Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nimam več veselja v življenju

nimam več veselja v življenju

Ne vem kaj se mi je zgodilo in kdaj, vendar sem izgubila veselje, navdušenje do praznikov, obletnic, rojstnih dni, do stvari…ne vem zakaj…Pa nimam polne riti vsega, se moram boriti za stvari, ki so samoumevne in vse kar imam sem si prislužila sama, ali skupaj z možem. Se to zgodi vsem?
Nekdaj sem komaj čakala božič, žurko za staro leto, norela od veselja ko sva kupila avto…zdaj mi je vse vseeno… pač avto…dobro… pač rd, ok…
Sicer nimam nekih težav, nisem depresivna, ne zamorjena, niti težav v zakonu…kaj mi je???


Konstantno si v 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} depresiji.
Tako kot jaz in “nikomu ništa”☺

Se zgodi ogromnim
Pol po 40

nova
Uredništvo priporoča

Da te potolažim. Lahko bi bilo še slabše.

Nov avto? Ma res se mi ne da po salonih hodit, nočem.

Rojstni dan? Fuj fej, kako se izognem?

Hm… Bi rekla, da rabiš kakšen nov izziv. Vseeno pa ne priporočam, da zelo na hitro in z glavo naprej v ta izziv skočiš… Da ne bo potem bolela (glava). 🙂

Naveličala si se monotonega vsakdana. Financ pa ni dovolj da bi si lahka dala duška.


Eden izmed zakonov evolucije pravi, da življenje brez izzivov nima smisla.
Brez izzivov ni razvoja in ne evolucije.

Spoznavaš kako so določene stvari nesmiselne. Meni se za določene stvari zdi popolnoma neumno trošiti energijo.
Najdi si nov cilj v življenju – ni treba materialni.

jaz tudi pri 42 letih ravnodušna.

se pa strinjam s tem zapisom! Nov cilj, ki ni materialni. Kaj bi to bilo, če ni več volje do ničesar?

Poišči si nov cilj.
Jaz sem pred dvema letoma začela igrati na harmoniko.Imam privat učitelja in imam vaje vsak ponedeljek.Ja, zdaj grem vadit .Kad si bila mala Mare…pa Rastejo v strmi gori…U Lublan pr Šestic…
Komaj čakam, da pride na vrsto Veseli Ribnčan,,,bomo žagali.Ali pa Veselo v Kamnik in Čebelar.

Začni razvijat svoje pozabljene hobije!

jaz tudi pri 42 letih ravnodušna.

se pa strinjam s tem zapisom! Nov cilj, ki ni materialni. Kaj bi to bilo, če ni več volje do ničesar?
[/quote]
To ve vsak zase. jaz recimo, sem se odločila da končno zaključim kar sem nekoč začela (študij) pri 40+.

Moraš vedet, da je tvoja edina naloga na tej zemlji reprodukcija. Vse ostalo je iluzija, da lahko omogočiš potomcem nadaljne življenje (se izobražuješ, gradiš kariero, delaš, imaš finance). To so vse iluzije, ki jih ustvarjamo za lastne potomce. Ko enkrat vse to opraviš smisla v življenju več ni, ker si za na odpad. Tako kot star avto, ki je odslužil svoje. Nekateri to spoznajo prej, drugi kasneje, nekateri nikoli ampak na kratko življenje je takšno.

Moraš vedet, da je tvoja edina naloga na tej zemlji reprodukcija. Vse ostalo je iluzija, da lahko omogočiš potomcem nadaljne življenje (se izobražuješ, gradiš kariero, delaš, imaš finance). To so vse iluzije, ki jih ustvarjamo za lastne potomce. Ko enkrat vse to opraviš smisla v življenju več ni, ker si za na odpad. Tako kot star avto, ki je odslužil svoje. Nekateri to spoznajo prej, drugi kasneje, nekateri nikoli ampak na kratko življenje je takšno.
[/quote]

Ne, tega ji ni treba vedeti. Tako razumeš življenje ti. Avtorica teme ga lahko razume tako, da bo ONA živela lepo in s smislom.


Ne skrbi nas je dosti takih… tudi jaz ne maram praznikov in raznih stvari ki nam jih vsiljuje okolica… materialne dobrine mi ne pomenijo nic… po moje pride to po 40 ko clovek spozna kaj splohrabi za zivljenje in vidis na koncu da zelo malo… moj moto je da raje manj in nobenega kredita ker s tem te samo delodajalec drzi in manipulura s tabo… ne vem mogoce smo outsajderji ker zivimo drugace kot druzba… na koncu se clovek vprasa kdaj je srecen? Ob prazniku, ob nakupu avta, novega hladilnika? Ne to ne prinasa srece, saj meni vec mi pomenijo popoldnevi druzenja s prijatelji in druzino, razna potovanja ali pa miren dan lezanja na kavcu z dobro knjigo… svetujem ti da poskusis z vec hobiji in eden te bo pritegnil in v tem zacnes uzivati… ne isci pa srece v stvareh kot druzba. Srecno…

S tabo je nekaj hudo narobe. Pojdi na urgenco cimprej in zdravniku dezurnem povej to kar si napisala tukaj. Dal te bo zdravit v psihiatricno ustavo in pol leta bivanja v norisnici bos zopet normalna. Srecno. Hahah

gornje bi bila kar dobra mantra za marsikoga, da bi po pameti prišel do modrosti in ga ne bi življenje preko prazne bolečine v to sililo.

Kdor ima rad praznike je v sebi prazen.

S tabo je nekaj hudo narobe. Pojdi na urgenco cimprej in zdravniku dezurnem povej to kar si napisala tukaj. Dal te bo zdravit v psihiatricno ustavo in pol leta bivanja v norisnici bos zopet normalna. Srecno. Hahah
[/quote]

Zapis je srhljivo resničen, le da psihiatri volje ne morejo ustvariti ali je le obuditi. Izguba volje je problem duše, primerjalno kot bi telesu nobena hrana več ne teknila.

Vzrok da mnogo ljudi izgubi voljo pa je v tem, da so popolnoma falili na štartu v življenje, kjer namesto da bi si svobodno gradili srečo, so prosto izbirali užitke. Od tod toliko strahu pred smrtjo in škripanja z zobmi ob njej.

Izguba volje je namreč duhovna smrt, zato si mnogi svoje životarjenje osmišljajo s hobiji. Pa makar je to harmonika, potovanja,………………………………………………………………………………………..

Najbrž kriza srednjih let.Pri meni je bilo enako a je že malo izzvenelo.Sem moški 43 let.

razmisli, koga bi se razveselila, da ga obiščeš ali povabiš človeka k sebi … in potem to naredi

išči radosti v majhnih stvareh, naravi, odnosih … v plehu ni radosti, vsaj zame ne

Realno povedano. Kruto ampak realno. Mi smo na svetu samo zaradi evolucije, da se razmnožiš, ko si star, si svoje odslužil pred naravo.

Moraš vedet, da je tvoja edina naloga na tej zemlji reprodukcija. Vse ostalo je iluzija, da lahko omogočiš potomcem nadaljne življenje (se izobražuješ, gradiš kariero, delaš, imaš finance). To so vse iluzije, ki jih ustvarjamo za lastne potomce. Ko enkrat vse to opraviš smisla v življenju več ni, ker si za na odpad. Tako kot star avto, ki je odslužil svoje. Nekateri to spoznajo prej, drugi kasneje, nekateri nikoli ampak na kratko življenje je takšno.
[/quote]

Usmerjenost navzven, v materialni svet, je nujna za preživetje telesa – delamo za hrano, oblačila, za streho nad glavo in poskrbimo za naraščaj. Usmerjenost navznoter, v duhovni svet, je nujna za preživetje naše biti. Tu pridejo na vrsto temeljna življenjska vprešanja: “Kdo sem? Od kod prihajam? Kam sem namenjen?” Spoznaj sebe in spoznal boš svet, so rekli Stari Grki. Tvoja Bit te sili v samospoznanje.
Rabimo pa oboje, usmerjenost navzven in usmerjenost navznoter. Kot vdih in izdih.

Amen!

hmm, zanimivo, jst igram recimo loto iz navade, pa se mi zdi, da si sploh ne želim, da bi zadel.
Volja do življenja pa ubijalska.

New Report

Close