Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je za vas spodobna plača?

Kaj je za vas spodobna plača?

Kaj bi rekli, da je za vas spodobna plača (glede na izobrazbo, znanja, izkušnje, ki jih imate)? V številki neto in koliko si privoščiš?

Je recimo spodobna plača 1100€ neto, za 10+ let delovne dobe, univ. izobrazba? Ali bi se trudili dobiti kako bolje plačano službo?

Če je spodobna plača to, da si lahko kupiš svoje stanovanje (brez pomoči drugih) in da imaš nek avto za par jurjev pa, da imaš hobije in da greš recimo enkrat letno na potovanje pa še na krajše potepe? Koliko bi bila potem spodobna plača, da imaš vse to?

brez zamere, 1100 neto je povprečna žalost in rob revščine.

odvisno od okoliščin. Če hočeš kupiti stanovanje čisto sam/a potem je 1500 neto precej malo oz minimum. Če sta dva v gospodinjstvu ki imata tako plačo potem bi šlo zlahka vse našteto. Jaz z 1300 neto razmišljam o stanovanju….ampak še nisem uspel razvozlati kako bo šlo skozi. Zame je spodobna plača med 1700 in 2000 neto.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, jaz tudi sama. Kupujem pa stanovanje ja. Za nakup mi kar dobro kaže (oz za plačilo). Bolj me muči potem kako bo vzdrževanje pa vse to. Aja pa ne kupujem v LJ, to je kar pomemben podatek :), ker so cene tam dosti višje. Pa ne vem kako bo z ostalimim stvarmi, če vložim v stanovanje. Bo še za dopust, za hobije, za kak užitek. To me skrbi.
Tako, da razmišljam, da bo treba kake dohodke povečat.

Večina učiteljev ima ok. 1100 eur plače (no, začetniki malo manj, tisti pred penzijo malo več) – takrat pa to nič več povprečna žalost, ampak imajo ultra previsoke plače in bi jim jih bilo treba še znižati, a ne ……………..

Jaz imam 1600 eur plače. Se mi ne zdi visoka plača.

Meni spodobna plača =/= da si lahko nekaj privoščiš. Spodobna plača je, da lahko živiš brez pomanjkanja (pa ne pomanjkanja potovanj). To, da si lahko nekaj privoščiš je DOBRA plača, ne spodobna.

Koliko je, pa ne vem. Odvisno od marsičesa. Če imaš rešen stanovanjski problem je spodobna plača nižja, kot če se predpostavlja, da bo vsak moral kupiti ali najemati svoje stanovanje.

Odvisno, ali živiš sam ali s partnerjem, imaš otroke ali ne, podeduješ stanovanje ali ga moraš kupiti, ti starši finančno pomagajo ali ne …
Najbrž je 1100 eur čisto spodobna plača, če imaš podedovano stanovanje, partnerja, ki ima tudi toliko plače, sta brez otrok … Potem ti ostane za hobije, potovanja.

V nasprotnem primeru pa ne …

Trenutno kar imam na mesec se mi zdi spodobno. Če bi bilo še malo več se pa tudi ne bi branila.

To je pa samo od tebe odvisno, kaj si želiš privoščiti. Če je zate ena bazoka privoščljivost, potem res ne rabiš visokih dohodkov.

Oba z možem vsak po cca 1200 eur. Plači sta spodobni/solidni, nista pa dobri … Če bi morala kupiti stanovanje, bi prav gotovo odpadla vsa potovanja, smučanje, kosila zunaj ipd., kar si zdaj še nekako privoščimo. Imava pa dva otroka, enega srednješolca.

Midva z zeno sva oba skupaj na malo pod 9 jurjev. Oba z magisteriji ali ekvivalentom, dalec stran od javne uprave.

Ni svoh, ampak bi lahko bilo bolje.

nekaj čez 5 čukov, pa nekaj še vržejo stanovanja, vse zagonimo, v s e.


Dejte Mal na stran za vsak slučaj. Jaz ne porabim niti evra kar dobim. Vse imava za rezervo. Nikol ne veš kaj pride.

jaz imam 700 eur bruto, pa še vedno grem na dopust, vozim avto za 10 čukov, plačujem stroške, sem oblečena in urejena….ena piše 1600 neto žalost?? kaj ste čisto nori ali kaj?
aja izobrazba je vs


oprosti, kdo te pa preživlja?

700 bruto je cca 450 neto. samo za hrano na mesec porabiš ene 200 eur, stroškov bivanja je vsaj 100 EUR v mini garsonjeri; kdo ti plača stanovanje, kdo ti plača bencin, kdo ti plača dopust??
kdo ti otroke vzdržuje?


oprosti, kdo te pa preživlja?

700 bruto je cca 450 neto. samo za hrano na mesec porabiš ene 200 eur, stroškov bivanja je vsaj 100 EUR v mini garsonjeri; kdo ti plača stanovanje, kdo ti plača bencin, kdo ti plača dopust??
kdo ti otroke vzdržuje?
[/quote]

pa kdo ti je avto kupil? ker s tvojo plačo bi trajalo 20 let, da bi si poleg še za avto našparala, kreditno pa sploh sposobna nisi

pa kdo ti je avto kupil? ker s tvojo plačo bi trajalo 20 let, da bi si poleg še za avto našparala, kreditno pa sploh sposobna nisi
[/quote]

EH, samo provocira.

Do 1.000€ – kr neki. Od 1.000 do 2.000€ – super. Od 2.000€ dalje je pa men že čist hudo. Več kot 2 jurčka sploh nebi rabila na mesec. Eni imate po 5 jurčkov pa spičkate čisto vse? Kaj za vraga pa kupujete vsak mesec za toliko €€€? Kolega ima 950€ plače pa ima lastno hišo, dva skeširana avta, vsako leto za 14 dni na dopust, vsak vikend zapravi vsaj 100€ za žuranje pa še en kup neumnosti zraven. Pa je sam, nima nobenega ki bi mu karkoli plačeval. Vse si je sam kupil, ustvaril. Res nevem koliko denarja eni rabite.

Tole pa ne bo šlo skoz. 950€ plače in samo za žuranje vsak vikend 100€? Torej vsaj 400€ za žuranje. Torej ostane 550€. In s tem naj bi si sam nabavil hišo in jo potem še vzdrževal? S 550€?

Vprašaj ga, s kakšnim kriminalom se ukvarja še postrani. 🙂 Ali je mamica kupila?

Ma ljudje nakladajo da izpadejo heroji in ful sposobni kako so vse sami ustvarili. Ja nekateri res ti so v manjšini. Večina pa je kaj dobila od staršev starih staršev itd.. Tudi tisti ki pravijo da je Jurja čist dovoj hočejo izpasti ah jaz za srečo in good life ne rabim več. Bullshit
Če bi bilo temu tako bi bil cel svet srečen in vsi bi delali za Jurja. Ne bi bilo krega v familji glede denarja, niti glede dediščine in nihče ne bi želel višje plače vecje hiše boljšega avta. Itd

Zame je to cca. 1400€ če se slučajno ločim ali pa se možu kaj zgodi, da ohranim isti standard in da lahko plačam vrtec. Dvomim, da ti kar takoj upoštevajo, eno plačo manj…
Pa najbrž, ko je treba plačat položnice, pa kredit jih ne zanima od kje boš vzel…

Eni pa tako nakladate da je prav žalostno, ne smešno. Ena ima celo manj kot minimalno plačo očitno, ampak živi kot kralj na svojem brez pomoči – če verjamemo v palčke in sneguljčice. En tip si s 950 privošči hišo, pol plače zapije, avte…. – spet…kdo verjame v pravljice.

Jaz imam neto 1k. Na srečo zaslužim “popoldan” še malo več. Ker moja plača gre 300 za kredit za stanovanje, 250-300 za položnice in zavarovanja, 200 bencin, 200 hrana…..potem pa zanimivo zmanjka plače. Kje so potem še stroški avta, razna popravila v stanovanju, frizer, zobar, oblačila, dopusti…..Nekaterim se pa očitno denar množi kot zajci, ker z manj kot jaz vse možno uspejo :). Prosim če svoje čudežne sposobnosti delite še z nami reveži, ki se očitno nismo rodili z zmožnostjo čaranja.

Za spodobno življenje, da si kupiš stanovanje in da živiš spodobno, ne luksuzno, bi samski potreboval nekje 2 jurja.
Če sta dva, par, recimo vsak po jurja in pol.
Za družino pa nekje 1.500€ po odraslem in 500€ po otroku.

Govorim pa o življenju, ko si lahko privoščiš dopust poleti in pozimi, pa kake praznike vmes, dva povprečna avta, otroci nekaj dejavnosti, obisk koncerta, gledališča in kina, dokaj zdrava in raznolika prehrana, bivališče seveda in podobno, torej nobenega luksuza, samo neko spodobno življenje.

New Report

Close