Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Umrl je slovenski pesnik Rade Krstić

Umrl je slovenski pesnik Rade Krstić

https://siol.net/trendi/kultura/umrl-je-pesnik-rade-krstic-462719

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Slovenski?

svaka mu cast.slovenac

Toliko literarnih del v slovenščini, kot jih je napisal on, vidva ne bosta, pa če živita 100 življenj.. v Sloveniji.

Ste pa res sami kreteni tukaj na kupu.
Seveda je slovenski. Samo rodil se je v Varaždinu, drugače pa je celo življenje živel v Sloveniji, torej je slovenski pesnik. Kakšna je njegova nacionalnost uradno ali od kod vse ima prednike, ni pomembno. Ustvarjal je v slovenskem kulturnem prostoru.

Rade, počivaj v miru.

dobr, to je cinični sarkazem avtorja zarad priimka.
Sm jst se spomnim tega modela, ko je redno klical v nočnih urah na radio Hit, naj sicer počiva v miru, sm men je bil živa komedija ta tip, živa tuga amapk poštna in romantiča duša.
Je pa en spiker čisti zajebant, pozabil sem, kako mu je bilo ime, redno prebral kakšne njegove verze.

Tak je bil original naslov na spletni strani?

Popay, dober spomin imaš. Mislim, da je že kar nekaj časa nazaj klicaril na Hit. S pokojnim sem imela službene opravke, zato kar nekaj vem o njem.
Naj mu bo lepo tam nekje.

Tisti spiker je bil Zlobec…pogrešam tiste čase…ja Rade počivaj v miru…
včasih je najedal, a vseeno me je nasmejal 😛

Slovenski?

Jaz sem ga poznala po drugačni liniji, ne ravno službeno.
Naj si končno odpočije od vsega hudega.

Pisal je v slovenščini, živel je v Sloveniji, ne vem, kaj bi eni še radi. A če je pa nemški priimek, je pa brez zadržkov lahko Slovenec? Recimo Ervin Fritz?

misliš od bolezni? Kako misliš da naj si odpočije? Bo potem vstal in prišel nazaj?

misliš od bolezni? Kako misliš da naj si odpočije? Bo potem vstal in prišel nazaj?
[/quote]

Pojdi si tudi ti malo odpočit. In malo se zamisli nad sabo v tem času.

Pojdi si tudi ti malo odpočit. In malo se zamisli nad sabo v tem času.
[/quote]

čakaj. Počitek uporabljaš za smrt. In meni želiš smrt?!? Ali obstajajo dve vrsti počitka?

Popay, dober spomin imaš. Mislim, da je že kar nekaj časa nazaj klicaril na Hit. S pokojnim sem imela službene opravke, zato kar nekaj vem o njem.
Naj mu bo lepo tam nekje.
[/quote]

uhhh, če sm se odvadil diskotek naše mladosti, se pa še zdej se ne morm navadit, da radio hit ne vrti več dobre muzke. Kadar sem delal, al se pa ponoč vozil domov, sem vedno poklical za glasbeno željo, (Renata je bila ponoč), ko še ni bilo interneta na vsakem koraku, pokličem jst v živo, pol pa dostkrat Rade.
Aja, pa mislm, da je oddajal nek vikend ob morju al prodajal oz., njegovi starši, to je redno na radiu oglaševal.
Uuu, pa še ena fora, mogoče malo neumestno za ta trenutek ampak, ne morem, da ne povem, ful mi je ostala ta scena v spominu.
Kliče on, ponoč, pa zdej ne vem, mislim pa, da se je nekej pritoževal čez punce, malo debate, pač malo je potarnal kot tud tukej to ljudje počnemo, pol pa naenkrat iz ozadja neki zagalami., ženski glas…. pa neki časa tišina, pol pa njegov glas, mamiii in se ji začel opravičevat, to vse se se je pa slišalo po radiu, par sekund, dokler ni voditeljica prekinila.
Kaj čes, tak je lajf.

Tisti spiker je bil Zlobec…pogrešam tiste čase…ja Rade počivaj v miru…
včasih je najedal, a vseeno me je nasmejal 😛
[/quote]

ee, ta ja, dobre fore je imel, spiker, in smeha je bilo glih z radetom dost, ko ga je na svoj način zajebantski način tolažil.

sedaj ga lahko slišiš na radiu Gorenjc v četrtek med 14. in 17. uro…

ampak meni to ni več to…ne bom pozabila Radeta…pa Devil ( tudi ta je predlani umrla 🙁 (tista nesreča z električno ploščo) pa Mojce in Borovničke…eh ja nostalgija…

Zloba mi je redno lepšal večere ob četrtkih…sem pač bolj nočna ptica in ja veliko sem se presmejala na račun teh klepetov…

uhhh, če sm se odvadil diskotek naše mladosti, se pa še zdej se ne morm navadit, da radio hit ne vrti več dobre muzke. Kadar sem delal, al se pa ponoč vozil domov, sem vedno poklical za glasbeno željo, (Renata je bila ponoč), ko še ni bilo interneta na vsakem koraku, pokličem jst v živo, pol pa dostkrat Rade.
Aja, pa mislm, da je oddajal nek vikend ob morju al prodajal oz., njegovi starši, to je redno na radiu oglaševal.
Uuu, pa še ena fora, mogoče malo neumestno za ta trenutek ampak, ne morem, da ne povem, ful mi je ostala ta scena v spominu.
Kliče on, ponoč, pa zdej ne vem, mislim pa, da se je nekej pritoževal čez punce, malo debate, pač malo je potarnal kot tud tukej to ljudje počnemo, pol pa naenkrat iz ozadja neki zagalami., ženski glas…. pa neki časa tišina, pol pa njegov glas, mamiii in se ji začel opravičevat, to vse se se je pa slišalo po radiu, par sekund, dokler ni voditeljica prekinila.
Kaj čes, tak je lajf.

ee, ta ja, dobre fore je imel, spiker, in smeha je bilo glih z radetom dost, ko ga je na svoj način zajebantski način tolažil.
[/quote]

Ah, Rade je bil malo poseben. Imam kar nekaj anekdot v povezavi z njim, ampak se ne spodobi pisati o tem tukaj.
Glede Radia Hit pa mi sploh ni jasno, kaj se je zgodilo z njihovo glasbo. Včasih je bila to najbolj poslušana postaja, zdaj pa neka čudna glasba.
Od spikerjev je bil pa meni tudi Pečo simpatičen in duhovit. Pa tudi Zlobec jasno tudi.

sedaj ga lahko slišiš na radiu Gorenjc v četrtek med 14. in 17. uro…

ampak meni to ni več to…ne bom pozabila Radeta…pa Devil ( tudi ta je predlani umrla 🙁 (tista nesreča z električno ploščo) pa Mojce in Borovničke…eh ja nostalgija…

Zloba mi je redno lepšal večere ob četrtkih…sem pač bolj nočna ptica in ja veliko sem se presmejala na račun teh klepetov…
[/quote]

jp, večeri so bili živi s temi klici v živo, heca pa tud toliko, da je noč minila tik tak.
Men ne leži nobena postaja tako dobro za dušo, kot mi je v dobrih cajtih radio Hit, zdej enostavno ne gre, neko brezvezno muziko za malinvce capajo, tako, da ne ostanem več kot pet minut gor.

Ah, Rade je bil malo poseben. Imam kar nekaj anekdot v povezavi z njim, ampak se ne spodobi pisati o tem tukaj.
Glede Radia Hit pa mi sploh ni jasno, kaj se je zgodilo z njihovo glasbo. Včasih je bila to najbolj poslušana postaja, zdaj pa neka čudna glasba.
Od spikerjev je bil pa meni tudi Pečo simpatičen in duhovit. Pa tudi Zlobec jasno tudi.
[/quote]
Te je nadlegoval? Si njegova soseda?

Ah, Rade je bil malo poseben. Imam kar nekaj anekdot v povezavi z njim, ampak se ne spodobi pisati o tem tukaj.
Glede Radia Hit pa mi sploh ni jasno, kaj se je zgodilo z njihovo glasbo. Včasih je bila to najbolj poslušana postaja, zdaj pa neka čudna glasba.
Od spikerjev je bil pa meni tudi Pečo simpatičen in duhovit. Pa tudi Zlobec jasno tudi.
[/quote]

Tudi jaz sem poznala Radeta. Mehka duša, umetnik, včasih nerazumljen.

Počivaj v miru, Rade.


Te je nadlegoval? Si njegova soseda?
[/quote]

milaa je moja soseda, zato jo jst branim pred nadlegovalci, hehe…..


Te je nadlegoval? Si njegova soseda?
[/quote]

Neeee, ni me nadlegoval, kje pa! Bi rekla, da je bil v odnosu do žensk zelo zadržan.
Službeno sem sodelovala z njim. Ne bi bilo prav, da bi pisala o prigodah, ker gre za njegove osebne stvari, ki se jih na javnem forumu ne razkriva.

milaa je moja soseda, zato jo jst branim pred nadlegovalci, hehe…..
[/quote]

Ha ha… jaz ti pa hvaležna do konca življenja.

Ha ha… jaz ti pa hvaležna do konca življenja.
[/quote]

hja, veš kako se je reklo včasih…, služim narodu, sosedi mormo pomagat sosedom, posebej paaa
sosedaaam. Popay na straži…

New Report

Close