Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V kateri slovenski kraj se je vredno preseliti?

V kateri slovenski kraj se je vredno preseliti?

Imam službo, ki jo lahko opravljam od doma in bi se rada preselila v roku leta, največ dveh. Na kateri konec Slovenije (druga država pa ne pride v poštev) še ne vem, vendar bi rada našla mesto, ki ne bo premajhno, da vsaka soseda ve za vsak korak (to je sedaj v mestu v katerem živim), pa tudi ne preveliko, da rabiš z enega konca mesta na drugega eno uro kot je npr. Ljubljana. Glede ostalega sem odprta za vaše predloge – zanima me, kje živite in kaj so prednosti vašega kraja bivanja.
Denar pa ni problem, imam lastno nepremičnino, dobro plačano službo, pred kratkih pa sem sem podedovala tudi zelo veliko vsoto denarja.
Za vse odgovore se vam najlepše zahvaljujem.

Pridi v Novo Gorico. Tukaj cvetijo že narcise in forzicije. Zime so zelo mile in za ogrevanje zelo malo porabiš. Mesto je ravno prav veliko, da se vanj lahko “skriješ”. Če imaš rada gredice vrtnic, boš uživala v mestnih sprehodih. Zraven je reka Soča, kjer se lahko relaksiraš ali plavaš. Imamo gozd Panovec, kjer lahko športaš ali se sprehajaš. Je nekaj večjih nakupovalnih centov, ki so ravno prav veliki, da nisi noter preveč časa. Zraven je Italija, kjer lahko vadiš tuj jezik, ali pa nakupiš kaj lepega. …

Kako ste smešnieni, ko mislite, da je Ljubljana neko velemesto. Kot da še nikoli nsite bili v večjih mestih v tujini.

Drugače pa če hočeš nekaj srednega, Celje, Maribor. Meni je všeč obala.

Šmarje pri Jelšah, mir, prijazni ljudje

jaz bi se preselila nekam, kjer ni cerkvenih zvonov 🙂

Nismo bili. In ja, ker ne poznam drugih mest je zame Lj večje mesto. Torej?

Katar? :)))

Katar? :)))
[/quote]

v Sloveniji, prosim!

v Sloveniji, prosim!
[/quote]

Hahaha, veleizobražena in velepametna je predlagala Katar kot en del Slovenije.

v Sloveniji, prosim!
[/quote]
Žvau ne ve kje je Slovenija!

Ljubljana je pravzaprav majhno mesto, res ne vem, komu se zdi veliko. Ravno pravšnje za bivanje.

To, v katerem mestu živiš, je pomembno samo zaradi geografske lege in oddaljenosti od drugih krajev. Torej, če želiš biti blizu morja, se ne selit v Maribor. Če ne maraš mraza, izbiraj bolj milo klimo.

Vse ostalo, kar ti iščeš, je pa bolj stvar individualne lokacije znotraj naselja, ne mesta kot takega. Lahko ti svetujemo Celje, ki je načeloma dovolj veliko, pa boš ravno tam naletela na firbčno sosedo, ki se bo vtikala vate. Ljubljane nočeš, ker je kao prevelika, ampak če itak delaš od doma, te to v bistvu sploh ne bi motilo, ker ne bi bilo nobenega razloga, da se voziš čez celo mesto. To moti tiste, ki živijo na Viču in delajo v BTC-ju.

Pa ne pravim, da se v LJ seli, samo hočem povedat, da si malo čudno zastavila iskanje bodočega doma. Zagotovo ti je kakšen del Slovenije bolj privlačen od drugega. A ti je čisto vseeno, a si v Velenju, a v Črnomlju? Kje imaš pa družino in prijatelje?

Izogni se Zasavja

Glasujem za NG

ne vem, izbiranje doma tako, kot da mečeš pikado je meni osebno rahlo mimo.
tam boš živela. ne rabiš nobene socialne mreže, nobenih prijateljev blizu za družbo, nobenih sorodnikov?

na tak način sta si izbrala domovanje svak in svakinja. glede na aritmetično oddaljenost od službe in ceno stanovanj. sta računala, kako daleč sta se pripravljena vozit glede na padajočo ceno po kvadratnem metru. da tam niti osebe ne poznata, se jima ni zdelo pomembno.

zdaj pa se tepeta po glavi, ker nimata enega sorodnika blizu, da bi jima kdaj naredil uslugo in počuval otroka, ali ju pobral iz vrtca. oba pa v policiji, s turnusnimi službami in delom prek vikenda. bajno.

V Šentjošt nad Horjulom.


V Sloveniji ni več kot 10 mest! Torej…. Bogata kot si, res ne rabiš spraševat po MONu ampak poklicat prvega nepremičninskega posrednika, pa mu naložit, naj ti pripravi nekaj ponudb.
Tko to gre, je čist simpl. Pokličeš, plačaš naročiš in imaš?
In od kod do kod v Ljubljani rabiš eno uro? Povej no še nam, prebivalcem mesta. A misliš peš?

Lj Fužine? Mesto v malem. Tuki imaš vse kar rabiš, trgovine (Mercator, Spar, Hofer, Eurospin, Lidl je bliz), ZD, banka, pošta, friz.saloni….ni da ni. Aja, če bo treba na stara leta tud Dom star.občanov. Velik zelenja, Golovec zravn, peš greš lahk do BTCja, bliz je UKC, obvoznca je zravn…ma ni da ni.
Aja, je pa tuki tud kr neki “čef.urjev”, pač sm omenla, ker kot vemo, enim to ni všeč. Skratka ves folk tuki ful prjazn.

Ja.Bi rekla da ima Nova Gorica precej adutov.Vse to, kar je zgoraj napisano.Mora biti lepo in zanimivo…

Definitivno LJubljana. Majhno mesto, dovolj intimnosti, vse na dosegu roke, nepremičnine ohranjajo vrednost, polno parkov, igrišč, sprehajalnih poti, Rožnik, Golovec.

Pa kaj ravno Ljubljano forsirate, če je lepo rekla, da sem noče?

Portorož?

Ja.Bi rekla da ima Nova Gorica precej adutov.Vse to, kar je zgoraj napisano.Mora biti lepo in zanimivo…
[/quote]

poleti je to glavni kraj kar se preseženega ozona tiče…

Velenje. Večkrat nagrajeno kot najlepše mesto, ni majhno, ni veliko, imaš vse kar potrebuješ. Brezplačen mestni avtobus. Veliki plus je jezero, kjer poleti plavaš, veslaš… Veliko kolesarsko – sprehajalnih poti in hribov v bližnji okolici. Dve termalni zdravilišči zelo blizu.

v NG je poleti vroče za znoret, je pa res, da so zime mile.

premalo si pa napisala, da bi ti kdo lahko svetoval, ker ne vemo kaj želiš, obalo morje?
no, tudi midva z možem delava od doma in tudi razmušljava o seltivi, ko najmlajši otrok odleti iz gnezda-beri zaključi študij. Se bolj nagibam podeželju, sedaj živim v manjšem mestu v okolici Lj in smo tu zelo zadovoljni glede vse infrastrukure, ne pa več glede klime- to bi rada zamenjala. Sin je pa zelo zadovoljen s sedajšnjo lokacijo in mu bova verjetno prepustila nepremičnino, ker on ne bi šel v vukojebino, midva pa načeloma nimava nič proti, ker nisva vezana na dnevne prevoze… ampak to bo čez … let

Hvala za odgovore, vsi pomagajo.
Naj še pojasnim: sem samotarka, ne potrebujem ogromno ljudi stalno ob sebi, če pa, boš pa že sedla v avtomobil, Slovenija je majhna. Poslovni partnerji pa so praktično po celi Sloveniji. Nimam posebnega cilja in ja, Zasavje pa še Prekmurje in verjetno tudi Bela krajina verjetno res odpadejo, ostane pa ostala Slovenija. Sicer se bom verjetno na vsake toliko selila, ampak sedaj pa res intenzivno delam na tem, da grem v drug kraj … Največ plusov je za Novo Gorico … je res tako fajn tam? Ste to napisali domačini ali se vam zdi, da je tam fajn? Še čakam odgovore …

KRANJSKA GORA

New Report

Close