Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sosedje, obnašanje je odvisno od narodnosti

Sosedje, obnašanje je odvisno od narodnosti

Južni se derejo, nabijajo muziko, puščajo smeti in čevlje na hodniku, postopajo po hodniku in klepetajo naves glas.
Tega pri Slovencih ni.
Imamo v hodniku šest stanovanj, pol pol, in točno tako se obnašajo.
Nisem nobena nacionalistka, ampak to so dejstva.
Kakšne so vaše izkušnje?

Avtor, podpis.

Tako so južnjaki. V bivši državi so nam prali možgane češ, da smo bratje, to seveda ne drži. Slovenci nimamo nič skupnega s temi cigani razen skupne bivše države.

Niso take – ker to je neumnost – dokler nisi soseda vseh ljudi iz ene države, ki stanujejo tu, oz. nimaš izkušnje z vsemi.
To kar opisuješ je tipično obnašanje določene skupine ljudi – pa ne gre za narodnost. Takšne poznam in sem jih imel za sosede, pa so bili nekateri slovenci in drugi ne.

Po drugi strani poznam pa tudi kulturnejše ljudi, spet z vseh možnih (narodnostnih) vetrov. Slovence in neslovence.

Nad seboj imam čistorkvna slovenca, matko samohranilko in faliranca brez šihta, ki je še vedno prisesan na njeno joško… slabših sosedov kot sta tadva si ne morem zamisliti. dretje, muzika ob vseh urah (tisto ne na glas ampak tako nabijanje da se cel blok trese), hodta ko slona…grozna no. Pod mano j pa bosanska družina… se jih ne sliši čisto nič, kot da jih ni, tko da po moje ni to odvisno od narodnosti ampak od vsakega posameznika, de.bile maš na obeh straneh.

Dej ne bluzi. Matr kakšne glupe imaš. To z narodnostjo veze nima, ampak sam kultura obnašanja. Živim v bloku, v bistvu stolpnici, cel kup tako Slovencev kot južnjakov, pa tega kar opisuješ ne vidm tolk. Čevlje pred vrati, dretje, muzka….to vse obvladajo tud Slovenci.

Nad seboj imam čistorkvna slovenca, matko samohranilko in faliranca brez šihta, ki je še vedno prisesan na njeno joško… slabših sosedov kot sta tadva si ne morem zamisliti. dretje, muzika ob vseh urah (tisto ne na glas ampak tako nabijanje da se cel blok trese), hodta ko slona…grozna no. Pod mano j pa bosanska družina… se jih ne sliši čisto nič, kot da jih ni, tko da po moje ni to odvisno od narodnosti ampak od vsakega posameznika, de.bile maš na obeh straneh.
[/quote]

To ne more biti res. Grem stavit, da je ravno obratno.

Leta 1990 sva se s takratnim fantom peljala iz Beograda v Ljubljano. Morala bi doplačati za hitri vlak ali nekaj podobnega, pa nisva imela niti pare več.
In se je iz kupona, kjer so sedeli 4 možakarji, oglasil nek Kosovec, češ da bo on plačal za naju, da gre tudi v Ljubljano.
Izkazalo se je, da so bili možakarji gradbeni delavci, ki so se vračali iz obiska pri družinah.
Vzela sva naslov prijaznega rešitelja, čeprav se je otepal, da mu denarja ni treba vrniti.
No, končalo se je tako, da smo celo noč klepetali, pojedli ves odličen sirov burek, ki ga je spekla njegova žena in poglodali čokolado, ki sva jo imela v ruzakih midva.
Poslovili smo se kot prijatelji, čez par dni sva mu v Domžale odnesla denar in ga povabila na kavo.
Nekaj časa smo še imeli stike, potem se je preselil nazaj na Kosovo in zanj nisva več slišala.

Hočem povedati, da so “južni” res bolj glasni, skoraj agresivni, zelo ležerni, vpadljivi, so pa tudi izredno gostoljubni, pripravljeni pomagati – ko bi se marsikateri Slovenec obrnil stran (lani sem si v kampu na Hrvaškem zlomila roko, bila sem sama in prosila sem nekega Slovenca, če me lahko zapelje do ambulante v bližnjem mestu, pa me je pogledal in rekel, da gre na tenis in da me lahko zapelje čez dve uri….) in navajeni so živeti po načinu “kar je tvoje je moje in kar je moje je tvoje”.
To pa pogosto ne sovpade z našo mentaliteto in kulturo :).

ali premozenje toliko vloge kot osebna kultura kot vrednota v druzini.

Dej ne bluzi. Matr kakšne glupe imaš. To z narodnostjo veze nima, ampak sam kultura obnašanja. Živim v bloku, v bistvu stolpnici, cel kup tako Slovencev kot južnjakov, pa tega kar opisuješ ne vidm tolk. Čevlje pred vrati, dretje, muzka….to vse obvladajo tud Slovenci.
[/quote]

No, saj ravno za kulturo gre.
Slovenci imamo germansko kulturo, južnjaki pa turško.

To ne more biti res. Grem stavit, da je ravno obratno.
[/quote]

Ko vsaj ne bi bilo. Ko sem kupovala stanovanje, sem prav gledala po priimkih na poštnih nabiralnikih, da jih je večina slovenskih… evo, pa sem naletela ravno na tadva bedaka 🙁

Jaz imam najslabše izkušnje s Slovenci, takih nadležnih nategunov ne najdeš nikjer drugje.

No, saj ravno za kulturo gre.
Slovenci imamo germansko kulturo, južnjaki pa turško.
[/quote]

Podpis !

Težko bo južnjakinja to zastopila, brezveze razlagat. Njej je to dretje in postopanje kot dobrojutro …

Ponoči me še nikoli ni prebudilo nabijanje slovenske narodno zabavne glasbe. Vedno je južnaška turbo folk glasba. Danes ponoči ob 00.52 spet. Ne razumem, zakaj to počnejo na parkirišču. Kaj hoče takšen osebek s tem dokazati, ko sedi v parkiranem avtomobilu s spuščenimi okni še par komadov balkanskega zavijanja? A da je prišel domov in mora oznaniti celi blokovskih soseski?

No, saj ravno za kulturo gre.
Slovenci imamo germansko kulturo, južnjaki pa turško.
[/quote]

Vidm ja LOL

Vidm ja LOL
[/quote]

Kaj vidiš?

Nic ne misli. Ni sposoben zal. Razmislja samo o sebi,svojem ugodju,razpolozenju..drugi ljudje v njegovem filmu ne obstajajo. Ni namerno. Niso dovolj umsko razviti v tej smeri empatije. Ce opazujes npr te jugo dilercke na parkiriscu..sposobni so pogledati le levo in desno ce jih kdo vidi nikakor pa tudi ne gor vseh 100 stanovanj v visini nad njim iz bliznjih blokov ker enostavno niso sposobni te percepcije.

Kaj vidiš?
[/quote]

Če smo že pri germanski in turški kulturi vidm to, da imajo tud eni Slovenci potem turško kulturo in eni južnjaki germansko.
A se teb in teb pofobnim da dopovedat, da smo si ljudje različni? Spet bom napisala kar sm že 1000…x, niso vsi Slovenci isti kot niso vsi južnjaki isti, niti noben drug narod ne. Zato ni treba posploševat.

Kar se tiče korupcije,kraje in laganja,gospodarskega kriminala,Slovencem južnjaki ne sežejo niti do kolen.In še danes mi ni jasno kaj imajo skupnega germani in Slivenci.

Podpis !

Težko bo južnjakinja to zastopila, brezveze razlagat. Njej je to dretje in postopanje kot dobrojutro …
[/quote]

Teb pa lahk sam to rečm:
Če nisi slišal/a s svojimi lastnimi ušesi, če nisi videl/la s svojimi lastnimi očmi…ne izmišlji si neki s svojim majhnim umom in ne šir s svojimi velkimi usti. Bo šlo?

Slovencem manjka sirina srca kar se vidi ze v vsakodnevni skrtosti, fovsiji ipd. Slovenci skoz gledajo na vse skozi racunico, spontanosti, gostoljublja, sirokosrcnosti ni prav dosti.

Slovencem manjka sirina srca kar se vidi ze v vsakodnevni skrtosti, fovsiji ipd. Slovenci skoz gledajo na vse skozi racunico, spontanosti, gostoljublja, sirokosrcnosti ni prav dosti.
[/quote]

Ne pljuvaj po Slovencih!
Če ti kaj ni všeč, lahko greš. Jasno?

Ah, ne smem se spomnit na tisti “oficirski blok” pred 30 leti v katerem sem začasno stanovala…. obup med tistimi južnimi živet… zame prava mora.
Morda so se v desetletjih civilizirali, posemno mlajše generacije. Upam.

Ena južna, samo tiho bodi in bodi vesela da si v Sloveniji.
Vem, ni vse lepo tudi pri nas, smo pa vseeno evropsko kulturno civilizirani. Daleč od juga.

Imam same klene slovence za sosede.
Zjutraj norijo z traktorji okoli, mulci z motorji brez čelad, pse vežejo na metr ketne, babe skoz nezadovoljne bentijo čez dedce in mulce, ter obirajo vsakega za katerega so že kdaj slišale, dedci tekmujejo kdo ima boljši traktor pa avto, kdo ima bolj debel krompir, ponoči se primajajo z avti seveda iz bifeja kjer oblajajo vsakokelnarco in potem tulenje po vasi poslušaš poleti ko so okna odprta….sproti pa še pogledajo če ima kdo več kot oni da lahko potem foušijo in hinavščino zganjajo.

Če smo že pri germanski in turški kulturi vidm to, da imajo tud eni Slovenci potem turško kulturo in eni južnjaki germansko.
A se teb in teb pofobnim da dopovedat, da smo si ljudje različni? Spet bom napisala kar sm že 1000…x, niso vsi Slovenci isti kot niso vsi južnjaki isti, niti noben drug narod ne. Zato ni treba posploševat.
[/quote]

Slovenci niti pod razno nimajo germanske kulture – moji nemški sorodniki so namreč veliko bolj omikani, razgledani, niso tako ozkogledi, podobne lastnosti sem opazila tudi pri neznancih oz. uslužbencih, s katerimi sem komunicirala. Naj poudarim, da moji sorodniki niso priseljenci v Nemčijo, temveč pravi Nemci; tudi moj oče je Nemec po narodnosti. Slovenci smo po zakrknjenosti in turobnosti še najbolj podobni Slovakom, tam sem se res počutila kot doma. Čeprav je v Sloveniji seveda tudi veliko fajn ljudi, tako po vaseh kot v mestih, pa ne rabim kaj dosti raziskovat – že v familiji imamo nekaj nasilnežev, kmetavzarjev, šovinistov, zlobnih, primitivnih babnic ipd.

New Report

Close