Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Posesivnost ali nezaupanje?

Posesivnost ali nezaupanje?

Prijatelj (60 let) bi šel rad na Camino – prehodil bi del Camina Portugues – od Porta do Santiaga de Compostella.
Dogovoril se je s svojim prijateljem (62 let), s katerim pogosto hribolazita, da bi šla skupaj za 14 dni, a zdaj je žena tega njegovega prijatelja potegnila zavoro in mu odločno prepovedala, da gre na tako pot.
Tak odnos me preseneča – da si nekdo lasti pravico, da drugemu postavlja pravila in odloča, kam lahko gre in kam ne.
Je v igri posesivnost ali zgolj nezaupanje, kaj pravite?

Mene preseneča, da ne gre tudi žena zraven na pot. To je odlična priložnost za poglabljanje odnosa.

Žena ne želi hoditi, tudi po hribih hodi prijatelj sam ali z drugimi prijatelji.

Mogoče pa ima težave z zdravjem in ženo skrbi?

Poskrbi za svoje odnose in se ne mešaj v tuje.

Žena ne želi hoditi, tudi po hribih hodi prijatelj sam ali z drugimi prijatelji.
[/quote]

se ti ne zdi, da malo preveč veš, kaj žena želi oz. ne želi.
Oz. zakaj te toliko zanima njun odnos? Veliko je ljudi, ki so skupaj samo zaradi materialnih koristi.

Tudi jaz možu ne bi dovolila, pa ne zato, ker bi bila posesivna ali mu ne bi zaupala, ampak ker ima zdravsvene težave in se nič ne pazi. Že tako, ko gre kam se sekiram in sem vsa živčna,dokler se nevrne domov.

Če mi je Google maps prav preračunal, je to 250 kilometrov. Recimo, da bi 12 dni dejansko hodila, to je 20 kilometrov na dan, kar ni mala malica. Tudi za hribolazce ne, ker jih večina ni vajenih tako dolgih podvigov.

Tale prijatelj od prijatelja ne bi bil prvi, ki bi ga tam zvilo, in verjetno ga žena bolje pozna kot ti, zato ne pametuj.

Sploh ne pojmujem, da lahko en partner drugemu kaj prepove.
Lahko mu odsvetuje, lahko mu ni všeč, lahko ga je strah, lahko se mu zdi neumno….vse to, Ne moreš pa nekomu nečesa prepovedati, no…

eh dej dedcu se ne ljubi iti, pa bi izpadel lolek, če bi rekel, da ga je strah.
Kaj je lažjega kot na ženo prevaliti odgovornost za ne.
avtorica je pa očitno žena od tadrugega, pa komaj čaka, da bi bila 14 dni dedca rešena, sedaj pa ne ve, kako se ga naj znebi.

eh dej dedcu se ne ljubi iti, pa bi izpadel lolek, če bi rekel, da ga je strah.
Kaj je lažjega kot na ženo prevaliti odgovornost za ne.
avtorica je pa očitno žena od tadrugega, pa komaj čaka, da bi bila 14 dni dedca rešena, sedaj pa ne ve, kako se ga naj znebi.
[/quote]

:-))) Tko bo ja… :))

meni je tudi to najprej padlo na pamet. tale kamino ni nedolžna zadeva.

Razloga, ki ju omenjaš, sta v resnici isto.
Komot je tudi kaj drugega zadaj.

To pa res ni veliko no, to je 4 ure hoje na dan, če greš zlagoma. Saj ne počneš nič drugega kot malo hodiš, ješ in spiš no. To ni poleg 8-urnega šihta in podobno.
Evo tu gor blizu nas en upokojenec vsak dan naredi 25 km, dobrih 12 km v eno smer, blaga višinska razlika kakih 300 ali 400 metrov. Jaz imam psa in ko je bil mlad, je bil tek dopoldne 10 do 15 km in še popoldne en hiter krogec 3 ali 4 km. Urca in pol.

Avtorica ne vtikaj se v odnose drugih. Vsak ima doma drugač pošlihtano in ne veš kaj je razlog.

a pri sebi imaš že vse v nulo spucano ☺

Hvala za mnenja.
Gre za prijatelja, s katerimi se občasno družino na gorskih poteh.
Večina v družbi nas je poročenih oz. smo v dolgih zvezah.
Res me je presenetilo to, da odrasel človek drugemu odraslemu človeku nekaj prepove.
(ta drugi prijatelj nima zdravstvenih težav).

ne da se mu it, pa se je tečnim znancem zlagal. Moški težko priznajo, da jim do nečesa ni oz. se bojio, da ne bi zmogli.
Mene preseneča, da ljudje v letih, ko bi vendarle morali malo soli vsaj po naključju pobrati, če že ne življenjske modrosti, take neumnosti verjamete.

Seveda ni prav, da svojemu partnerju nekaj kar prepoveš. Saj ni majhen otrok. Po drugi strani pa, lahko se s kakšno njegovo odločitvijo ne strinjaš in če se močno ne strinjaš, ti morda partner tudi ugodi in nečesa ne naredi prav iz razloga, ker se ti ne strinjaš. Seveda gre to v obe smeri, ne samo v eno. Gotovo se v zvezah dogaja, da en partner drugemu tudi popusti ali ugodi, zato, da mu prihrani slabo voljo ali sekirancijo.

Avtorica, in zakaj točno je to tvoja stvar?! Ti imaš pri sebi vse popucano.

Pravijo, da nad 1000 ni greha, nad 2000 pa je greh, če ne. Jajh, planinci…


Se strinjam. Ne moreš prepovedati.

ona žena je prvokategorna MONa … mora biti po njeno, pa če gre vse k vragu ☺

En kup razlogov je lahko:
– Jo skrbi za njegovo zdravje
– ga že 5 let prosi za nekajdnevni dopust na morju, pa nikoli baje za to ni denarja
– imata v tistem terminu kaj drugega in mož to že dolgo ve
– jo moti, ker si nikoli zanjo ne vzame nič časa, saj non stop hodi po hribih in je tole samo pika na i
…..
– al pa je le sitna in posesivna

Kdo ve, ampak takoj obsoditi ženo, kakšen zmaj je … Velikokrat znajo biti ljudje, ki so v družbi super, kot partnerji nemogoči. Je treba oba zelo dobro poznati, pa še ni kar za obsoditi.


tudi jaz bi se s tem strinjala.

New Report

Close