Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Startaj Slovenija – lesnikov namaz stane 4x vec kot ostali namazi

Startaj Slovenija – lesnikov namaz stane 4x vec kot ostali namazi

Danes v Sparu gledam cene lesnikovih namazov- vsi ( bio, premium) stanejo pod 2 eur, ( tu ne govorim o Nutelli) , kesnikov namaz od projekta Startaj Slovenija pa 7.90 eur. Kaj je s temi firmami, a oni res verjamejo da lahko nekaj prodajo po 4 x visji ceni ? Ga ne kupim , nikoli

A niso vsi ti izdelki noro dragi?

pa vendar bi slovenci lahko pokazali malo več patriotizma in jih bolj množično kupovali zato da se posel razširi in se odprejo nova delovna mesta, da bodo vaši otroci imeli kje delat za minimalca.

nova
Uredništvo priporoča

Mene so presenetili tiski, ki prodajajo pasjo hrano. Z divjačino katere naj bi bilo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v 1kg stane 5,79. Ker pa poznam ceno divjačine mi je to zelo sumljivo. Ker s ceno nikoli ne bi prišli skozi. Kaj torej dejansko je notri?

Poglej sestavine, količino lešnikov itd. in če ni neke razlike med tem startaj Slovenija in bio varianto potem je vprašanje zakaj bi plačali višjo ceno. Morda zaradi okusa? To pa ne vemo dokler ne poskusimo.
Kaj kupiti je itak stvar izbire posameznika vsaj do neke mere 🙂

Mene so presenetili tiski, ki prodajajo pasjo hrano. Z divjačino katere naj bi bilo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v 1kg stane 5,79. Ker pa poznam ceno divjačine mi je to zelo sumljivo. Ker s ceno nikoli ne bi prišli skozi. Kaj torej dejansko je notri?
[/quote]
Koliko mora plačati lovska družina za divjačino za katero je določen odstrel? Nič ali pa morda še kaj dobijo za odstrel?

pa vendar bi slovenci lahko pokazali malo več patriotizma in jih bolj množično kupovali zato da se posel razširi in se odprejo nova delovna mesta, da bodo vaši otroci imeli kje delat za minimalca.
[/quote]

Od konkretno predragega namaza ne bo bistveno več novih delovnih mest, morda pa bo kakšna nova jahta. Če te izdelke res odkupi Spar, valovi niso daleč. Si ti Luka Mesec? Nova delovna mesta se rodijo iz izvoza, zato rajši namesto namaza kupi Renault Clio.

Ko človek izračuna dejanske stroške, se sprašuje, kaj je dejansko v tistih namazih, ki stanejo pod 2 €. Ker je preprosto nemogoče, da bi kvalitetne sestavine in izdelava izdelka stalo tako malo …

Ko človek izračuna dejanske stroške, se sprašuje, kaj je dejansko v tistih namazih, ki stanejo pod 2 €. Ker je preprosto nemogoče, da bi kvalitetne sestavine in izdelava izdelka stalo tako malo …
[/quote]

Poceni sestavine, “odpadki” in imitacija okusa.

Pogledate kdaj sestavo raznih čajev, ki imajo posebna imena ala češnjev poljub in podobno?
Posušene češnje: 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Ali pa v borovničevem čaju:

Posušene borovnice: 0,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Poceni sestavine, “odpadki” in imitacija okusa.
[/quote]

Pa seveda velike količine kar pomeni zniževanje stroškov.

Avtorica ne pise o Nutelli, ampak o bio, vegan, premium namazih ( ne o Spar BZ). Take drage izdelke jaz ne kupujem pa ne zato ker nimam, ampak ker se mi zdi glupo. Ta Startaj Slovenija – za vse njihove produkte lahko recem da so obcutno predragi. Mi imamo tudi podjetje, pa smo konkurencni s ceno. Nabito ceno nima smisla, to smo spoznali ker smo malo prodali, ampak dobro zasluzili. sedaj imamo nizke cene za iste artikle, prodamo veliko, zasluzimo na kos manj, smpak se gre za kolicino na kateri se zasluzi. S tako ceno je ta lesnikov namaz buticni izdelek.

Od konkretno predragega namaza ne bo bistveno več novih delovnih mest, morda pa bo kakšna nova jahta. Če te izdelke res odkupi Spar, valovi niso daleč. Si ti Luka Mesec? Nova delovna mesta se rodijo iz izvoza, zato rajši namesto namaza kupi Renault Clio.
[/quote]

očitno tudi izvoz ni rešitev, če je revoz tako reven da mu mora država plačevat zaposlene.


Koliko mora plačati lovska družina za divjačino za katero je določen odstrel? Nič ali pa morda še kaj dobijo za odstrel?
[/quote]

Z odstrelom in prodajo mesa, trofej se preživljajo oz. financirajo LD. In ker divjačina ni poceni za kg se je res za vprašat kaj dajo notri oz. kje nabavljajo. Ker ga ni, da bi jim prodal poceni ali celo dal zastojn.

Odgovor je preprost. Kvazi srednjemu razredu se zdi, da sta kvaliteta in cena v korelaciji.

Firmi ni treba narediti ničesar drugega, samo dvignit ceno v višave in se bodo našli taki, ki mislijo, da se posledično dvigne tudi kvaliteta. V bistvu si kupujejo “fake” samopodobo s tem.

očitno tudi izvoz ni rešitev, če je revoz tako reven da mu mora država plačevat zaposlene.
[/quote]

Država plača investicijo. Zaposleni težko dela če nima s čim upravljati. Naprimer s strojem ali orodjem. To verjetno veš, da je stroje in orodje možno postaviti tudi kje drugje kot v Sloveniji?

Z odstrelom in prodajo mesa, trofej se preživljajo oz. financirajo LD. In ker divjačina ni poceni za kg se je res za vprašat kaj dajo notri oz. kje nabavljajo. Ker ga ni, da bi jim prodal poceni ali celo dal zastojn.
[/quote]

Se lovske družine preživljajo z odstrelom ALI TUDI S prodajo odstreljenega mesa? Odstrel se plača- če jim zadostuje le plačilo za odstrel, je meso lahko tudi zastonj. Razen če je LD na področju, kjer ni količinsko velikega odstrela in je potrebno za financiranje prodati tudi meso. Ampak to je problem LD in ne prehrambenega proizvajalca. Biznis je biznis.

Poceni sestavine, “odpadki” in imitacija okusa.
[/quote]
Hahaha, ste pa res ovcke. A v tem namazu je pa taka kvaliteta da pa se zgubo delajo, ane . Zihr ja.


Hahaha, ste pa res ovcke. A v tem namazu je pa taka kvaliteta da pa se zgubo delajo, ane . Zihr ja.
[/quote]

Ja med temi ovcami si ti, ker ne razumeš razlike med masovnimi industrijskimi tehnološkimi izdelki in med butičnimi izdelki. O investiciji, ekonomski računici in stroških dela pa itak nima smisla pisati, ker to je zate že preveč zahtevno.

Mene so presenetili tiski, ki prodajajo pasjo hrano. Z divjačino katere naj bi bilo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v 1kg stane 5,79. Ker pa poznam ceno divjačine mi je to zelo sumljivo. Ker s ceno nikoli ne bi prišli skozi. Kaj torej dejansko je notri?
[/quote]
To z divjacino je ok in se super zasluzijo. Ne smes racunat, kot da je v pasjih konzervah prvovrstno meso. Ker ni. Tudi v tistih s piscancem ali govedino ne. Porabijo se razni odrezki, kite, kaki podpluti deli, ki niso za prodajo itd. Za psa je to cisto v redu ozboljse od cistega, praznega zrezka. Je pa seveda veliko ceneje. Npr pri kakem lokalnem mesarju dobis tako robo za manj kot evro na kilo. Odrezki divjacine so se vcasih prodajali po 1 ali 2 eur in marsikdo jih je jemal za pse.


Hahaha, ste pa res ovcke. A v tem namazu je pa taka kvaliteta da pa se zgubo delajo, ane . Zihr ja.
[/quote]

Hm, zakaj bi že nekdo moral delati brezplačno in živet od zraka?

Hm, zakaj bi že nekdo moral delati brezplačno in živet od zraka?
[/quote]

To seveda ne. Ampak neka stvar je vredna tocno toliko, kolikor je trg zanjo pripravljen placati.

Seveda je predrag. Mene take cene odbijejo. Pa naj bodo avstrijski lesniki ce so slovenski 2x predragi. In ali so cene zasoljene ali pa ne znajo ceneje naredit. Nekaj je narobe. Sama kupujem vegan , bio namaz in stane okoli 3 eur. Drugace pa imamo doma firmo, smo proizvajalci in smo scasoma zaceli dobavljati isto kvaliteto za mnogo nizjo ceno. To spoznas z leti, da te dobavitelji okoli prinasajo, zacnes kupovati vecje kolicine, direktni kanali in cena pade na pol. Je treba optimizirat celotni proces. O tem Startaj Slo pa je skoda besed, pa tisti stumfi, 5 predragi, pa deo , cena da te kap. Ja lahko se je tako iti podjetnistvo, Spar te spromovira in ti das na trg predrag izdelek. Samo cez 2 leti teh izdelkov ne bo vec na policah.

To seveda ne. Ampak neka stvar je vredna tocno toliko, kolikor je trg zanjo pripravljen placati.

V bistvu so mnoge stvari precenjene, samo vedno se najdejo taki, ki se gredo prestiž.

Ni nemogoče, da se nek izdelek samo prepakira in opremi z bleščečimi izjavami ter proda dvakrat dražje. Sledljivost je ohranjena, dobički pa v nebesih.

Zato se je vedno dobro vprašati, kakšno dodano vrednost prinaša tako drag izdelek oziroma kako in zakaj se ti lešniki razlikujejo od drugih lešnikov.

Zdi se mi da Špar vedno bolj promovira ekskluzivne izdelke, ki so bili prej v domeni malih butičnih trgovinic in jih združuje v svojih supermarketih. Kar ni nujno slabo, če si lahko kdo privošči štirikrat dražjo nakupovalno košarico.

New Report

Close