Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj jeste tiste, ki ste res suhe?

Kaj jeste tiste, ki ste res suhe?

Punce, ki ste res suhe, zanima me kaj in koliko jeste čez dan. Jaz sem na neki povprečni teži 174 in 68 kg, pa mi ne rata in ne rata zgubit teh zadnjih kil. napišite še višino in težo, pa koliko se kaj gibate. Nimam občutka kaj na jem in koliko, da bi shujšala še vsaj 5 kg, pa da bi bilo vzdržno. Ne mislim črtat osnovih skupin živil, rada bi jedla normalno.

vse, ampak vprašanje, če toliko kot ti.

Tudi vse. V normalnih količinah. Trikrat na dan, v 10 urah. Po šesti ali vsaj sedmi uri ne jem več. Nisem lacna nikoli. Vsak dan pol ure telovadbe doma.

nova
Uredništvo priporoča

Jem vse, kadarkoli (tudi ob 10h zvečer, če se mi zdi), enkrat več, drugič manj, šibka točka so mi sladkarije. Pri petdesetih imam pri 160 cm 50 kg, včasih sem imela tudi 2-3 kg manj. Pač genetika zgleda. Športam skoraj nič.

Tudi jaz tako.

Res ma genetika dost tukaj.jaz hrano samo pogledam pa se zredim.kolegica je vse kar ji paše in kadarkoli.ja eni smo res obsojeni na debelost

Recimo en povprečen dnevni jedilnik:
jabolko in kos kruha
konkreten krožnik špagetov z pestom
pest slanih arašidov in pol 100g milke

164 cm in 50 kil. Športam nič.

pri meni ni nobene genetike…samo disciplina…
zajtrk 2 kosa sadja ( dve jabolki ali hruski ali pomaranci, ali 2 kavni skodelici gozdnih sadezev, kosilo velika zelena solata, 2 jajci in pest mandljev ali velika zelena solata, en grski Jogurt in pest mandljev…in to je to od hrane….aja pa 1 uro sporta na dan…vcasih ni lahko, se tudi pregresim, moja sibka tocka so orescki…1xna teden si jih privoscim ob kozarcku vina- in to je moj greh… 174 in 55kg

Jem vse po vrsti, športam cca 15 ur na teden.

Haleek,

kako se pa počutiš?
Ker to kar si napisala, res poješ zeloo malo.

Jaz pojem več, a še vedno malo, pa sem velikokrat brez energije
Primer kaj pojem. zajtrk srednji kos kruha, vegi namaz in kisle kumarce, kosilo 3 srednji krompirji plus radič, večerja : sadje, ali suho ali sveže ali pest oreščkov
Kg 64, 177cm
Cez dan normalno aktivna

Res me zanima, kako se zelo suhe ženske, ki jejo malo, dobro počutijo obenem in so polne energije??

S sestričnami imamo vse nad 180cm, jaz sem imela 100kg, oni dve komaj 60, pojedli sta toliko kot jaz ali več, jedle smo isto hrano.
Zdaj smo vse že 40 in še čez, dve imava 70kg, ena nekaj manj in ta z manj največ poje in spije največ alkohola, jaz pojem najmanj. Nobena od nas ni nek navdušenec nad gibanjem.
Imamo povsem drugačne metabolizme, nimaš kaj.

Imam prijateljice, ki pojedo veliko, pa so suhice, imam tudi take, ki komaj kaj jedo in vsak dan vsaj eno uro švicajo, da so suhice, poznam pa tudi take, ki normalno jedo in se gibajo in so suhe.
Različni smo si.

Na tvojem mestu bi si izračunala bazalni metabolizem za teesno težo, ki jo želiš imeti in jedla toliko kalorij, kolikor jih rabiš za 65 ali 60 ali koliko že hočeš imeti kil. Nekih hitrih in ekstremnih diet se ne bi šla.

157 cm in 48 kg. Jaz imam težavo s tem, da se zredim hitro, ampak z malo discipline sem uspela to spravit pod kontrolo. Jem normalno raznovrstno hrano, ampak v normalnih količinah, samo toliko, da sem sita. Izogibam se procesirani hrani, sladkim pijačam in prigrizkom. Navadila sem se jest zajtrk. Čez dan za žejo pijem samo vodo ali nesladkan čaj. Tudi kavo pijem brez sladkorja in mleka. Kruha ne jem, ali pa minimalno. Običajno imam 4 obroke na dan in med enim in drugim obrokom ne jem ničesar. Na začetku se je bilo na vse to težko navadit, ampak mi je zdaj to že popolnima normalno, ne pogrešam več nobene od teh jedi. Stvar navade pač. Zadnji obrok imam ponavadi zelo pozno (okoli 22), vendar hodim spat okoli pol 1 zjutraj. Parkrat na leto si z možem namesto kuhanja privoščiva kakšen fast food, ali pa pico na dom. Telovadim skoraj vsak dan (ali pa naredim vsaj kakšne raztezne vaje na hitro), ker mi zelo pomaga proti stresu in mi da ogromno energije. Na kakšnih rojstnih dnevih, piknikih itd se ne zadržujem, jem normalno, kar je na mizi, tudi sladico in kozarec vina, ampak se ne nažiram, pojem toliko kot bi sicer doma. Skratka na prehrano pazim, ampak ne do te mere, da bi konstantno razmišljala o tem in načrtovala vse obroke in štela kalorije. V hrani je treba tudi uživat 🙂

Hm….beljakovine?malo jih pojes, sploh ce sportas?
Kolo – 12 km dnevno, obroki majhni, a uravnotezeni. sem pa 160/50 ….

Visoka 1.70m in imam 52kg.

Zajtrk:
Sardele v konzervi brez glutena, barvil in konzervansov
Eno trdo kuhano jajco
Kos kruha brez glutena
Kapučino (občasno, mogoče 3x na teden)

Kosilo:
Juha -poln krožnik
2 pečeni ribi ter
velika skleda solate (raznovrstne)

Malica (trenutno):
Zmrznjeno sadje (maline, borovnice, jagode).

Vmes oreščki in banana ter kakšna skodelica čaja ter obvezno limonada z magnezijem.

Telovadba: 3x tedensko po pol urce (če sem pri volji), drugače po 15 min.

Kava: 0
Alkohol:0
Nikotin: 0
Gluten: 0
Mlečni izdelki (razen jajc):0
Meso: 0 ali redko
Razhudniki( krompir, jajčevci, paradižnik, bučke):0
Sladkarije, slaščice: 1x na teden ali na 14 dni.

Izgled: TOP.

LP

– 2 sadeža = 100kcal
– zelena solata ima 15kcal na 100g, če je poješ 500g (kar je sigurno ne), je to komaj 75kcal
– olje recimo da si daš na solato, naj ga bo 10g (kar je ogromno za solato) = 90kcal
– pest mandljev = 170kcal
– 2 jajci = 200kcal
– grški jogurt 200g = 120kcal

Torej ti dnevno živiš in še fajn športaš s 635kcal ali 555kcal????

1x na teden si privščiš še 200kcal vina in še 170kcal oreščkov????

Si zmišljuješ?
Ne veš, kaj in koliko poješ?
Si resno bolna????

Ker pri tem tvojem jedilniku bi vsaka zdrava ženska normalnih dimenzij hirala!

Bog ne daj, da me zadane tole kar je tebe! Raje se zredim 30kg, pa da normalno jem, kakor da živim na 600kcal dnevno!
Ma, bog ne daj nikomur tole, kar je s tabo! To je še manj humano kot kaka huda bolezen!

Pojem 5 obrokov dnevno, 3 glavne 2 vmesna. Vmesna ”obroka” so bolj kot ne prigrizki, ponavadi so to oreščki, zelenjava, kako sadje -oboje pojem z jogurtom saj te nasiti za dlje časa). neham jesti 2-3h pred spanjem.

Primer:
Zajtrk: jajca z avokadom na pirinem domačem kruhu ter narezana paprika, pirin šmorn
Malica1:paradižnik z jogurtom
kosilo: kvinoja s tuno ter paradiižnikova solata
malica 2 : proteinski šejk (popijem ga po treningu-kar je cca 3-4x na teden), če ne telovadim pojem pest oreškov
večerja:ponavadi si naredim kako mešano solato s feta sirom, mocarelo ali piščancem..

Pri meni je bil največji problem ker ne morem jesti enolično hrano iz tedna v teden, tako da si jedilnik popestrim s kako zdravo pico, burgerjem, naredim suši, curry, tortilije,rakce, ribe..itd

želim ti veliko uspeha ter lep vikend 🙂

V bistvu je težava, ker si si v glavo vbila, da moraš še teh par kilc na hitro izgubiti. Najprej sprejmi, da bo izguba zadnjih kg do idelane teže trajala mesece ali celo eno do dve leti. Najbolj pomembno pa je, da se zavedaš, da moraš dieto, ki si jo imela, držati zdaj celo življenje. Suhci pač jemo tako kot da bi bili na dieti. Sama jem vse, včasih celo v enormnih količinah, drugače pa pač v normalnih porcijah. Ker sem že od malega tako naučena, mi je to del življenja in o tem ne razmišljam. Itak pa včasih gre par kilc gor in par dol tudi pri meni. To je normalno. Žal ljudje nimamo gumba kot avtomobili na volanu, da stisneš željeno hitrost (težo) in jo avtomobil (telo) kar sam drži na miru. Počasi naprej pa bodo tudi kilce šle.

Zaenkrat jem še kar se mi zljubi (obozujem bel kruh) in kolikor se mi zljubi (naenkrat sicer ne veliko, jem pa skoz nekaj, tudi zvecer) in imam 164 cm in 53 kg. A ugotavljam, da bo počasi treba malo pazit – do 30. leta sem imela 48-49 kg, pol pa skoz mal več – zdej sem stara 41.
Je pa tako, da če športam, je ok, če ne, sem vsa mehka.
Debela pa najbrz ne bom, ker nimam take konstitucije.

Jem vse. 178/58kg. Jem tudi zvecer ce sem lacna. Nikoli se nisem trudila izgubit teze, kvecjemu pridobiti.

cuzam vato, namočeno v vodo.

Drzim se vladnih “varcevalnih ukrepov”.

Ne predstavljam si takega jedilnika, sploh na dolgi rok. Od kje imas energijo za vsakodnevne obveznosti, kaj sele za sport? Kaksno je pocutje, lakota, spanje, koncentracija, menstruacija…?

Moram te dopolnit: jajca ne spadajo med mlečne izdelke (?), bučke pa ne med razhudnike. Drugače pa vsa čast za doslednost.

Ženske, ki jeste za kosilo jajca, solato in jogurt….in podobno….
Živite same ali kaj???
Ne morem si predstavljati, da bi možu in sinovoma, ki so vsi aktivni, delajo in se gibajo, dala na krožnik za kosilo solato z jajcem:)))
Vsak dan kuham kompletna “normalna” kosila, ker se mi zdi, da bi od solatke in oreščkov kmalu vsi zboleli. Jemo petkrat na dan, veliko mesa, zelenjave in sadja in nihče ni debel.
Jesti je treba Vse, v manjših količinah in pripravljeno doma in sveže!!!

Ne predstavljam si takega jedilnika, sploh na dolgi rok. Od kje imas energijo za vsakodnevne obveznosti, kaj sele za sport? Kaksno je pocutje, lakota, spanje, koncentracija, menstruacija…?
[/quote]

Hehe, zato pa porabijo, manj kot 100€ na mesec za hrano, v tem je očitno keč :)))

New Report

Close