Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

letošnji dopust - hrvaška ali grcija- pomagajte pri odlocitvi

Default avatar

Velika pricakovanja

Včasih me je kar malo sram priznati da do sedaj nismo bili čisto nikjer na dopustu dlje od Hrvaške. Finančna situacija še je hvala bogu po tolikih letih popravila da bi pa letos mogoče le lahko šlo kam ven? A kaj ko nimamo pojma kam. Najprej nam je prišla na misel Grčija? A kaj ko nimamo nobenih izkušenj. Imamo dva otroka 14 in 16. Kaj predlagate? Lepo prosim samo za nasvete oz izkušnje da se bomo lažje odločili.
Default avatar

antilopa

Če ne želiš na Hrvaško, raje izberi drugo destinacijo kot Grčijo. Meni v Grčiji ni bilo všeč. Saj imaš še Italijo, Španijo, Portugalsko...
Default avatar

kakšno vprašanje

Kako naj mi odločimo, niti vstovati na moremo, namesto tebe?! Odvisno, kaj ti je všeč, kaj bi rada videla, ali v tujini samo poležavaš ob bazenu in se kopaš itd.itd. Rada kaj vidiš, hodiš na izlete?

Ena stvar je sigurna: če nimaš dovolj financ, pojdi na HR. Je občutno cenejša od ostalih npr. sredozemskih destinacij.
Default avatar

zala01

Če izbiraš med tema dvema potem sugurno Grčija.
Default avatar

Grda resnica

Izbire je veliko. Mi smo včasih veliko potovali ampak od kar imam svoj drugi dom na Hrvaškem otoku jaz ne grem več nikamor. Blizu je, hrana odlična. Jezik mi ne dela težav.
V Grčiji smo bili na sedmih otokih. Bilo je povsod lepo. Kefalonija pa mi je nekako ostala v najlepšem spominu. Če imaš malo zgodovinske žilice se lahko podaš po zgodovinski poti (izleti) ki je tudi zelo zanimiva.
Default avatar

hwe4gt

No, ja to je pa čist odvisno od tega, kaj hočete videt / doživet. Če hočete lepo morje in plažo, potem je Hrvaška cenovno še najbolj ugodna (lepa plaža, bližina, ni treba plačat aviona). Če hočete kaj drugega, pa potem seveda pride v poštev vse razen Hrvaške, saj jo že dobro poznate, kot razumem.
Meni je bilo všeč tudi v Grčiji - bila sem na Kreti. Moraš pa potem računat, da je k ceni treba dodat še rentanje avta, ker sicer nima velikega smisla, da greš nekam daleč, pa nič ne vidiš. Če hočete videt mesta, imaš iz Slovenije nizkocenovnike v London, Bruselj in Amsterdam (morda še kaj?) - kar je treba rezerviarat dosti v naprej, sicer ni cenovnega prihranka (vsaj ne opaznega). Lahko pa greš preprosto z avtom v bližnje države (npr. Avstrija zna bit zelo lepa v kombinaciji s kakšnim jezerom - moraš pa vedet, da je dražje kot Slovenija ali HR). Za obisk turističnih znamenitosti je dobro naredit rezervacije v naprej, tiste najbolj oblegane (npr. Neuswanstein) pa odsvetujem.
Default avatar

Thomas Cook

Grčija je postala draga destinacija. Begunci so pustili svoj pečat, storitve niso več na nivoju zvezdic, ki jih obljubljajo.
Največ za svoj denar boš dobila v Egiptu, Turčiji.
Zelo ugodne so bile lansko leto letalske karte za jug Italije. Sardinija, Iscia npr.
Poceni lahko letiš do Barcelone, par km stran od mesta je ceneje, lepe plaže in odlična povezava z mestom.
Tudi Mallorca očara. Izbire je veliko, precej pa je odvisno od tvoje fleksibilnosti.
Svetujem ti, da pogledaš odhode iz Gradca. Agencije zakupijo več, zato je lahko cena za družino občutno nižja, kot doma.
Default avatar

grčija je

Gričija je zanimiva. Ogromno je za videt. Če ste na celini , lahko par dni samo potujete in raziskujete. Tudi otoki so zanimivi. Kreta in Rodos sploh. Veliko je takih le za dopust.
Moraš pa računati na precej višje stroške , kot si jih bila navajena do sedaj na hrvaški obali.
Pojdi malo po agencijah, boš videla.
Default avatar

v grčijo ne poleti

V Grčijo pojdite spomladi ali jeseni.Med poletjem je preveč vroče.
Default avatar

Jhfsszs

v grčijo ne poleti je napisal/a:
To za otoke ne velja. Tam stalno piha, zato ne cutis vrocine. Tudi morje ni ne vem kako toplo.

Sicer pa, kakor so drugi napisali, avtorica napisi kaksne zelje imate, ali samo lezanje na plazi ali raziskovanje zgodovine ali sportanje... Tako ti bomo lazje svetovali.
Default avatar

Hvar je zakon

Midva bi si lahko privoščila vsako leto Maldive, ampak nama je Hvar zakon, mir, tišina, par ljudi, čisto morje, apartma tik ob morju, skratka za naju najboljše, kar sva do zdaj našla.

Pri vas je pa seveda odvisno od tega, kaj si vi želite od dopusta. Mislim, da dva srednješolca ne bi ravno cel dan poležavala na ležalniku v nekem neobljudenem kraju. In še, če bi si midva izbrala dopust v Grčiji, bi si jo želela pogledat, vsaj največje znamenitosti, tako da bi za naju spet odpadel dopust na nekem otoku oddaljenem od celine s turističnim naseljem 10km od prvega mesta... Za vas je pa to morda drugače...
Default avatar

oirtše

Imam dva najstnika. Radi gremo na Hrvaško, nimam nič proti njej, vsake toliko pa zamenjamo destinacijo. Grčija nam je top. Bila tam že večkrat. Kreta, Kefalonija, Samos. Ne moreš zgrešit.
Kulinarično se Hrvaška skrije. Precenjene industrijske ribe, onkraj pleskavic, pomfrija in pic bore malo izbire. Cene ulala, sploh v centrih. Pa gneča na plažah čedalje večja, cene apartmajev v nebo.
Smo se malo preobjedli. Grčija je cenejša kot Hrvaška, problem je samo, ker je treba do tja priti.
Navijam za Grčijo kot vašo prvo popotovanje v tujino, seveda pa ni nič narobe tudi z Italijo, Portugalsko, Španijo, Sardinijo ... Bili že povsod in povsod smo uživali.
Default avatar

giofre

Hvar je zakon je napisal/a:
Če bi dvignila svojo rit s tega svojega Hvara, bi vedela, da grški otoki niso kot hrvaški in imaš tam ogromno za počet in videt. Ker hodiš samo na Hvar, kjer je samo morje in morski zrak, tega seveda ne moreš vedet in otoke enačiš s turističnimi naselji, okoli pa nič. Daj se malo izobrazi, da ne boš izpadla tako neumna še v živo.
Default avatar

jaz bi še šla v grčijo

oirtše je napisal/a:
Zelo rada bi šla, saj je še kup stvari za vedet. A mi je veliko predraga. Zadnjič, ko sva bila (hotel 3*) je znašalo vse skupaj za en teden malo več, kot na Korčuli za 10 dni.
Lepo te prosim, povej, kje in na kak način lahko grem v Grčijo, da bo cenejša od HR !!!!
Default avatar

gvwgsdf

giofre je napisal/a:
A ti tud v živo takole žališ ljudi, ali si jih preprosto ne upaš?
A ti tudi v živo ne razumeš, kar prebereš? Naj ti prevedem? Zapisala je, da za nekoga, ki išče mir in tišino je Hvar the best of the best (in ona se najde v tem) in da za avtoričine najstnike, ki jih verjetno zanima še kaj drugega, to verjetno ni ravno najboljša izbira.
Kakšen grški otok je imela v mislih, pa ne vemo. Morda je bila ona sama že na kakšnem grškem mini otočku nekje v "rovtah", kjer res nič ni. Grčija niso samo Kreta, Samos, Kefalonija itd. Otokov je pravo morje.
Default avatar

Srce je popotnik

Odvisno, kaj želite. Če vam je cilj dopusta ležanje na plaži, z možgani na off in čiwavo na straži, visenje v mreži med dvemi drevesi, s sladoledom v roki ..., Potem pojdite na Hrvaško. S tem ni nič narobe in se (vsaj meni) zdi škoda plačevati bajne vsote za ležanje na rajski mivki nekje pod palmo na Baliju, če s približno podobnim konfortom lahko ležim pod borovcem na Hrvaškem.
Če vam je smisel dopusta potovati, raziskovati, videti nekaj, novega, zanimivega, spoznati drugačen način razmišljanja ljudi in vam je za morje vseeno, potem pojdite potovat (in se za dva vikenda iti namočiti v Portorož).

Mene je za Grčijo najbolj navdušilo križarjenje po otokih. Ker so majhni, imaš po en dan na enem ravno dovolj, da vidiš tiste najbolj tipične turistične atrakcije. Večinoma tudi nimaš stroškov z najemom avta. Če najdeš kakšno ugodno opcijo, boste zagotovo uživali, je pa res da za štiri ljudi vseeno zna biti račun za budget stil potovanja relativno visok (za v osnovi ugodno križarjenje, obvezne napitnine, pijača pri večerji, brez izletov, računaj od 4000 eur/4 osebe/teden - koliko ti to pomeni, preračunaj sama). Če greš čater na en otrok bo končna cena kakšnih 20% cenejša (čater, NZ, opoldanski prigrizek, večerja, rent-a-car), ampak moraš potem naslednje leto ponoviti, da vidiš še kakšen drug otok.
Default avatar

takoj za

jaz bi še šla v grčijo je napisal/a:
Jaz tudi takoj za. Kje je Grčija cenejša od Hrvaške? Ime agencije?
Default avatar

Hvar je zakon

giofre je napisal/a:

Za razliko od tebe, sem jaz svojo rit nesla marsikam in videla marsikaj, zato tudi lahko ocenim, kaj je meni všeč in kaj mi ni všeč.
Zaenkrat nimam nobene želje iskat kakšne nove destinacije, ker mi ta na Hvaru ponuja vse, kar potrebujem in si želim.

Ti se pa malo izobrazi v branju, razumevanju prebranega in v komunikaciji z ljudmi, pa čeprav ta poteka preko javnega foruma. S svojim komentarjem si povedala zelo veliko slabega o sebi...
Default avatar

hhm

Hvar je zakon je napisal/a:
uf, kako sta pa vidva bogata.
samo še v ameriki živi en par (če ni že kakšen od njiju umrl, saj sta bila že pred leti precej stara), ki ima toliko denarja, da bi si lahko vsako leto maldive privoščil:-)))
Default avatar

jaz vem le zase

Če hočem kaj videt, doživet, grem nekam ven. Če hočem počivat, ležat na plaži , grem na Jadran.
Prvo lahko grem le, če mi finance dopuščajo. Drugo skoraj vedno- toliko se že najde.