Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obnova Srbskih vasi – vojne krajine v Beli Krajini

Obnova Srbskih vasi – vojne krajine v Beli Krajini

Glede na to, da so bili in so še v Beli Krajini naseljeni Srbi – Uskoki, pravoslavne vere, od katerih so danes ostale le še štiri vasi (Bojanci, Paunoviči, Marindol in Miliči) in so stoletja dolgo varovali našo južno mejo, zaradi spremenjenih varnostnih razmer predlagam, da se revitalizira te vasi, obnovi in utrdi obstoječe ter zgradi nove hiše in se privabi iz notranjosti dežele nove naseljence, po možnosti srbskega porekla.

Prebivalci tega območja bi opravljali varovalno-stražarsko službo meje, oboroženi bi bili s polavtomatskim orožjem v vojaškem kalibru, kot pokrivalo bi imeli šajkačo ali kučmo v barvah slovenske trobojnice, na nogah pa opanke z ‘vibram’ podplatom. Stroški na račun države.

V zameno za svojo službo bi bili oproščeni davkov, v posebni trogvini bi lahko kupovali brez DDV, za svoj trud pa bi dobili tudi skromno plačo, pokop bi pa bil na državne stroške (z vojaškimi častmi). Imeli bi svojo organizacijsko strukturo (recimo vojvodstvo), neposredno pa bi bili podrejeni predsedniku republike kot vrhovnemu poveljniku oboroženih sil.

Denar za ta podvig bi zlahka dobili tako, da bi odvzeli ‘kulturnikom’, s čimer bi dobili dvojni učinek…imeli bi večjo varnost na meji, poleg tega bi kulturni ‘manjko’ zaradi prerazporeditve sredstev pa bi ti prebivalci imeli tudi kulturni program – tradicionalno uskoško kolo, goslanje, petje in podobno.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Še nekaj povezav:

http://m.delo.si/nedelo/potomci-uskokov-v-beli-krajini-ohranjajo-vero-in-obicaje.html

http://m.delo.si/druzba/panorama/milici-najstarejsa-ima-sto-let-najmlajsa-25.html

Za obnovo pravoslavne cerkve je veliko denarja doniral nekdanji znani košarkar srbskega porekla

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Še srbski prispevek na temo teh vasi

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:475747-Belu-Krajinu-nema-ko-da-cuva

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.
nova
Uredništvo priporoča

Ja najbols da se kr ti preselis dol. Sej si srbin ane

Če dobim plačo, oproščen davkov in zelo ugodni nakupi, pa še država zgradi utrjeno hišo, zakaj ne… 😉

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Sej ves ka od vsega tega dobis ,sredni prst.
Velika srbadija so ssmo vase mokre sajne.

Tu gre za izboljšanje varnosti Slovenije, Srbija je daleč proč, bre.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Zazidljiva posest v Bojancih samo še državo prepričaj, da ti postavi hišo 😀

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/crnomelj-bojanci-posest_6150807/

Samo nekaj detajlov bi bilo še treba izpilit.


Tisti katerim praviš Srbi so bili večinoma Črnogorci iz doline reke Bojane!
Mi smo jim rekli kar Vlahi in cerkvicam, ki so jih imeli se je reklo Vlaška cerkev.
Precej kasneje pa sem razumel, da jih je večina GRKOKATOLIKOV, kar je sicer variacija na temo pravoslavje.
Celo v žlahti se mi jih je nekaj nabralo skozi stoletja!


Tisti katerim praviš Srbi so bili večinoma Črnogorci iz doline reke Bojane!
Mi smo jim rekli kar Vlahi in cerkvicam, ki so jih imeli se je reklo Vlaška cerkev.
Precej kasneje pa sem razumel, da jih je večina GRKOKATOLIKOV, kar je sicer variacija na temo pravoslavje.
Celo v žlahti se mi jih je nekaj nabralo skozi stoletja!
[/quote]

Kot dojemam so v treh vaseh Srbi v eni pa Črnogorci! Cerkev je pa Rašo plačal obnovo!

Lahko se avtor teme preseli in postane uskoški poglavar

Srbija za vas ni nikol dost dalec ker potem se zgodi kar se je dogajalo. Kjer je en sam srbin tam je srbija. Parole srbija do tokija in velika srbija pa ubrisani ste glih dost da ponovite piz da rijo. Primitiven folk ti juznaki od hrckov bosancev srbov crnogorcev do siptarjev. Tito je itak tole na silo zdruzu slovenci pa nahebal.

Pa saj tu ni srbov v tej temi

Kot dojemam so v treh vaseh Srbi v eni pa Črnogorci! Cerkev je pa Rašo plačal obnovo!
[/quote]
Kakorkoli dojemaš na plebiscitu so se odločili 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ZA!
In vasi niso le tri!


Kakorkoli dojemaš na plebiscitu so se odločili 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ZA!
In vasi niso le tri!
[/quote]

4 vasi – 3 srbske in 1 črnogorska?

4 vasi – 3 srbske in 1 črnogorska?
[/quote]
Odgooglaj na zemljevide in beri imena vasi ob Kolpi, marsikatera ti ne bo zvenela domače!
Adlešiči, Jankoviči, Pribinci, Miliči, Žuniči, Paunoviči in še se najde, če se ti da stikati. Je pa prebivalstvo zelo asimilirano.


Odgooglaj na zemljevide in beri imena vasi ob Kolpi, marsikatera ti ne bo zvenela domače!
Adlešiči, Jankoviči, Pribinci, Miliči, Žuniči, Paunoviči in še se najde, če se ti da stikati. Je pa prebivalstvo zelo asimilirano.
[/quote]

ja, ampak ostale so samo 4 vasi danes

ja, ampak ostale so samo 4 vasi danes
[/quote]
Jaz trdim, da je vasi več.


Tisti katerim praviš Srbi so bili večinoma Črnogorci iz doline reke Bojane!
Mi smo jim rekli kar Vlahi in cerkvicam, ki so jih imeli se je reklo Vlaška cerkev.
Precej kasneje pa sem razumel, da jih je večina GRKOKATOLIKOV, kar je sicer variacija na temo pravoslavje.
Celo v žlahti se mi jih je nekaj nabralo skozi stoletja!
[/quote]Ma kakšni Črnogorci. Črnogorci kot narod ne obstajajo. So samo mešanica Vlahov, Romov, Turkov, Albancev, Arabcev in Kurdov.

Črnogorci so mešanica Vlahov, Albancev, Turkov, Romov, Arabcev in Kurdov. Konec 19. stoletja so vsi ti narodi bili prisiljeni postati Črnogorci. V Črni gori živi več kot 300,000 Albancev ki se imajo za Črnogorce.

Polovica črnogorskih plemen ima vlaško in albansko poreklo. Crnojevići in Balšići so bili vlaško -albanskega porekla.

Modra tema.

Hahaha, zakaj pa opanke z vibrami podplati?

Čudi me, da kakšna politična opcija te ideje še ni vključila v svoj program.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Mene še bolj čudi, da pri na snihče ne zagovarja izstopa iz Nata. Ali res rabimo sodelovanje v vojski, ki je destabilizirala Irak, Sirijo, Libijo..kar je rezultiralo v trumah beguncev?

Namesto, da bi EU držala z Rusijo, ki je velika z zemeljskim plinom bogata država in naravni branil pred azijskimi tatarskimi hordami iz vzhoda, se bratimo z ameriškimi idioti, ki so skregani s celim svetom.

New Report

Close