Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek neznosni obrtniki

neznosni obrtniki

Zaradi poškodbe ploščic v prostoru 5m2, iščem obrtnike za prenovo. Iščem jih že cela 2 meseca in to je neznosno. Večina se jih dela, za tako malo površino otepa. Mislila sem, da je kriza in se obrtniki borijo za vse stranke, da kaj zaslužijo. Nikakor ne. Ostali, ko le pridejo na ogled, hočejo delati le na črno-torej brez nikakršnega predračuna ali računa. Ko pride pogovor na to temo, se vse konča. Sicer obljubijo predračun, ki pa ga nikoli ni.
Eden mi je poslal obvestilo po mailu v štirih besedah, kaj bo delal in na koncu tega je napisal vrtoglavi znesek. Da bi to spominjalo na kakšno obliko predračuna, tega ni bilo. Da bi napisal zneske za posamezne faze dela tudi ne. Znesek je bil astronomski. Po ceniku, ki ga je izdala Obrtna zbornica sem ugotovila, da mi je računal vse po 3x viška. Katastrofa, kaj imamo od obrtnikov v Sloveniji. Sleparji, ki živijo na veliki nogi, sleparijo stranke in državo.

Po mojih preteklih izkušnjah, ko obrtniki površno opravijo delo in se pojavijo napake, jih je, kljub dokazilu izdanega računa, zelo težko priganjati, da to popravijo. Če pa računa sploh ni, potem si za vse lahko obrišem pod nosom, in bom napake sama popravljala. Tega se ne grem.
Eden od obrtnikov me je celo vprašal, kaj si predstavljam, kot dobro opravljeno delo? Mislim, kaj takega. Torej lahko sklepam, da svoje delo ni mislil opraviti strokovno.

Draga država, tržni inšpektorji in finančni urad, ki se vsi tako hvalite, da ste naredili red z novimi zakoni in novim sistemom plačevanja. Po mojih izkušnjah tu ni nobenega reda, nobene poštenosti in je ves sistem kontrole fuč. Slabše je kot pred leti.

Kot zgleda, bom morala proti svoji volji, sprejeti obrtnika, ki bo delal na črno, ali pa postaviti ploščice sama.

Kje si pa to slišala, da je kriza za obrtnike?? Keramičarji, vodovodarji, malarjim električarji…imajo toliko dela, da se ga otepajo!
Žal mladina teh poklicev ne spoštuje, ker so “umazani” a dejstvo je, da so službe garantirane, plače redne in to sploh ne nizke.
Si kdaj videla njihove hiše? Vikende na morju in čolne?

To so ljudje z denarjem.

041 887641
Če želiš, pokliči keramičar Žare, ima s.p., zelo v redu keramičar. Nam je v hiši opravil ogromno dela. Priporočil sem ga še nekaterim strankam, ki so bile tudi zelo zadovoljne z njim.

nova
Uredništvo priporoča

kaj serješ klanfe … če UKC LJ lahko šalabajza z naročili, računi … lahko vsak obrtnik.
Podri kopalnico, pa bo zadosti dela za keramičarja ☺

Manjših del se vsi otepajo, ker imajo dovolj večjih naročil. Nobene krize ni, ljudje gradijo in prenavljajo kot nori.

Mi smo potrebovali prenovo mini kopalnice v garsonjeri, če ne bi imeli prijatelja oz. znanca, ki se ukvarja z gradbenimi deli in se je lotil prenove (ker se pa le toliko poznamo, da nam ni rekle ne), bi ga najverjetneje še vedno iskali.

Tako, da vklopi vse veze in poznanstva, le tako boš dobila majstra, drugače ne.

Zgleda si strupena kača.
Pri nas nikoli ni bil problem. Pa če tudi za majhen košček dela.
Pri tebi se pa raje sploh ne lotijo,ker so ocenili,da si komplikatorka 100na uro. Al te bodo po žepu vdarili konkretno ali se sploh ne bodo lotili dela. In imajo prav ! Ni jim treba.
Tudi jaz sem zahtevna stranka in pričakujem, da je opravljeno kot se zagre. Vedno ampak res vedno si zapomni, da lepa beseda lepo mesto najde.

“Zaradi poškodbe ploščic v prostoru 5m2, iščem obrtnike za prenovo.”

Takim se ogled računa 500€, predračun 500€, izvedba 500€ po m2. Naprej plačat!

Ta profil obrtnikov ima toliko dela, da nimajo časa za malenkosti.
Sploh za take, ki gredo gledat cenik na obrtni zbornici in mislijo, da jim bo keramičar za 14 eur zamenjal poškodovan 1m2 keramike.

Ne bo šlo. Pri velikih poslih se strošek ogleda,prevoza, nabave itn vključi v ceno, pri taki malenkosti pa predstavlja večino stroška. Saj ne misliš, da bo vse ostalo napravil zastonj, računal ti pa samo polaganje 1m2 keramike. In kake predračune po fazah pričakuješ? Lepo prosim!

Podpis. Po mojem najeda vsakega, da se obrnejo in gredo.
Avtorica 000 sama ne bi zamenjala, saj si teoretično dobro podkovana.?

tukaj pa pisma Korinčanom odpadejo hehe

Odgovarjam na zgornje poste. Naj povem, da nisem nobena strupena kača. Pri ogledu se normalno pogovarjamo in nimam nobenih nenormalnih zahtev. Zmenimo se za vse, problem je le predračun. Tukaj se zadeva vsakič konča.
Za svoj težko prislužen denar, seveda hočem normalno opravljeno delo, tako kot vsak normalen človek. Seveda, pa ne bom plačevala 1.500 evra za 5m2, to je že oderuštvo.

Da ne bo pomote – ne na tebe….

Vsi delavci jokajo, da imajo prenizke plače in kako je lepo v tujini. Če obrtniki želijo dati plače kot so v tujini morajo izstavit račun, kot ga dobiš v tujini. Simpl…

Na tvojo težavo pa so ti že ostali odgovorili. Imaš premalo kvadraturo, da bi se želeli z njo ukvarjat. Če že bo cena višja. Brez računa pa jih dela tako 80 odstotkov – sprijazni se – država to podpira.

In še odgovor za ouhbh. Seveda razumem, da je polaganje keramika 14 evra na m2 za majhne ploščice.
Kot si lahko videl, je cena za večje višja. Ker nisem neumna, sem k temu prištela še lepilo, ki se ga dobi od 10 evra naprej, odvoz ploščic, čiščenje, hidroizolijski premaz, delo za vse ta opravila, davek, pa še za vsak slučaj 50 evra viška, vseeno še zdaleč znesek ni prišel na 1.500 evra, kot mi ga je izstavil keramičar.

Kot zgleda, bom ploščice položila kar sama, ker imam tega na vrh glave. Če sem se naučila delat druga zidarska opravila, bom pa še to.

No, te ploščice, ki jih boš položila sama, bi pa rada videla.

In ja, problem je v tebi.


1500 EUR je povedal ceno samo zato, da se te reši. Sedaj razmisli s kom je narobe kaj.


1500 EUR je povedal ceno samo zato, da se te reši. Sedaj razmisli s kom je narobe kaj.
[/quote]

hahaha potem je res, da je dela dovolj, samo lenuhom se ne da delat?

Ponavadi je problem v ljudeh samih: glej konkreten primer: posek in spravilo lesa iz gozda je cca 15 do 20 eur/m3. Greš, odžagaš eno bukvo, recimo 2m3 in to je to. imaš za posekat 200 m3, pa nekaj zaslužiš.. 2 kubika grmovja posekat in ščistit pa je lahko cel dan ali še več… pa ne more biti 40 eur…. in velikokrat ljudje tega ne razumejo….


1500 EUR je povedal ceno samo zato, da se te reši. Sedaj razmisli s kom je narobe kaj.
[/quote]

Točno.
Sicer pa polaganje ploščic ni tako težko. Jaz sem stenske ploščice v kuhinji sama položila. 10×10 cm, v diagonalo. Na internetu je veliko navodil.

Tudi težko je dobiti obrtnika ?, kateri ne zahteva po ( predračunu ? ) tudi avans do 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} . Mu plačaš potem pa čakaš in čakaš in kličeš po tel., prosiš, kdaj bo prišel. Če imaš srečo , pride naredit . Kako naredi je pa že drugo vprašanje ?
Dobro bi bilo, če bi neuspešne reklamacije , nepravilnosti v poslovanju ,itd. med obrtniki in potrošniki , reševala Obrtna zbornica ( za vse obrtnike ).
Potem se bi kmalu videlo , koliko imamo dobrih , poštenih obrtnikov .
Če, naročnik ( stranka ) plača , želi in pričakuje , da je delo opravljeno OK in da se do stranke obnaša odgovorno in s spoštovanjem.

Sicer nisem obrtnica, ampak doo, a izvajamo obrtno dejavnost. Od fizičnih oseb nikoli ne jemljemo avansa.

Tudi, ko sem zidala hišo, nikoli nikomur nisem dala avansa. Niti vprašali me niso zanj. Zakaj mislite, da ga morate plačati? Morebiti se pa vi že obnašate kot neresne stranke?
Poiščite izvajalca, ki ga ne zahteva.

Avtorica, položi jih sama. Nobena znanost ni.
In ne oziraj se na plačance, ki vedno isto ugotovijo:
1. da je problem v avtorjih tem,
2. da zabijejo temo avtorju tako na uč nalimajo psihiatrično diagnozo,
3. določeni komentatorji pa niti spolov ne ločijo oz. so brezspolniki in komunicirajo v srednjem spolu. Ne predstavljam si notranjega monologa tega osebka.

tukaj pa pisma Korinčanom odpadejo hehe
[/quote]

Obrtnik se svobodno odloča komu bo kaj za kakšno ceno naredil. Takim provokatorjem se pa postavi take cene, da jim nikoli več sploh na misel ne pride, da bi sploh težili za ogled in predračun.

Obrtnik se svobodno odloča komu bo kaj za kakšno ceno naredil. Takim provokatorjem se pa postavi take cene, da jim nikoli več sploh na misel ne pride, da bi sploh težili za ogled in predračun.
[/quote]

To samo stvar ponudbe in povpraševanja. In tudi jaz ne vidim razloga, da bi se katerokoli delo preplačalo. Ne da ne cenim obrtnike, samo je vmes veliko šalabajzerjev, ki bi slabo naredili in mastno zaračunali. Po možnosti brez računa, brez garancije. Saj, če se tebi kakšen strojček pokvari, pa je še v garanciji ga gotovo zamenjaš.
Če obrtnik pristopi resno, pa če tudi si postavi visoko ceno, je še vedno v igri, da delo dobi. Če se pa preserava že v štartu pa se gre nekaj, je pa bolje se takemu izogniti. Tako kot se obrnik svobodno odloča, se tudi naročnik oz. kupec.
Drugače pa, si favlirani obrtnik, da tako sikaš?

To samo stvar ponudbe in povpraševanja. In tudi jaz ne vidim razloga, da bi se katerokoli delo preplačalo. Ne da ne cenim obrtnike, samo je vmes veliko šalabajzerjev, ki bi slabo naredili in mastno zaračunali. Po možnosti brez računa, brez garancije. Saj, če se tebi kakšen strojček pokvari, pa je še v garanciji ga gotovo zamenjaš.
Če obrtnik pristopi resno, pa če tudi si postavi visoko ceno, je še vedno v igri, da delo dobi. Če se pa preserava že v štartu pa se gre nekaj, je pa bolje se takemu izogniti. Tako kot se obrnik svobodno odloča, se tudi naročnik oz. kupec.
Drugače pa, si favlirani obrtnik, da tako sikaš?
[/quote]

Ja je on svobodno jemlje denarno pomoč, ko bi lahko delal. Njegove otroke pa so tudi suženjski davkoplačevalci gor spravili.

HB smo uspeli hišo spravit pod streho pred največjim bumom. Smo se z vsemi vse lepo zmenili, pošteno plačali, vse v roku, brez problemov. Kar je ostalo malenkosti za kaseneje, se še vedno zafrkavamo. Ker zdaj imajo mojstri dela za pol leta vnaprej, nekaterim je zrasel greben do Triglava in so hitro pozabili, kako je bilo še nekaj let nazaj, ko so prosili za delo.

Avtorica ima prav, da zahteva predračun. Edino frko pri celi hiši smo imeli z enim izvajalcem, s katerim smo se na koncu na hitro ustno zmenili za eno manjšo stvar. Je deloval zelo OK, na koncu pa prišel ven s takim računom, kjer ena postavka ni štimala, nabijal neke dodatne postavke (je že kdo slišal, da se fugiranje ploščic plača posebej?!), da mi je čisto dvignilo pokrov.

Avtorici želim vso srečo pri lociranju dobrega obrtnika!

PS. Še to. Pri celi hiši dela NIKOLI nisem plačala vnaprej, niti delno. Založili smo material, delo vedno po opravljeni storitvi.

New Report

Close