Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barca, na pomoč

Barca, na pomoč

Imam pogodbo za ndč. Sprejeta sem v novo službo. Kako sedaj urediti glede odpovednega roka in podpisa nove pogodbe. V zdajšnji pogodbi nimam nič napisano glede odpovednega roka. Kakšen je torej najdaljši odpovedni rok,če delodajalec ne pristane na sporazum. Kako naj si zazihram novo službo, da mi je kje med odpovednim rokom ne speljejo.

94. člen ZDR-1 http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5944

(minimalni odpovedni roki)

(1) V primeru odpovedi pogodbe o zaposlitvi v času poskusnega dela s strani delavca ali delodajalca zaradi neuspešno opravljenega poskusnega dela je odpovedni rok sedem dni.

(2) V primeru redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delavca je odpovedni rok:
– do enega leta zaposlitve pri delodajalcu 15 dni,
– od enega leta zaposlitve pri delodajalcu 30 dni.

S pogodbo o zaposlitvi ali kolektivno pogodbo je lahko dogovorjen daljši odpovedni rok, vendar ne daljši kot 60 dni.

(3) V primeru redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delodajalca iz poslovnega razloga ali iz razloga nesposobnosti je odpovedni rok:
– do enega leta zaposlitve pri delodajalcu 15 dni,
– od enega do dveh let zaposlitve pri delodajalcu 30 dni.

Nad dve leti zaposlitve pri delodajalcu odpovedni rok v trajanju 30 dni narašča za vsako izpolnjeno leto zaposlitve pri delodajalcu za dva dni, največ pa do 60 dni.

Nad 25 let zaposlitve pri delodajalcu je odpovedni rok 80 dni, če ni s kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti določen drugačen odpovedni rok, vendar ne krajši kot 60 dni.

(4) V primeru odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delodajalca iz krivdnega razloga je odpovedni rok 15 dni.

(5) Za dobo zaposlitve pri delodajalcu se šteje tudi doba zaposlitve pri njegovih pravnih prednikih.

Potem je odg. na moje vprašanje 30 dni pa če se delodajalec strinja ali ne. Npr. Če danes dam delodajalcu v roke odpoved se šteje od jutri 30 dni. Kaj pa naj naredim da medtem nove zaposlitve ne dajo komu drugemu?

Že imaš podpisano pogodbo ali pa vsaj pismo o nameri pri novem delodajalcu?

Nimam nič pisno. Dobila sem ustno vabilo na zdr. pregled. Zdaj pa ne vem kako naprej. Ali lahko zahtevam predlog zaposlitve, čeprav ne vem kdaj jo bom lahko sklenila (odpoved -odpovedni rok)

Ko sem jaz mejnala so mi tudi ustno povedali da sem sprejeta, v primeru da bo zdravniški OK. Napotili so me na zdravniški in ko sem imela zdravniški pozitiven, so mi v novi firmi dali pismo o nameri in o izbiri kandidata. Eksplicitno so povedali, da dokler nimam tega, v prejšnji službi ne dam odpovedi. Ko sem dobila pismo o nameri sem pri prejšnjem delodajalcu dala odpoved.

V novi službi smo se dogovorili, da začnem z novo službo z novim letom, glede na odpovedni rok bi lahko začela približno sredi decembra. A so mi rekli, da konec decembra je bolj nedelavno vzdušje, saj je zadnji teden kolektivni dopust, en teden pred tem pa se tudi večinoma zaključuje preteklo delo in pospravlja, zato s 1.1. Tako da glede tega ni bilo problema, smo se pa o datumu dogovorili že na razgovoru, preden sem vedela, da sem izbrana.

Ne dajaj odpovedi, dokler nimaš pri novem delodajalcu podpisane pogodbe. Šele pogodba ti bo dala pravno podlago za zaposlitev. V pogodbi se bo datum že tako zapisal, da bo OK, ko boš imela vse in ko se boste zmenili. Ne moreš pa seveda zdaj dajati odpovedi, da ne boš na koncu brez obeh.

Max odpovedni rok je 60 dni, če ti odpoveduješ.

Odpovedni rok je navadno zastraševanje delodajalca. V realnosti v praksi poznam milion primerov, neupoštevanja odpovednega roka brez vsakršnih posledic.

New Report

Close