Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek alergija ali intoleranca pri dojencku -znaki

alergija ali intoleranca pri dojencku -znaki

Veliko sem ze prebrala, ampak nekako se vedno ne najdem odgovora na moje vprasanje, zato se obracam na vas…mamice in ocke in pa strokovnjake na tem podrocju…ker ze nekaj noci ne spimo, ker nam je tezko, ko ne vemo kako pomagat nasemu fantku in, ker prihajajo nasveti od vsepovsod, glavni pa je naj se neham mucit, naj opustim dojenje in naj mu dam flasko pa je.
Namrec…nas fantek ima zelo mocan sesalni refleks, ce ni na dojki, potem je na dudi…zelo malo casa je miren. Veliko se zvija, prdi, poliva, kolca.
Na dojki je vcasih miren, vecina pa se oglasa kot levcek -renci, telovadi, se zvija, dojko prime in spusti in tako veckrat. Ce mu zelim vmes podreti kupcek joka, vcasih mu pozem podtaknem dudo in se malo umiri.
Najraje spi s svojim na mojem trebuscku. Vcasih pa tudi to ne zaleze. Pase mu ce ga nosimo tako, da ima trebuscek na nasih rokah. Veliko in glasno joka. Je najin tretji otrok, a prvi fant. Je mogoce pri fantih kaj drugace?
Plenice so vsakic mokre in pokakane. Blato je rumeno zelene barve z delcki..zelo tekoce.
Sama sem ze 3 tedne na dieti brez mleka.
Dojiva se veliko. Podnevi na 2 uri priblizno in ponici enako. Na njegovo zeljo. Zdaj skusam to z dudo omejiti, saj se mi zdi, da se prenajeda in ima potem se vecje tezave.
Ne jem sladkarij, pojem pa veliko sadja. Je tudi ta sladkor morda skodljiv zanj?
Ne vem vec kaj naredit, okolica me vse bolj prepricuje, da je morda alergicen na moje mleko. Je to mozno? Bi bilo bolje, da ne bi dojila? Po lickih in obrazu ter do prsi ima kar veliko se mozoljckov. Pediatrinja je na pregledu omenila, da je to se od mojih hormonov. Velikokrat hrope. Ko spi piska. Zdravnica je poslusala dihsnje in je bilo takrat v redu. Patronazna je rekla, da je to lahko zaradi mleka.
Sva pa imela od poroda dalje kar nekaj tezav z dojenjem. Ni zagrabil dojke in cucljal. Pogrizel bradavice. Sem poskusila nastavke. Na njih je zaspal in ni jedel. Sem si crpala in mu dodajala svoje mleko. Nato je steklo. Pred 1 tednom sva opustila nastavke. Takrat sva potem imela kar nekaj tezav s prehitrim poziranjem, zaletavanjem, kolcanjem, zvijanjem..nekako se je umirilo to zaletavanje, zvijanje in godrnjanje pa je se prisotno.
Prosim za kakrsnokoli mnenje, nasvet ali izkusnjo in se vam ze vnaprej zahvaljujem

Lep pozdrav, zaskrbljena zombi mamica

Pri meni je bilo podobno, patronažna je trdila, da so mozoljčki, ker se dojenčku koža čisti. Ko sva šla k pediatrinji ji je bilo takoj jasno, da ima alergijo na mleko in naju je napotila na alergološko.

Koliko pa je bil dojencek star? In kako sta zdaj? Ker pri nas je to baje vse se od hormonov in nerazvitega crevesja. Tudi pediatrinja tako pravi. Ampak punci nista imeli toliko mozoljckov. Je pa star 5 tednov.

Vidim, da nihce ni odgovoril, bom jaz na kratko. Nisi napisala koliko je mali star? Manj kot 3 mesece? Pomoje gre za cisto navadne kolike. Pri fantih so bolj pogoste. Ce je blato ok, ni izpuscajev, potem ne gre za alergijo ali intoleranco, ampak nezrelo crevesje v kombinaciji z ihtavim dojenjem (poje zdraven veliko zraka, kar ga tisci, zelo pomembno je podiranje kupckov!) Nobenega razloga ni da bi nehala dojiti, AM je tezje prebavljivo kot tvoje mleko, lahko da bo se slabse, poti nazaj pa ni. Svetujem biogaia kapljice, sab simplex, masaza trebuscka, podiranje kupckov, 5š-jev po dr.karpu (guglaj) in potrpljenje.

O hvala.
Googlam in zibam obenem 🙂 . Ocitno se nisem dovolj prebrala. Pri puncah nismo rabli nobenih dodatnih kapljic in kaksnih posebnih tehnik. Kupcke podirava kolikor lahko. Dojim ga tudi tako, da ima glavico vedno visje od medenice. Velikokrat pa po hranjenju zaspi in sele po parih minutah podre kupcek ali ne.
Hvala za nove informacije, res mi pomeni vsaka beseda, da nasemu fantu cimbolj olajsam zadeve. 🙂
Pa lep prvi pomladni dan.

Dodajaš D3? Pri nas je otroka zvijalo po njih in smo opustili. Drugače pa blato kaže, da nekaj ni okej. Ne bi smelo biti zeleno. Sigurno ne bo škodilo, če poskusiš z mlekom za alergije, pa boš videla, ali bo bolje. Zakaj mučiš otroka po nepotrebnem? Ja, znaki alergije na mleko so prisotni.
Dojenje ni najpomembnejša stvar na svetu.

Mamica dveh najstnikov, ki sta zrasla na apatamilu.

Draga mamica, prosim poslušaj sebe, ker vedno, ko rodiš, najbolj pametujejo sorodniki itd. Najbolj verjetno so kolike, potrpi, da se mu črevca razvijejo in mu med obroki dajaj malo otroškega čaja proti napenjanju (komarček, itd) in masaža tudi pomaga. Zase pa glej, da ne ješ preveč stvari, ki napenjajo. Verjemi, da je tvoje mleko najboljše zanj. Samo zaupaj si in ga umiri, da med hranjenjem ne poje še več zraka. Glede tvoje diete, zakaj ne probaš mleko brez laktoze, če ti mleko paše?


Zeleno blato JE normalno, ce ni penasto in ni krvavih nitk. Pomeni pa, da je slo mleko hitro skozi crevesje kar tudi povzroca krce. Ni pa to znak za intoleranco. Avtorica je itak na dieti brez mleka, ce bi fant imel intoleranco bi se ze poznalo izboljsanje. Tudi ce bi slo za alergijo na KM ni razloga za posebno AM (ki je zelo predelano in zanic okusa), saj je MM tudi lahko brez KM, samo mama mora na dieto. Lahko ukines plivit, a vit. moras nadomestiti, sploh v tem casu brez sonca – lahko kupis biogaia z vit D in imas vse v enem.


S tem si samo povedala, da nimaš pojma o dojenju. Umetno mleko ima, med drugim, najogabnejši okus in samo, če res ne moreš dojit, ga pač moraš uporabiti. Če tebi ni uspelo, ne prepričuj še druge v to, da mamino mleko ni pomembno… Res kakšne deb.ilne izjave!

znaki intolerance so krči, jok,ki se ne pomiri, bruhanje, ter sluz v blatu.
Tako je bilo pri mojem sinu.
Zeleno blato je znak, da pri dojenju popije veliko tistega prvega mleka, ki odžeja, malo pa tistega ki nasiti in je bogato z maščobo… običajno tak otrok slabo napreduje in je ves čas lačen.

Glede jokanja…otroci – dojenčki, jokajo predvsem zaradi lakote in zato tudi pogosto zahtevajo dojko, na kar kaže močna potreba po sesanju. Moj je hotel dojko vsako uro. kar nekaj časa sem potrebovala, da sem ugotovila, zakaj je ves čas lačen, kljub temu, da je na dojki kar naprej.

Jok zaradi krčev je drugačen od tistega zaradi lakote. Je glasnejši, bolj ihtav, otrok krči nogice k trebuščku in jih sunkovito izteza, to je očiten znak zvijanja.

bruhanje pri laktozni intoleranci je silovito, v loku čez cel prostor… ob tem je blato obilno, neprijetnega vonja z veliko sluzi, nenavadno sivkaste barve.

Nošenje otroka na trebuščku, tako, da mu noge in roke prosto visijo, trebuh in glava pa je na naši roki, običajno pomagajo pri kolikah, pri hujših težavah in hudem zvijanju pa ne.

oglasite se k pediatru, ki bo s krvno preiskavo potrdil, ali ovrgel sum na alergijo.

ps lahko bi šlo tudi za netoleranco na jajca…poskusite jih izločiti iz prehrane in morda bo razlika…

lp

Hvala punce. Bom poskusila tudi z jajci, drugace pa sem glede na prebrano prav tako razmisljala o tem, da moj mali princ na hitro poje samo zacetno mleko, potem ga pa zacne zvijat in mu ne pase vec jest..ali pa potem prepocasi tece in mu ni vsec. Ker ko se zacne zvijat in zacne boj z bradavico (v usta in ven itd.) ga se malo spodbujam, prigovarjam, privijem..potem pa zamenjam dojko, spet stece prvo mleko in se neha toliko zvijat. Potem pa ponavadi zaspi. Tako da od obeh dojk dobi verjetno ta prvo mleko. Mogoce se ni presaltal dejansko z nastavkov. Ker tam je mleko drugace teklo. Ves cas ga je bilo malo v nastavku in kar mocno je moral potegnit. Zdaj pa potegne in mu zalije usta.
Bova se malo eksperimentirala z dojenjem. Veckrat na isto dojko ce prav razumem. Nisem pa pomislila, da bi bil lacen, ker zgleda kar fajn rejen. Poleg tega ima vedno kaj mlekca se v ustih ko koncava dojenje.
Pri 4.tednih je imel skoraj 5kg. 🙂 Nabavila bom tele kapljice, ki jih omenjate namesto navadnih d3 in pazila na jajca in mleko se naprej pa upam na najboljse.
Hvsla vsm za vse nasvete. Vec glav vec ve 🙂


S tem si samo povedala, da nimaš pojma o dojenju. Umetno mleko ima, med drugim, najogabnejši okus in samo, če res ne moreš dojit, ga pač moraš uporabiti. Če tebi ni uspelo, ne prepričuj še druge v to, da mamino mleko ni pomembno… Res kakšne deb.ilne izjave!
[/quote]

Pomiri se, joškarska fanatičarka, in citiraj, kje sem to napisala.

Pomiri se, joškarska fanatičarka, in citiraj, kje sem to napisala.
[/quote]

Samo citirala je tvoje besede. Poglej za sabo kaj pišeš. Ne vem zakaj moraš takoj nesramno žalit nazaj. Mogoče nimaš čiste vesti? Mogoče je dojenje vseeno pomembnejše kot se prepričuješ? Če meni ni šlo, naj ne gre še drugim, kajne?

Naša je bila zelo pikasta. Koža se ji je luščila kot da se levi. Pol leta je trajalo da sem zdravnico prepričala da je alergija. Imela je alergijo na jajca.

Probaj ukiniti sveze sadje, pri nasi je bil to problem. Ko sm jedla le se prekuhano sadje, so krci izginili.

ukini sveže sadje
uvedi kompote
kolike pašejo zraven, prve 3 mesece.
Veliko ga nosi, poskusi z nosilko, lahko ga daš na stolček z naklonom
Morda mu bo pomagalo spanje na trebuhu

Pa fen ali sesalec, beli šum v glavnem. Jih pomirja.

Ojoj za vsako ceno dojit….probaj z AD mlekom, da se vsaj enkrat ornk naje, pa tistega proti krcem…kaj tok matras otroka…

Ukini kapljice, začetno tekoče mleko si izbrizgaj, šele nato začni dojiti, pa opazuj, če bo kaj drugače.
Če boš večkrat zapored dojila z ene dojke, ne bo v redu. Kot tudi ni v redu, da tako menjavaš dojki med dojenjem.

Lahko ga nosim cel dan in se crkljava. Tako se tudi pomiri. Tudi stolcek sem aktivirala, ker tako lahko vsaj kaj naredim ali pojem. 🙂 Punci se nista tako zvijali in imeli podobnih tezav, zato sem tokrat v tej dilemi in, ker sem ze malo starejsa mamica in so moje prijateljice vecina z ze vecjimi otroki, sem se obrnila na vaso pomoc.
Samo, da vem, da mu s svojim mlekom in dojenjem ne skodim bolj kot mu to koristi.
Je pa bila danasnja noc rahlo bolj umirjena 🙂 . In zunaj je soncek 🙂

Moj prvi otrok je bil takšen, kake 3 mesece je trajalo, potem pa se je umirilo. Nerazvito črevesje in kolike. Bilo je grozno. Ampak sem dojila naprej. Potem pa čez noč, kot bi gumb obrnil in je bilo bistveno drugače – boljše. Iz vidika kolik izloči iz svoje prehrane sadje, svežo zelenjavo, mleko in kar napenja (fižol). Morda bo tudi to malo pripomoglo k boljšemu počutju malčka. Tebi pa veliko potrpećljivsoti in vztrajanja. Bo minilo.

New Report

Close