Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A razumete Predinove pesmi?

A razumete Predinove pesmi?

Jaz jih ne.

Zdaj spet sučejo njegovo staro Vaterpolist je koristna žival za vsako družino…
Kaj sploh hoče s tem povedat

Al pa tista o golobčkih.

Ne, ne razumem, pa mi je zp všeč

Ni kaj razumeti, ker bolj neumne že težko najdeš.

ta vaterpolist je res malo čudna, v bistvu zatežena ampak tekst kar dost pove.
Drugi komadi so pa odlični…, ne mi dihat za ovratnik, lidija, mentol bonbon, v tem komadu opisuje mađarko z velikimi joški, ki je prišla na jadran v času socializma, vse na zajebantski neobremenjen način, tako kot je bila pač ta generacija neobremenjena z življenjem, razen s tem, da se imamo čim lepše, itd.
Samo, vse to so teksti za generacijo rojeno v 60-tih letih.

Pa poslušaj Wernerja in Modrijane, če se ti zdi Predin butast, oni imajo bolj preprostim ljudem razumljiva besedila.

Za zavrtet se, ajga!

Vaterpolisti so pridkani otročki, sončki po domače, s katerimi se lahko starši hvalijo na MONu in pred sosedi.

A tip je že poplačal navijaško neumnost, ki jo je plačala Olimpija zaradi njega?

Te tudi ne razumeš?

https://www.youtube.com/watch?v=oEwCtxEM-Ps

MRAVLJINČARJI IN ČELADARJI

Naj marjetice povejo,
naše bele rožice,
koga rajši bi imele,
skritega pod postelje.

Dva junaka dva heroja,
kdo je boljši kdo je pravi,
s prirojeno luknjo v glavi,
s prirojeno luknjo v glavi.

Mravljinčarji so nežne duše,
v rilec skriti pesniki,
ne poznajo prave suše,
samo morje, luno, par kitar.
No, čeladar, to je druga sorta,
maraton odprtih kart,
brez ogrevanja nabada,
ker obvlada nizki štart.

Heja hoj mravljinčarji!
Heja hoj čeladarji!
(Ne okreći se sine.)
(Toni ma pa lepo kapo.)

Je pa res da vsak mravljinčar
se na koncu prelevi,
vsak mravljinčar je čeladar,
neusmiljen brez kosti.

videt ga ne morem, slišat pa sploh ne … zato ne morem nič razumeti 🙂

Vse njegove pesmi so po enem kopitu (vsebina, muska). Tako da, ko slišiš eno, dve…si slišal vse 😉 )


http://www.delo.si/novice/slovenija/izgubljeno-s-predinom-porascena-titovka-najvecje-zivali.html
1.
Kdor ima rad šport, je v prvi polovici osemdesetih poznal odo vaterpolistom. Ki pa govori o otrocih, staršem v popoln ponos. Pa so bili »nad pesmijo v Beogradu tedaj navdušeni, ker so mislili, da govori o Kosovarjih, zaradi kapic«. Je pa res, vaterpolisti so pred desetletji veljali za telesno najpopolnejše športnike, danes ni več tako, parirajo jim celo golfisti. A še pred petimi leti so ga na Obalo povabili, na 40-letnico vaterpolskega kluba, naj jim komad zapoje, in ko jim je razložil, za kaj v resnici gre, se jim ni zdelo nič hudega.

2.
Ker nekaterim bistveno dlje od brizgalne ne brizgne, ga pobaram še o Benetkah, ki jih ni brez golobčka. Izvem resnico, ki je že dolgo na dlani, le tančico je treba odpihniti: »Kadarkoli sem šel kam s punco, je bilo tam veliko punc. Kadar sem šel sam, ni bilo nobene.« Priredil je rek Ne vodi goloba v Benetke. Pa sem ga že hotel vprašati, ali gre za ono, na sredinec se usedi in boš videl Benetke.


http://www.delo.si/novice/slovenija/izgubljeno-s-predinom-porascena-titovka-najvecje-zivali.html
1.
Kdor ima rad šport, je v prvi polovici osemdesetih poznal odo vaterpolistom. Ki pa govori o otrocih, staršem v popoln ponos. Pa so bili »nad pesmijo v Beogradu tedaj navdušeni, ker so mislili, da govori o Kosovarjih, zaradi kapic«. Je pa res, vaterpolisti so pred desetletji veljali za telesno najpopolnejše športnike, danes ni več tako, parirajo jim celo golfisti. A še pred petimi leti so ga na Obalo povabili, na 40-letnico vaterpolskega kluba, naj jim komad zapoje, in ko jim je razložil, za kaj v resnici gre, se jim ni zdelo nič hudega.

2.
Ker nekaterim bistveno dlje od brizgalne ne brizgne, ga pobaram še o Benetkah, ki jih ni brez golobčka. Izvem resnico, ki je že dolgo na dlani, le tančico je treba odpihniti: »Kadarkoli sem šel kam s punco, je bilo tam veliko punc. Kadar sem šel sam, ni bilo nobene.« Priredil je rek Ne vodi goloba v Benetke. Pa sem ga že hotel vprašati, ali gre za ono, na sredinec se usedi in boš videl Benetke.
[/quote]

dodatek k 2.
http://razvezanijezik.org/?page=a+vzame{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1+goloba+v+Benetke{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3F
a vzameš goloba v Benetke?
Tako vprašamo, kadar nas kdo vpraša, ali gremo kam s svojo boljšo polovico. Recimo:
“O, greš na morje?”
“Ja, jutri.”
“Kaj pa žena?”
“Ja, a vzameš goloba v Benetke?”
Torej: zakaj bi s seboj vzel ženo, ko pa bo na morju dovolj druge paše za oči.

Pink floyd, rolling stones, dire straits, U2, sami rock velikani, tudi za njih velja, da je vse po istem kopitu, vendar ravno v temu je čar, da ima band svojo razpoznavnost.Lačni franz je nekaj najboljšega, na slovenski rock sceni.


Predin je zakon.

Za imeti se čim lepše, je bilo pa za generacijo, ki je imela v šestesetih letih že vsaj petnajst, dvajset let.
Predin je pa gospot protežirani, režimsko trobilo.
Kot jih je še veliko, zidarjeva blagnetka, lajbah, sidarta itn.

Pa dva svinčnika v nos???????????????????

Gate na glavo, pa dva svinčnika v nos!
Moj angel sreče je pač lačen in bos.

Vodil sem do zadnjega poleta
jaz nesrečni Arri Pekka Nikolla.
Potem pa skočim. (Kam?)
Preko cilja. Preko Celja.
Tja, kjer je razveljavljena
serija doma.
Adijo slava. Adijo zmaga. Adijo Jožica.

Gate na glavo, pa dva svinčnika v nos!
Moj angel sreče je pač lačen in bos.

Domačini so sočutno zaihteli.
Orli so mi v slovo zapeli.
Jaz pa urno čez Trojane,
med junake zbrane grem, (Trenirat eksanje?)
da bom samo za naju dva
zavriskal s Pohorja.
Adijo slava. Adijo zmaga. Adijo Jožica.
Gate na glavo, pa dva svinčnika v nos!
Moj angel sreče je pač lačen in bos.

Vsi poznamo te občutke,
ko nam bliska na trenutke bog
z rdečo krpo pred očmi.

Gate na glavo

Za imeti se čim lepše, je bilo pa za generacijo, ki je imela v šestesetih letih že vsaj petnajst, dvajset let.
Predin je pa gospot protežirani, režimsko trobilo.
Kot jih je še veliko, zidarjeva blagnetka, lajbah, sidarta itn.
[/quote]

s tem se jst nism obremenjeval, čigavo trobilo je. Bil je prej za generacijo, ki je bila v 70 tih letih 15 let, ne v 60 tih.
Men je bil komad draga naša lidija, komičen in melodičen, istočasno sem ga čutil v filingu, da se norčuje iz vojske in iz tega, da grejo tud ženske v vojsko, hehe.
Mentol bonbon, je zajebancije iz takrat socializma v drugih državah, ki je bil orng “slabši” kot naš socializem, saj smo mi, ki smo na jadranu pecali bejbe, žensko gledeli prvo po njenem geštelu in, ko smo videli, da ima bolj boge kopalke na seb, smo vedeli iz kje je, še posebej, ko si slišal njeno govorico. Mentol bonboni so imeli svojo ceno takrat, hehe.., pa še zdej jo imajo, v domu ostarelih jih imajo najrajši. Ne mi dihat za ovratnik…, je pa življenjska, ko se par naveliča en drugega.

s tem se jst nism obremenjeval, čigavo trobilo je. Bil je prej za generacijo, ki je bila v 70 tih letih 15 let, ne v 60 tih.
Men je bil komad draga naša lidija, komičen in melodičen, istočasno sem ga čutil v filingu, da se norčuje iz vojske in iz tega, da grejo tud ženske v vojsko, hehe.
Mentol bonbon, je zajebancije iz takrat socializma v drugih državah, ki je bil orng “slabši” kot naš socializem, saj smo mi, ki smo na jadranu pecali bejbe, žensko gledeli prvo po njenem geštelu in, ko smo videli, da ima bolj boge kopalke na seb, smo vedeli iz kje je, še posebej, ko si slišal njeno govorico. Mentol bonboni so imeli svojo ceno takrat, hehe.., pa še zdej jo imajo, v domu ostarelih jih imajo najrajši. Ne mi dihat za ovratnik…, je pa življenjska, ko se par naveliča en drugega.
[/quote]

Ne, gre za tvojo trditev, kdo JE generacija IMETI SE ČIMLEPŠE. Danes so 70 letniki in navzgor.
To ta generacija, roj. v 60. ni bila več.
Pač pa njihovi starši iz teh let, stari toliko, kot je omenjeno.
Si še premlad, da bi to vedel ali se pomotoma šteješ mednje?

Ne, gre za tvojo trditev, kdo JE generacija IMETI SE ČIMLEPŠE. Danes so 70 letniki in navzgor.
To ta generacija, roj. v 60. ni bila več.
Pač pa njihovi starši iz teh let, stari toliko, kot je omenjeno.
Si še premlad, da bi to vedel ali se pomotoma šteješ mednje?
[/quote]

hmm, probam te razumet, pa mi ne gre. Probal bom bit enostaven, Predin je letnik 58 jst sem pa rojen v 60 tih letih, tako, da smo tu nekje, to je to. V njegovih tekstih sem našel svoje razmišljanje. Pa ne mi uturavat ideološke fore, ker jst sem vedno slišal to, da poje o ženski, na nek svoj specifičen način, men so pa ženske smisle življenja, to je to. Če je bilo kaj zavito v kakšno hinavsko zadevo, pač nism bil tako pameten, da bi to pogruntal, pa iskerno povedano se mi niti ne, da to raziskovat, ker vse to poslušam nostalgično, na svojo maldost, to je to.

ni baš za GLUPE !

Kaj pa če njegova besedila nimajo nobenega skritega pomena zadaj, ampak je samo upesnil kar mu je padlo na pamet?

In vi zdaj iščete nek višji smisel v njih, pa ga sploh ni.

ne štekam zakaj na poje / piše tisto o čemer govori ☺
kot, da ga rit peče medtem, ko pije vodo

tale njegova je zelo lepa, čeprav manj znana

PRVI MAJ

Nocoj bo hladilnik spet zbudil
nervozno pernato posrano bando
na podstrešju.
S palcem in kazalcem
si zapiram hladne veke.

Kot da mi jih zapira voda
tik pod gladino kakšne reke,
kjer bi ta trenutek rad ležal
in sanjal, da se vozim
z vlakom proti morju
na vagonu, polnem posušenih poljskih rož,
ki ne dišijo več.

Kolodvor me čaka na postaji.
Nekaj praznujejo.
Strah me je, da jih bom zunaj srečal,
srečne, zdrave, delovne ljudi,
ker bi rad za hip zamenjal z njimi
prvi maj, ko se zdani.

Zame je to poezija, ne samo “kar nekaj na papir dano”

Odlično ubesedeno.

Že veš, da je zima botra tišina,
volk, ki je vetru posodil svoj glas?

https://www.youtube.com/watch?v=RBUtBrk7yzo
I recommend wearing headphones.- Priporočam, da nadenete slušalke.

hmm, probam te razumet, pa mi ne gre. Probal bom bit enostaven, Predin je letnik 58 jst sem pa rojen v 60 tih letih, tako, da smo tu nekje, to je to. V njegovih tekstih sem našel svoje razmišljanje. Pa ne mi uturavat ideološke fore, ker jst sem vedno slišal to, da poje o ženski, na nek svoj specifičen način, men so pa ženske smisle življenja, to je to. Če je bilo kaj zavito v kakšno hinavsko zadevo, pač nism bil tako pameten, da bi to pogruntal, pa iskerno povedano se mi niti ne, da to raziskovat, ker vse to poslušam nostalgično, na svojo maldost, to je to.
[/quote]

Generacija, roj.takrat ni imela več možnosti, imeti se čimbolj fajn.
Edino za to je šlo v prvem mojem citiranju tebe. Ker nisi iz te generacije, imetisefajn! Si zamudil vlak! Zmotilo je to, da si to generacijo pripisal napačni, kasnejši.

Drugi del je mišljen na splošno, na temo, ne replika tebi.

Generacija, roj.takrat ni imela več možnosti, imeti se čimbolj fajn.
Edino za to je šlo v prvem mojem citiranju tebe. Ker nisi iz te generacije, imetisefajn! Si zamudil vlak! Zmotilo je to, da si to generacijo pripisal napačni, kasnejši.

Drugi del je mišljen na splošno, na temo, ne replika tebi.
[/quote]

aha., ok, pol.

New Report

Close