Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mesečna poraba stroškov -penzija

Mesečna poraba stroškov -penzija

Koliko porabijo vaši starši za hrano in stroške mesečno, za tiste ki so v penziji in imajo od 600 do 750 eur mesečno? Koliko prihrankov poleg mesečne penzije in za kaj?

Hvala!


To je njihova stvarin jih tega nikoli nisem spraševala. Tako tudi oni mene ne, kam dajem danar…


800€ bencin in registracija je upoštevana

Ne vem. V bistvu je v penziji moja stara mama. Delala je 30 let in potem šla v penzijo.
Jaz imam 750€ plače, delala pa bom do smrti.
Le koliko plače so imeli predhodniki, da imajo sedaj 750€ penzije, če imam jaz 750€ plače …

Moja soseda preživi s 560 eur. Nima interneta, nima avta, sama v hiši, to ima za položnice in hrano. Kar je vlaganja v bajto gre iz prihrankov. Kako vem? Pooblaščena sem na njen račun.

Varovano stanovanje ali garsonjera bi jo prišla okoli 200 do 220 eur mesečno + gretje okoli 35 v sezoni. Uživala bi v družbi in vsem ostalem. Ampak bajta pa mora bit.

Začnite se pripravljati na penzijo, ker…
Se bo potrebno zelo zelo “prizemljiti” in znati preživeti z mizerijo, ki vam bo odmerjena.
In kaj je predpogoj, da lahko bivaš v varovanem stanovanju za cca 250€ mesečno? NE ZAVAJATI S TAKIMI, KER SICER BI VSI UPOKOJENCI RAJE ŽIVELI TAM!

Varovano stanovanje ali garsonjera bi jo prišla okoli 200 do 220 eur mesečno + gretje okoli 35 v sezoni. Uživala bi v družbi in vsem ostalem. Ampak bajta pa mora bit.
[/quote]
Zakaj bi se jaz ali ti vtikala v njeno imetje? Njena stvar, kaj in kako živi in kaj ji je prioriteta. Jaz jo razumem, tu ima spomine, navajena je tega konca, rada ima zemljo okoli bajte, da malo pošnofa, pa saj ona sploh ne jamra. Torej?

Kje se prijaviš na varovano stanovanje za cca 250 e? A je to na Hrvaškem ali celo v Bosni? Tam je to realno za toliko eurov in glede na naše malo ”večje” penzije. V Sloveniji pa stavim 100 e, da te variante za ta denar ni.

Toliko je najemnina za garsonjero, potem so pa še stroški, plus vse tisto, kar starostnik želi plačljivih uslug (pospravljanje, kosilo, pomoč pri higieni itd).


Povprečna pokojnina v Slo. je 580€ in teh tvojih 750€ so zgolj sanje!

Varovano stanovanje ali garsonjera bi jo prišla okoli 200 do 220 eur mesečno + gretje okoli 35 v sezoni. Uživala bi v družbi in vsem ostalem. Ampak bajta pa mora bit.
[/quote]

In kje pa je to? Aja, nikjer, samo poceni pa je res 🙂

Postavi se v prve vrste, pa ne boš imela 750 evrov plače, ampak trikrat več.

Kje piše, da boš delala do smrti? Meni je tako razmišljanje do konca neumno.Stvari, dogodki in vse okoli nas se spreminja.Nikoli ne bo tako kot je bilo ali tako kot je zdaj.
Vsakih deset let se spremeni, vsakih 50 let pa se dobro obrne.

Varovano stanovanje ali garsonjera bi jo prišla okoli 200 do 220 eur mesečno + gretje okoli 35 v sezoni. Uživala bi v družbi in vsem ostalem. Ampak bajta pa mora bit.
[/quote]
Varovanega stanovanja ali garsonjere za ta denar ni, ne obstoja in ga ni junaka, ki bi plačeval samo toliko za bivanje, o gretju za 35€ mesečno škoda zgubljati besed ker ne obstoja, kje je še vse ostalo, elektrika, voda, komunala, kabelska, čiščenje skupnih prostorov, varovanje itd, če seveda govorimo o varovanem stanovanju, če pa najamemo čumnato 16m2 nekje na podeželju pa je 200€ mesečno res več kot dovolj za pokrivanje vseh stroškov najema.


Povprečna pokojnina v Slo. je 580€ in teh tvojih 750€ so zgolj sanje!
[/quote]

O madona, ženska butara kaj je s tabo??
Drži se vprašanja, če ne si odpri(te) novo temo.

Še avtobusni šofer izpred let ima 1000 penzije. Ja in, žile rezat od zavisti boš šla??

malo bolj pozitivno razmišljaj in bolje ter več delaj, da boš več zaslužila, pa ti bo lažje.

Varovano stanovanje ali garsonjera bi jo prišla okoli 200 do 220 eur mesečno + gretje okoli 35 v sezoni. Uživala bi v družbi in vsem ostalem. Ampak bajta pa mora bit.
[/quote]
Verjetno v življenju nisi nič ustvarila, se sploh ne zavedaš, kakšna je razlika med življenjem v bloku ali v hiši. Vrt in delo na vrtu ti daje zadovoljstvo in marsi kdo, ki ima stanovanje v bloku bi v pokoju raje živel v hiški. Ja morda je malo problem velikost naših hiš, a sama nebi mogla živeti v nekem majhnem prostoru, ker vse življenje živim v hiši. Vedeti pa moraš, da smo si ljudje zeloooooo različni eni uživajo v tem da vse življenje nekaj delajo in brkljajo, eni bi samo sedeli na riti in klepetali, eni bi potovali po svetu enim ni za potovanja, enim je vrt in delo v vrtu breme, še sreča, da smo si tako različni, da je bolj pestro.

Sem v pokoju in uživam v tem, da imam lep zelenjavni vrt, rože, v okolici ogromno možnosti za gibanje, upam, da mi še dolgo služi zdravje.

Varovano stanovanje ali garsonjera bi jo prišla okoli 200 do 220 eur mesečno + gretje okoli 35 v sezoni. Uživala bi v družbi in vsem ostalem. Ampak bajta pa mora bit.
[/quote]

Če je nekdo celo življenje živel v hiši (ne bajti), pač ne bo šel na tvojo željo v neko luknjo. Zakaj že?
Kolikor vidim osebi, o kateri je govora, nič ne manjka. Zakaj torej ne bi še naprej živela v hiši? Ampak ti, ki hiše nikoli nisi imela in je nikoli tudi ne boš, tega pač ne moreš razumeti.

Varovano stanovanje ali garsonjera bi jo prišla okoli 200 do 220 eur mesečno + gretje okoli 35 v sezoni. Uživala bi v družbi in vsem ostalem. Ampak bajta pa mora bit.
[/quote]

Daj ne pametuj. Jaz bi takoj šla v varovano stanovanje, pa jih je 70 pred mano in v naslednjih letih bodo gradili 1 blok.
Kaka bajta, naj jo zrušim, pa grem pod most?
Sama zloba vas je.


Varovanega stanovanja ali garsonjere za ta denar ni, ne obstoja in ga ni junaka, ki bi plačeval samo toliko za bivanje, o gretju za 35€ mesečno škoda zgubljati besed ker ne obstoja, kje je še vse ostalo, elektrika, voda, komunala, kabelska, čiščenje skupnih prostorov, varovanje itd, če seveda govorimo o varovanem stanovanju, če pa najamemo čumnato 16m2 nekje na podeželju pa je 200€ mesečno res več kot dovolj za pokrivanje vseh stroškov najema.
[/quote]

Če bi ta soseda svojo hišo prodala, bi garsonjero kupila, torej najemnine ne bi bilo. Ker sama garsonjero oddajam, ti povem, da centralna kurjava nikoli ne doseže 35€. Ostali stroški so cca 40€, elektrika nekje 20 €. V glavnem na grobo rečeno, vsi stroški v garsonjeri brez catv in internet se gibljejo nekje med 70€ in 80€. Pozimi s kurjavo do 100€.

O madona, ženska butara kaj je s tabo??
Drži se vprašanja, če ne si odpri(te) novo temo.

Še avtobusni šofer izpred let ima 1000 penzije. Ja in, žile rezat od zavisti boš šla??
[/quote]
Vprašanje v temi je bedasto ker že v osnovi zavaja z višino pokojnine čeprav mislim, da je to zgolj neznanje avtorja teme, ki pojma nima o slovenskih pokojninah in nabija nekaj na pamet, vse podatke o pokojninah imaš na straneh SPIZ, višino pokojnin in število prejemnikov imaš na lestvicah izplačil pa si poglej, tvojih sanjskih 1000€ prejema cca 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} upokojencev in šoferjev ni med njimi.


Vprašanje v temi je bedasto ker že v osnovi zavaja z višino pokojnine čeprav mislim, da je to zgolj neznanje avtorja teme, ki pojma nima o slovenskih pokojninah in nabija nekaj na pamet, vse podatke o pokojninah imaš na straneh SPIZ, višino pokojnin in število prejemnikov imaš na lestvicah izplačil pa si poglej, tvojih sanjskih 1000€ prejema cca 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} upokojencev in šoferjev ni med njimi.
[/quote]

Vprašanje izhaja glede mojega sorodnika in porabe na mesec.

Mene tvoje info in blodnje na mojo temo ne zanimajo, jasno?

Postavi na realna tla!

Če bi ta soseda svojo hišo prodala, bi garsonjero kupila, torej najemnine ne bi bilo. Ker sama garsonjero oddajam, ti povem, da centralna kurjava nikoli ne doseže 35€. Ostali stroški so cca 40€, elektrika nekje 20 €. V glavnem na grobo rečeno, vsi stroški v garsonjeri brez catv in internet se gibljejo nekje med 70€ in 80€. Pozimi s kurjavo do 100€.
[/quote]
Ne seri, debata je o VAROVANEM stanovanju ali garsonjeri poleg tega so tvoji stroški laž, ki jo verjetno širiš ob oddajanju, realnost je pa drugačna, 20€ za elektriko je samo v primeru, da gre ob 18h spat in ob 8h vstane in seveda ne sme imeti nobenih gospodinjskih aparatov, perilo opere pa 1x mesečno, pečica je pa verjetno plombirana ali jo pa sploh ni, o gretju bi se dalo debatirat, ker je tvoj strošek nerealen razen, če sediš zavit v deko pri 18st in trdiš, da je to več kot dovolj, starejše rado zebe ion vse kar je temperatura pod 22st je mraz ampak poznam take kot ti, bolestno šparate pri gretju, elektriki, topli vodi.

Vprašanje izhaja glede mojega sorodnika in porabe na mesec.

Mene tvoje info in blodnje na mojo temo ne zanimajo, jasno?

Postavi na realna tla!
[/quote]
Realnost je, da je povprečna pokojnina 580€, na realna tla se boš postavila, ko boš v penziji tako kot mnogi, ki so sanjali o 1000€ pokojnine danes pa na njihovo srečo zaradi novega zakona dobivajo 500€.

Ne vem koliko porabi za hrano.
Ima privarčevano za en pogreb.
Kupi kdaj tudi kakšno (po mojem) oslarijo. Pa se ne brigam za to.
Samo preverjam (občasno), da jo razni nateguni ne dobijo v roke (razna zavarovanja, odejice z magnetki z božjastno visokimi cenami, ….).

New Report

Close