Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zgornja Gorenjska: Ljudje so žleht!

Zgornja Gorenjska: Ljudje so žleht!

Še zlasti Radovljica, Bled, Gorje in Bohinj, vključno z okoliškimi vasmi. Sama hinavščina. Za hrbtom pa opravljajo. Naj delujejo še tako dobri do tebe, ti bodo na račun svoje koristi zarili nož v hrbet. In ne pospošujem. Poznam precej ljudi iz tistih koncev in večina njih je res žleht. Bohinjci so pa sploh necivilizirani. Imajo um in bonton na ravni romov.

Aja, nisem iz LJ, temveč iz Kranja. Kdo bi si mislil, da je Gorenjska tako različna. Od nazadnjaških Šenčurjanov, direktnih Tržičanov, zlobnih Bohinjcev in vse do hribovcev (Selška, Poljanska dolina).


Hudo je, ko že zjutraj ne maraš sosedov zvečer pa še ostalih!
Obstaja rešitev, vendar bi verjetno šlo tudi z zdravili in pogovorom.

Kam boš pa Jezerjane uvrstila? Ti so tudi fejst posebni!

nova
Uredništvo priporoča

Avtorica ocitno ni sla dalec stran od Kranja.

ji dam prav….gorenjci so tako žleht in fovžeritni pa še škrti..imam vikend na drugmu koncu slovenije, ljudje prijazni, drugačni, komaj te poznajo pa ti pomagajo, tle pa samo gledajo, kva boš kupu, kuga boš iz štacune prnesu in odkod mu dnar……ne maram gorencev

Niso taki samo zgornji Gorenjci.Sama živim v osrednji Sloveniji v mestecu, kjer se je v zadnjih letih priselilo zelo veliko ljudi.Tudi jaz sem se sem preselila.
Starejši domačini so hudi lokalpatrioti in priseljencev ne marajo.So opravljivi, najbolj pametni in jaz se jih izogibam.So vse, kar naštevate zgoraj.


Pridruzujem mnenju. Fovsljivi, zajedljivi, nealtruisti, nikakrsni empati..pac se niso dovolj razviti. Pa teli blesavi hribi in gore ljudi naredijo trde ne sam v komunikaciji ampak tud v dusi. Nasprotje so Prekmurci. Prijazni in gostoljubni, res prijetni.

Štajerci smo zakon! Razen tistih izdajalcev, ki so se preselili v Ljubljano.

Ne vem, poznam kar nekaj ljudi z zgoraj opisanimi lastnostmi, pa niso Gorenjci.

Sem gorenjka in Ja, na Gorenjskem je veliko slabih ljudi, veliko je tudi dobrih..kakor tudi drugje po svetu.
Ne smeš kar posploševat in metat vse ljudi v en koš.
Je pa res da je Bled z okolico kar znan po zlobi ljudi.

Mene najbolj moti to, da so sosedje skregani med seboj, po navadi zaradi nestrinjanja glede meje ali kaksne podobne bedarije. Dozivela sem ze pretep med dvema sosedoma ker je eden pri parkiranju malenkost zapeljal cez sosedovo dvorisce. Bolano. Moti me tudi pretirana obsesija z vero. Kdor ne hodi v cerkev je izobcen. Bog ne daj da imas kariero oz. da ti ni treba lomiti hrbtenice v sluzbi. Si odrezan od skupnosti, saj je mnozicno jamranje nacionalni sport. Ce ne jamras si cuden. Niso pa vsi isti, lahko da sem samo slucajno naletela na tako vas.


Ti si pa najvecja antireklama in sramota za Stajerce. Glede na to, da ne maras Ljubljancanov, bi njim najvecjo skodo naredu, ce bi se izdajal za Ljubljancana, Stajercem pa istocasno uslugo.

Podpis pod tole.

Me motita in zmrazita saj gre za izrazito ozkosrcnost. Kdo se hoce s takimi hladnokrvnezi pecati..so ze malo sociopatske znacilnosti.

Gorenjci so eni redkih, ki še gojijo tradicionalne slovenske vrednote. Ne uklanjajo se nikomur, še zlasti pa ne kleni Bohinjci. Jaz sem v sorodu s polovico Bohinjske Bele in nimam ene slabe izkušnje. Je pa res, da Gorenjci ne sprejmejo medvse kar vsakega lipeta.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Osebno ne vem, nisem nikoli v teh krajih dlje kot par ur in še to v naravi, a točno te besede sem slišala od fanta, ki živi v Radovljici in mi je razlagal naj bom srečna, da živim drugje. Sem mislila, da pretirava oz bi se povsod počutil tako. Mogoče pa je kaj na tem.

Men so pa fajn ljudje, imam same dobre izkušnje.
Poznam pa nekatere iz Mrtuljka. Gostoljubni in prijazni, sem primorka.

Pred leti sem preživela kar precej časa v Bohinju in imam same pozitivne izkušnje. Pa sem neverna in samozaposlena. 🙂 Prijazni ljudje, zelo gostoljubni in krasno so me sprejeli.
No, pred časom je bil na tapeti moj kraj, kjer baje živijo najslabši ljudje pod soncem. 🙂 Itak so pišoči zmeraj oh in ah, samo vsi drugi so grdi. Ko ima nekdo problem s celo vasjo, verjemite, da ni problem v vasi.

Se popolnima strinjam…v Zasipu sem po priselitvi ugotovila, da ce nisi prave barve, kulturnik ali gasilec in se z njimi ne druzis na raznih piknikih, te imajo za visokega … vohljajo za vsako tvojo potezo in napako in si jo po svoje razlagajo, kot jim pase…glavno da te imajo v zobeh. Drug drugemu javno lezejo v rit, za hrbtom pa se osirajo…fuj

Se popolnima strinjam…v Zasipu sem po priselitvi ugotovila, da ce nisi prave barve, kulturnik ali gasilec in se z njimi ne druzis na raznih piknikih, te imajo za visokega … vohljajo za vsako tvojo potezo in napako in si jo po svoje razlagajo, kot jim pase…glavno da te imajo v zobeh. Drug drugemu javno lezejo v rit, za hrbtom pa se osirajo…fuj
[/quote]

Manjši je kraj, več je tega, ni važno, v katerem delu Slovenije leži. Imam podobne izkušnje z Dolenjske.

Manjši je kraj, več je tega, ni važno, v katerem delu Slovenije leži. Imam podobne izkušnje z Dolenjske.
[/quote]

Jaz pa iz malega kraja med CE in MB.

Manjši je kraj, več je tega, ni važno, v katerem delu Slovenije leži. Imam podobne izkušnje z Dolenjske.
[/quote]

če je to res, potem je pa lublana zelo majčken kraj:-(

če je to res, potem je pa lublana zelo majčken kraj:-(
[/quote]

V Lj je tega garantirano manj, vsaj, v kakšnih blokovskih naseljih, kjer se ljudje ne poznajo tako dobro med seboj.

Niso taki samo zgornji Gorenjci.Sama živim v osrednji Sloveniji v mestecu, kjer se je v zadnjih letih priselilo zelo veliko ljudi.Tudi jaz sem se sem preselila.
Starejši domačini so hudi lokalpatrioti in priseljencev ne marajo.So opravljivi, najbolj pametni in jaz se jih izogibam.So vse, kar naštevate zgoraj.
[/quote]

A se to mestece začne na L? Ker v našem mestu je situacija ista. Na srečo je že več priseljencev kot tastarih…

” vohljajo za vsako tvojo potezo in napako “

A dej no! Potem imajo pa res veliko časa in nobenega drugega dela.

New Report

Close