Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Veganska 5-članska družina preživi s 300 EUR na mesec!

Veganska 5-članska družina preživi s 300 EUR na mesec!

Požrite se, mesojedci! 😛 Prihodnost pripada vegancem.

https://siol.net/novice/slovenija/petclanska-druzina-ki-zna-preziveti-s-300-evri-na-mesec-video-462800

Mi smi štirje vsejedci pa preživimo še z manj.
Niti v sanjah ne bi dala toliko na mesec samo za hrano. Veliko pridelamo doma.

Nimajo televizije,večjega otroka pa šolata doma..ni potrebno brat naprej.

Kaj je pa narobe s šolanjem doma? Ok, Varg Vikernes je sicer slaba reklama za home schooling (5 otrok šola doma), ampak sicer je pa to čisto okej ideja.

Če ne jedo mesa, še niso vegani, temveč vegetarijanci. Nikjer nisem zasledila, da ne jedo medu in pijejo mleka.

5 jih živi na 30m2. Preživijo pa se s tistim kar dobijo, otroški dokladi in socialna pomoč, služb niti ne iščejo. S tem kako so se znajdli, se jaz na njihovem mestu ne bi hvalila. Da o šolanju doma niti ne zgubljam besed.

Če otroci jedo samo tisto, kar pridelajo doma, je taka prehrana zelo osiromašena. Me prav zanima, kaj bodo imeli povedat o svoji vzgoji, ko bodo odrasli. Popolnoma izolirani so od okolice.
Ko berem take zgodbe, mi gredo vsi lasje pokonci. Čez čas se pogosto pokaže, da so imeli starši razlog, da tako živijo in so bile zadaj zlorabe. Potem pa najdejo otroke shirane, priklenjene na radiatorje in podobno.
Ne trdim, da je tako s to družino, ampak starši nimajo nobene pravice otrok tako izolirat. Brez stikov z zunanjim svetom, brez šole, so delovna sila na kmetiji …

Od kod pa mleko, če nimajo živali, kupujejo pa ne hrane že par let?

Nekega dne bodo otroci zrasli in se bodo želeli osamosvojiti.
Ko bodo šli študirat, bodo stroški bistveno višji.
Vsak po svoje pač. Če je njim tako prav, je meni tudi.
Osebno ne odobravam tega, da otroke šolajo doma. Ljudje smo socialna bitja. Nekega dne otrok mora v svet, če ne prej, ko gre v srednjo šolo in potem na fakulteto.

Od kod pa mleko, če nimajo živali, kupujejo pa ne hrane že par let?
[/quote]
Oče v prispevku omeni neko društvo, v katerem si uspešno izmenjujejo dobrine.

Ko se bodo odpovedali tudi socialni pomoči in vsem dokladam in se nato samooskrbovali, se pa lahko pogovarjamo dalje.

Kakor sem jaz uspel razbrati, dajejo 300 EUR za vse stroške. Hrano si itak večinoma pridelajo sami.

Všeč mi je, kako živijo, da pokažejo, da se da tudi drugače. Če se odpovemo nepotrebnim potrošniškim stvarem in televiziji, ki to propagira, je življenje lahko veliko bolj preprosto in svobodno. Vprašajte se, koliko otrok je sploh še kaj v naravi.

Vozite jih z ene aktivnosti na drugo, dokazovati se vam morajo z dobrimi ocenami. In kaj imate od tega? Na koncu ste vsi izmozgani in znervirani, vi od službe in kreditov, otroci pa od viška dejavnosti poleg že tako zahtevne šole.

Se splača vse to za eno ogromno bajto, ki vas drži v suženjskem razmerju naslednjih 30 let, supertruper HDTV v vsaki sobi, cel kup telefonov in drugih igračk, fensi avtomobilčke pod nadstreškom? Tako niste nič skupaj, ko pa ste skupaj, pa vsak bulji v tak ali drugačen flat screen. In to naj bi bila kakovost življenja? Meni tega ne boste prodajali.


se strinjam. smilijo se mi ti otroci. ponavadi so taki fanatični ljudje katastrofa kot starši in otroci plačajo, da starši lahko ne vem komu dokazujejo svoje principe.

Članek je malo preveč poenostavljeno napisan, meni se pa zdijo fletna družina.
Otroci verjetno niso izolirani, saj imajo sosede.
Občudujem jih, da so zmogli odrezati, da niso sužnji potrošništva, imajo malo, zato pa imajo toliko večjo svobodo.
Včeraj je bila tema o statusnih simbolih, nekdo je napisal, da je to razpolaganje s časom, ene par se jih je strinjalo. Evo, ta družina je gospodar svojega časa, ker ne rabi denarja.
Otroci bodo zdravi, dobili bodo delovne navade, ljubezen do narave, živali, ker ne doživljajo že od rojstva časovne mrzlice in stresa, bodo tudi bolj umirjeni, imajo vso pozornost in čas staršev …

Očitno so vegiji in ne vegani, tako da avtor teme….FAIL!

To, da starši ne hodijo v službo, ni nobena garancija, da imajo otroci vso pozornost staršev.

Ko se bodo banke odpovedale neskončni državni pomoči in tajkuni reševanju nasedlih kreditov, se pa lahko pogovarjamo o nekem kapitalizmu. Sicer pa nikjer ne piše, da prejemajo kakršnekoli doklade, pa tudi če jih, se glede na to, koliko denarja se pri naši državi porazgubi, ne bo nikjer poznalo. Pa tako ali tako otroške dodatke pri nas prejemajo skoraj vse družine z otroki.

Ali drugače gledano razmišljam tudi takole: dokler država nikomur ne pusti izstopiti iz sistema in od njega terja plačevanje nekih davkov in prispevkov, kljub temu, da teh stvari noče uporabljati, potem se pač vzamejo doklade in gre samo iz enega državnega žepa v drugega in je efekt čista nula.

tudi otroške dodatke prejemajo npr. v obliki jabolk in hrušk.
Ker jaz delam, zato, da oni prejemajo OD v obliki denarja.
Jim pa z veseljem dam z domačega vrta par glav zelja vsak mesec, da skompenziramo finance.

glede na to, da imam v Ivanovcih neko žlahto, me prav zanima, kaj bodo oni imeli povedat o njih…


To je predpogoj, da jemljem takšne ljudi resno.
Kaj pa zdravstveno zavarovanje, dodatno?
Vse časti država?
Kako pa sploh prišli do zemlje, hiške?
Pa še milijon vprašanj….

Pa sem pristaš minimalizma, da ne bo pomote!


Kaj bi pa morali ?
Hoditi v službo za minimalca, denar zapravljati za nove avte, telefone in zastrupljeno hrano ?
Da bi potem ustrezali modernim potrošniškim zblojenim merilom ?

Od kod pa mleko, če nimajo živali, kupujejo pa ne hrane že par let?
[/quote]

A za dojenje pa pri vas še niste slišali?!

Osiromašena hrana?? Česa pa je osiromašena, škropiv? Torej je polnovredno tisto, kar kupiš v supermarketu?

Popolnoma izolirani?? Živijo v vasi na Goričkem, s sosedi, ne sredi Aljaske. Potem so vsi otroci na Goričkem izolirani? Veš, tudi tam poznajo vasi in otroci se družijo med sabo veliko bolj kot v mestih.

Kaj je pa narobe s šolanjem doma? Ok, Varg Vikernes je sicer slaba reklama za home schooling (5 otrok šola doma), ampak sicer je pa to čisto okej ideja.
[/quote]
pozabljajo da je model poštihal glasbenega kolega do smrti, zganjal terorizem, požigal cerkve itn. posledično je bil pol življenja v arestu…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jasno, ker je ena tvoja žlahta edina merodajna in zveličana pri podajanju mnenj… eni ste res zabiti ko kante in verjetno imate to tudi v žlahti.

New Report

Close