Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek slovenski stand up komiki

slovenski stand up komiki

Kateri se vam zdi najboljši? Lahko tudi več njih.

Žal tega “humorja na silo” ne prenašam dobro v nobenem jeziku – in zato nimam mnenja in ne poznam teh ljudi.

Torej je bil tvoj komentar čisto nepotreben.

Komiki; fajn so Vodopivec, Ipša, Čirovič, Baltič, pa en matematik je, mal govorne napake, ne vem pa kako mu je ime

nova
Uredništvo priporoča

misliš Kuzmana?

meni se je enkrat zdel zelo hecen Jerković Perica.

Torej je bil tvoj komentar čisto nepotreben.
[/quote]

Res je. Gre za to, da mi celoten žanr zbuja odpor, pa sem želel to javno povedati. Mogoče najdem somišljenike.

ja ja Kuzman je….super je.

Res je. Gre za to, da mi celoten žanr zbuja odpor, pa sem želel to javno povedati. Mogoče najdem somišljenike.
[/quote]

Našel si somišljenico 😉

Res je. Gre za to, da mi celoten žanr zbuja odpor, pa sem želel to javno povedati. Mogoče najdem somišljenike.
[/quote]
Evo somišljenika. To vprašanje sem postavila zato, ker smo se včeraj v družbi o tem pogovarjali. Moja izjava (komentar) je bila zelo podobna tvoji…iiiin….vsem se je zdelo čudno. Pa le nisem tako čudna ;).

Res je. Gre za to, da mi celoten žanr zbuja odpor, pa sem želel to javno povedati. Mogoče najdem somišljenike.
[/quote]

Tudi jaz sem imela odpor to tega žanra, dokler se ni pred leti sin navdušil nad njim in ko sem z njim poslušala nekaj naših in kar nekaj tujih stand up komikov, mi je postal kar fajn.

Zanimivo mi je, da sem spoznala, da imamo v življenju kar nekaj takih ljudi v družbi in da so mi taki ljudje všeč, ki sicer ne stojijo na odru in pokajo vice, ampak sedijo z nami za mizo in skozi razne pogovorne teme znajo nekako spustiti v ozračje zdravo dozo humorja. Zelo prijetni in prizemljeni ljudje.

Nekateri angleški so kul. Tisti, ki ustvarijo svojo persono, znajo hitro razmišljat in se odzvat na nepredvideno, v nulo obvladajo “self-deprecating” vice tudi takrat, ko dobijo porcijo nazaj.

Tole naše je pa vse copy&paste mešanica zgoraj omenjenih in na silo naučeno. Na žalost imamo Slovenci pri humorju domet Tv dober dana al kaj je že bilo. Tako se zdi.

Zakaj ne ?
Meni so vsecni. Enim pa žal ne gre in ne gre. Naprimer on fant Bučar. Sploh ne vem kaj se še naprej sili.
Vodopivec je vodilni in še nekaj ostalih Toš, Ipša,Cirovič,… No pa gremo za 8.marca v Festivalno ravno na to zvrst kjer bodo same ženske nastopale.
Predvidevam,da bo super.
Tile komiki opisujejo razne življenjske situacije na komicen način, nas opozarjajo na družbene probleme…tako,da ,ja imajo vsekakor mojo podporo.

Tuji, kot so Carlin, Black in podobni, so mi všeč. Ostali so zguba časa, ne glede na narodnost.

Kuzman zmaga, tudi pri meni 🙂

Ne Čirovič, še manj Ipša in Toš, niti Valič.
Ta tisti, ki malo emitira enega angleškega…ima svojo oddajo. Ime mi je ušlo. No, on tudi ne.

Zrnec je bil dalec pred vsemi u idejami in skeci dijalogi in sploh tudi igro. Vse je obvladal. Kje je zdaj?

men je večina dobrih, ne pa vedno.
včeri je bil Celec na Planetu, je analiziral ljudsko otroško pesmico Marko skače in pravljico Rdeča kapica … če to ni bilo vrhunsko :))

https://www.youtube.com/watch?v=x9yiaZIaqms

Res je. Gre za to, da mi celoten žanr zbuja odpor, pa sem želel to javno povedati. Mogoče najdem somišljenike.
[/quote]
ma ne bit tolk zategnjen no 🙂
ti rad smučaš ane, tale je zate

https://www.youtube.com/watch?v=69gut-u9XyM

boš rekel da se nisi nič nasmejal?

vpraša študent docenta na FMF a nej si kupi črtast al karo zvezek za predavanja, pa si docent misli … kup si črtastga, boš mel še pol, ko se boš na FDV vpisal 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=j4BjIMXSMBQ


ma ne bit tolk zategnjen no 🙂
ti rad smučaš ane, tale je zate

https://www.youtube.com/watch?v=69gut-u9XyM

boš rekel da se nisi nič nasmejal?
[/quote]

Hvala – a vseeno:
Sorry – sem se prav potrudil pogledati celo zadevo… in žal ni nič takega, da bi se nasmejal; izvabilo je en kisel nasmešek, kaj vse se ljudem zdi smešno…
Dvomim da je stvar v zategnjenosti… v živo me nihče nikoli ni označil tako. Bolj je v “smislu” povedanega in pa v tem, da moraš imeti “problem” s stvarjo iz katere se komik dela norca, da bi ti bilo morebiti smešno.
Baje gre nekako tako, da moraš npr imeti “problem” s seksom, da bi ti bili seksualni vici smešni. Ali pa moraš do teme imeti vsaj močan čustven odnos.
Ne vem v čemu je stvar – a meni se te zadeve zdijo, da se preveč trudijo biti smešni – in zato niso.

Sam se raje od srca narežim kakšnim pripombam znancev/prijateljev v družbi, dobrim črnim vicem, včasih še pogledam kakšnega Monty Pythona, itd.
Marsikaj smešnega in zabavnega se najde – a žal to o čemer tu teče beseda – zame ni.


ma ne bit tolk zategnjen no 🙂
ti rad smučaš ane, tale je zate

https://www.youtube.com/watch?v=69gut-u9XyM

boš rekel da se nisi nič nasmejal?
[/quote]

Ne gre za to, ali je smešno ali ne. Moteč je način, oblika, to, da je nekdo na odru zato, da poka vice enega za drugim. Plus ta prenapihnjena retorika, mene kar zmrazi in imam odpor do tega. Podobno je s kakšnimi slabimi gledališkimi komedijami, ki hočejo biti na silo smešne od začetka do konca. Dodatno je tu še preigravanje stereotipov, klišejskih situacij in podobno. Mene nasmeji zelo veliko stvari, stand up pa ne.

A Godler? Ne, on tudi ne.

Joj Rok ne najedaj. Ok !
Si povedal,da te ne pritegne in v redu pač ne. Ni treba zdaj tu filozofirat kaj pa kako.
Uživaj.
Sprosti se in dihaj .



Ne gre za to, ali je smešno ali ne. Moteč je način, oblika, to, da je nekdo na odru zato, da poka vice enega za drugim. Plus ta prenapihnjena retorika, mene kar zmrazi in imam odpor do tega. Podobno je s kakšnimi slabimi gledališkimi komedijami, ki hočejo biti na silo smešne od začetka do konca. Dodatno je tu še preigravanje stereotipov, klišejskih situacij in podobno. Mene nasmeji zelo veliko stvari, stand up pa ne.
[/quote]

Hvala, zelo dobro si ubesedila. Tole si spravim, da bom laže kdaj komu pojasnil.

Če mi je pa zanimivo!
Saj zdaj sem napisal kar sem – ne bom več težil v tej temi.

Vseh seveda ne poznam, lahko pa rečem, da res ne prenesem pa Vodopivca in Toša. Dobim občutek, da sta sama sebi blazno duhovita, mene pa ne nasmejeta. Pa drugače za smeh ne rabim dosti 🙂

New Report

Close