Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se pri ljudeh ženske borijo za moške, pri živalih pa samec za samico?

Zakaj se pri ljudeh ženske borijo za moške, pri živalih pa samec za samico?

Pri živalih se samci borijo za samice. Se olepšajo, se med sabo ravsajo, vse za samico.

Pri ljudeh pa je obratno. Šemijo se ženske. In cilj večine žensk je dobiti in obdržati moškega. Namreč na monu redno berem kako ženske zmerjajo druge ženske, da so nesposobne dobiti in/ali obdržati moškega. Pa tudi v reali se ženske hvalijo, da so nekaj več, ker so dobile in obdržale moškega. In se ene prav divje spravijo na vse morebitne tekmice, ki bi skušale vzeti njihovega moža (čeprav to sploh ni res).

Ne slišim pa, da bi moški govorili drugim moškim, da so nule, ker ne dobijo ženske, da so nule, ker ne obdržijo ženske… da bi se moški tako borili za žensko kot se ene ženske za moškega? Saj vemo kako žena podivja, če sumi kako žensko, da je ljubica njenega moža? Ne loti se moža, loti se ljubice. Ker je ljubica kriva. Moški seveda ni kriv.

Čist simpl: osvaja lahko tisti, ki je lepši. Pri živalih so to samci, pri ljudeh samice.

Ženske lepše od moških? Hm, zakaj pa potem moški redko barvajo lase, ženske pa skoraj vse? zakaj se morajo ženske ličiti, depilirati, pudrati, … moški pa večinoma ne?

Ženske lepše od moških? Hm, zakaj pa potem moški redko barvajo lase, ženske pa skoraj vse? zakaj se morajo ženske ličiti, depilirati, pudrati, … moški pa večinoma ne?
[/quote]

Namiguješ, da bi lahko bili moški lepši, če bi bolj skrbeli zase? Morda res.

Po moje zaradi norme monogamije, ki je vsesplošno postavljena v ‘razvitih kulturah’

Ker pri živalih samec želi čimveč samic oplodit – naravni gon po preživetju njegovih genov – in (dokler je seveda pri močeh) brani svoje ženke in osvaja nove.

Monogamija pri ljudeh pa poskrbi za (kao) stabilnost veze, premoženja …

Namiguješ, da bi lahko bili moški lepši, če bi bolj skrbeli zase? Morda res.
[/quote]

Ne, moški so čisto lepi in fajn. Ne rabijo se opleskati.

Samo en razlog je: monogamija.

Ne, moški so čisto lepi in fajn. Ne rabijo se opleskati.
[/quote]

Če bi se, bi morda kljub vsemu pridobili na samozavesti dovolj, da bi bili oni tisti, ki bi osvajali. 😉

Ne pišem o osvajanju.

Govorim o tem kako je ženskam pogosto življenjski cilj dobiti moškega in kako ene žalijo druge ženske, da so nule, ker niso dobile moškega oz. ga niso obdržale.
Po drugi strani pa nimam občutka, da je moškim življenjski cilj dobiti žensko oz. jo obdržati. Nisem še slišala, da bi moški zmerjali samske moške, da so luzerji, ker ne dobijo ženske? Ampak jih imajo celo za frajerje, ker so samski.

Ne vem no…a od vas še nikoli nihče ni bil na zabavi, kjer se pojavi ena lepotica…pa potem fantje brenčijo okoli nje?
Ali v službah, ko pride nova mlada sodelavka? Pri nas je začelo po hodnikih dišati po brivskih vodicah, da je bilo prav zabavno :)))
Ali ko gredo punce ven, pa jih obletavajo čmrlji, da je prav nadležno?

Jaz kakšne borbe za moške res ne vidim, samo obratno.
Ali pa avtor opisuje svoje pobožne želje?

Kot sem že napisala, ne pišem o osvajanju, ampak o življenjskih ciljih žensk, ki jim je to moški.
Si že kdaj slišala, da bi moški zmerjal drugega, samskega, moškega, da je nula, ker ni dobil ženske, ker je ni obdržal?
Ženske pa zmerjajo samske ženske, da so nule, ker niso dobile moškega oz. ga niso obdržale, če gre za ločenke.
Tule na monu kar naprej berem kako ženske udrihajo po ženskah kako zanič so, ker ne obdržijo oz. ne dobijo moškega.
Moški osvajajo ja. AMpak njim ni to življenski cilj. Celo cenijo samske kolege, da so pravi frajerji, ker so samski.

In lepotičenje moških se konča pri brivskih vodicah pa kakem želeju na laseh. Ženske pa bodo tlačile telo v neudobna oblačila, visoke petke, se pudrale, barvale, šminkale… vse da bodo ujagale tipa.

Kot sem že napisala, ne pišem o osvajanju, ampak o življenjskih ciljih žensk, ki jim je to moški.
Si že kdaj slišala, da bi moški zmerjal drugega, samskega, moškega, da je nula, ker ni dobil ženske, ker je ni obdržal?
Ženske pa zmerjajo samske ženske, da so nule, ker niso dobile moškega oz. ga niso obdržale, če gre za ločenke.
Tule na monu kar naprej berem kako ženske udrihajo po ženskah kako zanič so, ker ne obdržijo oz. ne dobijo moškega.
Moški osvajajo ja. AMpak njim ni to življenski cilj. Celo cenijo samske kolege, da so pravi frajerji, ker so samski.

In lepotičenje moških se konča pri brivskih vodicah pa kakem želeju na laseh. Ženske pa bodo tlačile telo v neudobna oblačila, visoke petke, se pudrale, barvale, šminkale… vse da bodo ujagale tipa.
[/quote]

Glede na to, da imam življenje tudi IZVEN MONA, niti ene same samcate ženske ne poznam, ki bi počela to, kar ti opisuješ. Celo obratno, poznam jih nekaj, ki so navijale za to, da se punca znebi (neprimernega) partnerja in so ji stale ob strani, ko ga je pustila.
Niti ene take ne poznam, pa sem zmerno družabno bitke, imam kar široko socialno mrežo, pa tole, kar ti vedno znova opisuješ, vidim samo in izključno na MONu, pa še to samo od tebe.
Ponavljanje laži jih nikoli ne spremeni v resnico, ostanejo laži.
Tako da…..get a life.

Kot sem že napisala, ne pišem o osvajanju, ampak o življenjskih ciljih žensk, ki jim je to moški.
Si že kdaj slišala, da bi moški zmerjal drugega, samskega, moškega, da je nula, ker ni dobil ženske, ker je ni obdržal?
Ženske pa zmerjajo samske ženske, da so nule, ker niso dobile moškega oz. ga niso obdržale, če gre za ločenke.
Tule na monu kar naprej berem kako ženske udrihajo po ženskah kako zanič so, ker ne obdržijo oz. ne dobijo moškega.
Moški osvajajo ja. AMpak njim ni to življenski cilj. Celo cenijo samske kolege, da so pravi frajerji, ker so samski.

In lepotičenje moških se konča pri brivskih vodicah pa kakem želeju na laseh. Ženske pa bodo tlačile telo v neudobna oblačila, visoke petke, se pudrale, barvale, šminkale… vse da bodo ujagale tipa.
[/quote]

S kakšnimi kolegicami pa se družiš, da si dobila vtis, da se cufajo za moške? Menda si ne ustvarjaš mnenja glede na izpade na MON-u? Ker če ja, potem je kar hudo…
Se kar strinjam s feminisTko, še vedno so moški tisti, ki osvajajo, dobila pa si odgovor na tisto, kar si vprašala v naslovu teme.

Mimogrede, ko se oblečem v lepe cunce in dam petke gor, naredim to zaradi sebe in prepričana sem, da večina žensk isto.

Glede na to, da imam življenje tudi IZVEN MONA, niti ene same samcate ženske ne poznam, ki bi počela to, kar ti opisuješ. Celo obratno, poznam jih nekaj, ki so navijale za to, da se punca znebi (neprimernega) partnerja in so ji stale ob strani, ko ga je pustila.
Niti ene take ne poznam, pa sem zmerno družabno bitke, imam kar široko socialno mrežo, pa tole, kar ti vedno znova opisuješ, vidim samo in izključno na MONu, pa še to samo od tebe.
Ponavljanje laži jih nikoli ne spremeni v resnico, ostanejo laži.
Tako da…..get a life.
[/quote]

Larifari.
Ti povem kako je. Moja mama se je ločila. Ravno od žensk je dobivala naj več polen pod noge, da to pa res ne gre.
Moja babica je bila mlada vdova, vse mogoče je mogla požreti, ker je bila mlada in sama.
Od babnic v okolici in sorodstvu: vedno na tapeti samske, ker so nekaj slabšega kot poročene. In vedno znova zgražanje nad ločenkami.

S kakšnimi kolegicami pa se družiš, da si dobila vtis, da se cufajo za moške? Menda si ne ustvarjaš mnenja glede na izpade na MON-u? Ker če ja, potem je kar hudo…
Se kar strinjam s feminisTko, še vedno so moški tisti, ki osvajajo, dobila pa si odgovor na tisto, kar si vprašala v naslovu teme.

Mimogrede, ko se oblečem v lepe cunce in dam petke gor, naredim to zaradi sebe in prepričana sem, da večina žensk isto.
[/quote]

Če bi nosila doma lepe cunce in petke, bi ti verjela, da to počneš zase. Ampak te imam na sumu, da doma tega ne nosiš. Ampak štikle obuješ ko greš od doma?
Nikjer nisem napisala, da moški ne osvajajo. Si narobe prebrala.

Za moške vse: hude štikle, depiliranje na vse mogoče, tudi boleče načine, strupene kemikalije na lasišče in telo. Ni da ni.

Larifari.
Ti povem kako je. Moja mama se je ločila. Ravno od žensk je dobivala naj več polen pod noge, da to pa res ne gre.
Moja babica je bila mlada vdova, vse mogoče je mogla požreti, ker je bila mlada in sama.
Od babnic v okolici in sorodstvu: vedno na tapeti samske, ker so nekaj slabšega kot poročene. In vedno znova zgražanje nad ločenkami.
[/quote]

Larifari nazaj. Pa kaj imaš sto let?
Ker babice, ja, za te je bila res “sramota” če so se ločile , v generaciji moje mame in nas, sploh pa v generaciji mladih, je pa tole izumrlo popolnoma. Nobenega zgražanja, kakšno zgražanje neki.
V krogu ljudi, ki jih jaz poznam, je ženska kompletno bitje, tudi če je brez moškega.
Kje točno živiš, da to opažaš, ker jaz resnično NITI ENEGA primera ne poznam, pa poznam kar nekaj ljudi.
Je pa res, da ENA IN ISTA oseba vztrajno štepa tele teme o “samskih” in na to vižo…ne vem no, a je treba non stop isto trajbat?

Larifari nazaj. Pa kaj imaš sto let?
Ker babice, ja, za te je bila res “sramota” če so se ločile , v generaciji moje mame in nas, sploh pa v generaciji mladih, je pa tole izumrlo popolnoma. Nobenega zgražanja, kakšno zgražanje neki.
V krogu ljudi, ki jih jaz poznam, je ženska kompletno bitje, tudi če je brez moškega.
Kje točno živiš, da to opažaš, ker jaz resnično NITI ENEGA primera ne poznam, pa poznam kar nekaj ljudi.
Je pa res, da ENA IN ISTA oseba vztrajno štepa tele teme o “samskih” in na to vižo…ne vem no, a je treba non stop isto trajbat?
[/quote]

Očitno slabo vidiš. Ti živiš v popolnem svetu, jaz pa v realnem.
Sosedo je mož pretepal v nedogled, otroke isto. Pa veš kaj je govorila ves čas? Da je ločitev nekaj grdega,d a bo potrpela zaradi otrok. Starost ženske: 57. Starost moje mame:55, ki je ta grda, ker se je ločila.

Očitno slabo vidiš. Ti živiš v popolnem svetu, jaz pa v realnem.
Sosedo je mož pretepal v nedogled, otroke isto. Pa veš kaj je govorila ves čas? Da je ločitev nekaj grdega,d a bo potrpela zaradi otrok. Starost ženske: 57. Starost moje mame:55, ki je ta grda, ker se je ločila.
[/quote]

Potem je pa to pač izrazito religiozna okolica, ker samo tam velja, da je ločitev “grda” in da mora ženska “potrpeti”.
V REALNEM svetu je pa ločitev nekaj normalenga in ločenke niso nič manj vredne, še manj kdo od njih zahteva, naj si čim prej najdejo moškega, da bodo “kompletne”.
Ne posplošuj nekih zaplankanih rovt na ves svet…

Potem je pa to pač izrazito religiozna okolica, ker samo tam velja, da je ločitev “grda” in da mora ženska “potrpeti”.
V REALNEM svetu je pa ločitev nekaj normalenga in ločenke niso nič manj vredne, še manj kdo od njih zahteva, naj si čim prej najdejo moškega, da bodo “kompletne”.
Ne posplošuj nekih zaplankanih rovt na ves svet…
[/quote]

No žaliti pa ni treba.
Ne govorim o celem svetu, govorim samo za slovenske razmere.
Res pa, da ne govorim za LJ, ker tam je pa itak navada, da še soseda v istem hodniku ne poznajo.
Drugače pa ja ne vem v katerem koncu Slovenije si ti doma, da se ženske ne lišpajo, ne barvajo, ne hodijo v visokih petkah? Da bi dobile tipe?
Aja pa ravno iz LJ je sodelavka, stara dobrih 30, ki je zadnjič razlagala kako vse se mora ženska obnašati, da obdrži moškega. Nasveti so bili v stilu, da naj ima čimprej otroke, da naj se ona vseli k njemu, da ji on ne bo mogel uiti in podobno.

Potem je pa to pač izrazito religiozna okolica, ker samo tam velja, da je ločitev “grda” in da mora ženska “potrpeti”.
V REALNEM svetu je pa ločitev nekaj normalenga in ločenke niso nič manj vredne, še manj kdo od njih zahteva, naj si čim prej najdejo moškega, da bodo “kompletne”.
Ne posplošuj nekih zaplankanih rovt na ves svet…
[/quote]

Potem je pa mon zelo zaplankan pa večinoma so Ljubljančani tu gor. A potem so Ljubljančani zaplankani rovtarji ali kako?
Namreč tule gor je največ pljuvanja po samskih ženskah. Sledi pa pljuvanje po ločenkah.
Pa večinoma so LJubljančani tu gor. Zanimivo.


Zelo naivno razmišljanje. Pri obeh, ljudeh in živalih se vije “boj” v obe smeri.

V človeških sistemih se bojuje tisti spol, ki ga je več. Po vojnah se tako borijo ženske, ker je godnih moških premalo.
Na Kitajski, kjer je politika enega otroka pripeljala do tega, da so vsi želeli samo dečke: žensk primanjkuje. Posledično se moški “borijo” za ženske.

De omnibus disputandum..

No žaliti pa ni treba.
Ne govorim o celem svetu, govorim samo za slovenske razmere.
Res pa, da ne govorim za LJ, ker tam je pa itak navada, da še soseda v istem hodniku ne poznajo.
Drugače pa ja ne vem v katerem koncu Slovenije si ti doma, da se ženske ne lišpajo, ne barvajo, ne hodijo v visokih petkah? Da bi dobile tipe?
Aja pa ravno iz LJ je sodelavka, stara dobrih 30, ki je zadnjič razlagala kako vse se mora ženska obnašati, da obdrži moškega. Nasveti so bili v stilu, da naj ima čimprej otroke, da naj se ona vseli k njemu, da ji on ne bo mogel uiti in podobno.
[/quote]

Me kar groza prime, s kakšnimi ljudmi se ti družiš.
Jaz se gibljem v krogu Lj – plus 50 km ven iz LJ, ženske so normalno urejene, lase si jih res veliko barva, ampak to v smislu splošne urejenosti, visoke pete obujejo zelo redko, mogoče če gredo “na lepše”, ampak to tudi s partnerjem in ne za “lov na moške”, make up normalen, obleka normalna, nobenih minic in mrežastih štumfov…
O sodelavki pa …?’??? A to si jih sproti izmišljuješ?
Jaz kot rečeno nobene take ne poznam. Cel kup takih, ki se otepajo moških, da bi pa na silo rinile k nekomu na dom, pa niti ene.

Me kar groza prime, s kakšnimi ljudmi se ti družiš.
Jaz se gibljem v krogu Lj – plus 50 km ven iz LJ, ženske so normalno urejene, lase si jih res veliko barva, ampak to v smislu splošne urejenosti, visoke pete obujejo zelo redko, mogoče če gredo “na lepše”, ampak to tudi s partnerjem in ne za “lov na moške”, make up normalen, obleka normalna, nobenih minic in mrežastih štumfov…
O sodelavki pa …?’??? A to si jih sproti izmišljuješ?
Jaz kot rečeno nobene take ne poznam. Cel kup takih, ki se otepajo moških, da bi pa na silo rinile k nekomu na dom, pa niti ene.
[/quote]

Torej priznavaš, da se za razliko od moških, ženske lišpajo, obuvajo v petke (kar je zdravju škodljivo in neudobno), barvajo lase… torej vse to, kar moški ne počno. Torej?
Čisti dokaz, da se ženske napravijo na vse mogoče , samo da bi dobile tipe. Zanimivo, a ne?

Uf, sploh ne živijo ženske pri taščah. Samo na tisoče tem je, ko uboga snaha komaj prenaša življenje pri svoji tašči.


Zelo naivno razmišljanje. Pri obeh, ljudeh in živalih se vije “boj” v obe smeri.

V človeških sistemih se bojuje tisti spol, ki ga je več. Po vojnah se tako borijo ženske, ker je godnih moških premalo.
Na Kitajski, kjer je politika enega otroka pripeljala do tega, da so vsi želeli samo dečke: žensk primanjkuje. Posledično se moški “borijo” za ženske.
[/quote]

Pišem za Slovenijo.

New Report

Close