Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek je kdo bral Branko Gradišnik Iskanje izgubljenega zdravja?

je kdo bral Branko Gradišnik Iskanje izgubljenega zdravja?

Ravno prebrala – bila mi je zelo všeč, poseben tip ta Gradišnik, odkrit, ne glede na mnenje, ki si ga ustvariš, ko to prebiraš. Vaše mnenje?

Prebrala na dah.
Vmes se sicer malce zaplete z dolgovezenjem zdravstvenega stanja družinskih članov, a generalno gledano je odlična knjiga.
Nekajkrat sem se od srca nasmejala – npr. opisu starih propagandnih kampanj kot je dr. čang šlang …
Sicer je pa precej koristnih in uporabnih nasvetov.

Jaz jo ravno berem in mi je nadvse zanimiva knjiga. Lahkotno in igrivo napisana, na momente zelo zabavna in sem se prav od srca nasmejala. Všeč mi je ker je tako neobremenjen in piše tako odkrito, brez cenzure. Jo priporočam v branje. Res je prebereš na en mah.

To je najboljša od vseh knjig, ki jih je napisal v zadnjih letih. Za razliko od drugih,ta ni dolgovezna, čeprav je kar obsežna. Tematika mu leži, slog je sproščen in duhovit. Rad se ponorčuje tudi iz samega sebe.

Nenazadnje pa je v njej tudi precej koristnih napotkov.

A ni to ta, ki so mu očitali, da je ubil Harrya Potterja s prevodom? Tak iz spomina, ne da se mi guglat

Ni bil problem v njegovem prevodu, ampak da se je založba sploh šla te hece. Da sredi serije menja prevajalca in izbere takšnega, ki ima popolnoma drugačen slog. Mogoče je malo preveč dvignil register. Z vidika ohranjanja in obogatitve slovenskega jezika čudovito, ampak ker je to knjiga za otroke, so šli oboževalci v luft. In ker se ni držal izrazov prejšnjega prevajalca. Skratka, problem je bil v založbi, ki je na pritisk bralcev prevod plačala še enkrat – prejšnjemu prevajalcu. In naredila totalno zmedo.
Gradišnikov slog pa res pritiče kakšnemu bolj literarno zahtevnemu žanru.

A je to knjiga o LCHF prehrani? Je notri kaj konkretnih napotkov? Hvala.

Nekaj malega. Samo zaradi tega se ti je ne splača iskati.

Saj je na netu en kup “diplomiranih nutricionistov” in “osebnih trenerjev”, ki trosijo nasvete.

Glej Loserja, Gašper je privrženec LCHF hrane:)

New Report

Close