Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Petrol mbills – a že imate?

Petrol mbills – a že imate?

Meni se zdi tole zanimivo,…. da vse plačuješ s telefonom,….. a kdo to že uporablja?
Samo malo mi je scary zaradi varnosti. Kaj če ti telefon ukradejo,….?

Kaj češ lepšega. Samo telefon rabiš še danes. Ne denarnice, ne stotih kartic, ne budilke, ne koledarja.
:)))
Dalečsmoprišli. Samo manjka nam še, da nam bodo začeli čipe vgrajevati. Pomoje da ni več daleč ta dan…

meni deluje zanimivo, olajša ti marsikatero skrb. za varnost pa tudi pravijo, da je poskrbljeno.

Spet je tukaj zraven en posrednik, ki bo zaračunaval visoke provizije. Od nečesa si pač morajo potegniti zaslužek. Predvidevam…

men vse kar je povezano s petrolom nekako zgleda nateg. Najbolj so mi smešni s temi pikami, ko kao kupiš njihov izdelek znižan za določeno šttevilo pik, ful delajo rekalmo, koliko pik ti vzamejo za izdelek, istočasno je pa ta isti izdelek, po normalni ceni cenejši v navadni trgovini kot na petrolu po znižani.

Realnost. Ni daleč ko bomo vse delali samo še s telefoni ali pa celo še s kakšno bolj napredno tehnologijo.

čudno da se tega ni spomnil prej že kakšen mobilni operater,….?

Dokler karkoli kasirajo za take “storitve” mene ne vidijo. Banka N26 ima vse zastonj, tudi plačilo UPNa (položnice). Resda je treba referenco računa in TRR še ročno prepisat v telefonsko aplikacijo, ampak se bo tudi to zagotovo spremenilo, da boš prej ali slej samo poslikal.

Koliko….. so provizije?

Spoštovani,

ekipa mBills je še posebej pozorna na zagotavljanje najvišje stopnje varnosti, zato mBills uporablja infrastrukturo, ki ustreza najvišjim varnostnim standardom in ki se je razvijala več kot 20 let na področju plačilnih sistemov na mednarodnem tržišču. Poleg tega je vstop v aplikacijo možen le s PIN kodo ali prstnim odtisom (če to možnost podpira telefon). Če uporabnik izgubi telefon (ali mu ga ukradejo), predlagamo, da takoj pokliče mBills center za pomoč uporabnikom na 01 200 33 34 ali piše na [email protected]. Na ta način se mu začasno onemogoči mBills mobilno denarnico.

Uporaba mBills s seboj vsekakor ne prinaša visokih provizij – namestitev aplikacije je brezplačna, poleg tega ni stroškov mesečne naročnine. Tudi vsa plačila so zastonj (plačila v trgovinah, gostinstvu in storitvenih dejavnostih, plačila na spletu, v aplikacijah, nakazila drugi osebi na telefonsko številko, plačila na avtomatih…). Izjema je plačilo položnic oziroma e-računov, ki stane 25 centov.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Sara Lipovšek
Trženje podpora
Petrol d.d., Ljubljana

Banka N26 teh 25 centov za plačilo položnic ne kasira. Od njih dobim tudi Mastercard brez mesečne ali letne članarine, kjer lahko plačam povsod po svetu kjer sprejmejo kartico, ne samo na za to posebej pripravljenih mestih… Varnost v aplikaciji imajo tudi poštimano.

Skratka Petrolu, oz, Halcomu ali kdorkoli ima to že čez bi predlagal da najprej ukinejo provizije za plačevanje položnic, nato si omislijo še bančno kartico. Izdaja kartic komitentom (strošek plastike in nekaj malega bakra) bo verjetno koštala manj kot pa vse tiste dodatne aparature pri blagajnah.

Če ne, vas bo pač konkurenca namazala na kruh. Folk pač ni neumen, da bi plačeval za nekaj kar ni treba.

Tole reč je najprej pacal Halcom. Pač firma, ki je bila in je še vedno precej zlizana z našimi kolhoznimi bankami. In mmg., tudi tu tiči razlog oderuško visokih provizij za vsak prdec. O kakovosti tega Halcoma dovolj povedo že podatki o referencah. Povohali so jih v glavnem samo v Sloveniji in bivši jugi (pa še to brez Hrvaške), še najbolj v Črni gori in Kosovu, torej državah, ki še svoje lastne valute nista sposobni uvesti. Nekaj so izpostavljali tudi Nemčijo in to še dolga leta po tistem, ko so Nemci sklenili likvidirati njihovo edino “nemško” stranko, namreč zloglasni (N)LBjev pralni stroj LHB. Pa ne vem, če je ravno povezano, ampka nekam veliko so biznisirali tudi z iransko centralno banko in to, kako zanimivo, ravno takrat, ko je oni prek NLB opral milijardo, po tistem pa so jih tudi Iranci počasi začeli brcati ven.

Ko so neki Američani (v bistvu kanadska podružnica) hoteli prevzeti Halcom, so glavnemu lastniku postavili dva pogoja. 1. temeljito prepucanje t.i. “srednjega managementa” oz. po domače nekvalificiranih “nečakov” in 2., da prevzem NE VKLJUČUJE mBills. So že vedeli, zakaj. Kaj je potem lastniku preostalo, da je potipal po svojem političnem omrežju in nekako uspel prepričati kolhoz Petrol, da je odkupil to čudo. In mu še sedaj ni čisto jasno, kaj bi s tem sploh počel. Pač še ena zgodba a la Najdi.si…… samo da najbrž ne bo novega govorečega mačkona….

Meni je pa všeč, ker lahko samo slikam in plačam račune. Veliko uporabljam, ko grem na malico ali na kavo.

Tudi meni se je mBills izkazal kot super zadeva. Plačujem položnice – dobim jih kar na telefon, potrdim plačilo in je. Pa še vedno lahko za nazaj pogledam, kaj vse sem plačevala. Je pa ceneje kot moja banka – dodaten plus! Priporočam…

Moja izkušnja z N26 pa ni tako briljantna… Nisem mogel plačati vseh slovenskih položnic, sploh jih pa ne morem dobiti kar na telefon in samo potrditi! To mi veliko pomeni, ker prihranim čas pa še rokov ne zamujam več.

Tudi veliko bolj zaupam, če gre za slovenskega ponudnika tako da meni je mBills top rešitev!

Tole s Petrolom se meni zdi zelo dobra poteza! Ko grem tankat, lahko vse naredim s telefonom, denarnico pustim v avtu. Pa še papirnatih računov nimam več polno povsod!

Banka Intesa San Paolo omogoca rabo virtualne bancne kartice ki se vam izrise na telefonu. Na pos terminal prislonis telefon in mas placano.

Konec tega meseca pa to storitev uvaja tudi NLB .. NLBpay. Tako da bo lahko vecina ljudi po novem na pos terminalih placevala s telefonom.

Glede nato da so zdaj tudi brezsticni bankomati uzun, ugibam da bo dvigovanje denarja na vankomatu tud potekalo s telefonom in seveda pin stevilko

Potencialno vrhunska zadeva, ko za njo ne bo Petrol. Kam bodo še vtaknili svoj nos?
Sigurno je pa to prihodnost in bom počakala na več ponudnikov in konkurence na tem področju.
Kitajsko to že pospešeno osvaja. Petrol pa ne, hvala.

Bravo, brihta, kar puščaj denarnico v avtu. :)) In misli, da je naredil svetovno potezo.

Jaz nisem niti komitent NLBja niti Intese San Paolo in zato ne morem uporabljati resitve za placevanje s telefonom, ki jo ponujata (bosta ponujala) – na voljo je namrec samo za njihove komitente. Pa se iPhone imam, ki NFC omogoca samo Appleovim resitvam, zunanjim ponudnikom pa ne.

Kaj pa mBills – ta je pa na voljo vsem, ne glede na banko, kakor berem na njihovi spletni strani??

Jah, če mi telefon ukradejo. Ga imam “zaklenjenega” na prstni odtis pa na prepoznavanje obraza…. Če mu to rata “razbit”, ……

Jah, če mi telefon ukradejo. Ga imam “zaklenjenega” na prstni odtis pa na prepoznavanje obraza…. Če mu to rata “razbit”, ……
[/quote]

Enkrat pok po glavi, odklenejo s tvojim prstom. Jaki problem. 🙂

Torej.. če prav razumem, še vedno mi lahko plačujejo z mojim telefonom, če mi ukradejo telefon?

Jaz sem pa nad mbills full navdušen, da imam končno račune kar v mobilni denarnici. Grem kaj pojest, pa dobim račun, grem na Petrol, pa vidim, kaj sem kupil, dobim račun za elektriko, pa vidim koliko sem porabil. Komaj čakam, da se še drugi trgovci vključijo. Najbolj mi gre na živce, ko gledam spisek transakcij na e-banki, pa se mi včasih zgodi, da pojma nimam, za kaj sem plačal, če plačam s kartico. Včasih me celo zaskrbi, da mi je kdo kartico zlorabil.

Enkrat pok po glavi, odklenejo s tvojim prstom. Jaki problem. 🙂
[/quote]

Če se pa tega bojiš, pa ne uporabljaj prstnega odtisa…

New Report

Close