Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj je v trgovinah in trgovskih centrih tako vroče?

Zakaj je v trgovinah in trgovskih centrih tako vroče?

V soboto sem morala po nakupih in sem skoraj zgorela. Zunaj mraz, notri v trgovinah pa tako vroče. V čem je štos? Zakaj trgovci tako radi kurijo? Jaz zaradi tega še veliko bolj nerada nakupujem. Groza me je tistega vročega, slabega zraka, polnega bacilov. Meni kar slabo rata in razmišljam samo o tem, kako čim prej ven, da pol stvari pozabim kupiti.

To je tako, kot da bi doma hodila v bundi in potem stokala, kako je vroče notri. 🙂



Četudi bundo slečem in jo nosim v roki, je še vedno vroče. Večina zaposlenih je v kratkih rokavih!

nova
Uredništvo priporoča

Menda velja, da kupec pri parcialnih nakupih zapravi vec, kakor pri zbirnih.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Menda velja, da kupec pri parcialnih nakupih zapravi vec, kakor pri zbirnih.
[/quote]

Torej je cilj, da se me hitro znebijo? Jaz n koncu tistih čevljev, po katere sem prišla, sploh nisem kupila. Jih bom naročila na internetu.

Menda velja, da kupec pri parcialnih nakupih zapravi vec, kakor pri zbirnih.
[/quote]

Kaj so to parcialni nakupi, kaj so to zbirni nakupi?
Večina tu na Monu nas tega ne ve.Hvala.

Tudi meni je cudno ko gledam ostale ki so v cityju enako obleceni kot zunaj. Jaz odlozim bundo kamor pac je. Ponekje kar v omarico to mi je se najbolj super.
Ljudje pa lahko uro ali vec hodijoobleceni po cityu ampak potem pa se nekateri ko se vsedejo na kavi slecejo. Smesno

Ja zakaj?
Zato, da so zaposleni lahko v kratkih rokavih😂
Tudi mene moti.


good one 🙂 !

Mercator center Tabor v Mariboru.
Vroče za znoreti, ko pridem domov komaj čakam da slečem prepotena oblačila. Res imajo vroče.

Kaj so to parcialni nakupi, kaj so to zbirni nakupi?
Večina tu na Monu nas tega ne ve.Hvala.
[/quote]

ja on je želel mal “pametno” izpast ane, drugač pa tud ti veš kaj to pomeni … če greš enkrat po več robe v trgovino al pa večkrat po mal.
se pa tud jaz strinjam, hudo prevroče. jaz bi raje da je bolj mrzlo kot pretoplo.

Torej nisem edina s tem problemom, a res ne razumem, zakaj je tako. Kdo od zaposlenih lahko pove, koliko stopinj je notri?

Pozdravljena!

Nisi edina. Tudi jaz sovražim zimske nakupe v trgovskih centrih. Ko parkiraš v podzemni garaži (Europark Maribor) moraš kar nekaj metrov peš do vhoda, sploh če ne dobiš parkirišča blizu vhoda in je presneto hladno korakati v kratkih rokavih da bi se potem notri počutil udobno. Če pa greš v bundi pa zgoriš. Jaz osebno se počuti kot da bom dobil živčni zlom ne prenašam vročine in lahko bi naredil samomor ko mi je vroče… Hecam se, vendar se ne hecam.. Zato mi je zelo všeč npr. Seiersberg blizu Graza nakupovalni center v Avstriji ki ima garderobne omarice. Zelo dobro. Slečeš plašč in ga daš v omarico, kupiš nekaj v eni trgovini in da ne vlečeš vrečke za seboj jo prav tako pustiš v omarici..

Nije vrčuče samo vi se previše oblačite. Isto u poleti kad rade klime svima hladno.
Nikda prav.

Omarice so tudi v nekaterih slovenskih centrih, a jih je premalo in so premajhne. Kakšen pulover še spraviš noter, bunde li plašča pa nikakor ne.

prav nič prevroče.
Bundo slečem, moteče je to,da imam pozimi vedno polne roke zarad te bunde in je malo napoto, ampak glede toplote mi je ok.
Boljše zima, kot pa poleti, ko imajo ledenice notri in te skoraj kap potem od toplotnega šoka, ko prideš ven na zunanjo temperaturo.
Tisto poleti mi je precej bolj moteče, ker kot rečeno imajo prav ledenice, ekstremno hladijo s klimami.



Zanimivo. Na kakšne temperature si pa navajena od doma? 25 stopinj? Ker za večino ljudi 21 stopinj ali celo manj zadostuje, če so pri miru. Po trgovini pa hodiš, tam je veliko ljudi, zato se zrak še dodatno segreje.

Ni pa to samo problem trgovin, ampak tudi šol, čakalnic pri zdravniku, fakultetnih predavalnic. Meni se zdi, da povsod pretiravajo z ogrevanjem, kot da hočejo denar metati skozi okno.

Kaj so to parcialni nakupi, kaj so to zbirni nakupi?
Večina tu na Monu nas tega ne ve.Hvala.
[/quote]

Naj mi bo oprosceno.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Tako kot nisi doma v bundi, tako tudi ne voziš v bundi, tudi v nekaterih trgovinah slečeš bundo.

Mislim da je večji problem poleti prehladno za telo, ampak se mora hladit zaradi hrane maks. 25 stC, ko pa greš v lekarno je kot da greš v hladilnik.



Zanimivo. Na kakšne temperature si pa navajena od doma? 25 stopinj? Ker za večino ljudi 21 stopinj ali celo manj zadostuje, če so pri miru. Po trgovini pa hodiš, tam je veliko ljudi, zato se zrak še dodatno segreje.

Ni pa to samo problem trgovin, ampak tudi šol, čakalnic pri zdravniku, fakultetnih predavalnic. Meni se zdi, da povsod pretiravajo z ogrevanjem, kot da hočejo denar metati skozi okno.
[/quote]
ti pa si malo skregan z logiko – če je človek pri miru, prej več stopinj rabi v okolju, ker ga prej zazebe, kot pa če je aktiven.
Torej če sediš doma pri 21 te bo prej zazeblo, kot pa če sesaš pri 21. Torej ravno obratno od tvoje logike, ki jo razlagaš,da rabiš manj, če si na miru.

Pozabljaš,da so trgovine – sploh ti centri veliki prostori, ki potrebujejo vec ogrevanja, da se zagrejejo dejansko, sploh ta beton iz katerega so nahitro narejeni.

jaz dam vedno za pohod v shp center kratek rokav ali celo brez rokavov majčko pod bundo in potem je nimam zapete notri in je ravno prav.. 🙂

Mene pa strasno moti, da v samopostreznah nimajo wcja. Dva majhna otroka, poln vozicek in “mami mene kakat”
…groza.

ker nič ne luftajo … gre za to, da čim več ljudi zboli, da potem tržijo še lekarne in dm za prehranske dodatke 🙂


ti pa si malo skregan z logiko – če je človek pri miru, prej več stopinj rabi v okolju, ker ga prej zazebe, kot pa če je aktiven.
Torej če sediš doma pri 21 te bo prej zazeblo, kot pa če sesaš pri 21. Torej ravno obratno od tvoje logike, ki jo razlagaš,da rabiš manj, če si na miru.

Pozabljaš,da so trgovine – sploh ti centri veliki prostori, ki potrebujejo vec ogrevanja, da se zagrejejo dejansko, sploh ta beton iz katerega so nahitro narejeni.
[/quote]
Če si pri miru, je 21 stopinj več kot dovolj, lahko jih je pa tudi 20 pa je še čisto ok in dovolj toplo. Če se pa gibaš, pa potrebuješ še manj od tega.


Če si pri miru, je 21 stopinj več kot dovolj, lahko jih je pa tudi 20 pa je še čisto ok in dovolj toplo. Če se pa gibaš, pa potrebuješ še manj od tega.
[/quote]
zate je, zame pa ni – zame je to mrzlo. Pri 20 sploh.
ni so vsi kot ti in ne vsiljuj drugim svojega.

New Report

Close