Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a zdaj po novem ZDRAVNIK po telefonu ze ZDRAVSTVENI TEHNIK ?

a zdaj po novem ZDRAVNIK po telefonu ze ZDRAVSTVENI TEHNIK ?

Klicala v ambulanto kdaj lahko pridemo na pregled. Pet letni otrok ze dva dni tezko diha, prehlad, močan kašelj, vročina 39.7… Vse mi roji po glavi, da nebi mogoče jo pičil okužen klop, saj smo pred par dnevi reševali mačka z kar 22 klopi…ma vse mi hodilo po glavi. No in ko sem klicala v ambulanto me odslovijo, da ni nič z otrokom, da naj ne hodimo.. Nakar je rekla no potem pa se pridite jutri pokazat… Jaz nevem kaj je z našim zdravstvom… Za vsak drek ne hodim k zdravniku, mogoče 2x letno če gremo k zdravniku in to je vse.

Imate že zadosti toplo za klope?

klopi so celo leto aktivni. vem, da smo jih eno leto s psa pobirali januarja. kolegica je tudi pred tremi tedni zaplinjevala ciprese, ker se jim je gnezdo klopov očitno zaredilo tam in jih je imel maček cel kup

nova
Uredništvo priporoča

No, v par dnevih to zagotovo ni od okuženega klopa. Okužba tako za maningitis kot za borelijo traja malce dlje.

Pa se je klop sploh prisesal na otroka? Ker to je predpogoj.

In načeloma klopi, ki gredo na živali, ne gredo na človeka, sta dve različni vrsti.

Otrok ima najbrž kakšno virozo. Pri nas je bilo v takih primerih vedno navodilo pediatra, da se gre pokazat šele čez tri dni, če ni bolje. Oz. takoj, če otrok težko diha oz. med dihanjem piska.

Ker pri virozi res nimaš kaj dosti za pomagat.

inkubacijska doba je vsaj nekaj dni tako za klopni meningoenmcefalitis kot za borelijo, mi pa tale odnos , pojdi takoj k zdravniku

Pri naši pediatrinji velja, da moramo ob kakšni bolezni vedno najprej poklicati v ambulanto. In na telefon dobimo sestro, ki nam da navodila, pogosto gre za virozo, ki pravkar razsaja tudi širše. Če ni prepričana, da je samo to, nas naroči na pregled ali pa me veže v ordinacijo k zdravnici. Mi je pa že večkrat povedala, da če otrok težko diha, da naj ga takoj pripeljem, če pa ne delajo, pa je tak otrok za v dežurno ambulanto. Enkrat mi je tudi omenila, da če vztrajam, da otrok kljub njenemu drugačnemu mnenju potrebuje pregled pri zdravnici, da naj ga kar pripeljem. Sestra daje navodila, ne dela triaže po telefonu.

Že desetletja medicinske sestre in tehniki na urgenci izvajajo triažo na daljavo po telefonu.
V Sloveniji je človeško življenje še vedno poceni, verjetno se to še splača.

klopi so celo leto aktivni. vem, da smo jih eno leto s psa pobirali januarja. kolegica je tudi pred tremi tedni zaplinjevala ciprese, ker se jim je gnezdo klopov očitno zaredilo tam in jih je imel maček cel kup
[/quote]

Ne nakladaj…..

Ne razumeš…..

To je bil poseben, cipresni klop, ki te lahko okuži iz 3-metrske razdalje. Posebna sorta.

New Report

Close