Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje za kadilce

Vprašanje za kadilce

Pozdravljeni, zanima me s kolikimi leti ste zaceli kadit? In kako je sploh do tega prislo, da ste zaceli.
Hvala za odgovore, malo sem radovedna;)

Pri 19, za brez veze, ker je bilo zabavno gledat druge, kako kadijo in kofetkajo.
Sem pred 19. naredila kup neumnosti, ampak ta je bila največja.

Kot mularija v OŠ smo se dobivali zunaj in pač iz samega dolgčasa so nam tisti starejši zrihtali čike, ali pa je kdo ukradel doma, ali pa smo kar sami kupili.. to se nam je zdelo frajersko, da kadiš (res v tisti družbi smo prav vsi kadili) In tako se začelo, potem v srednji nova družba itak eni tudi kadilci, problemi takšni in drugačni in postaneš odvisen od tega..

6. razred…12 let. West light so bile takrat 145 al 175 tolarjev. Dobrih pol evra torej hehe. Mulci smo žepnino skupaj vrgli za čike, pa veselo rauhali. Pa smejali smo se wanabe pušačem, ki jih je giftalo, kašljali so, slabo jim je bilo, nekateri so kozlali… drugače smo pa že v začetku osnovke nekateri kadili srobot, ki nam je poganjal okoli bunkerjev v gmajni.
Razloga ne poznam točno, verjetno smo hoteli zgledat starejši, bolj “in”, bolj frajerji. Ni mi bilo nikoli zanič kadit, se pa spomnim, da je bila že med sroboti razlika…tanki so pekli ko hudič, zato smo raje nabirali malo debelejše z več malimi luknjicami…smeha, kolk smo bili fuknjeni😂

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Pa kot da bi sebe gledala.
Kateri letnik si? Jaz sem 87.
Haha

Zakaj te pa to zanima? Kdaj si ti pričela? A ne kadiš? Potem , zakaj te zanima?

Pa kot da bi sebe gledala.
Kateri letnik si? Jaz sem 87.
Haha
[/quote]

No evo..jst sm pa 86. Se spomneš kim mentol?

Prekajen meso dl cajt gvera;)

No evo..jst sm pa 86. Se spomneš kim mentol?
[/quote]

Ja se spomnim… kaki časi so bili to, nobenih odgovornosti…. 🙂

Ja se spomnim… kaki časi so bili to, nobenih odgovornosti…. 🙂
[/quote]

Tiste kim zelene smo enkrat 4 mulci pokadili skor celo škatlo, praktično enega za drugim…zanimivo se nam je zdelo, da ma cigaret okus mentola…no in pol nam je bilo vsem slabo, tudi tistim najbolj strastnim kadilcem. Pomoje noben od nas nikoli več ni kupil mentolovih cigaret.

O ja, zlati cajti. Nobenih skrbi, nobenih obveznosti, redna zajebancija, vmes smo bili tudi problematični adolescenti, ki smo se zamerili vodstvu in prfoksom na osnovki, redko kdo je imel takrat računalnik, tako da smo se družili non stop nekje zunaj…si sploh ne morem predstavljat, da bi odraščal 10, 15 let kasneje v dobi vse te elektronike in virtuale…

Lohk tut kakšno prek ZS-ja rečeva, da ne bova off topic, če želiš;)

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Pa kot da bi sebe gledala.
Kateri letnik si? Jaz sem 87.
Haha
[/quote]

Ha ha, popolnoma enako od sorobota naprej, le da 20 let prej.
Vidiš, po tem lahko sklepaš, da v resnici ni toliko razlike med generacijami.

Bil sem star 16 let, bili smo z solo v nurenbergu za 3 dni. Zacel sem kadit prvic iz firbca, kasneje sem se pa sam navadil na kajenje, opustit sem hotel ze veckrat, najvec mi je uspelo 5 mesecev brez kajenja. Sedaj sem star 36 in sem odvisen od nikotina

Tiste kim zelene smo enkrat 4 mulci pokadili skor celo škatlo, praktično enega za drugim…zanimivo se nam je zdelo, da ma cigaret okus mentola…no in pol nam je bilo vsem slabo, tudi tistim najbolj strastnim kadilcem. Pomoje noben od nas nikoli več ni kupil mentolovih cigaret.

O ja, zlati cajti. Nobenih skrbi, nobenih obveznosti, redna zajebancija, vmes smo bili tudi problematični adolescenti, ki smo se zamerili vodstvu in prfoksom na osnovki, redko kdo je imel takrat računalnik, tako da smo se družili non stop nekje zunaj…si sploh ne morem predstavljat, da bi odraščal 10, 15 let kasneje v dobi vse te elektronike in virtuale…

Lohk tut kakšno prek ZS-ja rečeva, da ne bova off topic, če želiš;)
[/quote]

Nisem prijavljena, tako da bolj težko na zs.

Pa nikoli nisem razmišljala kako bi bilo zdaj odraščat, najbrž smo imeli kljub cigaretom in alkoholu srečo, da smo se družili…

Bil sem star 16 let, bili smo z solo v nurenbergu za 3 dni. Zacel sem kadit prvic iz firbca, kasneje sem se pa sam navadil na kajenje, opustit sem hotel ze veckrat, najvec mi je uspelo 5 mesecev brez kajenja. Sedaj sem star 36 in sem odvisen od nikotina
[/quote]

Podobno pri meni. Zacela sem s 16 leti pa se zdaj kadim, ko sem stara 20 let. Zacela sem pa zgolj iz ciste radovednosti. Imam pa tudi malo upanja, da bom dejansko kdaj nehala.

Podobno pri meni. Zacela sem s 16 leti pa se zdaj kadim, ko sem stara 20 let. Zacela sem pa zgolj iz ciste radovednosti. Imam pa tudi malo upanja, da bom dejansko kdaj nehala.
[/quote]
Po 4 letih pa ja lahko nehaš. Nisi še zasvojena. Jaz sem po 35. Ni bilo težko, le odločit se je treba.

Podobno pri meni. Zacela sem s 16 leti pa se zdaj kadim, ko sem stara 20 let. Zacela sem pa zgolj iz ciste radovednosti. Imam pa tudi malo upanja, da bom dejansko kdaj nehala.
[/quote]

Zdej imas se cas da odnehas. Jaz ga nimam vec. Pokadim najmanj skatlo na dan, ce je zurka tudi dve, tri. Najvec kar sem v zadnjih parih letih zdrzal brez cika cez dan je bilo 5 ur. Ne morem odnehat ker sem ze tolk zasvojen. Tudi vcasih se sredi noci zbudim in grem kadit 2-3 cike. Res gnilo vse skupaj :S

Za 15 rojstni dan prizgal prvi cigaret … Winston rdeci,mehka skatlica…..
Ze vec kot 20 let strasten kadilec.. Do sedaj mi se ni na misel prislo da bi odnehal…

Napram drugim, sem zacel precej pozno (ceprav v resnici kar zgodaj), tam nekje pri 16-ih letih. Kot je nekdo ze zgoraj omenil, sem spocetka kadil pretežno ritualno. Imel srečo, da je teta delala v “djuti friiju” in me redno zalagala z zelenimi Kim. Kasneje, ko sem kadil bolj redno, sem tudi sam rad posegal vranjskih Winston v mehki škatlici.

Kako je do tega prišlo? Precej spontano. S kolegom sva rada šla na obzidje in brala poezijo, ter se potem dolgo pogovarjala o tem in onem. Vmes sva si privoščila obdobja tišine, potrebne za premislek… in tako se je začelo, da je cigareta bila nekakšen znak, da je čas za tišino…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Začel pri 15ih na žurki čist za foro in mi je prec zapasal… Kadil 7 let škatlco na dan in večkrat probu nehat – neuspešno… Potem mel ‘masaker’ odstranitev dveh modrostnih zob in zarad tega čist nepričakovano nehu 😀

Cist taprvi cigaret je padel v 2 razredu.. Ampak puhanje seveda. Slucajno je takrat moj oce nehal kadit in je vrgel proc skoraj celo skatlico cigaret. Zjutraj pred poukom sva z prijateljico vzele iz kante in sva vsaki dan hodile pod smreko kadit 😀 oz puhat. Ko je zmanjkalo, nisva vec. To je bila zgolj radovednost in obcutek “odraslosti”.
Potem sem zopet zacela kadit med pocitnicami med 7 in 8 razredom.. Vecinoma tudi samo puhanje, v prostem casu, v druzbi, ker smo bili pac “frajerji”. Resneje sem zacela konec 1 letnika, takrat sem jih zacela tudi sama kupovat.
V glavnem bi rekla, da mi vcasih pase, vcasih (kar pogosto) pa si zazelim, da bi lahko kar tako odnehala. Stara sem 29 in skadim pol skatlice na dan. V druzbi ali poleti do 1 skatlico. Najvec sem dnevno skadila do 2 skatlici. Na zacetku marlboro zlate (ko sem se puhala), kasneje west light, vmes tudi kaksne mentol in cokoladnega okusa. Kasneje sem nasla PS. Bili so podobni kot west, le ceneje. Par mesecev vmes sem imela domac tobak. Zdaj sem na west blue.. Sem poskusala priti na west one, pa me glava po njih boli – verjetno prevec vlecem :))))
Mesecno zanje zapravim okoli 70€ 🙁

Jaz pa kadim west sive;) so se kar poceni ja. Jaz pa jih na dan pokadim kaksnih 7.. ampak vseeno, si ne predstavljam niti enega dneva brez njih:/

New Report

Close