Najdi forum

Helex

Zanima me, kakšna je najmanjša doza helexa, da te pomiri do te mere, da omili razbijanje srca, tresenje itd., skratka tremo. Vzela bi ga samo za zagovor diplome, sicer ne jemljem nobenih tablet. Ne rabim nasvetov v smislu, da pomaga persen, šport ali avtogeni trening, niti pridige o tem, da pomirjevala zasvojijo. Vse to vem. Zanima me, koliko vzamete, da ste nakulirani, a ne vidno “zadeti”, omotični ali zaspani. Kakšen je vpliv na koncentracijo?

Jaz kdaj vzamem o,25 mg in to polovicko. Pocutje super. Ce spijem celega sem pa zaspana in cunjasta. Polovicka 1x vsake par mesecev je prava kombinacija za sprostitev.

Ja, to ti pa težko kdo reče kako bo vplivalo nate. Bi morala prej kdaj probat. Jaz bi ti svetoval, da je bolje, da imaš malo treme in srce razbija, kot pa da se ti zgodi, da ti pol spomina ne bo delovalo ob zagovoru diplome, kar je čisto možno od pomirjevala.

Se strinjam z gornjim odgovorom. S tem, da jaz vzamem celo tabletko 0,25 mg in je ravno prav.

Mogoče probaj nekaj dni prej, kako se počutiš po eni tabletki.

Če nikoli nisi nič jemala, potem bo gotovo tudi polovička že delovala. Srečno pri zagovoru.

Dolckamalcka – z njo se strinjam.

Jaz pa odločno odsvetujem kakršnokoli zadevanje ob kakršnihkoli naporih. Razlog je v tem, ker se človek na tak princip životarjenja potem navadi, rezultat vidite npr v politikih, pjancih, csd lenuhih, varalicah v partnerstvu, ……

Človek ki to prakticira se ne spoštuje posledično ga ne more tudi nihče drug.

Tam so profesorji in oni razumejo, da imajo študentje tremo pred zagovorom. To ni nič takšnega. Danes študentje že drogo jemljejo za nek zagovor 🙂

Jaz ne bi upala vzet kar tako tableto, sploh ce nisi nikoli in ne ves, kaksen bo ucinek, lahko da na nekoga nic, na drugega pa huda reakcija. Spi rajsi kaksen deci vina, tako sva midve s kolegico pred mojim zagovorom sle v lokal na 2 deci refoska in sem se pomirila, sem bila tudi grozno nervozna.
Potem sem pa itak videla, da je bil strah odvec, oni so vajeni vsega. Jaz pa ne bi tvegala, da vse skupaj pozabim in zamesam, ce bi recimo vzela helex ali kaj takega.

S tem se pa strinjam! Če nisi vajena jemati teh tablet, te lahko pretirano sprostijo, ali pa te zablokirajo. Boljše je imeti malo treme.
Za moje pojme bi te popolnoma sprostila že polovička 0,25 mg helexa. Poskusi vzeti kdaj prej polovičko, da boš videla, kako deluje.
Sicer pa – pomirilom se je pametno izogibati, ker te zasvojijo. Srečno.

Kaj vraga si pa potem moral ti jemat goloriti, da si vse to kar si napisal in še več?😁

Ne bo ti polovička pomagala. Vzemi celo ! Ampak najprej doma. Da vidiš< kakšen vpliv ima nate in ali boš zmožna misliti in delati . Vzeti pa moraš 1,5 ure pred zagovorom diplome, ker ne deluje prej, tako pozno prime ! Sama vzamem v stiski vedno 0'50 mg, torej, 2 tbl. Najnižja dovoljena še delujoča doza je 0'25 mg, najvišja pa 1 mg, torej 4 tbl po 0'25 mg. Tako da se ne boj nič. Pa spala tudi ne boš, če imaš zagovor diplome, kere neumnosti ! Spala sem edino takrat, če sem ga kdaj vzela pred spanjem, šla spat in valda sem takrat spala) Helex ni uspavalo. Ne smeš pa z njim avta voziti, ker ne presodiš varnostne razdalje in vsega drugega, nisi pozorna, nevarna si z njim na cesti.


Ne bo ti polovička pomagala. Vzemi celo ! Ampak najprej doma. Da vidiš< kakšen vpliv ima nate in ali boš zmožna misliti in delati . Vzeti pa moraš 1,5 ure pred zagovorom diplome, ker ne deluje prej, tako pozno prime ! Sama vzamem v stiski vedno 0'50 mg, torej, 2 tbl. Najnižja dovoljena še delujoča doza je 0'25 mg, najvišja pa 1 mg, torej 4 tbl po 0'25 mg. Tako da se ne boj nič. Pa spala tudi ne boš, če imaš zagovor diplome, kere neumnosti ! Spala sem edino takrat, če sem ga kdaj vzela pred spanjem, šla spat in valda sem takrat spala) Helex ni uspavalo. Ne smeš pa z njim avta voziti, ker ne presodiš varnostne razdalje in vsega drugega, nisi pozorna, nevarna si z njim na cesti. [/quote] Cudi me, kje to in zakaj dobite, da imate toliko tega na zalogi, jaz nimam druga kot nalgesin in kaksen lekadol, pa linex za otroke.

alprazolam je benzodiazepin. in če bi vedela kakšni so učinki benzotov, ti ne bi padlo na pamet tega jemat pred zagovorom. ma sploh, pred zagovorom pa še posebi. in če nisi tega nikoli jemala, ne niti zdej. vso srečo !

In pred tablo sta bili dve isti profesorici.

Uf, ni denarja, da na zagovoru diplome ne bi hotela biti 1000 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} trezna in pri sebi.

Vzela sem ga samo 1x ko sem delala nočne, ker nisem mogla spat po dnevu. Bila sem kot zadrogirana. Od mene ni bilo nič.

Enkrat mi je Helex predpisala zdravnica, ko zaradi hudih problemov v družini nisem mogla spat. Po Helexu sem spala kot ubita, vzela sem na par dni eno tableto, da sem se naspala, dokler se situacija ni umirila. Mogoče sem vzela vsega skupaj kake 3 ali štiri tablete. Jaz se kaj takega pred zagovorom diplome vsekakor ne bi upala vzet. Če že nameravaš, poskusi par dni prej, doma, da vidiš, kakšen bo efekt.
Jaz sem bila pred zagovorom diplome tudi nervozna za crknit (se je dogajalo pri 40+ letih), ampak sem preživela in zvozila brez pomagal. Ko enkrat začneš, kar gre, celo 9 sem potem dobila za zagovor!


Predvidevam, da si jemala helexe ali pa xanaxe, kako si se odvadila teh tablet oz. prenehala jemati?
Ali si prešla potem na kaj drugega, antidepresive mogoče?


Predvidevam, da si jemala helexe ali pa xanaxe, kako si se odvadila teh tablet oz. prenehala jemati?
Ali si prešla potem na kaj drugega, antidepresive mogoče?
[/quote]

klik ti mora naredit v glavi. ko prideš že zelo daleč in stojiš na razpotju – ena pot je nadaljevanje tega in kopanje lastnega groba, druga pot je življenje. takrat se moreš odločit in pika. in ko se trdno trdno odločiš, potem stojiš za tem. čeprav so muke isusove. ampak jaz sem se zavestno odločla za življenje in ker pri benzotih nikoli ne smeš prekinit na šus ( odtegnitvena kriza te lahko ubije ) sem šla postopoma. fizično krizo prebrodiš. potem se lotiš dela na psihi. ne bom zanikala, da po skoraj dveh letih popolne ”čistosti” še vedno kdaj ne pogrešam benzo-filinga zadetosti. ampak vem zakaj sem nehala in pri tem ostajam …težko je, ampak se da.

Jaz sem sedemkrat padla na praktičnem delu vozniškega izpita. Potem mi je pa šesti inštruktor dal kozarec vina in sem odvozila brez napake.

klik ti mora naredit v glavi. ko prideš že zelo daleč in stojiš na razpotju – ena pot je nadaljevanje tega in kopanje lastnega groba, druga pot je življenje. takrat se moreš odločit in pika. in ko se trdno trdno odločiš, potem stojiš za tem. čeprav so muke isusove. ampak jaz sem se zavestno odločla za življenje in ker pri benzotih nikoli ne smeš prekinit na šus ( odtegnitvena kriza te lahko ubije ) sem šla postopoma. fizično krizo prebrodiš. potem se lotiš dela na psihi. ne bom zanikala, da po skoraj dveh letih popolne ”čistosti” še vedno kdaj ne pogrešam benzo-filinga zadetosti. ampak vem zakaj sem nehala in pri tem ostajam …težko je, ampak se da.
[/quote]
Koliko casa – let si bila na njih, da je lahko potem taka kriza in seveda odvajanje?


Koliko casa – let si bila na njih, da je lahko potem taka kriza in seveda odvajanje?
[/quote]
slaba 4 leta

klik ti mora naredit v glavi. ko prideš že zelo daleč in stojiš na razpotju – ena pot je nadaljevanje tega in kopanje lastnega groba, druga pot je življenje. takrat se moreš odločit in pika. in ko se trdno trdno odločiš, potem stojiš za tem. čeprav so muke isusove. ampak jaz sem se zavestno odločla za življenje in ker pri benzotih nikoli ne smeš prekinit na šus ( odtegnitvena kriza te lahko ubije ) sem šla postopoma. fizično krizo prebrodiš. potem se lotiš dela na psihi. ne bom zanikala, da po skoraj dveh letih popolne ”čistosti” še vedno kdaj ne pogrešam benzo-filinga zadetosti. ampak vem zakaj sem nehala in pri tem ostajam …težko je, ampak se da.
[/quote]

Super! Čestitke! Res nas težke situacije pridejo nekaj naučit in ti si se dobro naučila. Si mi v navdih. Hvala!


slaba 4 leta
[/quote]
Super, cestitam tudi jaz, zivljenje nas res pelje cudna pota. Ce ni skrivnost, koliko si dnevno vzela tega (0,5 , 1 mg……)? Lp

Jaz pa ti priporočam eno drugo bolj zdravo metodo, da se rešiš treme. Najprej doma pred ogledalom vadi zagovor. Potem se skoncentriraj, da te ne bo nič motilo-kot da samo ti obstajaš na svetu in vajo ponovi pred komisijo na zagovoru. Predstavljaj si, da so ti ljudje nevidni in da je to zate še samo ena vaja pred ogledalom.
Srečno na zagovoru. Naj te ne bo strah. Uspelo ti bo brez tabletke, ker če si pregurala do sem, boš še to zadnje, ki je še samo pika na i.

New Report

Close