Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ostala brez bencina

ostala brez bencina

ostala sem brez bencina v avtu mi piše a do najbližje pumpe 25 km. tle mam do ene pumbe sam 600 m samo se odprejo šele jutri ob 6ih.

(!)[F] Attention ! Low fuel, estimated range 8 km. Refuel as soon as possible !

Kje si? V slo skoraj ni kraja, da 25 km ne bi bilo pumpe.

Kje si? V slo skoraj ni kraja, da 25 km ne bi bilo pumpe.
[/quote]
do najbilžje odprte pumpe je 25 km, je prej pumpa čez 600 m in 11 km ampak je zaprta. Tle mi piše
Fuel Consumtion per distance 8.3 l / 100 km
Fuel Consumtion per time 0.8 l / h.
kar pomeni, da če mam za 8 km v avtu je to 12 km za 1 liter oziroma mam v avtu manj kot liter goriva tako da mi še eno uro deluje motor

nova
Uredništvo priporoča

na gornjskem če greš iz Bohinja proti Tolminu maš med pumpami tudi po 27 km recimo Bohinjska Bistirca pa Podbrdo tam je pumpa sam od 6-18 odprta

– Pokličeš svojce
– greš vprašat po bajtah
– poveš kje si in ti bomo pomagali
….

poklicala sem AMZS in so rekli, da pridejo z kantico ampak šele čez 1 uro ker se morajo do mene pripleljat. računali bodo pa 42 EUR ter 1.59 EUR / km in še gorivo po ceni 2.30 EUR / liter.

Če ti je šele sedaj začela svetiti lučka za bencin, lahko z rezervo prideš do doma ali prej še na kakšno pumpo, odprto vso noč.
Tile števci pomenijo porabo bencina na 100km, če voziš toliko hitro, nekako normalna poraba.
Tako, da kar nadaljuj z vožnjo.

Ne piše, da lahko prevozim le še 6 km


do najbilžje odprte pumpe je 25 km, je prej pumpa čez 600 m in 11 km ampak je zaprta. Tle mi piše
Fuel Consumtion per distance 8.3 l / 100 km
Fuel Consumtion per time 0.8 l / h.
kar pomeni, da če mam za 8 km v avtu je to 12 km za 1 liter oziroma mam v avtu manj kot liter goriva tako da mi še eno uro deluje motor
[/quote]

to pomeni, da pri zadnji hitrost, ki jo je računalnik beležil, prepelješ 8 km. Izklopi vse porabnike razen kratke luči, vse pihanje, gretje, muziko in pelji v nizkih obratih pri nizki hitrosti naprej. če si pred tem vozila hitro, in če gre cesta malo navzdol, bi morda ratalo. spremljaj števec porabe, da je čim nižja. če si v naselju, pa raje ostani tam kot da obtičiš sredi ničesa. Aja, AMZS pripelje gorivo tudi, morda preveriš, če imajo koga kje v bližini. boš sicer drago tankala.

pomojem ti je samo dolgčas

Sem že ugasnila vse luči, gretje, radio, navigacijo in bom probala pospešit do 90-100 km/h in se potem v leru peljat kakor gre. mogoče pridem iz tega nasleja vsaj do naslednjega.

[img]https://media0.giphy.com/media/KpAPQVW9lWnWU/giphy.gif[/img]

si kadila prej, da se sedaj tko zabavaš

Kaj imaš za en avto, da ti kaže range do konca? Mene opozori zadnjih 25 km, potem pa neha preračunavat. Pa na mon si, ura še ni taka, da bi vsi spali. Če bi bila neka relativno blizu varianta, te kdo odreši tudi s kantico. Za prenočit v avtu ne računaj, je premrzlo in s praznim tankom ne bo gretja

je pa drag amzs

v avtu imam 25 stopinj če se zavijem v jakno in počakam da se shladi in potem še enkrat vžgem in segrejem kabino bi mogoče mi ratalo do 6ih pričakat. AMZS bo primeni šele ob 1:30 pa še 142 EUR mi bi zaračunali.

Range mi piše 5 km

Ko je naši crknil avto, smo se peljali dvesto km po njo. A nimaš nikjer v imeniku koga, ki bi ti pomagal? Glede na to, da je kar mrzlo, bo to tvoja najdaljša noč in klicala boš AMZS še pred jutrom.

ustavil mi je tip, dala sem mu 25 EUR in mi je obljubl, da dobim kantico čez 30 minut kakor rabi do pumpe in da nalije notri 5 l in pride nazaj
Upam, da res pride !

Dobro rešita. Lahko noč

Ni ga še nazaj, meni bo pa avto crknil, piše mi

Range 2 km, for safety reasons the car engine will be switched off automaticly soon. Refuel !

avto mi je ugasnil zmanjkalo je bencina, na tistega človeka pa še čakam
skoraj bo 1 ura

Spat pejt, ura je že ena proč in sploh nisi zanimivo.😁 Spomi se drugič vsaj kaj zabavnega, ne?

gospod mi je prinesel 2 kantici po 5 litrov in celo pomagal natočit zdaj grem pa natankat najprej preden se bom domov odpeljala. Sem mu dala še 320€ zdej k je nazaj prišel za uslugo.

to je pa bilo dobro za nasmejat se, hehe…..

Eh ja, 320 eurov si mu dala?? Če bi toliko res imela pri sebi, potem bi imela za polno tankanje, ne pa da voziš do lučke.

New Report

Close