Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SERŠ MB – računalniški tehnik ali tehnična gimnazija?

SERŠ MB – računalniški tehnik ali tehnična gimnazija?

Sina zanima računalništvo,uspeh ima 4,2 – MA je nekje 3,5, FI – 4, ostalo mu gre brez težav, zaenkrat ima voljo do učenja, je odgovoren.

Obiskala bova SERŠ v Mb, me pa zanima kaj menite nasploh o tej šoli (slišali smo,da je veliko drog, alkohola, učitelji so vdani v to, da ponekod učenci dobesedno prespijo uro,brez da bi jih sploh kdo glede tega nagovoril ipd. )?
Kaj menite o sami smeri, je bolje da gre na smer računalniški tehnik, bi bila tehnična gimnazija-kasneje predmeti računalništva, prezahtevna? Kje in kakšne so možnosti za zaposlitev?
Hvala za izkušnje in mnenje!

Moj sin obiskuje tretji letnik gimnazije na SERŠu. Veliko je marihuane, dilanja, fantje so nespoštljivi do učiteljev, kar lepo število vedenjskih problemov. Sicer je samo eden razred gimnazije, vsi ostali razredi so baje še hujši – besede našega razrednika. Po moji subjektivni oceni to ni pozitivno okolje za odraščajočega fanta, sicer pa ti predlagam, da greš v šolo v glavnem odmoru na dan pouka, da dobiš realno sliko.
Glede snovi in osvajanja znanja je odvisno od motivacije posameznika, ker program je enak na državni ravni. Po drugi strani pa nekateri učenci sodelujejo v mednarodnih projektih in imajo zavidljive tehnične dosežke.

Hvala za zapis. Ne razumem,kako se lahko te stvari na šoli dopuščajo??!! Kam to vodi??!! Zakaj vodstvo nič ne ukrene???

Me pa zanima,kakšen uspeh je imel tvoj sin pri MA,FI v srednji šoli in zakaj se je raje odločil za tehnično gimnazijo – ne vem,če si je izbral smer računalništvo? Tukaj namreč kolebamo, računalniški tehnik ali tehnična gimnazija – po gimnaziji nimaš poklica,po tej srednji se pa lahko zaposliš,se pa sprašujem kje in kakšne so možnosti.

Hvala za zapis. Ne razumem,kako se lahko te stvari na šoli dopuščajo??!! Kam to vodi??!! Zakaj vodstvo nič ne ukrene???

Me pa zanima,kakšen uspeh je imel tvoj sin pri MA,FI v srednji šoli in zakaj se je raje odločil za tehnično gimnazijo – ne vem,če si je izbral smer računalništvo? Tukaj namreč kolebamo, računalniški tehnik ali tehnična gimnazija – po gimnaziji nimaš poklica,po tej srednji se pa lahko zaposliš,se pa sprašujem kje in kakšne so možnosti.
[/quote]

Pomota – ne v srednji,ampak prej v osnovni-8.9.razred, ker občutek imam, da so tam sami odličnjaki – matematika 5 brez težav v OŠ in podobno. Ne bi želela,da je prezahtevno zanj,če so tam sami geniji (on je sicer tudi zelo dober,samo ni čisti odličnjak).

Hvala!

Hvala za zapis. Ne razumem,kako se lahko te stvari na šoli dopuščajo??!! Kam to vodi??!! Zakaj vodstvo nič ne ukrene???

Me pa zanima,kakšen uspeh je imel tvoj sin pri MA,FI v srednji šoli in zakaj se je raje odločil za tehnično gimnazijo – ne vem,če si je izbral smer računalništvo? Tukaj namreč kolebamo, računalniški tehnik ali tehnična gimnazija – po gimnaziji nimaš poklica,po tej srednji se pa lahko zaposliš,se pa sprašujem kje in kakšne so možnosti.
[/quote]

Gimnazijo je izbral izključno zaradi dveh tujih jezikov, angleščina in nemščina, na drugih smereh je namreč samo eden tuji jezik. Matematiko in fiziko je imel v osnovni šoli 5. Pri predmetniku je sicer nekaj malega razlik, pri tehničnih predmetih kot so npr. informatika pa imajo enako snov, poučujejo isti učitelji. Glede možnosti za naprej, tudi računalniški tehnik dandanes ni več dovolj, bo tvoj fant moral študirati, če mene vprašaš.
Hm, zakaj šola dopušča, kaj pa vem, vzgoja in dobri zgledi se začnejo doma….

Jaz sem hodil pred 7 leti na SERŠ, sem pogledal malo profesorje danes in so praktično vsi enaki. Res je da pri nekaterih urah lahko prespiš, ampak to pri takih, ki niso ravno pomembne za to smer (biologija, zgodovina, umetnost…). Osnovni predmeti kot so matematika, specializirani računalniški, slovenščia, tuji jeziki so dovolj zahtevni in kvalitetni. Vsaj takrat so dijaki s SERŠA vedno bili med boljšimi na maturi v rezultatih iz Matematike. Sam sem imel povprečen uspeh na SERŠu (računalniški tehnik), in sem imel na koncu dovolj podlage da sem diplomiral na FERI iz elektrotehnike. Kar se tiče drog danes težko govorim če je kaj razlike, takrat sta bila aktualna alkohol in marihuana. Takih ki bi res imeli probleme z alkoholom in ostalimi drogami je bilo zelo malo in so tudi hitro končali šolanje. Sicer je pa alkohol in marihuana problem vseh šol. Osnovna razlika med gimnazijo in računalniškim tehnikom pa je kaj bo izbral naprej… Če bo nadaljeval študij v tej smeri = npr FERI potem ni neke razlike, mu bo pa tehniška gimnazija odprla druge možnosti, če si premisli, kar pa tudi ni zanemarljivo in se dogaja kar pogosto. Jaz sem hodil na računalništvo in ker sam prej nisem znal programirat, je bil moj prvi stik s programiranjem na tej šoli sem ugotovil da to pač ni za mene, kot velika večina mojih sošolcev. Zato sem tudi nadaljeval na elektrotehniškem faksu. Večinoma so uspešni računalničarji tisti ki znajo programirat že pred vstopom srednjo šolo in jo izberejo ravno zato, seveda so tudi takšni ki začnejo šele po vstopu v srednjo šolo in padejo dovolj not, ampak realno je takih zelo malo.

Hvala tudi tebi za tvojo izkušnjo. Me pa zanima,kakšen si imel uspeh v osnovni šoli, zakaj se nisi odločil za tehnično gimnazijo in koliko težja/lažje (kje),je srednja računalniška napram tehnični gimnaziji.
Si pa glede zaposlitve tudi jaz mislim,da kar po srednji ne bo šel delat,zato gledam širše in zbiram informacije, izkušnje,mnenje.

Hvala še enkrat obema!

Računalništvo me je zelo zanimalo takrat, zato sem se odločil, tudi moj uspeh na OŠ ni bil ne vem kaj, zagotovo pod 4, verjetno nad 3,5 ne spomnim se točno, tako da je bila tudi večja verjetnost da bom sprejet na računalništvu in nikoli nisem niti razmišljal o teh. gim.

Koliko lažja je težko sicer povem ker nisem obiskoval obeh. Ampak tako približno je verjetno razlika v tem da ti dovolijo prespat pri manj predmetih na teh gim., imaš tudi določene predmete kot so geografija, biologija ki trajajo več let kot na rač, ali pa takih ki jih sploh ni na rač-teh (filozofija), skratka dobiš već splošnega znanja, kar ti tudi potem omogoča da zbereš ne-tehnične fakultete brez dodatnega izobraževanja… tudi določene snovi pri matematiki je nekoliko več, tako da je še težja. Matematika na SERŠu je nasplošno tisti glavni predmet, ki dela največjo selekcijo in je kar pomembno da ti gre hitro v glavo in se ne mučiš z njo že v OŠ.

Moj sin je hodil na računalniško srednjo in zdaj dela računalniški faks 2 letnik v Ljubljani.

Ravno ta teden naredil 5 izpitov v prvem roku vse:)

V osnovi šoli je bil prav dober, maturo pa je napravil z dvema štiricama in dvema peticama…

Priporočam smer računalniškega tehnika, če ga zanima ta smer.

Se strinjam z vsem kar ste rekli. Omenila bi samo to, da poznam nekaj ljudi iz sersa in obstajajo izjeme ki se ne drogirajo, niti ne pijejo ali kadijo.. se najdejo izjeme ja.

A lahko malo bolj opišeš s čim se strinjaš in o teh drogah tam.

A lahko malo bolj opišeš s čim se strinjaš in o teh drogah tam.
[/quote]

Strinjam se z tem, ko so nekateri napisali o drogah, da je tam dosti marihuane itd..
Droge so torej prisotne, vendar pa ne pri vseh. Poznam 2 dijaka od tam in se ne drogirata niti pijeta ali kadita in sta se kar uspesna. Skratka hotela sem povedati, da obstajajo tudi dijaki, ki so tam delovni in pridni.. ceprav moram priznati, da jih ni tako veliko tistih pridnih, ampak nekaj jih pa je.

Strinjam se z tem, ko so nekateri napisali o drogah, da je tam dosti marihuane itd..
Droge so torej prisotne, vendar pa ne pri vseh. Poznam 2 dijaka od tam in se ne drogirata niti pijeta ali kadita in sta se kar uspesna. Skratka hotela sem povedati, da obstajajo tudi dijaki, ki so tam delovni in pridni.. ceprav moram priznati, da jih ni tako veliko tistih pridnih, ampak nekaj jih pa je.
[/quote]

da nobeden odrasli-učitelji,ravnateljica,starši… ne ukrepajo,saj se to bere zelooo zaskrbljuoče???

da nobeden odrasli-učitelji,ravnateljica,starši… ne ukrepajo,saj se to bere zelooo zaskrbljuoče???
[/quote]

Tudi jaz nevem kako je to mogoce.. resnicno nevem.. vendar to me pa prevec vprasate ker na to solo jaz ne hodim:))
Skratka zelela sem povedati, da obstajajo izjeme

Na seršu sem bil pred nekaj leti.

Informacija iz prve roke pač ni kar neki emo (*) doma mamici razlaga.

Ne spomnim se, da bi se kdo izmed sošolcev drogiral. Kje bi dobil drogo ne vem, je pač nisem iskal. Učiteli so bili super, samo z eno se nismo razumeli. Razrednik nam je pomagal in spodbujal.

Matematiko znamo tako kot tisti z druge. 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nas je šlo na feri, vsi smo naredili 1+2 v petih letih. Tudi nekateri z druge so popadali, da o s tretje in škofekih raje ne razlagam.

Za računalništvo moraš študirati. Če si tehnik lahko greš v špar na blagajno. Prava odločitev je gimnazija serš.

(*) extremno moten otrok

Pa dajte no, kje ste to dobili. Droga in alkohol čisto vsakdanje. Popolnoma enako kot na katerikoli drugi soli, s tem da je ta sola najvecja v mestu in je zato tudi stevilka visja.
Sin je 1.letnik rac.tehnika. v OS same petice, kar nekaj priznanj s tekmovanj, tudi prepoznan kot nadarjen in hkrati aktiven sportnik. Na gimnazijo ni zelel iti. Tu je zadovoljen, sicer nima tezkega dela, da ohranja osnovnosolski uspeh. Uziva pa v vseh prakticnih zadevah pa ceorav ni imel nobebega predznanja, ker ga pred tem to sploh ni zanimalo. Razred je super in dalec najboljsa generacija do zdaj po besedah razrednicarke, tako po uspehu kot vzgojno.
Ucitelji so druga zgodba. Pri sinovih ni spanja nikjer, imajo pa eni take drugi drugacne finte in je treba se s katerim kar znajt.
Kolega sta v gimnazijskem programu. Slo, kem in angl ter mat imajo isti ucitelji in prakticno ista snov tudi identicni testi. Verjetno bo do razlik prislo v visjih letnikih. Sta pa v splosnem glede na OŠ kar padla po uspehu, ker vseeno je v gimn.prigramu toliko vec predmetov kot v tehn.programu.
Matematika in elektrotehnika ter slov so zelo zahtevni, zato so se trije iz razreda prepisali na 3.gimnazijo in tam so pri slv in mat pozitivni, kar na sersu niso bili.
Naj proba, se vedno se lahko prepise.
Lp

Hvala vse za mnenja in izkusnje!

A za racunalniskega tehnika je tudi predmet elektrotehnika? Ce prav razumem,je ma,sl in ta tretji predmet tezji v tej smeri kot na 3.gimnaziji?
Kaksen uspeh je imel v 8.,9.razredu oš,kako mu je sla ma,fi in zakaj se je odlocil prav za to smer?
Kaksne ima ambicije po srednji soli?
Hvala!!

Hvala vse za mnenja in izkusnje!

A za racunalniskega tehnika je tudi predmet elektrotehnika? Ce prav razumem,je ma,sl in ta tretji predmet tezji v tej smeri kot na 3.gimnaziji?
Kaksen uspeh je imel v 8.,9.razredu oš,kako mu je sla ma,fi in zakaj se je odlocil prav za to smer?
Kaksne ima ambicije po srednji soli?
Hvala!!
[/quote]
O uspehu v OŠ sem napisala vse že v prvem postu.
Ambicije? FERI zagotovo.
Elektrotehnika ja, ampak se imenuje ODE = odnove delovanja elementov računalniških komponent in tega predmeta na gimnaziji nimajo
SLOV in MAT težja kot na 3.gimnaziji, ja. Matematika tak al tak, SLOV pa bolj zaradi učiteljev in ne programa. Na SERSu ne vem, če ima kateri junak 5 slovenščino, ker vsaj pri sonovi učiteljici to ni možno in to pove tudi strašem, tako da ne gre za izmišljotino otrok. Ker pa sinova učiteljica uči tudi na gimnazijskem programu, jemljejo praktično identično snov, ker po njenem jim bo vse to prav prišlo :-))) dijaki se sicer ne strinjajo, ampak kaj naj :-)))
Tisti trije kaj so se iz sinovega razreda prepisali na tretjo imajo na tretji boljše ocene, ja. Ampak tretja gimnazija pač ni neka šola, s katero bi človek primerjal.
lp


O uspehu v OŠ sem napisala vse že v prvem postu.
Ambicije? FERI zagotovo.
Elektrotehnika ja, ampak se imenuje ODE = odnove delovanja elementov računalniških komponent in tega predmeta na gimnaziji nimajo
SLOV in MAT težja kot na 3.gimnaziji, ja. Matematika tak al tak, SLOV pa bolj zaradi učiteljev in ne programa. Na SERSu ne vem, če ima kateri junak 5 slovenščino, ker vsaj pri sonovi učiteljici to ni možno in to pove tudi strašem, tako da ne gre za izmišljotino otrok. Ker pa sinova učiteljica uči tudi na gimnazijskem programu, jemljejo praktično identično snov, ker po njenem jim bo vse to prav prišlo :-))) dijaki se sicer ne strinjajo, ampak kaj naj :-)))
Tisti trije kaj so se iz sinovega razreda prepisali na tretjo imajo na tretji boljše ocene, ja. Ampak tretja gimnazija pač ni neka šola, s katero bi človek primerjal.
lp
[/quote]

Hvala za trud,prej sem bila prehitra-moj ni odlicnjak,je pa med “najboljsimi” v razredu. Na informativnih mu je bilo v petek fajn,kar je tudi ze +.

Lp.

Sin je imel do 9.razreda fiksno idejo, da gre na Ii.gimnazijo. in ker je imel vse tocke smo pac mislili, da je stvar zakljucena. Sicer je bil na Sersu na informativnem ze v 8.razredu in mu je bilo vsec. V 9.je sel spet tja na ogled in si ravno takrat premislil, kam se bo vpisal. Sem bila presenecena in zacudena, ampak je znal utemeljiti svoj izbor poleg tega pa je sli za njegovo izbiro in je pac tako ostalo.
Ja, prvi mesec je bila kriza in je bil z eno nogo ze na Ii.gimnaziji. Potem pa se je odlocil ostati in danes mu ni zal. Dela z ucenjem nima veliko, vec casa mu ostane za prakticno delo, ker do septembra o tem, za razliko z drugimi v razredu, ni imel pojma in cisto nobenih izkusenj. Zacel je tudi s programiranjem doma.
Ce pa je vas bolj teoretik in se v praksi ne vidi, takih predmetov je veliko v tehn.programu, in se rad uci potem je boljsa gimnazija. Ceprav mojemu na SERSu ni ustrezala zaradi omejenih izbirnih maturitetnih predmetov, ki jih ponujajo. Ja, tudi tak daleč si je treba nastudirat stvari.

Naj se dobro odloci.
Lp


O uspehu v OŠ sem napisala vse že v prvem postu.
Ambicije? FERI zagotovo.
Elektrotehnika ja, ampak se imenuje ODE = odnove delovanja elementov računalniških komponent in tega predmeta na gimnaziji nimajo
SLOV in MAT težja kot na 3.gimnaziji, ja. Matematika tak al tak, SLOV pa bolj zaradi učiteljev in ne programa. Na SERSu ne vem, če ima kateri junak 5 slovenščino, ker vsaj pri sonovi učiteljici to ni možno in to pove tudi strašem, tako da ne gre za izmišljotino otrok. Ker pa sinova učiteljica uči tudi na gimnazijskem programu, jemljejo praktično identično snov, ker po njenem jim bo vse to prav prišlo :-))) dijaki se sicer ne strinjajo, ampak kaj naj :-)))
Tisti trije kaj so se iz sinovega razreda prepisali na tretjo imajo na tretji boljše ocene, ja. Ampak tretja gimnazija pač ni neka šola, s katero bi človek primerjal.
lp
[/quote]

Ah daj no.
Ti si poklicana da sodiš.

Torej je za FERI potrebna vsekakor matura,racunalniski tehnik ima zakljucne izpite. …tako da mora se naredit kaj tocno-med cem izbira in kaj je na zakljucnih,da lahko gre na FERI. Pa tam so za vpis najbrz tudi pogoji,omejitve…

Hvala in vse dobro tudi vam!

Torej je za FERI potrebna vsekakor matura,racunalniski tehnik ima zakljucne izpite. …tako da mora se naredit kaj tocno-med cem izbira in kaj je na zakljucnih,da lahko gre na FERI. Pa tam so za vpis najbrz tudi pogoji,omejitve…

Hvala in vse dobro tudi vam!
[/quote]
Rac.tehnik opravlja poklicno maturo. Zakljucnih izpitov ni vec

Ah daj no.
Ti si poklicana da sodiš.
[/quote]
Zagotovo bolj kot vecina.
Med drugim sem poucevala na gimnaziji. Ste vi?

Glede droge in ostalega so bili problemi ampak jih je ravnateljica uspešno odpravila in mislim da vaš sin kr pošteno pretirava !

New Report

Close