Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko plačujete kasko zavarovanje?

Koliko plačujete kasko zavarovanje?

Ter za kateri model in leto

zakaj te pa to zanima.zakaj.
ZAKAJ?

vse odškodnine dobiš izplačane od zavarovalnice iz obveznega zavarovanja in je kasko samo proč metanje denarja.


Aja? Prideš iz štacune in najdeš na parkingu svoj avto s popolnoma vdrtimi vrati (jih je bilo treba menjat). Me res zanima, iz čigavega obveznega zavarovanja gre to?
Eni ste res hudo pametni.


Aja? Prideš iz štacune in najdeš na parkingu svoj avto s popolnoma vdrtimi vrati (jih je bilo treba menjat). Me res zanima, iz čigavega obveznega zavarovanja gre to?
Eni ste res hudo pametni.
[/quote]

nikoli ne parkiraj tako, da bi bil komu v napoto.
jaz na parkiriščih, ki so preozka (merkator, spar), parkiram na sredini dveh parkirplacov, če je gužva grem pa raje v Hofer ali Lidl…

Vaš link

Ko avto doseže starost cca 4 let, se kasko večinoma na izplača več.

nikoli ne parkiraj tako, da bi bil komu v napoto.
jaz na parkiriščih, ki so preozka (merkator, spar), parkiram na sredini dveh parkirplacov, če je gužva grem pa raje v Hofer ali Lidl…
[/quote]
Nikomur nisem bila v napoto. Pač nekdo je bil štorast.
Take imam pa sploh najrajši, ki se zaparkirajo čez dva placa ko da so samo oni na svetu.
Še vedno pa ne vem, kako škodo, če te kdo butne na parkingu, uveljavljaš iz obveznega zavarovanja??

Pa še za Roka: avto, ki so mu na parkingu zbili vrata, je bil starejši kot 4 leta in se je kasko še kako splačal, tako na pamet je bil strošek popravila več kot kasko za 2 leti …


Nikomur nisem bila v napoto. Pač nekdo je bil štorast.
Take imam pa sploh najrajši, ki se zaparkirajo čez dva placa ko da so samo oni na svetu.
Še vedno pa ne vem, kako škodo, če te kdo butne na parkingu, uveljavljaš iz obveznega zavarovanja??

Pa še za Roka: avto, ki so mu na parkingu zbili vrata, je bil starejši kot 4 leta in se je kasko še kako splačal, tako na pamet je bil strošek popravila več kot kasko za 2 leti …
[/quote]

Pišem na osnovi statistike; statistično je tako, vedno pa se lahko zgodi da imaš smolo in si izven.
Meni se ta statistika obnese in delujem kot pišem. In tudi v vseh letih vozniškega staža se mi še ni zgodilo, da bi imel na parkingu (od neznane osebe) večjo škodo. Najdem kakšno prasko ali manjšo vdrtino (npr. od vrat) a kaj drugega še ni bilo. Res pa vedno gledam kje in kako parkiram, je prešlo že v avtomatizem.

Odvisno od “večine”. Pri dražjih avtomobilih, ki so tudi pri štirih letih vredni precej več od enega novega avtomobila nižjega cenovnega razreda, se še kako splača. Avta, ki je bil nov 10 k evrov, pa tudi novega nisem zavarovala kasko.

Za kasko avtomobila, ki ga imam zdaj, sem plačala bistveno manj kot je bil strošek menjave dela zunanjega vzvratnega ogledala, ki so mi ga enkrat na parkingu prijazno odbili. Tako da…


Odvisno. Moj je star krepko krepko več, pa se mi skoraj vsako leto zgodi kakšna zadeva: srna, ki naredi preko 1000 € škode, strešnik ali kamen, ki prileti v steklo, lisica, ki uniči meglenke, žaromet in pločevino, zbutana pločevina s parkirnih prostorov (to počakam, da se dovolj nabere, nato uveljavljam vse skupaj), razne namerne huliganske poškodbe, zdrs zaradi ledenega cestišča (uničen izpuh),… Kasko plačam Skupaj z obveznim okrog 500 € (imam kup popustov), škoda je praktično vedno več.

Pišem na osnovi statistike; statistično je tako, vedno pa se lahko zgodi da imaš smolo in si izven.
Meni se ta statistika obnese in delujem kot pišem. In tudi v vseh letih vozniškega staža se mi še ni zgodilo, da bi imel na parkingu (od neznane osebe) večjo škodo. Najdem kakšno prasko ali manjšo vdrtino (npr. od vrat) a kaj drugega še ni bilo. Res pa vedno gledam kje in kako parkiram, je prešlo že v avtomatizem.
[/quote]

Aja – še glede kaska; dokler sem ga imel za sedanji avto je bil itak tisti z najvišjo odbitno franšizo – mislim da 16{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Splača se samo za krajo in zaradi toče, ker je slednja zraven brez odbitka.
Cena je bila cca 230 Eur za avto, ki je nov vreden okrog 30k.

Vidim da imate številni res smolo s poškodbami; Vam se očitno splača.

Je pa tudi zelo odvisno kje stanuješ (v mestih ni velikokrat omenjen divjadi) in kje imaš pospravljen avto – ker v garaži tudi ni huliganskih izpadov.


Garaže nimam, delam pa ponoči in se moram peljati iz kraja a v kraj b. Srna mi je priletela v avto pozno ponoči v predmestju kraja a, lisica pa med dvema. Sem pa še enkrat kasneje srečala srno v predmestju kraja a. Pa to ni kakšna majhna vas, pač pa večje slovensko mesto.

Poglej, nekomu, ki ima denar za popravilo res ne. Je pa dejstvo, bolj reven kot si, pa zavarovanje prav pride. Ne gledam statistike, če se mi v 8 letih letih nič ne zgodi, takrat res izgubljam. Drugače pa, samo mali zdrs s ceste na poledeneli cesti, zbita luč, malo pleha stolčenega, takoj 2000 evrov. Da ne govorim o čem hujšem. In kje dobiti teh 2000 evrov. Še zmeraj lažje vsako leto 200. Ali kupiti nov-star avto. Pa spet nimaš 5-6 tisoč.
In jaz ženska, ki lahko pelje le h kleparju. Drugače za nekoga, ki zna najti rabljene dele po možnosti, sam kaj zna, ali ima kolege…

A se kasko vedno obračunava na vrednost NOVEGA avta? Je to res? Imaš npr. 5 let star avto, zavarovalnica pa ti kasko obračunava na vrednost novega, torej avta, ki si ga kupil pred 5 leti??
Zakaj zavarovalnice pri kasku ne upoštevajo staranja avta?


Odvisno. Moj je star krepko krepko več, pa se mi skoraj vsako leto zgodi kakšna zadeva: srna, ki naredi preko 1000 € škode, strešnik ali kamen, ki prileti v steklo, lisica, ki uniči meglenke, žaromet in pločevino, zbutana pločevina s parkirnih prostorov (to počakam, da se dovolj nabere, nato uveljavljam vse skupaj), razne namerne huliganske poškodbe, zdrs zaradi ledenega cestišča (uničen izpuh),… Kasko plačam Skupaj z obveznim okrog 500 € (imam kup popustov), škoda je praktično vedno več.
[/quote]

Ženska, daj se ti raje s kolesom vozi :))))
Zares pa: upam,d a boš v prihodnje imela več sreče oziroma manj nesreče z avtom.

Ženska, daj se ti raje s kolesom vozi :))))
Zares pa: upam,d a boš v prihodnje imela več sreče oziroma manj nesreče z avtom.
[/quote]

Težko se bom s kolesom preko 100 km vozila v službo sredi noči.
Se pa ne sekiram, imam pač kasko, avto pa mi itak ne predstavlja statusnega simbola in me ne definira, je samo predmet, sredstvo, katerega naloga je, da mi služi.

Ja, na novo vrednost se računa – in pri tem zaslužijo, ker izplačujejo pa za vrednost starega – po njihovi oceni oz. neodvisni oceni vrednosti.
Zakaj ne upoštevajo staranja? Da več zaslužijo – pa tudi zato, ker bi se o vrednostih lahko sicer kar naprej prepirali in pogajali.

Je pa iz te teme jasno, da je smiselnost zavarovanje zelo individualna stvar.

japajadee post_id=12226348 time=1520422732]

nikoli ne parkiraj tako, da bi bil komu v napoto.
jaz na parkiriščih, ki so preozka (merkator, spar), parkiram na sredini dveh parkirplacov, če je gužva grem pa raje v Hofer ali Lidl…

Bravo, to je šele i.di.otizem, brez primere. Takemu jaz z največjim veseljem parkiram trdo zraven voznikov vrat. Pa se baši čez sovoznikova, kreten.

To drži, če imaš shranjen denar za skrajne primere in iz tega kupa kriješ popravilo.
Npr pametno bi bilo, da denar, ki bi ga namenil kasko zavarovanju, vsako leto daješ na poseben kup “morebitna popravila” in iz tega plačuješ popravila. Seveda, če nimaš škode vsako leto.
Ampak kako boš vedel za prihodnost…?

Avto bo zdaj star štiri leta, z agentom ravno urejava podaljšanje kaska – računam, da bo letos okrog 450€, polni kasko, stekla, divjad, nadomestni avto, asistenca, itd.

Avto je 365 dni letno parkiran na prostem, takorekoč sredi polja, kjer velikokrat vidim, da se nam srne ponoči sprehajajo kar med parkiranimi avtomobili. Obkroža nas gozd, tako da vsako leto vidim vsaj 30 zbitih srn v okolici hiše. Lisice na cesti so stalnica. Ker delam ponoči, mi nemalokrat po 5 ali več srn zleti čez cesto in samo čakam, kdaj bo počilo. Nekega jutra me je na parkirišču pričakal zajček.

Živim sama, odvisna od avta, zaradi narave dela potrebujem max. zavarovanje. Že samo v prvem letu se mi je cena kaska povrnila še za nadaljnjih 6 let.
Nikakor se mi ne zdi odvečen strošek.

enkrat sem se moral jaz tako plazit.
mislim da si je idi.ot dobro zapomnil, kdaj je nekoga zaparkiral.
upam da popravilo njegovega avta ni šlo iz kakšnega kaska.

Smiselno. Na tvojem mestu bi jaz (verjetno) tudi tako.

Mogoče samo tole, zakaj nova nabavna vrednost za izračun kaska, tudi, če je vozilo starejše? Takrat, ko uveljavljamo delno škodo ( ko vozilo ni totalka ) zavarovalnica plača nova vrata, novo ogledalo, novo luč…. ( in ne toliko staro, kot je avto ), prav tako pri barvanjuin klepanju dajo na avto novo barvo, ne pet let staro. Drugače pa je, če je vozilo totalka.

New Report

Close