Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mamice po porodniški – bi se odlocile

Mamice po porodniški – bi se odlocile

Zanima me. Mamice ki končuje tekmovalno porodnisko in iščete novo službo. Bi se odločile za službo kjer bi bil delovnik od. 8.00 do 16.00?

Kako službo bi pa ti mela? od 9 pa do 12?

Kaj pa je tekmovalna porodniška?

A ni delovnik od 8. do 16. ure v bistvu ugoden in nekaj normalnega?

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa je to “tekmovalna porodniška”?
In zakaj bi se bilo treba odločat glede službe 8.00-16.00? Zaradi delovnega časa? Saj to je ja idealno!

odvisno od tega, ali bo otrok v vrtcu in kako dolgo je vrtec odprt.

Saj ni čudno, da “ni služb”, če vam niti idealno ni dovolj idealno. Jaz bi dala vse za tak urnik.

Se koristila skraj.del.cas. To je predolga odsotnost za otroka ce hocete opraviti vzgojo in ne pridelati nevroze, avtoimune itd. Starsevstvo je zelo pomembno in 8 ur plus voznja je prevec, da bi svoje delo,namen in poslanstvo doma lahko opravili res bp. Ene to resujejo na nacin,da ne kuhajo doma popoldan ampak to je meni zelo slaba kupcija. Doma kuhan obrok (ne pa neke instant bedarije,konzerve,kruh in namazi pa umetni jogurtki) in skupaj uzit je temelj druzine.

Kaj je tekmovalna porodniška? Od 8h do 16h je čisto normalen šiht in nevem kaj ti tukaj ni všeč? Kaj bi ti sploh rada?

Jaztudi koncujem porodnisko in bom iskala sluzbo. Na sreco moz dobro zasluzi tako da se mi ne mudi. Idealen bi mi bil skrajsan delovnik, 9h odsotnosti se mi zdi prevec za tako majhnega otroka. Bomo videli, verjetno itak nisem zelo zazeljen kader.

In kaj je tu idealnega da pride mama domov ob pol 5. Ob 8. Zvečer gre pa 11 mesečni otrok že spat? Res ne štekam? Idealno da si z otrokom skupaj 3.5 ur na dan?

In kaj je tu idealnega da pride mama domov ob pol 5. Ob 8. Zvečer gre pa 11 mesečni otrok že spat? Res ne štekam? Idealno da si z otrokom skupaj 3.5 ur na dan?
[/quote]

Nekateri za razliko od tebe živimo v realnem svetu.

Avtorica ne omenja krajšega delovnega časa, ampak kakorkoli že, delovni čas v tej službi je tak. Super, če tebi ni treba v službo, samo ne moreš zdaj tega posploševati na celotno slovensko populacijo.

jaz začnem ob 8.00 – v pisarni sem ob 8:30.
delam do 16:00 – 16:30
Mož ima prav tako gbiljiv urnik – najkasneje ob 9ih mora biti na delovnem mesti in pač opravit 8 ur, zato dela od 6:30 – 14:30.
Oba imava caa 15 min vožnje +/- 5 min.
Jaz otroke v miru zbudim in jih do zajtrka pripeljem v vrtec, tako okoli 8:15 – ravno na zajtrk.
Mož jih pobere ob 15:00

Nekateri za razliko od tebe živimo v realnem svetu.

Avtorica ne omenja krajšega delovnega časa, ampak kakorkoli že, delovni čas v tej službi je tak. Super, če tebi ni treba v službo, samo ne moreš zdaj tega posploševati na celotno slovensko populacijo.
[/quote]

Kje sem napisala da mi ni treba v službo? Sem komentirala le besedico IDEALNO. In ja če mene vprašaš je to daaaaalec od idealnega.

zame od 8-16 ni idealni delovnik. Bi raje rekla,da je bolj idealno od 7-15, ker ti bistveno več ostane od dneva z otrokom.

Aja – skuhava zvečer, ko otroka zaspita – kuhat začnem okoli 21 pa do 22, 23 je kuhano.
kuham za večkrat – ali da se pogreje, ali da se da v zmrzovalnik, ali pa skuhamo kaj na hitrco – kakšen šmorn ipd – sploh če imajo v vrtcu kaj močnega in dobrega, potem greva z možem na kosilo v službi.
Mož pride domov in samo sfinišira/zagreje, naredijo solato in juho in gremo jest ob med 16:30/17:00, ko se jaz vrnem iz službe.

Kje sem napisala da mi ni treba v službo? Sem komentirala le besedico IDEALNO. In ja če mene vprašaš je to daaaaalec od idealnega.
[/quote]

Pa nas razsvetli, kaj je zate idealno. Če je od 8 do 16 daaaaaaaleč od idealnega.

Od z do 15 – ni bistvene razlike. Pač otroka zbudiš uro pozneje, v vrtcu oddaš uro pozneje, prideš iskat uro pozneje in ga daš spat uro pozneje.
Izmensko delo? En teden ga skoraj ne vidiš. Triizmensko delo? Poraz. Delo samo popoldne? Delo od 9 do 16? Deljen delovni čas? Delo tudi za vikende in praznike? Razsvetli nas, prosim.


ti prideš pozno domov in še takrat kuhariš… bolj malo si z otroci… imaš kaj fraj, da si odpočiješ od službe in kuhrije?
ne razumem tega,da je treba kuhati kosilo toplo za otroke, če ga ti jedo v šolo/ vrtcu?

Pa nas razsvetli, kaj je zate idealno. Če je od 8 do 16 daaaaaaaleč od idealnega.

Od z do 15 – ni bistvene razlike. Pač otroka zbudiš uro pozneje, v vrtcu oddaš uro pozneje, prideš iskat uro pozneje in ga daš spat uro pozneje.
Izmensko delo? En teden ga skoraj ne vidiš. Triizmensko delo? Poraz. Delo samo popoldne? Delo od 9 do 16? Deljen delovni čas? Delo tudi za vikende in praznike? Razsvetli nas, prosim.
[/quote]
ena ura razlike, plus še vožnja – ooo še kako se pozna ta ena ura.
sploh potem, ko gre otrok enkrat v šolo, si ne moreš ti izmišljevati, da ga boš zbujala in peljala v šolo uro pozneje in dajala spat uro pozneje. Takrat še posebej ta ura veliko pomeni in se še kako pozna.


ena ura razlike, plus še vožnja – ooo še kako se pozna ta ena ura.
sploh potem, ko gre otrok enkrat v šolo, si ne moreš ti izmišljevati, da ga boš zbujala in peljala v šolo uro pozneje in dajala spat uro pozneje. Takrat še posebej ta ura veliko pomeni in se še kako pozna.
[/quote]

A da ga zbudiš uro prej, kot se sploh začne pouk, in je zato eno uro brez veze v šoli, je pa okej, namesto da bi na primer v miru skupaj pojedla zajtrk in se odpravila od doma? Pouk se začenja v glavnem ob osmih ali pol osmih …

Tebi se pač vrednost ene ure popoldne zdi neprimerno večja od jutranje ure, ki je pravzaprav tudi lahko prijetna, če si jo tako narediš. In če imaš seveda čas. Tako da suma sumarum si z otrokom isto št. ur, samo da ti jutranje ure ne šteješ v skupni čas, jaz pa recimo jo.


ena ura razlike, plus še vožnja – ooo še kako se pozna ta ena ura.
sploh potem, ko gre otrok enkrat v šolo, si ne moreš ti izmišljevati, da ga boš zbujala in peljala v šolo uro pozneje in dajala spat uro pozneje. Takrat še posebej ta ura veliko pomeni in se še kako pozna.
[/quote]

Aja, a če greš v službo eno uro prej, pa ni ene ure vožnje? Jo je manj? Kr neki no.

Aja, a če greš v službo eno uro prej, pa ni ene ure vožnje? Jo je manj? Kr neki no.
[/quote]
lol no, a da se ti nariše…
če je ura vožbnje vedno ostane ura vožnje,ampak prej začneš prej prideš domov in ti več ostane od dneva, od časa z otroki… ker ko gre otrok v šolo ima svoj urnik in ja ob osmih že vsi začno pouk, se pravi, da je v šoli še nekaj časa prej, torej on bo končal do treh zagotovo in bo doma – ti pa boš delala do štirih in potem še ura vožnje – je ura pet ko boš doma in boš lahko z otrokom – bo torej te dve uri on sam, namesto s starši preživljal čas.
če pa končaš ob treh najkasneje pa si doma ob štirih je pa ena ura več v času, ki ga lahko preživiš z otrokom.
Bo šlo – tudi glede dneva se kar zelo konkretno pozna ta ena ura – več časa ti doma ostane za postoriti ka, kam iti itd. Sem delala tako od sedmih do treh, pa tudi že od osmih do štirih, pa tudi že od devetih do petih in celo od 10 do šestih – slednje dvoje je sploh najslabše, ker ti gre cel dan. Dopoldan imaš uničen in ne dovolj časa kaj postoriti in tudi popoldan gre adijo.

No, meni je od 8-16 idealen delovnik. Pozabljate, da veliko služb ima še bolj neugodne delovnike. In tudi če se odločiš za skrajšan delovni čas, kje pa piše, da ti bodo “odobrili” ravno od 8-12? Lahko te dajo na termin od 12-16 in kaj si potem pridobila? Pozabljate tudi to, da si veliko staršev niti ne more privoščiti skrajšanega delovnega časa, ker imajo recimo velike kredite ali pač druge stroške in bi jih vsak finančni izpad zelo prizadel.

Midva sva se v času, ko so bili otroci majhni (tik po porodniški in vrtec) organizirala na način, kot ga je opisala že ena zgoraj. Jaz sem bila z njimi dlje zjutraj (v miru odpeljala na zajtrk nekje do 8.00 v vrtec; šolo pa sta začenjala ob 8.30 in sem ju prva tri leta zjutraj vozila med 8.00 in 8.15, zajtrkovali pa smo doma), kako urico prej so bili pokonci in v miru in brez stresa in hitenja smo se odpravili od doma. Mož jih je pobral iz vrtca / podaljšanega bivanja okoli 15.00, kar pomeni, da so bili nekje 7 ur od naju. Imam okoli 15 minut do službe, kar je pomenilo, da sem bila jaz popoldan doma okoli 16.30. Ta čas so se z možem naigrali, kaj prigriznili, se spočili, v nižjih razredih OŠ naredili preostalo nalogo ali brali. Potem smo bili še okoli 4 ure skupaj, preden so okoli pol devetih zaspali. Tako sem imela recimo jaz z njimi štiri ure popoldan/zvečer in še tisto urico zjutraj. malo? Pač, real life. Nisva se odločila za polovični delovni čas, ker bi to za naju v tistem času pomenilo finančno katastrofo. Dvomim, da bi otrok imel več od naju, če bi bil eden od naju z njimi več fizično, a pri tem ne bi imeli skoraj kaj dati v lonec.


lol no, a da se ti nariše…
če je ura vožbnje vedno ostane ura vožnje,ampak prej začneš prej prideš domov in ti več ostane od dneva, od časa z otroki… ker ko gre otrok v šolo ima svoj urnik in ja ob osmih že vsi začno pouk, se pravi, da je v šoli še nekaj časa prej, torej on bo končal do treh zagotovo in bo doma – ti pa boš delala do štirih in potem še ura vožnje – je ura pet ko boš doma in boš lahko z otrokom – bo torej te dve uri on sam, namesto s starši preživljal čas.
če pa končaš ob treh najkasneje pa si doma ob štirih je pa ena ura več v času, ki ga lahko preživiš z otrokom.
Bo šlo – tudi glede dneva se kar zelo konkretno pozna ta ena ura – več časa ti doma ostane za postoriti ka, kam iti itd. Sem delala tako od sedmih do treh, pa tudi že od osmih do štirih, pa tudi že od devetih do petih in celo od 10 do šestih – slednje dvoje je sploh najslabše, ker ti gre cel dan. Dopoldan imaš uničen in ne dovolj časa kaj postoriti in tudi popoldan gre adijo.
[/quote]

Kak so pa tvoji otroci scrkljani, da dveh ur na dan ne morejo preživeti brez tebe. A sploh bereš, da se pogovarjamo o urniku mame, ki bo dala otroka v vrtec/jasli. Ko bo otrok šel v šolo se lahko še marsikaj spremeni.


lol no, a da se ti nariše…
če je ura vožbnje vedno ostane ura vožnje,ampak prej začneš prej prideš domov in ti več ostane od dneva, od časa z otroki… ker ko gre otrok v šolo ima svoj urnik in ja ob osmih že vsi začno pouk, se pravi, da je v šoli še nekaj časa prej, torej on bo končal do treh zagotovo in bo doma – ti pa boš delala do štirih in potem še ura vožnje – je ura pet ko boš doma in boš lahko z otrokom – bo torej te dve uri on sam, namesto s starši preživljal čas.
če pa končaš ob treh najkasneje pa si doma ob štirih je pa ena ura več v času, ki ga lahko preživiš z otrokom.
Bo šlo – tudi glede dneva se kar zelo konkretno pozna ta ena ura – več časa ti doma ostane za postoriti ka, kam iti itd. Sem delala tako od sedmih do treh, pa tudi že od osmih do štirih, pa tudi že od devetih do petih in celo od 10 do šestih – slednje dvoje je sploh najslabše, ker ti gre cel dan. Dopoldan imaš uničen in ne dovolj časa kaj postoriti in tudi popoldan gre adijo.
[/quote]

Očitno je tebi treba narisat. Če zjutraj začneš pozneje, zbudiš otroke pol ure prej, v miru pojeste in se družite eno uro. Torej si z njimi suma sumarum 4 ure, eno uro zjutraj in tri popoldne.
Ali pa štiri ure popoldne. Samo da moraš otroka vreči zgodaj iz postelje in ga v naglici odvleči v jutranje varstvo, on je v šoli isto ur, kot če ga pripelješ direkt na pouk po mirnem družinskem zajtrku in ga eno uro pozneje dvigneš iz popoldanskega varstva. Tam je devet ur.
Tebi pač zjutraj ena ura ne pomeni nič, kot da je ni, pomenijo ti popoldanske ure. Ampak štiri ure je vseeno štiri ure. Če bi lahko narisala, bi ti tudi narisala.

Očitno je tebi treba narisat. Če zjutraj začneš pozneje, zbudiš otroke pol ure prej, v miru pojeste in se družite eno uro. Torej si z njimi suma sumarum 4 ure, eno uro zjutraj in tri popoldne.
Ali pa štiri ure popoldne. Samo da moraš otroka vreči zgodaj iz postelje in ga v naglici odvleči v jutranje varstvo, on je v šoli isto ur, kot če ga pripelješ direkt na pouk po mirnem družinskem zajtrku in ga eno uro pozneje dvigneš iz popoldanskega varstva. Tam je devet ur.
Tebi pač zjutraj ena ura ne pomeni nič, kot da je ni, pomenijo ti popoldanske ure. Ampak štiri ure je vseeno štiri ure. Če bi lahko narisala, bi ti tudi narisala.
[/quote]
Ponekod pa imajo tako rešeno, da en starš poskrbi za otroke zjutraj, drugi popoldne.

Risala ne bom.

New Report

Close