Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolečina v hrbtenici hujša pri obračanju volana v avtu

bolečina v hrbtenici hujša pri obračanju volana v avtu

zakaj me boli v hrbtenici kar začelo me je ampak ko sem pri miru ne
boli me takrat ko vozim ko obračam recimo volan v avtu ga komaj obračam, ker me takrat zaboli v hrbtenici v srednjem delu
se pravi to je en izmed primerov, če obračam volan ko vozim me boli zadaj v hrbtenici prov zaboli ko ne vem kaj.
kaj je to mogoče pretegnjeno kaj a kako.
kaj sploh lahko pomaga doma.


in še nekaj,
bolečina je tudi če hočem roko dati gor ko sedim in če roko hočem iztegnit v zrak me zaboli v hrbtenici.
hodim stojim lahko normalno in vse ampak določeni gibi so pasje boleči
star sem pa 30 let in sem zaposlen.

Je kdo imel že tako bolečino
Pač tako da se še oblečeš komaj
Boli me pa v sredinske delu hrbtenice pri lopatica Mal dol.

Če kaj pomaga drži roke nižje na volanu, ne gor.

Od vaje pa -skleni prste. Nasloni tik pod brado. Komolce razpri. Brado potiskaj v prste, prstom pa ne dovoli da jih brada premakne. Tako boš razbremenila hrbtni del.

Največkrat je za bolečine v hrbtenici krivo ležišče s povštrom vred.

Začni delat vaje za hrbtenico. Vsak dan, okrepit moraš hrbtenične mišice, pa te ne bo več bolelo.

Naj te en pomasira tocno tam kjer boli…

ja hočem it nas masažo
pride pa okoli 30eur 1 ura, da potem vidim, mogoče bo res delovalo

in recimo, če bi se kaj premaknilo tudi hoditi nebi mogel ane
boli me močno pri oblačenju jakne in drugih stvari, če se recimo sklonim naprej za mizo in se hočem nazaj poravnati tudi boli,, če kaj hočeš povlečti kaj težkega tudi zadaj zaboli in te bolečine so take kot da bi ti en nože zaril v hrbet.
recimo ko pa hodim normalno pa nič ne boli pač ni take bolečine
ali pa če se leži ali sedi v nekem položaju tudi nič ne boli ko miruje vse skupaj, boleti začne takoj ko začneš kaj delati.
recimo, še ko kaj lahkega hočeš vzeti recimo iz police da se moreš iztegnit zaboli v hrbtenici pri lopaticah dol okolica lopatic hrbtenica ali kaj ne vem točno kaj je vse tam

ne boli me v vratu in ne boli me spodaj ampak proti vrhu oz sredini hrbtenice

ja hočem it nas masažo
pride pa okoli 30eur 1 ura, da potem vidim, mogoče bo res delovalo

in recimo, če bi se kaj premaknilo tudi hoditi nebi mogel ane
boli me močno pri oblačenju jakne in drugih stvari, če se recimo sklonim naprej za mizo in se hočem nazaj poravnati tudi boli,, če kaj hočeš povlečti kaj težkega tudi zadaj zaboli in te bolečine so take kot da bi ti en nože zaril v hrbet.
recimo ko pa hodim normalno pa nič ne boli pač ni take bolečine
ali pa če se leži ali sedi v nekem položaju tudi nič ne boli ko miruje vse skupaj, boleti začne takoj ko začneš kaj delati.
recimo, še ko kaj lahkega hočeš vzeti recimo iz police da se moreš iztegnit zaboli v hrbtenici pri lopaticah dol okolica lopatic hrbtenica ali kaj ne vem točno kaj je vse tam

ne boli me v vratu in ne boli me spodaj ampak proti vrhu oz sredini hrbtenice
[/quote]

še nekaj je v službi sem večkrat sklonjen v nekem takem položaju na dol ko se zlaga kaj dol nekje.pa se moraš spet izravnat pa spet dol itd ponovitev 100x na dan tako.ali več

Verjetno je s servo volanom kaj narobe, pa imaš bolečine. Pelji avto na servis, da pogledajo kaj je narobe.

Ne gre za volan to je že mimo
Gre se zato ker boli v hrbtenici pri lopaticah in okolica
Ne boli me vrat gor in ne dol pri tiri ampak na sredini
Boli zmerom takrat ko kaj delaš dviguješ
Recimo če dvigneš neko škatlo na višino zaboli ko pr norcih
Zaboli še ko hočeš neko odejo razgrnitev z rokami zaboli zadaj v hrbtenici s tem da odeja no neka teža.
Kaj imam mogoče res tak nateg v tistem delu

Kdo še kaj ve
Celi zaboli med lopaticami če neko odejo razgrneš, res močno zaboli.ali pa če recimo raztegujem roke tudi boli zadaj pri lopaticah v sredini pač tista okolica.

Sliši se kot da bi šlo za spremembe v medvretenčni ploščici v hrbtenici. Okončine so obživčene in če je izvor hrbtenica, lahko prihaja do bolečin v rokah, ki jih opisuješ.
Predlagam obisk zdravnika/fizioterapevta. Masaža lahko naredi več škode kot koristi.

Kot prvo na pregled k zdravniku, da se ugotovi vzrok bolečine. Ker, če je zdrs ploščice ne pomaga nobena masaža. Bo zdravnik povedal kaj in kako naprej. S tem se ni za igrat. Ker tole ne gre za klasično bolečino…

Rentgen je že opravljen izvidi od rentgen slik bodo čez en teden
Ne vem kaj bodo ugotovili.
Bojim se res
Doktor me je dal še za ščitnico v laboratorij.
Imel sem en udarec pred kratkim zadaj v hrbtenico ko sem se s hrbtom zaletel v neko stvar ampak takrat ni tako bolelo kot sedaj
Sedaj imam gor nodol obliže bomo videli kako bo s tem
Če je premik medvretenčnih ploščic bo v skrajnem primeru potrebna operacija
Res upam da ne čeprav pravijo da operacija no huda.

Preden karkoli ukrepaš, ugotovi vzrok, rtg dobiš, če se na sliki nič ne bo videlo, kar je možno, zahtevaj magnetno resonanco. Šele nato z izvidi k dobremu fizioterapevtu, če operacija ne pride v poštev oz. se da pomagat brez operacije. Jaz ne bi šla na masažo.

Tako je. Sploh ni nujno, da se rtg kaj vidi. Imamo v družini tak primer. Magnetna je pokazala.

Najbrž pa si si res kaj pretegnil. Načeloma imaš pri poškodovanih vretencih tudi bolečine v rokah, nogah ….

Drugače pa ja
Operacije po mojem tudi ni potrebno še strinjam
Mogoče je res tak hud nateg pri izvajanju sklanjanj več kot en mesec po nekaj uric eno in isto in dvigovanje
Danes je bilo malo bolje z nekimi vajami ampak ni še dovolj ker je očitno nekaj preveč pretegnjeni
Kar se pa tiče vaj jih pač nisem delal niti 10 min mogoče bo vaje in razgibavanja vzeti resno da se mi popravi zadeva.

New Report

Close