Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek preverjanje

preverjanje

Zanima me, če je na vaših šolah v navadi, da otroci pred testom, dobijo predtest za preverjanje?
Res mi boste pomagali z odgovorom. Še posebej me zanima za 3 razred oš.

Ne vedno, pri nas še preverja ustno ali z narekom in zapisom v zvezek.

Učitelj znanje pred ocenjevanjem preverja na različne načine; predtest je samo ena od možnosti. Pri svoji hčeri opažam, da niti ne najboljša, ker se punca potem uči samo tisto, kar je bilo na predtestu, ostalega pa ne, potem je pa čisto šokirana, če je na testu kakšna naloga malo okoli obrnjena. Mislim, da so predtesti ena izmed potuh, zaradi katere se nivo znanja slabša. Še malo, pa boste nekateri starši hoteli točno tak test, kot bo pri ocenjevanju.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas učiteljica sploh ne preverja. Manjkala je cel teden v ponedeljek zjutraj pa so pisali test slovenščine in spraševala je okolje. 3 razred, čisto zmedeni. Tisti teden, ko je ni bilo pa so imeli vsako uro drugega učitelja. Ko smo se na roditeljskem malo potožili ni hotla niti slišat in, da preverjanja pred testom niso potrebna… Mi res nimamo sreče:(:(

Preverjanje znanja je obvezno (to ni enako ocenjevanju znanja, torej testu, spraševanju). Lahko pa ga učiteljica opravi na različne načine.

Pri nas ja, 6 razred, že od nekje 3-4 razreda..pa preverjanje, pa predtest, pa preizkus znanja..sploh ne vem več kaj je kaj, otrok pa tudi včasih ne. Naj se pise test- kontrolka in gotovo..kot pri nas včasih. In res je, da se eni pol samo tisto učijo.

pri nas je bilo to tudi v drugem razredu, samo najbrž nisi poštekala, ker ni dobil ne za preverjanje ne za ocenjenvanje številčno oceno. je pa bilo…samo pozorna najbžr nisi bila na vrh lista za preverjanje
ja, to je običaj in taka bo praksa tudi v višjih razredih. to ej zato, da mamini sončki vidijo, kako zgleda ocenjevanje in se potem v tistem tednu naučijo manjkajoče


Saj zate res ji potrebe, da ves kaj je kaj. Otroci pa v glavnem hitro dojamejo sistem, sploh, ko se jim to pusti kot odgovornost in samostojnost.

New Report

Close