Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek glivice na nohtih na nogi

glivice na nohtih na nogi

Pa sem jih fasala, glivice. Zacelo se je z bolecino koze ob nohtu, sem mislila da se je vrasel noht. Nato je koza, predel okoli nohta, postajala vedno bolj boleca, noht pa se je malo nagubal in postal trd. Dobila sem antibiotik in mazilo Atifa, ki ga nanasam ze nekaj tednov. Pa ni nic bolje. Ob hoji me močno boli. Kako ste se pa vi znebili glivic? Hvala za vsak prijazen odgovor.

Ne poznam te terapije. Aa si to dobila pri zdravniku verjetno ane? Pol bo verjetno pomagal cez cas, lahko imas pa res malo vrascen noht. Ocitno imas glivice se cisto na zacetku, za kar si lahko zelo hvalezna, da si zacela terapijo dovolj zgodaj zgleda . Ker jaz se ze dtugo leto z njimi borim, zgleda, da letos pa bo. Da si poleti koncno malo nalakiram nohte. Sem jih pa spravljala stran najprej s canesnailom, pa so se vrnile. Potem s tekocino , nekaj na c se zacne, in spricanje cevljev z antibakterijskim prsilom iz dm. Mi jih je pa canesnail požrl ob strani, tako da niso se lepo ravni, no, govorim samo o enem palcu.

je meni edino pomagal. Probala sem od Urgo do vsega in nič ni pomagalo. Gor si kapljaj. Jaz sem si 3x na dan. Malo traja. Je pa ziher in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Pri meni so se ponavljale tri leta zapored. Opazila sem na pomlad, šla na laser in je bil mir do naslednje pomladi. Trenutno imam zdrave nohte. Opazilo se je se pa kot rumen noht.
Priporočam laser, če je še v začetni fazi.

Tudi sirotka pomaga, čez noč obkladke s sirotko, ko odstraniš umiješ in zelo dobro spiliš noht. To ponavljaš par dni na teden, več tednov, lahko tudi mesecev.
Je pa tako, da se ti uničen noht ne bo popravil, boš morala počakat da nov noht preraste poškodovanega in to je res dolgotrajen postopek. karkoli boš uporabljala, tega postopka ne moreš preskočit.

če se ti ponavlja potem laser očitno ni ravno najpametnejša odločitev?

če se ti ponavlja potem laser očitno ni ravno najpametnejša odločitev?
[/quote]

Ne vem, kako bi laser preprečil novo okužbo? Če si nagnjen h glivicam, pač si. Če laser ne bi pomagal, bi se okužba stopnjevala, da bi morala že zdavnaj k zdravniku in na tablete.

Jaz sem si kupila smrekovo mazilo, bom videla če bo pomagalo, probat ni greh:)

Noge namakaj na dva dni v vodi z dodatkom sode bikarbone. soli, kisa in limone.
Popolnoma odpravi gljivice.

Hvala za vse odgovore. Bom poskusila z eteričnim oljem in kopel s sodo bikarbono, kis, sol, limona. Mene boli in ne morem obut superg in se rekreirat, lahko pa cel dan nosim kaksne stare razsirjene cevlje. Pa nocem, da bi se kdo to nalezel od mene, doma v postelji, kopalnici.

Super in vso srečo ti želim!

Kje pa kupim etericno olje cajevca? Ne da se mi brskat, ce ni nujno 🙂

V drogerijah, trgovinah za zdravo zivljenje, mogoce tudi v kaksenem hipermarketu, lekarnah seve. Osebno ne verjamem , da to pomaga, je ze tu gor pisala. Saj ena, da take zavbce pa kis pa soda… ne pomagajo, ce gre zanglivice na nohtih.

Tisto, kar te boli, NISO glivice. Glivice nikoli ne bolijo. Pojdi h kakšnemu pedikerju, da pogleda kaj se ti vrašča in zakaj je vneto. Podstavijo eno tako žičko.

Ja, glivice so menda pozrle malo nohta, ki se je vrasel. Pa ne zgornji del, ta se vidi, nekje na sredini. Je pa noht v tem casu postal naguban, trd, porumenel ni. Pa nocem, da se kdo to naLeze od mene, se jaz ne vem kje sem jih pobrala, saj nisem nikjer dopustovala, probavala novih cevljev ali kaj takega.

Če je zalo hudo, včasih tudi noht dol potegnejo.

Najverjetneje v lastni kopalnici. Ne vem, od kdo ideja, da so glivice samo “drugje”? Glivice so povsod, samo ne okuži se vsak.

New Report

Close