Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gostilna Janežič, Pšata dražba!

Gostilna Janežič, Pšata dražba!

Sem zelo šokiran, saj sem bil tam reden gost. Kako lahko čez noč izgubiš gostilno za 1milion in 500k vrednosti? Ali je to mogoče?

Ampak tudi milijon in pol najbrž ne moreš kar tako skeširat. Krediti …
Predvidevam….

Mi hodimo v nedeljah tja na kosilo že vsaj 30 let. Kot vem, je to od ta novega šefa staršev. Je pa vse v iber zrihtan.

nova
Uredništvo priporoča

ta je pa res ena najlepših Slovenk. Črna, visoka, vitka res baba za pogledat. Sem hodil samo njo gledati.


Saj, zato pa pa šli cugrunt, ko si samo v šefico zijal. Treba bi bilo kak liter – dva naročiti in plačati, seveda.

______________________

Tam sem bila enkrat na neki ohceti, hrana tako (pod)povprečna, da mi na misel ni prišlo, da bi šla še kdaj.
A zdaj so pa propadli? Nobene škode, bi rekla.

Kadar sem bil tam, je šef sedel za stolom z družbo domžalskih bogatih jebivetrov in pil Wisky. Na postrežbo smo čakali dolgo, ker je tudi njihov kelnar bil vinjen. Nič novega da je šlo vse v cugrunt. Ja šefica pa res lepotica.

V nedeljah je pa res stregla ta punca. Jo nisi mogel zgrešit,tudi če si hotel . Upam da šef ni bil ljubosumen, ker jaz bi bil.

je bilo tam vse polno, in nisi imel kam parkirati. To so bili pošteni ljudje, domača kmečka hrana pa vsak gost je bil enak. Niso gledali kakšen avto se je pripeljal, vdak gost je bil spoštovan. Potem pa se je vse spremenilo. Tine junior je rad živel na visoki nogi, isto njegova familija. Res ne vem, kako lahko pri takem kreditu tako nesmiselno živiš. Hahh saj enim je pa res tisto da se na ven vidi haj naj ampak to žal ni za dolgo. No saj mu ne privoščim, ampak naj bo to v poduk ostalim privatnikom.

A je to mogoče?

Zakaj pa ne? Terjatve…….. Banka je dala na dražbo…..

868.000e. Tolko Janežič doguje banki, pa eni švicarski firmi. Pa to se je za ubit, da svojo družino pokoplješ.

Najbrz se jim ne da vec delat. Tole bi se pa ja lahko odplaceval z zasluzkom. Skoz polno. V cem je fora?

V dokumentaciji od sodišča je naveden dolg okoli 800.000e. To,se je pa fajn feštalo, žuralo zdaj bo pa črn mlečen sok na meniju.

Če se greš kockanje, je lahko to ena sama poteza in ….ni niti žuranja.

Niso živeli kot pufarji, ampak bolj elitno in jim zdaj kuzla skače v rit.

A je to tam, kjer so sloveli po dobrem pohanem piščancu?
Ali je to kakšna druga na Pšati?

Tudi po pšancu ja. Je bila pa med vikendom krmilnica -gužva, glasno. Ko na avtobanu.

Enkrat pa niso imeli restanega krompirja in smo nehali tja hoditi.

Malce branja:

https://siol.net/trendi/kulinarika/gostilna-janezic-nekdanja-zidarjeva-rezidenca-ob-psati-264896

pa še malo forumske zgodovine:

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=8971531

Telečje krače so bile odlične, kakšen pohan piščanec tudi….
Ampak pred desetimii leti, sedaj pa niti senca starega blišča!!

http://www.stop-neplacniki.si/shrzwbah/20180220093812.pdf

Janežič je postala kockarnica starih debelih propadlih podjetnikov. Prideš tja, in zs šankom mečejo karte kašljajo pljuvajo. Nas 40 gostov več ne hodi tja, samo zaradi tega. L.Š.

nič ne bo prodano na dražbi vse skupaj je samo manever, ki omogoča pridobiti čas v katerem se vse stvari uredijo.
na prvi dražbi ne bo kupca, cena se prepolovi. leto je naokoli, na drugi dražbi spet ni junaka, ki bi kupil, cena se ponovno prepolovi. in spet je leto okoli na tretji dražbi pa nepremičnino kupi sorodnik bivšega lastnika. ker je v sloveniji zakon o enakopravnosti upnikov in poplačilu dolgov fantastičen za take primere se bo milionski dolg odplačalo z par sto tisočaki. konec zgodbe.
piščanci se pečejo in pohajo dalje in zgodba se nadaljuje. capisci !?

Na prvem prodajnem naroku nepremičnina ne sme biti prodana za manj kot 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ugotovljene vrednosti.

Če nepremičnine na prvem naroku ni bilo mogoče prodati, razpiše sodišče na predlog upnika drugi narok, na katerem nepremičnina ne sme biti prodana za manj kot polovico ugotovljene vrednosti.

Z izjavo, ki jo dajo na zapisnik pri sodišču, pred katerim teče izvršilni postopek, ali pri kakšnem drugem sodišču, se stranki in zastavni upniki oziroma upniki zemljiškega dolga lahko sporazumejo, da sme biti nepremičnina prodana na dražbi tudi za ceno, nižjo od 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ugotovljene vrednosti, oziroma nižjo od polovice ugotovljene vrednosti.

Kateri upnik se bo sporazumel, da se nepremičnina proda za manj kot polovico ugotovljene vrednosti? In zakaj ne bi sme biti ta sorodnik bivšega lastnika podvržen preverbi izvora premoženja 5 minut po pologu kupnine na račun sodišča?

New Report

Close