Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj znajo 70-letniki, ki jih poznate?

Kaj znajo 70-letniki, ki jih poznate?

Sem malo razmišljala, kako različni so si ljudje, stari okrog 70 let.

Eni obvladajo vse: znajo uporabljati mobilni telefon, poslati SMS, MMS, poslati mail ni zanje nič posebnega, uporabljajo spletno banko, znajo opraviti nakup preko spleta, tudi kaj prodati preko bolhe itd.
Potem pa imaš takšne, pri katerih se vse konča že pri uporabi mobilnega telefona. Kličejo še, mms in kaj več ne pride v poštev. V bistvu poznam take stare okrog 50 let, pa če bi jih rad kaj naučil, nimajo volje. Potem pa nič.

Kakšne izkušnje z malo starejšimi imate pa vi?

Moja mami se je pri slabih 70 naučila uporabljati računalnik. Po spletu zna brskati, pa tudi igrice igra. Čeprav se je zelo branila, da pa ona že ne zna, je sedaj tudi po par uric za računalnikom.
Pa čeprav ni visoko izobražena in nikoli ni imela stika niti s pisalnim strojem ni bilo hudih problemov. Vse se da tudi pri 70 plus, če je le volja in seveda zdravje.
Jaz sem tudi samouk, pred leti sem se tudi sama naučila, malo koga poklicala, povprašala pa je šlo. Sedaj pri 50 si brez računalnika še življenje težko predstavljam. 🙂

Oboje.
Obstajajo tisti stari – bolj proti 80-tim letom – ki so računalnike uvajali, postavljali internet pri nas in v evropi, študirali algoritme in računalniško komunikacijo – in imajo to tudi v visoki starosti v malem prstu. Saj se te zadeve niso šele začele pred 20 leti, kot izgleda večina tu misli…

Obstajajo pa seveda tudi tisti drugi, ki jim ni nič kaj veliko jasno.

Enako kot pri tridesetletnikih.Nekateri imajo že družino, flet in otroke, drugi bluzijo in se še vedno iščejo.
Tak kot si, si vse življenje.
Eni aktivni, drugi pa bluziči.

Enako kot pri tridesetletnikih.Nekateri imajo že družino, flet in otroke, drugi bluzijo in se še vedno iščejo.
Tak kot si, si vse življenje.
Eni aktivni, drugi pa bluziči.
[/quote]

Sicer ne vidim ravno neke povezave, si pa predstavljam, kaj zelis povedati.

mama je zadnjih deset let v službi uporabljala računalnik, pa danes komaj spravi sms skupaj. tašča v proizvodnji, obvlada pa vse živo. 78 obe

Jih poznam par tik pod 70, ki so se v zadnjem letu ali dveh spoznali s FB in jim dogaja 300 na uro. Meni so ful face. Večina teh letnikov, ki jih poznam, obvlada klicanje, sms, za mms niti nimajo neke potrebe, mogoče znajo še kaj pobrskat po netu, če imajo pametni telefon. Poznam tudi take, ki niti klicat ne znajo z najbolj navadnega mobilca. Poznam tudi 40 letnike, ki jim je računalnik popolnoma odveč, telefon pa nujno zlo.
Različni smo si, vsak po svoje.

70-letniki hvalabogu še znajo živeti analogno in nepriklopljeno življenje. Znajo porpavljati stvari, ne pa metati stran in kkupovati novo. Znajo preživeti v gozdu, če je treba, znajo še marsikaj, kar je danes ljudem španska vas. Zato bi jih bilo, če se ne ukvarjajo z bedarijami,kot je FB, samo za pohvalit.

Kako pa je v domovih starostnikov poskrbljeno za internet? Tako vprašanje bo vedno bolj aktualno …

Vse imaš in v sobi imaš lahko trojčka. TV, mobilca in stacionarnega in internet.
In še staro babo-;))

Jaz bom letos šele dopolnila 70 let, znam pa pisati na mon, brskati po Nova24, Domovina, 24kul, Iskreni, Družina, Reporter, Demokracija, poslušati prenose maš in verske oddaje na Ognjišče ter v arhivu RTV. Ne znam pa še z emajlom nič delat na računalniku, ker mi naš bivši ministrant ni pokazal, to znam samo v kuhinji, ker imam tam kar nekaj emajliranih loncev. Pa tudi z bit konji še nič ne znam, to bi pa res potrebovala, da bi lahko preko računalnika darovala gospodu župniku. Upam, da bo kmalu spet v naši župniji kak računalniško usmerjen ministrant, ki bi nam starejšim župljanom spet kaj pokazal na računalniku, tisti prejšnji se je žal obrnil stran od vere in se odločil za grešno življenje in pekel.

In kdaj si nazadnje poslal/a (prejel/a) MMS ?

ha ha, the best. saj res, župniki že sprejemajo bit konje?

meni še nekaj let manjka do devetdeset, pa se računalnika skoraj ne dotaknem.

Poznam veliko 70 letnikov, ki normalno uporabljajo internet, telefon itak, pošiljajo sms-je , slikajo, pošiljajo slike. Dva točno 70 stara sta strokovnjaka za računalnik, skoraj “hekerja”.
Ne vem, zakaj ne bi, saj sta internet, mobilni telefon že kar dolgo aktualna, v rabi.

Oba z možem normalno uporabljava vse. Sva malo pred 70 -im.

Obstaja že vsaj 20 let, verjamem, da je večina od takrat že osvojila vsaj telefone, če ne računalnikov.

K obstoju komot dodaš še 20 let…

Kot za vse ostalo, tudi tu velja, da so eni brihtni, drugi pa butasti. Eni še iz bankomata ne znajo denarja dobiti, pa niso še blizu 70.


Moj oče je star 70, pa izgleda, kot da bi jih imel 50. Zna vse, tudi področje dela, ki ga je opravljal v službi, mu še ni tuje (gradbeništvo – obvlada vse).

Nekateri 70-letniki znajo stvari, ki se vam 50 ali manj letnikom še sanjajo ne. Imajo znanja in znajo delat.
Hudo bo, ko bomo odvisni samo od računalnikov. Pa še teh ne bomo znali popravit, če bo kaj narobe.

Res je čisto odvisno od karakterja človeka.
Ene vse zanima, so se pripravljeni učiti na novo, so radovedni, motivirani za novo znanje, da gredo v korak s časom.

Drugi pa se prepustijo in jih povozi čas, kar se dandanes kar hitro zgodi. In ko si enkrat ven, se počutiš še bolj zgubljenega in imaš še manj volje, da bi se kaj naučil.

ha ha, the best. saj res, župniki že sprejemajo bit konje?
[/quote]

Naš gospod župnik varčuje v bit konjih, za druge pa ne vem.

Npr. 74 letnica, ki še vedno hodi na šiht, neguje stare ljudi.
Uporablja tako pametni fon, kot laptop, da igra igrice v tistih dolgih dneh dela. Dela namreč izmenično teden dni od jutra do mraka.
Poleg vsega običajnega.

73 letnik uči pilote. 71 letnica prevaja francosko in arabsko v slovensko in obratno.
Veliko čez 70 jih poznam,ki še ustvarjajo in skladajo glasbo.

New Report

Close