Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hči želi, da ji na vsak način kupim Iphone – bi ji ga vi na mojem mestu kupili ali ne?

Hči želi, da ji na vsak način kupim Iphone – bi ji ga vi na mojem mestu kupili ali ne?

Stara je 12 let. Pravi, da ne želi v družbi več izstopati s svojim Samsung telefonom, baje imajo vse njene kolegice Iphona in to zadnjo ali predzadnjo izdajo, seveda si takega želi tudi ona.
Nekaj žepnine bi prispevala tudi sama, a kot vemo to ni ravno poceni.
Pa tudi finance pri temu niso največji problem (bi jih pa seveda veliko raje vložila v kaj drugega). Sama sem mnenja, da se tu plača predvsem znamka in nič drugega, zato se mi res zdi škoda investirati v ta nakup.
Imajo tudi vaši otroci že vsi iphone? Kako vi gledate na to? Meni se zdi, da že vsi pretiravajo res se mi zdi to že too much vse skupaj, a po drugi strani mi je že malo težko gledati hčerko kako je nesrečna, čeprav jo učim, da je sreča nematerialna a vsi vemo kako je to v današnjem času.

android je čisto v redu za otroke.

Jaz ji na tvojem mestu me bi kupila. Ker pa nisem na tvojem mestu, se odloči po svoje.

Lp, ela s

nova
Uredništvo priporoča

Mislim če bi mi sin rekel, da hoče imet iPhone, ker ga imajo vsi, mu ga ne bi kupila.
Če bi mi pa rekel, a želi iPhone, ker ima te in te in te tehnične zmogljivosti in bi mi argumentiral, zakaj jih potrebuje, bi dobil iPhone.

Takole razmišljam, nima veze, če gre za telefon ali kaj drugega, ker vsega tega je danes zelo veliko, ampak želeti nekaj, imeti nekaj, delati nekaj, ker to delajo vsi drugi, nikdar nism bila taka in na srečo tudi sin ni, ker sem ga od rojstva učila razmišljanja s svojo glavo, ne pa neko sledenje množici.
Tvoja hči zdaj sledi množici in meni je to nedopustno. Ja, res je mada, ampak pri teh letih se to začne in ostane za celo življenje.

Na tvojem mestu bi imela z njo več pogovorov na temo sledenja skupinam kot ena ovca brez možganov in če bi mi znala argumentirat, zakaj potrebuje najzmogljivejši telefon, bi ji kupila novega Samsunga s8 edge (ki je btw ful lepši od iPhona 8 ).
Nauči jo, naj bo ponosna na svojo drugačnost! Kdo si pa še želi biti enak kot vsi ostali?

Hči ima prav. Vsi sošolci ga imajo, le ona ne. Če nisi sposobna imeti otroka v današnjih časih, razmisli preden se odločiš zanj.

Stara finta za prepričevanje staršev …

Rečeš jim, da to imajo vsi in nočeš biti edini. V resnici pa je ravno obratno – redko kdo to ima, zato je želja tako velika

Da te ni sram, pri 12 letih bi hčerki rada podtaknila samsung? Ali jo sploh imaš kaj rada?? To je tipičen primer zanemarjanja otrok in verjemi, da bo imela kasneje psihične posledice in to očitno samo zaradi stiskaške mame. Groza!

Nimajo iphono, 16letnica ima celo eno staro nokio

Odlično, si že vzgojila pravo ovčko….ze bleja, beselo in igrivo, še malce pa bo ratala prava ovca, pa za striženje bo tudi kmalu čas….kar tako naprej. Ovce pač vzgajajo ovce.
Odgovorni starši pa vzgajajo odgovorne otroke, ki niso in ne želijo biti ovce…..zal je takih malo.


Groza!

važno da bo z iphonom imela zdravo psiho, sploh ko ji bo po parih dneh zletel po tleh pa bo grd in še manj uporaben kot je že glede na precenjenost.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Ja seveda ji ga kupi, to imajo že vsi. Naš je star 4 leta in smo mu ga prav zdaj nedolgo kupili najnovejšega iphona, otrok mora biti priklopljen na internet, ker potem postane bolj pameten. Nekateri se pa zgražate nad tem, včasih so tudi govorili kako je radio in tv škodljiva in nevem kaj pa ste vsi uporabljali tv in radio. Država bi morala z zakonom ob rojstvu vsem otrokom zagotoviti iPhone.

Seveda ne, če nimaš denarja.

ja sem slišala ja, da iphon-a se že menedžerji otepajo, ker je to telefonček za male otroke…:)))) innn najstnice.. 🙂

Nokia rules.

In to 3310, da se ve.

Apple se je res znajdu. Na trg vrgu povprecen telefon, za katerega je v psihi ljudi ustvaru prepricanje “its a must have”. Vsi ga imajo. Posledicno je v sibkih osebah vzbudil obcutek da so manj vredni ker ga nimajo. Takoj si videl kdo ma prazno duso. Vsak ki je mislil da je zdaj z iphonom car haha. Nene. Drek od telefona. Za moje pojme preveč zaprt vase.

Zalostno je slisat vsazga ki kot motiv za iphona navede da ma poruseno mnenje o sebi ker si ne lasti nekega “statusnega simbola” Tega problema ne resi nakup Iphona ampak dolga psihoterapija. Ker kaj..? Danes bo Iphone, jutri bo ferrari?

Sam res. Zakaj ne kupujo vsi ferrarijev? A je cena iphona lih temu primerna da je prestiz se na dosegu smrtnikov, ferrari pa zal ne?

Res je. Edino kar majo ljudje raje kot denar je njihov status v druzbi.

iPhone ni nič posebnega. Vsak novejši androidni telefon srednjega razreda ga postavi na hladno.

Vse, kar ima je cena in instant občutek revežev, da si lahko privoščijo cesarjeva nova neobstoječa oblačila.

Punca naj ti pove, zakaj točno si želi Iphone.
Razlog, da zato, ker ga imata Taja in Tija, je nikakršen in kot takšen popolnoma nesprejemljiv.
A če se bosta Taja in Tija vrgli skozi okno v 3.nadstropju, bo to naredila tudi ona?
A če se bo Tilen poraziral po glavi, se bo še ona?

Dovolj je stara, da začne razmišljati s svojo glavo, razvrščati svoje potrebe in izpostavljati svoje interese. Dovolj pa je tudi stara, da začne razmišljati o pametni porabi denarja, ki ga ima na voljo in ki ga imate na voljo kot družina.
Čas, ki ga namenja občudovanju lastnine nekih sošolk, naj nameni preučevanju razlik med aparati na trgu. Naj naredi tabelo in skupaj preglejte prednosti in slabosti ter razmerje vložek/vrednost.

Da hcerko poducis o manipulacijah mnozice,kvazi statusnih simbolih, zeljah po ugajanju in priznanju skozi materialne dobrine in zakljucku z modrostjo o pravih vrednostih (ljudi,odnosov,zivljenskem smislu) ter pozornega opazovanja crednega ravnanja,materialzma,marketinga,posledicah na druzbo,odnose in posameznika. Naucis jo aktivirati in uporabljati svojo pamet (namesto samo brezveznega tapkanja in capljanja za hipnotizerji). Na kratko :).
Kupiti eno stvar je najlazje, opolnomociti otroka k aktivaciji lastnega misljenja pa je pomembneje in je tudi moralna dolznost starsa. Material je ena taka malenkost pri vsem tem. Naj razmisli ce si ga res se zeli in zakaj. Morda pa do pameti le ni se dolga. Vsekakor pa je to nepotrebno pri 12letih. Kaksnega pa naj bi imela pri 30 ko bo imela svojo placo in biznis?

Absolutno, kupi. ::-)


Ja seveda ji ga kupi, to imajo že vsi. Naš je star 4 leta in smo mu ga prav zdaj nedolgo kupili najnovejšega iphona, otrok mora biti priklopljen na internet, ker potem postane bolj pameten. Nekateri se pa zgražate nad tem, včasih so tudi govorili kako je radio in tv škodljiva in nevem kaj pa ste vsi uporabljali tv in radio. Država bi morala z zakonom ob rojstvu vsem otrokom zagotoviti iPhone.
[/quote]
Pa ne samo da bo otrok bolj pameten. Bo tudi bolj zdrav.
A še nisi slišala, kako da so jabolka zdrava?

iPhone je cisto kul telefon, ampak ne za 12-letnike, ker je predrag.
Pri teh letih absolutno ne.

Kul je toliko kot vsak drugi telefon. Konkurenca inovira, si upa in se ne zapira. Pot iPhona in Samsunga vodi lahko samo še dol.

Zakaj pa ste dopustili in vzgojili odvisnico? A pri sedmih, osmih, desetih, dvanajstih… se vam zdi primerno otroku kupiti cigarete, pivo, vino, whiskey? Pa veste, da med tem, da mu roke zatlacite cik in flaso pira ali tem, da mu zatlacite mobilni telefon ni prav nobene razlike?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close