Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Anouk Maze Massi

Anouk Maze Massi

Anouk Maze Massi

novo bitje na tem planetu

Anouk je cisto lepo ime za severnjake..Ampak da daš pa otroku pri nas tako ime, ne vem no. Sem mislila da ima mazetka kaj več v glavi. In ljudje bodo govorili, kot se piše, ceprav se prebere anuk.

Mene pa ne preseneča. Če bi dala eno lepo, normalno ime, bi bila resno presenečena.

“pri nas” je relativno. Massi pač ni naš in če jima je to ime všeč, zakaj pa ne. Itak bo to drugo leto že povsem običajno ime.

Je treba razumeti, da onadva pač poznata malo več sveta, kot povprečen Slovenec, da sta veliko več časa preživela v tujini, da sta zaradi tega precej manj “vezana” na našo kulturo in mišljenje. Svet in izkušnje v njem spremenijo razmišljanje. Zanju je “pri nas” precej širši pojem, kot za večino mon(akljev).

Da ne bo pomote: Maze – Massi sta mi karakterno precej zoprna, oba. Anouk mi je pa lepo ime.

Večini forumašev bi bilo bolj všeč npr Marija, ostanku pa Đesika. Ni šanse, da zadovoljiš vse apetite tule gor..

Lahko bi bila,

Frederica Massi Maze

en z dva priimka napolni eno z dva priimka pa dobimo bitje z štirimi priimki …

Lahko bi bila preprosto Ana, ki je slovenska verzija tega imena…

Anouk Aimee.


Ja pa res!
Sicer pa sploh ne zastopim, zakaj bi moralo bit otrokovo ime všeč komurkoli drugemu razen staršem?
In tole Maze-Massi dete vprašanje koliko bo sploh živelo v Sloveniji, najbrž je Tina toliko pametna, da čim manj.

Ime ji bo dobra popotnica, prihranki staršev pa še boljša.

to je pač francosko za Anko. v bistvu se razlikuje za par črk.

mikic007
– To razmerje se obrača, žal…

Kar se male Maze tiče, zakaj bi pa morala biti Ančka? Domnevamo lahko, da je foter Italijan (on je italijan, domnevamo lahko, da je foter), živita v Italiji, dela v italijanski šoli (njegovi veliki apetiti po hudih smučarskih reprezentancah na račun njegovega odklonilnega zdraharskega vedenja skoraj niso uresničljivi, ona pa tudi boljše, pa tudi za njo bo boljše, da ostane tam, saj se je v tako velikem krogu zamerila, da ravno prodajat se doma ne more. (beri: bodi prijaznega obraza na poti navzgor, ker še ne veš, koga boš srečeval na poti navzdol)

Ne vem kaj sploh pišete o Sloveniji in da to ni slovensko ime in blablabla. Massi je Italijan, družina pa živi v Italiji, torej v tujini (pa čeprav manj kot pol km od SLO meje).

Tina ima precej več v glavi kot puhoglavka kot si ti.

mikic007
– To razmerje se obrača, žal…

Kar se male Maze tiče, zakaj bi pa morala biti Ančka? Domnevamo lahko, da je foter Italijan (on je italijan, domnevamo lahko, da je foter), živita v Italiji, dela v italijanski šoli (njegovi veliki apetiti po hudih smučarskih reprezentancah na račun njegovega odklonilnega zdraharskega vedenja skoraj niso uresničljivi, ona pa tudi boljše, pa tudi za njo bo boljše, da ostane tam, saj se je v tako velikem krogu zamerila, da ravno prodajat se doma ne more. (beri: bodi prijaznega obraza na poti navzgor, ker še ne veš, koga boš srečeval na poti navzdol)
[/quote]
Če smo že ravno pri prodajanju: že od nekdaj se ve, da uspešni športniki, ki so poznani tudi izven meja Slovenije, lahko v tujini dosti več zaslužijo. Ker zaslužit je pač treba za življenje.
Tina ima srečo, da se je brez težav preselila v Italijo. Ima še zmeraj sponzorje Milka, Fila, Stöckli, BMW, sodeluje z Eurosportom pa najbrž še kje in s kom … Seveda bi pa z vsemi temi lahko sodelovala tudi če bi živela v Sloveniji. Vsa ta sodelovanja in možnosti dela in zaslužka si je pa zgradila tekom svoje zelo uspešne smučarske kariere.
Kar se pa Massija tiče, sem pa prepričana, da se bo enkrat spet podal v smučarske vode, mogoče mu zdaj tak bolj umirjen tempo celo paše zaradi rojstva hčerkice.
Privoščim obema oziroma celi družinici vse najlepše, zaradi vseh lepih trenutkov ob Tininih smučarskih uspehih.

Živijo v Novi Gorici, za tiste, ki ne veste. Eda center, v centru Gorice

Tina ima precej več v glavi kot puhoglavka kot si ti.
[/quote]

Ne živi v Slo, otrok nima slov. očeta, veliko po svetu hodita in verjetno tudi bodo vsi trije… A bi morala biti Marjeta, Ana, Teja, Petra, Sara, Mojca, Nataša, Barbara, Tanja… Smešni ste!

Zame pa to sploh ni ime ampak samo ponesrečen skupek črk.
Ja, vse lepo in prav, sigurno sta videla več sveta kot jaz. To ne spremeni dejstva, da se ta beseda v naših krajih zelo čudno sliši.
Pač, vse je odvisno od tega, kje bo ta otrok živel. Če bo tam, kjer je ta beseda običajno ime, vse lepo in prav, če bo živel pri nas, je bila pa to katastrofalna odločitev.


Ja pa res!
Sicer pa sploh ne zastopim, zakaj bi moralo bit otrokovo ime všeč komurkoli drugemu razen staršem?
In tole Maze-Massi dete vprašanje koliko bo sploh živelo v Sloveniji, najbrž je Tina toliko pametna, da čim manj.
[/quote]

Zakaj bi moralo biti všeč komurkoli drugemu kot staršem????? ja v tem je ravno problem.
V prvi vrsti bi moralo ime biti všeč tistemu, ki ga bo imel vse življenje, torej otroku.
In žalostno je ravno to, da je danes pomembno samo to, da je všeč staršem, če bo otrok zaradi tega vse življenje nesrečen pa….koga briga.

Zame pa to sploh ni ime ampak samo ponesrečen skupek črk.
Ja, vse lepo in prav, sigurno sta videla več sveta kot jaz. To ne spremeni dejstva, da se ta beseda v naših krajih zelo čudno sliši.
Pač, vse je odvisno od tega, kje bo ta otrok živel. Če bo tam, kjer je ta beseda običajno ime, vse lepo in prav, če bo živel pri nas, je bila pa to katastrofalna odločitev.
[/quote]

Potem so se vsi tisti, ki so otrokom dali ime Lin, Tay, Mau…in celo Zo, odločilo po tvojem katastrofalno???

Še eno butasto ime v nizu butastih imen….

Punčka si in ime ti je Anouk, super, ampak ne, če si Slovenec.

Če pa misli pobrati kovčke, in oditi v državo, kjer je to ime pogosto,… pol pa ni butasto…. Kaj še čaka?

Pejte na Google pod slike in napisite ANOUK, pa vam bo vse jasno…

Zakaj bi moralo biti všeč komurkoli drugemu kot staršem????? ja v tem je ravno problem.
V prvi vrsti bi moralo ime biti všeč tistemu, ki ga bo imel vse življenje, torej otroku.
In žalostno je ravno to, da je danes pomembno samo to, da je všeč staršem, če bo otrok zaradi tega vse življenje nesrečen pa….koga briga.
[/quote]
Otroka pa pač ob rojstvu ne moreš vprašat, katero ime mu je všeč, se ti ne zdi? In od kod ti logika, da tejle deklici, če ji je res ime Anouk, njeno ime ne bo všeč? Poleg tega res ni treba, da je nekdo celo življenje nesrečen zaradi imena, pri 18 letih si ga lahko vsak spremeni.
Mimogrede, jaz imam precej običajno slovensko ime, pa sem si v otroštvu in še potem v najstniških letih želela imeti kako bolj nenavadno, “kul” ime …

New Report

Close