLNO odgovornost!

New Report

Close